Senegal Vizesi

Senegal Vizesi

Senegal vizesi konusunda profesyonel danışman kadromuzla vize başvuru işlemlerinizi en ekonomik fiyatlarla, en kısa sürede sonuçlandırmaktayız. Uzun yılların kazandırdığı sektörel deneyim ve tecrübemizle Senegal vize işlemlerinizi hatasız ve eksiksiz şekilde gerçekleştirerek başvuru sürecinizi güvenle tamamlıyoruz.

Senegal Türkiye Cumhuriyet Vatandaşlarından Vize İstiyor mu?

Senegal Cumhuriyeti de birçok Afrika ülkesi gibi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından seyahatleri öncesinde vize talep etmektedir.

Senegal'in uygulamış olduğu vize prosedürüne göre; Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahipleri vizeye tabidir. Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet), Siyah (Diplomatik) pasaport sahipleri ise Senegal'e gerçekleştirmek istedikleri 90 gün süreli kalımlarında vizeden muaftır.

Senegal'e seyahat gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının vize başvuruları esnasında, sarıhumma aşısı yaptırmaları ve bu aşı kartının aslını Senegal Büyükelçiliği'ne ibraz etmeleri gerekmektedir.

Vizeden muaf olan pasaport hamileri de,  sarıhumma aşılarını yaptırmak ve aşı kartını ülkeye giriş esnasında Gümrük Polisine ibraz etmekle mükelleftirler.

Senegal Vize Müracaatı Nereden Yapılmaktadır?

Senegal vize müracaatı, Senegal'in Türkiye'deki tek resmi temsilciliği olan Ankara Senegal Büyükelçiliğine yapılmaktadır. Ankara'nın Çankaya - Yıldız semtinde bulunan Büyükelçilik; evrak tasdiki, apostil, evlilik işlemleri ile Senegal Vatandaşları için; pasaport süresi uzatma ve yenileme işlemlerinin haricinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize vermeye yetkili tek resmi kurumdur.

Senegal Ankara Büyükelçiliği resmi tatiller haricinde hafta içi her gün saat 10.00'dan 17.00'ye kadar hizmet vermektedir.

Senegal vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin, Büyükelçiliğin Konsolosluk birimine şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

Ancak firmamız, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Afrika biriminin vize hizmetleri konusunda resmi acentesidir. Bu sebeple, Senegal vizesi müracaatı yapmak isteyen yolcularımızın Büyükelçiliğe şahsen gelmelerine gerek yoktur. Firmamız, müşterileri adına vize müracaatı yapmaya ve vize işlemleri sonuçlandıktan sonra pasaportlarını teslim almaya tam yetkilidir.

Senegal Vizesi Nasıl Alınır?

Senegal Cumhuriyeti, uygulamış olduğu çeşitli vize kategorilerine göre, başvuru evraklarını talep etmektedir. Gidiş amacınıza uygun olan vize türüne ait olan güncel evrak listesini sitemizin sağ tarafında bulunan vize türüne giriş yaparak ulaşabilirsiniz.

Senegal'in turistik vize uygulaması bulunmaktadır. Bu vizenin haricinde Ticari, Arkadaş ziyareti ve çalışma vizesi türlerinde vize verilmektedir.

Senegal kapıda vize uygulaması bulunmamaktadır. Bu nedenden Senegal'e seyahat etmek isteyen kişilerin, seyahatlerinden önce vize başvurusu yapmaya yetkili seyahat acenteleri aracılığı ile Senegal Büyükelçiliğinden vizelerini almaları gereklidir.

Senegal vizesi müracaatı öncesinde, Konsolosluk birimince istenilen evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanmalı, Senegal vize başvuru formu hatasız olarak doldurulmalıdır.

Senegal tüm vize kategorilerinde doldurulmuş olan vize başvuru formundan dört suret talep etmekte, her başvuru formunun sağ üst köşesinde yer alan çerçeveli bölüme, birbirinin aynı olan fotoğrafların düzgünce yapıştırılmasını talep etmektedir.

Senegal Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Senegal acil ( ekspres) vize uygulaması bulunmamaktadır. Senegal vize başvurusu, konsolosluk biriminin yoğunluk durumuna göre değişmektedir. Senegal vize başvuruları ortalama 4-5 iş gününde sonuçlanmaktadır. Ancak, acil bir iş seyahatinizin veya başka önemli bir durumunuzun olduğunu kanıtlamanız halinde, Konsolosluk birimi yetkililerince inisiyatif uygulanabilmekte ve başvurunuzun acil sonuçlanması konusunda yardımcı olunabilmektedir.

Sadece özel kurumların ( Dışişleri, DEİK, TİM, İMMİB vb) destek yazıları ile yapılan müracaatlar hızlı bir şekilde sonuçlanabilmektedir.

Senegal Büyükelçiliği Konsolosluk Bölümünün, resmi heyet başvuruları veya işçi müracaatlarının yoğun olduğu dönemlerde vize başvurularına kısa sürede cevap veremeyeceği de göz önünde bulundurularak, Senegal vize başvurunuz için seyahatinize en az 10 gün kala firmamız ile irtibata geçmenizi öneririz.

Senegal Vize Fotoğraf Ölçüsü

Senegal vize başvurusu için, birbirinin aynı olan dört adet fotoğraf gerekmektedir. Senegal'e vize müracaatı esnasında ibraz edilen fotoğraflarda ölçü özelliği aranmamaktadır. Ancak fotoğrafların arka plan renkleri beyaz ve daha önce kullanılmamış fotoğraflar olması gerekmektedir.

Solmuş, yıpranmış, ıslanmış, renk değişikliğine uğramış veya fotoğraf arka planında beyaz haricinde renkler kullanılmış fotoğraflar müracaatlar esnasında kesinlikle kabul edilmemektedir.

Senegal Vize Başvuru Formu

Senegal Vize Başvuru formu, doldurulması oldukça kolay bir form olup Fransızca-Türkçe dillerinde hazırlanmıştır. 24 sorudan meydana gelen başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Formun en alt kısmında, vize müracaatı yapılacak tarih, gün-ay-yıl şeklinde yazılmalı ve başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.

Senegal vize başvuru formu, bilgisayar ortamında veya isteğe bağlı olarak çıktısı alındıktan sonra tükenemez kalem ile doldurulabilmektedir. Güncel olmayan eski vize başvuru formları ile yapılacak müracaatlar kabul edilmemektedir. Senegal vize başvuru formuna sitemizden ulaşabilirsiniz.

Vize İşlem Merkezi Farkı ile Senegal Vizesi

Vize İşlem Merkezi olarak, deneyimli ve güvenilir kadro, detaycı yaklaşım ve güler yüzlü hizmet anlayışı ile hareket ediyor ve yüksek kaliteli danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleştirilen birçok Afrika gezisinde; onlarca kamu kurum ve kuruluşuna, meslek örgütü ve iş insanına, dernek ve vakıf yöneticisine hizmet vermiş olmanın gururunu taşıyoruz.

Siz de Senegal vizesi konusunda detaylı bilgi almak ve vize başvurusunda bulunmak için bizi arayın!

Online Vize Başvuru Formu

Online vize başvuru formunu doldurarak, kolay ve hızlı bir şekilde vize başvurusu yapabilirsiniz. Online vize başvurusu için sayfamızı ziyaret ediniz.