Burkina Faso Vizesi

Burkina Faso Vizesi

Burkina Faso Vizesi konusunda deneyimli ve alanında uzman kadromuzla on yılı aşkın süredir vize hizmeti veren firmamız, tüm vize başvuru işlemlerinizi en kısa süre içinde sonuçlandırmaktadır. Vize İşlemleri Merkezi (VİM) olarak; hızlı, sonuç odaklı ve kesintisiz çözümler üreterek, tüm vize işlemlerinize güvenilir danışmanlık hizmeti sağlıyoruz. Daima müşteri odaklı, yenilikçi ve şeffaf hizmet anlayışını benimseyen firmamız; tecrübeli ve dinamik kadrosu ile vize başvuru işlemlerinin güvenilir adresidir. Burkina Faso vize başvurunuzu, deneyimli ekibimize teslim ederek çok kısa sürede olumlu şekilde neticelendirin.

BURKİNA FASO TÜRKİYE'YE VİZE UYGULUYOR MU?

Burkina Faso'ya seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Yeşil) Pasaport sahibi Türk vatandaşları vizeye tabidir.

Diplomatik (Siyah) Pasaport hamilleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, Burkina Faso'ya gerçekleştirecekleri seyahatlerde vizeden muaftır.

Burkina Faso'ya seyahat etmek isteyen yolcuların (9 aydan daha küçük bebekler hariç) Sarıhumma aşısı yaptırdıklarını gösteren Uluslararası Aşı Kartı bulundurmaları zorunludur. Ülkeden transit geçiş yapacak yolcuların da sarıhumma aşı kartına sahip olmaları gerekmektedir.

BURKİNA FASO VİZESİ NEREDEN ALINIR?

Burkina Faso'nun Türkiye'deki tek yetkili resmi makamı Ankara'nın Çankaya ilçesinde bulunan Burkina Faso Büyükelçiliğidir. Burkina Faso'nun İstanbul'da Fahri Konsolosluğu bulunmakla birlikte, Fahri Konsolosluğun vize verme yetkisi yoktur.

Burkina Faso Ankara Büyükelçiliği resmi tatiller haricinde, hafta içi her gün 10.00'dan 17.00'ye kadar açıktır; fakat vize müracaatında bulunmak isteyen kişilerin, büyükelçiliğin konsolosluk birimine hafta içi 10.00 ila 12.00 saatleri arasında başvurmaları gerekmektedir.

Büyükelçiliğe yapılacak şahsi müracaatlar haricinde yetkili-akredite vize danışmanlık firmaları aracılığıyla da vize başvurusu yapmak mümkündür.

Merkezi Ankara'da bulunan firmamız Vize İşlem Merkezi, yolcuları adına, şahsi müracaat gerekmeden vize başvurusu yapmaya ve vize işlerini sonuçlandırmaya tam yetkilidir. Sitemizde yer alan Burkina Faso vize türlerine göre gerekli olan evrakları, Türkiye'nin hangi ilinde olursanız olun, kargo aracılığı ile firmamıza göndermeniz durumunda firmamız sizin adınıza vize başvurunuzu yapacak, süreç tamamlandığında vizeli pasaportunuzu kargo aracılığıyla adresinize teslim edecektir.

BURKİNA FASO VİZESİ NASIL ALINIR?

Burkina Faso vizesi için, ilk olarak başvuru dosyanız hazırlanır. Evraklarınız, alanında uzman ve deneyim sahibi danışmanlarımız gözetiminde, eksiksiz şekilde hazır hale getirilir.

Gerekli evraklar, seyahat amacınıza uygun olan vize türüne göre değişiklik gösterecektir.

Burkina Faso, bazı Afrika ülkelerinin aksine, uygun gördüğü başvuru sahipleri için, turistik vize başvurusu kabul etmektedir. Turistik vize için gerekli evrakların başında, konaklama yapılacak otel konfirmayonu ve uçak biletinin ibraz edilmesi gerekmektedir. Burkina Faso Turistik Vizesi en fazla bir aylık ve tek girişli olarak verilmektedir.

Bir aydan daha fazla kalımlarda, ticari vize başvurusu yapılmalıdır. Ticari vizeler için, Burkina Faso'daki yerel bir firmanın tarafınıza kaşeli ve imzalı bir ticari davetiyeyi e-mail yolu ile göndermesi gereklidir.

Burkina Faso Ticari Vize başvuruları, üç farklı şekilde sonuçlanmaktadır. Ticari vizeler; üç aylık çok girişli, altı aylık çok girişli ve bir yıllık çok girişli olarak verilebilmektedir. Burkian Faso, ilk ticari vize müracaatlarında en fazla 3 veya 6 aylık çok girişli vize vermekte, daha önce bu ülkede bulunmuş kişilere ise bir yıllık çok girişli vize vermektedir.

Burkina Faso Kapı vizesi bulunmakla birlikte bu durum, uygulamada geçerli bir yöntem değildir. Havayolu şirketleri (THY de dahil olmak üzere) uçağa binişlerde Burkina Faso vizesini zorunlu tutmakta, vizesi olmayan yolcuları uçağa almamaktadır. Burkina Faso'ya seyahat etmek isteyen kişilerin, seyahatlerinden en az bir hafta önce firmamız aracılığıyla vizelerini almalarını öneririz.

Firmamız, hem turistik hem de ticari vize müracaatlarında, profesyonel danışmanlar eşliğinde, Büyükelçiliğe şahsen gelmenize gerek kalmadan hızlı ve güvenilir hizmet vermektedir.

BURKİNA FASO VİZE BAŞVURU FORMU

Sorunsuz bir vize deneyimi için, Vize Başvuru Formunda yer alan tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde cevaplanması gerekmektedir. Sitemizde, Burkina Faso vize başvuru formunun en güncel versiyonunu bulabilirsiniz.

Burkina Faso Vize Başvuru Formu, Fransızca ve İngilizcedir. Yaklaşık 20 sorudan oluşan bu formu, tüm başvuru sahipleri doldurmakla mükelleftir. Formu alt bölümde yer alan başvuru yeri ve tarihi mutlak suretle doldurulmalı ve başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.

Burkina Faso vize başvuru formunda yer alan bilgilerin eksik olması durumunda, vize müracaatları kesinlikle kabul edilmemektedir. Hatalı bilgi verilmesi durumunda vizenizin olumsuz sonuçlanabilecektir.

BURKİNA FASO VİZESİ KAÇ GÜNDE SONUÇLANIR?

Burkina Faso vize başvuruları ortalama 4-5 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Acil (ekspres) vize uygulaması bulunmamaktadır. Ticari vize başvurusu yapıyorsanız ve satın alınmış bir uçak biletiniz varsa, Konsolosluk biriminin uygun görmesi durumunda, firmamız 1-2 iş günü içerisinde vize işlemlerinizi sonuçlandırabilmektedir.

Burkina Faso'ya son yıllarda gerçekleşen Türk Heyetlerinin (Dışişleri, DEİK, MÜSİAD, İMMİB) yoğunlaşan programları nedeniyle herhangi bir sorunla karşılaşmamak adına, vize başvuru evraklarınızı seyahat tarihinden en az bir hafta önce firmamıza ulaştırmanız önemle tavsiye olunur.

BURKİNA FASO VİZE ÜCRETLERİ

Burkina Faso vize ücreti; vize türüne, seyahatin süresine ve giriş çıkış sayısına göre değişiklilik göstermektedir.

Vize ücreti, Konsolosluk birimince uygun görülen vize türüne göre, Büyükelçiliğin ilgili banka hesabına TL olarak yatırılır ve başvuru esnasında ödeme dekontunun bir nüshası Konsolosluk yetkililerine ibraz edilir.

Burkina Faso Büyükelçiliği vize ücetleri, her sene başında yeniden değerlemeye tabi tutulmaktadır. Vize başvurunuz öncesinde, güncel fiyatlar hakkından danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Online Vize Başvuru Formu

Online vize başvuru formunu doldurarak, kolay ve hızlı bir şekilde vize başvurusu yapabilirsiniz. Online vize başvurusu için sayfamızı ziyaret ediniz.