Gine Vizesi

Gine Vizesi

Vize İşlem Merkezi, alanında uzman kadrosu ile on yılı aşkın süredir Gine vizesi konusunda doğru, ekonomik ve güvenilir danışmanlık hizmet vermektedir. Firmamız, Gine vizesi konusunda resmi ve yetkili bir acente olup; hızlı bir şekilde Gine vizesi almak isteyenlere danışmanlık hizmetler sunmaktadır.

Gine Vize İstiyor mu?

Gine ya da resmi adı ile Gine Cumhuriyetine seyahat edecek Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) Pasaport hamili Türk vatandaşları vizeye tabidir. Diplomatik (Siyah) Pasaport hamili Türk vatandaşları, Gine'ye gerçekleştirecekleri 180 gün içerisinde 90 günü kadar olan seyahatlerinde vizeden muaftır.

Gine'de hijyen koşulları ne yazık ki olması gereken seviyede değildir. Ziyaretçilerin gerekli tedbirleri alarak Gine'ye gitmeleri büyük önem taşımaktadır. Afrika ülkelerine vize başvuruları öncesinde zorunlu olan, sarı humma aşı kartı, Gine vizesi başvuruları öncesinde de zorunludur.

Gine vize işlemlerinde, Sarı humma aşısı haricinde, diğer bulaşıcı hastalık aşılarını (Hepatit A, Hepatit B, Tifo, Meningokok) yaptırmak zorunlu değildir fakat bu aşıların yaptırılması önerilmektedir.

Gine Kapı Vizesi uygulaması var mı

Gine'ye seyahat gerçekleştirmek isteyen kişiler için, havalimanı ve gümrüklerde Gine kapı vizesi uygulaması bulunmamaktadır.

Gine Büyükelçiliği Ankara

Gine'ye yapılacak seyahatler öncesinde, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için gerekli olan vizeye onay verebilecek olan Türkiye'deki tek resmi kurum Gine Ankara Büyükelçiliği'dir.

Gine Ankara Büyükelçiliği'nin haricinde, Gine İstanbul Fahri Konsolosluğu ve Gine Kocaeli Fahri Konsoloslukları bulunmaktadır. Türkiye'de bulunan Gine Fahri Konsolosluklarının vize başvurusu kabul etmeye ve başvuruları sonuçlandırmaya yetkili değillerdir.

Gine Büyükelçiliği, vize başvuru dosyalarının kabul için anlaşmalı ve akredite olan seyahat acenteleri aracılığı ile müracaatları kabul etmektedir.

Vize İşlem Merkezi, Gine vizesi konusunda başvuru yapmaya ve sonuçlanan pasaportları teslim almaya tam yetkilidir.

Ankara dışında ikamet eden başvuru sahiplerinin vize dosyaları, kargo yolu ile kesinlikle kabul edilmemektedir.

Gine Büyükelçiliği'ne vize başvurusunda bulunacak olan şahısların veya acentelerin, başvuruları öncesinde, Gine Ankara Büyükelçiliğini (0312 436 86 76) arayarak randevu talep etmeleri gerekmektedir. Randevusu bulunmayan başvurular, Gine Konsolosluğu tarafından kesinlikle kabul edilmemektedir.

Gine Büyükelçiliği hafta içi her gün, 09.30 ile 17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Vize başvuru dosyaları hafta içi 09.30 ile 12.00 arasında kabul edilmektedir.

Gine Vize İşlemleri

Gine, Türk yatırımcıların son dönemde dikkati çekmeyi başarmış Afrika ülkelerinden biridir. Vize alma konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamak için bir takım kurallara ve prosedürlere dikkat edilmesi gerekmektedir.

Gine vizesine yapılacak müracaatlarda, başvuru evraklarının eksiksiz ve seyahat amacına uygun olması gerekmektedir.

Vize başvuruları genelde, turistik vize veya ticari vize amacıyla yapılmaktadır. Bunun haricinde çalışma amacı ile Gine vizesine başvuru gerçekleştiren kişilerin oranında azımsanmayacak bir artış vardır.

Gine vize işlemlerinde en büyük avantaj, turistik vize başvurularında, Konsolosluk biriminin uygun şartları taşıyan kişilere bir aydan bir yıla kadar uzun süreli vize veriyor olmasıdır. Bu kadar uzun süreli vize imkânı, ticari davetiye temin edilememesi durumunda, diğer Afrika ülkelerinin birçoğu için mümkün değildir.

Gine Büyükelçiliği'ne gerçekleştirilen vize başvuruları, ortalama 48 saat (iki iş günü) içerisinde sonuçlanmaktadır. Gine ekspres vize (Gine acil vize) uygulaması bulunmamaktadır.

Son yıllarda DEİK, İMMİB, MÜSİAD, TİM gibi resmi veya ticari heyetlerinin bu ülkeye gerçekleştirdiği ticari ziyaretler nedeni ile Gine Büyükelçiliği Konsolosluk bölümünde oluşabilecek yoğunluktan olumsuz etkilenmemek için, Gine'ye seyahat edecek olan başvuru sahiplerinin, başvurularını seyahatlerinden en az bir hafta önce gerçekleştirmeleri tavsiye olunur.

Gine Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Vize başvurusu için gerekli olan evrakların doğru ve eksiksiz şekilde hazırlanıp, Gine Konsolosluğu vize bölümü yetkilerine teslim edilmesi gerekmektedir.

Gine'ye vize başvurusu gerçekleştirmek isteyen Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet), Siyah (Diplomatik) pasaport sahiplerinin hazırlaması gereken evraklar ile Bordo (Umuma Mahsus) pasaport hamillerinin ibraz etmesi gerekli olan evraklar birbirinden farklıdır.
Gine vizesi 2019 yılına ait en güncel evrak listesine sitemizden ulaşabilirsiniz. Başvuru evrakları zaman zaman güncellenebildiğinden, evrak listelerinin güncelliği hakkında, profesyonel ekibimizi arayarak ve teyit alabilir ve başvuru dosyanızı eksiksiz bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

Diplomatik, Yeşil Ve Hizmet Pasaportu için Gerekli Evraklar:

 • En az bir yıl geçerliliği olan pasaport
 • Pasaportun fotoğraflı sayfasının fotokopisi
 • Diplomatik kimlik fotokopisi
 • 1 adet vesikalık fotoğraf
 • Üst yazı / nota
 • Eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu
 • Notanız yoksa Diplomatik, Yeşil ve Hizmet pasaportlarına normal pasaport prosedürü uygulanır.

Bordo (Umuma Mahsus) Pasaport

Turistik Vize için Gerekli Evraklar:

 • En az bir yıl geçerliliği olan pasaport
 • Pasaportun fotoğraflı sayfasının fotokopisi
 • 1 adet vesikalık fotoğraf
 • Uçak bileti fotokopisi
 • Otel rezervasyonu veya onaylı davetiye mektubu
 • Eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu
 • Bulaşıcı hastalık yoktur sağlık raporu (AIDS, Hepatit vb. aşı karnesi sağlık rapor yerine geçmez)
 • Vize ücreti
 • Gelir Beyanı (Son 3 aylık banka dökümü)

Çalışma vizesi için gerekli evraklar

 • En az bir yıl geçerliliği olan pasaport
 • Pasaportun fotoğraflı sayfasının fotokopisi
 • 1 adet vesikalık fotoğraf
 • İmza sirküleri
 • Ticaret Sicil Gazetesi
 • Vergi Levhası
 • Görevlendirme yazısı
 • Eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu
 • Vize ücreti
 • Davet mektubu
 • Bulaşıcı hastalık yoktur sağlık raporu (AIDS, Hepatit vb. aşı karnesi sağlık rapor yerine geçmez)
 • Seyahati gerçekleştirecek kişi maaşlı çalışan ise gelir beyanı ve sigorta dökümü gereklidir.

Gine Vize Başvuru Formu

Gine vizesine müracaat gerçekleştirmek isteyen başvuru sahipleri, vize müracaat formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurup Konsolosluk yetkililerine teslim etmelidir.

Gine vize başvuru formu 30 sorudan oluşur, Fransızca-Türkçe olarak doldurulması gerekmektedir. Formun en alt bölümünde yer alan imza kısmı, başvuru sahibi tarafından imzalanmalı veya başvuru yapmaya yetkili seyahat acentesi tarafından imzalanmalı ve kaşelenmelidir.

Gine vize başvuru formunda yer alan bilgilerin, hatalı veya yanlış olması, başvuru sahiplerinin vize reddi alabilmelerine sebep olabilir.

Başvuru formunda yer alan bilgiler, gerek görülmesi durumunda, Konsolosluk yetkilerince kontrol amaçlı araştırılabilmektedir.

Gine vize ücreti ne kadar?

Gine vizesi ücreti, başvuru aşamasında, Konsolosluk birimine € para cinsinden nakit olarak ödenmektedir.

Gine vize ücretleri gerçekleştirilmek istenilen seyahatin amacına, süresine ve ülkeye giriş sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Vize harçlarının son güncel durumu hakkında bilgi alabilmek için, vize danışmanlarımızdan ücretsiz olarak bilgi alabilirsiniz.

Olumsuz sonuçlanabilecek vize başvuru dosyalarının para iadesi kesinlikle yapılmamaktadır. Başvuru sahipleri vize sonucu her ne olursa olsun, başvurusu esnasından bu kuralı kabul etmiş sayılmaktadırlar.

Online Vize Başvuru Formu

Online vize başvuru formunu doldurarak, kolay ve hızlı bir şekilde vize başvurusu yapabilirsiniz. Online vize başvurusu için sayfamızı ziyaret ediniz.