Vietnam Vizesi

Vietnam Vizesi

Vietnam vizesi konusunda profesyonel danışman kadromuzla vize başvuru işlemlerinizi en ekonomik fiyatlarla, en kısa sürede sonuçlandırmaktayız. Uzun yılların kazandırdığı sektörel deneyim ve tecrübemizle Vietnam vize başvuru işlemlerinizi hatasız ve eksiksiz şekilde gerçekleştirerek başvuru sürecinizi güvenle tamamlıyoruz.

Vietnam vizesi almak için gerekli evraklar, seyahat türüne ve koşullarına göre değişiklik göstermektedir. Vietnam vizesi için güncel evrak listesine Vize İşlem Merkezi'ni arayarak ulaşabilirsiniz. Vietnam vizesi hakkında tüm sorularınıza cevap verebiliriz.

Vietnam vizesi, bu ülkeye seyahat etmek isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için mecburidir. Resmî pasaport taşıyan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 90 günden fazla sürecek olan seyahatleri öncesinde Vietnam vizesi almak zorundadır. Bordo Pasaport (umuma mahsus) sahipleri ise Vietnam'a yapacakları seyahatler öncesinde mutlaka Vietnam vizesi almalıdır.

Vietnam Vize Başvurusu

Vietnam'a seyahat etmek isteyen Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahipleri, gerçekleştirmek istedikleri seyahatleri öncesinde vize almaları gerekmektedir.

Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) pasaport sahipleri 90 güne kadar olan seyahatlerinde vize uygulamasına tabi değildir.

Vietnam vizesi için, her şeyden önce pasaportunuz Vietnam makamlarınca aranan kriterlere uygun olması gerekmektedir. Pasaportunuz, seyahat tarihiniz itibariyle 6 aylık geçerlilik süresine sahip olmalı ve pasaportunuzda iki boş vize sayfası bulunmalıdır. Zarar gören veya yıpranan pasaportlar ile yaptığınız vize başvuruları kabul edilmeyecektir. Vize başvurunuz, bu özellikleri taşımayan pasaportlar ile kabul edilmiş olsa bile, Vietnam sınırından geri çevrilme ihtimaliniz bir hayli yüksektir.

Vietnam Vizesi Almak zor mu?

Türkiye'den Vietnam'a seyahat etmek isteyen pek çok vatandaşımız "Vietnam vizesi almak zor mu?" şeklinde sorular yöneltmektedir. Birçok insan, Vietnam vizesinin zor alındığı hatta Vietnam'a vize almanın neredeyse imkânsız olduğu kanaati taşımaktadır. Bu olumsuz yaklaşımlar nedeniyle pek çok kişi, Vietnam'a girişin hayli zor olacağını düşünerek Vietnam vizesi başvurusu yapmamaktadır. Ancak, bu düşüncelerin yersiz olduğunu, doğru ve profesyonel bir vize işlem süreci yürütüldüğü takdirde Vietnam vizesi almanın zahmetsiz olduğunu söyleyebiliriz.

Vietnam'a seyahat etmek için gerekli evrakları tam olarak teslim etmeniz, vize için istenilen ücreti karşılamanız ve gerekli evrakları eksiksiz şekilde tamamlamanız hâlinde Vietnam vizesi alabilirsiniz.

Dilerseniz tüm bu süreçleri sizin adınıza yürütebilir, Vietnam vizesi konusunda hızlı ve güvenilir destek sunabiliriz. Size de sadece Vietnam'a yapacağınız seyahatinizin tadını çıkarmak kalır!

Vietnam Vizesi C1 Belgesi

Vietnam vizesi için gerekli olan en önemli evrak, C-1 belgesidir. Vietnam izesi C1 Belgesi, bir nevi garantörlük özelliği taşımaktadır.

Vietnam'a turistik amaçlı seyahat etmek isteyen kişiler, anlaşmalı turizm acenteleri aracılığı ile Vietnam'daki Göçmenlik Ofislerine, Vietnam Vizesi C1 Belgesi için müracaatta bulunurlar.

Bireylerin daha önceki seyahatlerinde, Vietnam ülke sınırları içerisinde herhangi bir suça karışıp karışmadığı araştırılır. Bu araştırma ortalama 15 gün sürmektedir.

Soruşturma süresi tamamlanan kişilerin, yerel makamlarca uygun görülmesi durumunda, C-1 belgeleri düzenlenir.

Vietnam C-1 Belgesi tarafına ulaşan kişiler, bu belgenin renkli çıktıları ile Vietnam vizesine müracaatta bulunabilirler.

Vietnam Vizesi, C-1 Belgesinde yazan sürelere göre verilmektedir. C-1 Belgesi ile Vietnam Turistik vizesine başvuru yapacak olan kişiler, genellikle 15 günlük tek girişli vize alma hakkına sahip olurlar.

Vietnam C-1 Belgesi müracaatları öncesinde, kişilerin satın aldıkları uçak biletlerini ibraz etmeleri durumunda, bir aya kadar tek girişli turistik vize almaları mümkündür.

Vietnam C-1 Belgesini temin eden kişiler, bu belge ile birlikte Vietnam Sınır Kapılarında vize alma hakkına da sahip olurlar. Ancak, sınır kapılarındaki yoğunluğa maruz kalmak istemeyen kişilerin, seyahatleri öncesinde Ankara Vietnam Büyükelçiliği'ne manuel vize müracaatında bulunmaları tavsiye olunur.

Vize İşlem Merkezi, Vietnam'a seyahat etmek yolcuları adına Vietnam C-1 Belgesi temin edebilmekte ve yolcularının bireysel başvuru yapmalarına gerek olmadan vize işlemlerini sonuçlandırmaya tam yetkilidir.

Vietnam Vizesi B1 Belgesi

Vietnam'da 30 günden uzun süreli kalımlı, ticari amaçlı vize almak isteyen kişiler için Vietnam Vizesi B1 Belgesi gereklidir.

Vietnam Ticari vizesi için, Vietnam'daki şirketin antetli kağıdına kaşeli ve imzalı bir davet mektubu yazması, bu vizeyi almak için yeterli olmamaktadır.

Kişilerin Vietnam'da bulunan partnerleri, davet edilecek şahıs(lar) adına, Vietnam Göçmenlik ofisine müracaat ederek, Vietnam B-1 belgesini temin edebilirler.

Böylece, B-1 belgesi müracaatında bulunan Vietnam şirketleri, Türkiye'den kendilerini ziyaret etmek isteyen partnerlerinin tüm sorumluklarını üstlenmiş olurlar.

Adına B-1 Belgesi düzenlenmiş olan kişiler, bu belgenin renkli çıktısını alarak, Vietnam Ticari vizesine müracaat edebilirler.

Vietnam B-1 Belgesi, herhangi bir seyahat acentesi aracılığı ile temin edilemez. B-1 belgesine sahip olan kişiler, en fazla 6 aylık iki girişli veya çok girişli Vietnam ticari vize başvurusu yapma hakkı elde ederler.

Vietnam Vizesi Nasıl Alınır?

Vietnam vizesi için atılması gereken ilk adım, seyahat amacınıza uygun olan vize türünü belirlemeniz olacaktır.

Vietnam'a 30 günden kısa süreli kalımlar için, Vietnam Turistik vizesine başvuru gerçekleştirmeniz mümkündür.

Vietnam turistik vizesine başvuru yapmak isteyen kişilerin firmamız ile seyahatlerinden en az 25 gün önce irtibata geçmeleri gerekmektedir. Bu vize türü için gerekli olan C-1 belgesi, Vietnam Göçmenlik Ofislerinden ortalama 15 gününde temin edilebilmektedir.

Vietnam Express Vizesi almak isteyen yolcularımızın, tüm işlemlerini ortalama bir hafta içerisinde sonuçlandırabilmekteyiz. Bu süreye C-1 Belgesinin temini de dahildir.

Vietnam turistik vize müracaatında bulunacak olan kişilerin, vize başvurularından önce seyahat tarihlerini kesinleştirmeleri gerekmektedir.

Seyahat tarihlerini netleştirmiş olan kişiler, vize danışmanlarımızdan bilgi aldıktan sonra, pasaport asıllarını ve iki adet fotoğraflarını, kargo yoluyla firmamıza iletmeleri, vize başvuru sürecinin başlaması için yeterli olmaktadır.

Firmamız, Vietnam turistik vizesi müracaatlarını, 15 gün tek girişli veya bir ay tek girişli olarak gerçekleştirmektedir. Herhangi bir karışıklık yaşanmaması adına, gidiş-dönüş uçak biletinizin, danışmanlarımıza e-mail yoluyla iletilmesi gerekmektedir.

Vize İşlem Merkezi, C-1 Belgesi müracaatında bulunmak için, Vietnam Göçmenlik Ofisine peşin ödeme gerçekleştirmektedir. İşlemlerine başlanan yolcularımıza, seyahatlerinden vazgeçmeleri durumunda, ücret iadesi yapılamamaktadır.

B-1 Belgesi bulunan kişilerin, vize işlemlerini başlatmaları için; pasaport asıllarını, iki adet fotoğraflarını ve B-1 belgelerinin renkli çıktılarını firmamıza kargo yolu ulatırmaları yeterli olacaktır.

B-1 Belgesi bulunan yolcularımızın vize işlemleri, normal vize harcı ödemeleri durumunda ortalama 6 iş günü, ekspres harç ödemeleri durumunda ise 2 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır.

Vietnam Vizesine Nereden Alınır?

Vietnam'ın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize verme konusunda yetkisi olan tek resmi kurumu, Vietnam Ankara Büyükelçiliği'dir.

Bunun haricinde Vietnam'ın İstanbul'da Fahri Konsolosluğu bulunmaktadır fakat Fahri Başkonsolosluğun vize verme yetkisi bulunmamaktadır.

Vietnam vizesine başvuruda bulunmak isteyen kişiler, Vietnam Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk bölümüne bireysel olarak veya yetkili seyahat acenteleri aracılığı ile müracaat edebilirler.

Vietnam Büyükelçiliği, Ankara'nın Çankaya ilçesinde bulunmaktadır, günün her saatinde kolaylıkla ulaşım sağlanabilen merkezi bir konumdadır.

Vietnam Büyükelçiliği Konsolosluk bölümü, vize başvuru dosyalarını salı ve perşembe günleri kabul etmekte ve sonuçlanan vize işlemlerini yine aynı günler içerisinde teslim etmektedir.

Vietnam Ankara Büyükelçiliği, vize başvurularını salı ve perşembe günleri 10.00 -12.00 saatleri arasında kabul etmektedir. Vize teslimleri ise saat 14.00 ila 16.00 arasında gerçekleşmektedir.

Vietnam vizesi başvuruları esnasında, kişilere verilen pasaport teslim fişinin mutlak surette Konsolosluk yetkililerine teslim edilmesi gerekir. Teslim fişini kaybeden pasaport sahipleri, Vietnam Konsolosluğu'na şahsen gelerek pasaportlarını elden teslim almaları gerekir.

Vietnam Vizesi Fotoğraf Ölçüsü

Vietnam vizesine müracaat etmek için arka fonu beyaz olan 2x2 ebatlarında iki adet fotoğraf gerekmektedir.

Fotoğraflardan biri Vietnam vize başvuru formunun sağ üst köşesinde yer alan kutucuğun içerisine taşırılmadan yapıştırılmalıdır. Diğer fotoğraf ise Vietnam Konsolosluğuna teslim edilmelidir.

Vietnam vize fotoğraf ölçülerinin 2x2 standart istenilen ölçülerden hariç, biraz daha büyük olması veya küçük olması problem teşkil etmez. Çünkü pasaportunuza işlenecek olan Vietnam vizesi, fotoğraflı bir vize değildir.

Vietnam vize fotoğraflarında dikkat edilmesi gereken en önemli husus, fotoğrafın son 6 ay içerisinde çekilmiş olmasıdır.

Vietnam vize başvurusunda ibraz edilecek solmuş, yıpranmış, kalın çerçeveli gözlükler ile çekilmiş fotoğraflar başvuru esnasında kabul edilmemektedir.

Vietnam Vizesi Başvuru Formu

Vietnam vize başvurusu için, gerekli evraklar tamamlandıktan sonra Vietnam vize başvuru formu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır.

Vietnam vize başvuru formu, belirli zamanlar aralığında güncellenmektedir. 2020 Vietnam Vize Başvuru Formu sitemizden temin edilebilir.

14 sorudan oluşan Vietnam Vizesi Başvuru Formu, İngilizce veya Türkçe dillerinde doldurulması gereklidir. Turistik vize başvurusu gerçekleştirmek isteyen kişiler, vize başvuru formunda yer alan konaklama bilgilerini içeren kısmı dikkatlice ve özenle doldurmaları tavsiye edilir.

Vietnam Vize Başvuru Formunun çıktılarını alınarak, mavi tükenmez kalem ile doldurulması gerekmektedir.

Başvuru Formundaki bilgilerin eksiksiz ve hatasız olması vizenin olumlu sonuçlanması açısından son derece önemlidir.

Vize başvuru formunun altında yer alan imza bölümünün, başvuru sahibi tarafından imzalanması gerekmektedir. Başvuru formunda yer alan imzaların, pasaporttaki imzalar ile uyuşmaması halinde, vize başvuru evraklarının tamamı Vietnam Konsolosluğu tarafından geri çevrilmektedir.

Vietnam Vize Ücreti

Vietnam vizesi harç ücretleri; vize türlerine, vize sürelerine ve giriş sayılarına göre değişiklik göstermektedir.

Vietnam vize ücretleri, başvuru esnasında konsolosluk birimine, makbuzu karşılığında, $ cinsinden, nakit olarak ödenmektedir.

C-1 Belgesinin temini, iki haftalık sürede tamamlanmaktadır. Belgenin gelme aşamasındaki süreçte, müracaatlarını geri çekmek isteyen kişilere, Vietnam Konsolosluğu ücret iadesinde bulunmamaktadır.

Ödeme karşılığında verilen para makbuzlarının üzerinde, vizenin sonuçlanma tarihi yer almaktadır. İşlemi tamamlanmış olan pasaportlar, ödeme makbuzları gösterilerek teslim alabilmektedirler.

Olumsuz sonuçlanan vize başvuruları için, yapılan ödemelerin iadesi bulunmamaktadır. Vize için ücret ödenmesi, kişilerin % 100 olarak vize alabileceği anlamına gelmemektedir.

Vietnam Konsolosluk Tasdiki

Vize İşlem Merkezi, Vietnam Vize Danışmanlığı yanında, konsolosluk tasdiki konusunda da hizmet vermektedir.

Vietnam'da yeni bir şirket kurmak veya çalışma izni almak isteyen kişilerin, Vietnam makamlarına sunması gereken evrakları İngilizceye çevirtip, Vietnam Büyükelçiliği'nden onaylatılması germektedir.

Vietnam evrak tasdiki yaptırmak isteyen kişilerin sırasıyla;

  • Evraklarının, Yeminli Bir Tercüme Ofisinden İngilizceye çevirtmeleri
  • Çevirisi gerçekleşen Evrakların Noterden tasdik ettirmeleri
  • Bu işlemlerin ardından belgelerin Kaymakamlıktan Apostil tasdiki yaptırmaları
  • Kaymakamlıktan onaylanan evrakların Dışişleri Bakanlığı'na onaylanması
  • Dışişlerinden onaylanan evrakların son aşamada Vietnam Büyükelçiliği'ne onaylanması gerekmektedir.

Yukarıdaki bilgiler çerçevesinde işlem yaptırmak isteyen kişilerin, Vietnam Büyükelçiliği'nin Ankara'da olması dolayısıyla Kaymakamlık, Noter, Tercüme Bürosu onaylarını da Ankara'dan yaptırmaları gerekir.

Ankara dışında yapılan işlemlerin, Tasdik onayı için geçerlilikleri bulunmamaktadır. Evrak Tasdiki yaptırmak isteyen kişiler için ekstra bir maliyet ve zaman kaybı yaşanmaması için işlemlerin Ankara'dan yaptırılması gerekir.

Yukarıdaki yapılacak tüm işlemler konusunda, firmamız yüksek bir deneyim ve birikime sahiptir. Vietnam Evrak Tasdik İşlemleri konusunda danışmanlık hizmeti almak isteyen kişiler, 0312 419 09 22 numaralı telefonumuzu arayarak danışmalarımızla görüşebilirler.

Vietnam Vizesi Konusunda Sıkça Sorulan Sorular

Vietnam'a seyahat etmek isteyen Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahipleri, seyahatleri öncesinde Vietnam vizesi almaları gerekmektedir. Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) pasaport sahipleri 90 güne kadar olan seyahatlerinde vize uygulamasına tabi değildir.

Vietnam turistik vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin seyahatlerinden en az 25 gün önce firmamız ile irtibata geçmeleri gerekmektedir. Bu vize türü için gerekli olan C-1 belgesi, Vietnam Göçmenlik Ofislerinden ortalama 15 gününde temin edilebilmektedir. Vietnam Express Vizesi almak isteyen yolcularımızın, tüm işlemlerini ortalama bir hafta içerisinde sonuçlandırabilmekteyiz. Bu süreye Vietnam C-1 Belgesinin temini de dahildir.

Vietnam'ın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize verme konusunda yetkili tek resmi kurumu, Vietnam Ankara Büyükelçiliği'dir. Bunun haricinde Vietnam'ın İstanbul'da Fahri Konsolosluğu bulunmaktadır fakat İstanbul Fahri Konsolosluğunun vize verme yetkisi bulunmamaktadır. Vietnam vizesine başvuruda bulunmak isteyen kişiler, Vietnam Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk bölümüne bireysel olarak veya yetkili seyahat acenteleri aracılığı ile müracaat edebilirler. Vize İşlem Merkezi, Vietnam vizesi konusunda akredite ve tam yetkili bir seyahat acentesidir.

Birçok insan, Vietnam vizesinin zor alındığı hatta Vietnam'a vize almanın neredeyse imkânsız olduğu kanaatine sahiptir. Bu olumsuz yaklaşımlar nedeniyle pek çok kişi, Vietnam'a girişin hayli zor olacağını düşünerek Vietnam vizesi başvurusu yapmamaktadır. Ancak, bu düşüncelerin yersiz olduğunu, doğru ve profesyonel bir vize işlem süreci yürütüldüğü takdirde Vietnam vizesi almanın zahmetsiz olduğunu söyleyebiliriz. Vietnam'a seyahat etmek için gerekli evrakları tam olarak teslim etmeniz, vize için istenilen ücreti karşılamanız ve gerekli evrakları eksiksiz şekilde tamamlamanız hâlinde Vietnam vizesi alabilirsiniz.

Online Vize Başvuru Formu

Online vize başvuru formunu doldurarak, kolay ve hızlı bir şekilde vize başvurusu yapabilirsiniz. Online vize başvurusu için sayfamızı ziyaret ediniz.