Etiyopya Vizesi

Etiyopya Vizesi

Etiyopya vizesi başvuru işlemlerinizi, profesyonel danışman kadromuz ile en doğru ve en hızlı şekilde, en ekonomik yollarla sonuçlandırmaktayız. Etiyopya vizesi konusunda, on yılı aşkın süredir en iyi sonuçlara ulaşmayı amaçlayan tecrübeli kadromuz ile kesintisiz vize hizmeti vermekteyiz.

Vize İşlem Merkezi, Etiyopya vizesi konusunda tam yetkili acentedir. Etiyopya vizesine ihtiyaç duyanlar, ofisimize dahi gelmeden, belgelerini kargo yoluyla ulaştırarak, güvenilir bir şekilde vizelerini alabilmektedir. Siz de Etiyopya vizesi almak istiyorsanız, firmamızı arayarak başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Etiyopya Vize İstiyor mu?

Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaportu hamili Türk vatandaşları Etiyopya vizesine tabidir. Diplomatik Pasaport sahibi Türk vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli Etiyopya seyahatlerinde vizeden muaftır.

Etiyopya Vizesi Nasıl Alınır?

Etiyopya vizesine başvuru yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları; seyahat amaçlarına uygun olarak istenilen evrakları hazırladıktan sonra Etiyopya Ankara Büyükelçiliğine gederek ya da akredite bir acente olan firmamıza göndererek vize başvurularını yapabilmektedir.

Etiyopya vizesinde en çok yapılan başvurular; turistik vize başvurusu ve ticari vize başvurusudur. Bu vizelere ait gerekli evrak listelerini sitemizde bulabilir veya danışmanlarımızdan e-posta yoluyla isteyebilirsiniz.

Etiyopya vizesinde kapı vize uygulaması bulunmamaktadır. Vize başvuruları yalnızca Etiyopya Ankara Büyükelçiliği tarafından yürütülmektedir.

Etiyopya Vize Başvuru Formu

Etiyopya vize başvuru formu, Etiyopya Büyükelçiliğin Etiyopya'ya seyahat edecek kişi hakkında daha kapsamlı bilgilere ulaşmak için doldurulmasını istediği bir formudur. Vize başvuru evrakları hazırlanırken bu formun başvuru dosyasında kesinlikle bulunması gerekmektedir. Form, eksiksiz ve doğru bilgilerle İngilizce olarak doldurulmalıdır. Formadaki bilgilerin teyit edilme aşamasında gerçeğe uygun olmayan bilgilerle dolduruluş olduğu anlaşılır ise, vize başvurusu reddedilecektir.

Etiyopya'ya E-Vize Uygulaması var mı?

E-vize uygulaması ile Etiyopya turistik vize başvurusu yapılabilmektedir. Talep etmeleri halinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız e-vize uygulaması ile vize başvurularını yapabilirken, isteyen vatandaşlarımız da büyükelçilikte başvuru yapmayı seçebilmektedir. Etiyopya e-vizesi ile seyahat edecek kişiler Addis Ababa Bole Uluslararası Havaalanından giriş yapabilmektedir.

Etiyopya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Etiyopya vizesi için başvuru yapacak kişiler, seyahat amacına uygun olarak istenilen belgeleri firmamıza teslim ettikten sonra vize başvuruları ortalama 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Tatil, bayram ve fuar dönemi gibi başvuru değerlendirme süresini etkileyecek günler sebebiyle başvuru sonuçlanma süresinde aksamalara olabilmektedir. Dolayısıyla, Etiyopya vizesi için yapılacak başvuruları, seyahat tarihinizden 15 gün önce yapmanız tavsiye olunur.

Etiyopya Vize Ücretleri

Seyahat süresine ve başvurulacak vize türüne göre Etiyopya vize ücretleri değişiklik göstermektedir.

Vize başvurusunun iptal edilmesi halinde başvuru sırasında yatırılan ücretler büyükelçilik tarafından iade edilmemektedir.

Etiyopya'ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ofisimizi arayarak vize türlerine göre değişiklik gösteren vize ücretleri hakkında daha detaylı bilgi alabilir.

Etiyopya'ya Seyahat Edecekler İçin Uyarılar

Vize süresi, vize başvurusunun onaylanması ile başlamaktadır. Kişilerin seyahat tarihlerini vize süresini baz alarak ayarlaması gerekmektedir. Seyahat süresinin vize süresini aşması durumunda kişiye para cezası yaptırımı uygulanacaktır. Vize süresini 14 güne kadar aştığı her gün için 20 ABD dolar para ceza alınmaktadır. Seyahat eden kişinin vize süresini 14 günü geçtiği tespit edilir ise kişi mahkemeye sevk edilmektedir.

Etiyopya'ya seyahat edecek her vatandaşın seyahat öncesi sarıhumma, tetanos ve hepatit aşılarını yaptırmaları gerekmektedir.

Kişilerin sağlıkları için pişmemiş yemeklerden ve açıktaki suları veya musluktan su içmemeleri tavsiye edilmektedir. Herhangi bir sağlık probleminde öncelik olarak Rus ve Kore hastaneleri tercih edilmelidir.

Etiyopya'ya seyahat edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız paralarını bankalarda bozdurmalıdır. Karaborsa döviz bozdurmak yasal bir uygulama değildir. Yapılası halinde suç teşkil etmektedir.

Etiyopya'ya seyahat için ülkeye gelen ziyaretçiler yanlarında 200 Etiyopya Bırr'ından fazlasını taşımaları yasaktır.

Etiyopya'ya sadece vize ile giriş ve çıkış yapan kişiler yanlarında 3.000 ABD doları ya da eşdeğerde dövizden biraz fazlasını banka hesap dokümanlarında beyan etmeleri gerekmektedir.

Neden Vize İşlem Merkezi?

Etiyopya vizesi konusunda profesyonel ve alanında uzman kadromuzla on yılı aşkın süredir vize danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Etiyopya vize başvurunuzu, deneyimli ekibimizin tecrübeli ve emin ellerine teslim ederek çok kısa sürede olumlu şekilde sonuçlandırabilirsiniz.

Online Vize Başvuru Formu

Online vize başvuru formunu doldurarak, kolay ve hızlı bir şekilde vize başvurusu yapabilirsiniz. Online vize başvurusu için sayfamızı ziyaret ediniz.