Türkiye ile BAE Arasındaki Tarifeli Uçuşlar Yeniden Başlıyor

Dubai seferleri ne zaman başlayacak?“, “Dubai uçuşları başladı mı?“, “Dubai’ye uçak var mı?” soruları nihayet yanıtını buldu. Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında bir süredir askıda olan Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile Türkiye arasındaki tarifeli uçak seferlerinin yeniden başlayacağı duyuruldu.

Pandemiyle mücadele tedbirleri bağlamında, Türkiye ile BAE makamları tarafından alınan ortak karar gereği tarifeli uçuşlar bir süre önce durdurulmuştu.

T.C. Dışişleri Bakanlığı Abu Dabi Büyükelçiliği tarafından 11 Aralık 2020 tarihinde yapılan yazılı açıklamada, uçuşlar için gerekli izinlerin verildiği, havayolu şirketlerinin yıl başından önce tarifeli uçuşlara başlayabileceği belirtildi.

Konuyla ilgili, T.C. Abu Dabi Büyükelçiliği resmi web sitesinden yapılan açıklama şu şekilde;

“Değerli Vatandaşlarımız,

Uzun bir süredir askıda olan Birleşik Arap Emirlikleri ile Türkiye arasındaki tarifeli seferlerin yeniden başlayacağını sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duyuyoruz.

Uçuşlar için gerekli izinler temin edilebilmiş olup, önümüzdeki haftalarda, yıl sonundan önce, havayolu şirketlerinin kendi tespit edecekleri tarihlerde seferlerin faaliyete geçmeleri öngörülmektedir.

Her havayolunun uçuş tarifelerini kendi internet siteleri veya müşteri hizmetlerinden önümüzdeki günlerde öğrenebilirsiniz. Keza, biletlerin önümüzdeki günlerde satışa açılacağın bildirilmektedir.

Saygıyla duyurulur.”

Biletler Önümüzdeki Günlerde Satışta

Pandemi öncesinde İstanbul – Dubai arasında tarifeli seferler düzenleyen THY, Pegasus, Emirates, Etihad, Air Arabia, Fly Dubai gibi şirketler henüz bilet satışına başlamadı fakat biletlerin bir kaç gün içinde satışa açılacağı duyuruldu.

Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Dubai seyahati öncesinde Dubai vizesi alması gerekmektedir.

Dubai vizesi, elektronik bir vizedir. Bu vizeyi almak için Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliği veya İstanbul Başkonsolosluğu hizmet vermemektedir. Elektronik vize başvuru işlemleri, yalnızca, Dubai tarafından yetkilendirilmiş seyahat acenteleri aracılığıyla yapılabilmektedir. Vize İşlem Merkezi, Dubai vizesi konusunda tam yetkili bir seyahat acentesidir.

Dubai vizesi konusunda ücretsiz bilgi için hemen arayın: 0312 419 19 03