Çin Vizesi

Çin Vizesi

Çin vizesi konusunda profesyonel danışman kadromuzla vize başvuru işlemlerinizi en ekonomik fiyatlarla, en kısa sürede sonuçlandırmaktayız. Uzun yılların kazandırdığı birikim ve deneyimimiz ile Çin vize işlemlerinizi doğru, hızlı ve eksiksiz şekilde gerçekleştirerek vize başvuru sürecinizi başarıyla tamamlıyoruz.

Çin vizesi, seyahat ve ticari amaçlar başta olmak üzere çalışma, oturma, ziyaret gibi nedenlerle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından Çin Halk Cumhuriyeti'nin yetkili makamlarına başvurarak alması gereken resmi bir izindir. Çin vizesi başvurusu, sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için değil birçok ülkenin vatandaşları için zorunludur. Ülkenin demografik, sosyolojik ve politik yapısı, Dünya'nın birçok ülkesinden farklı olmakla birlikte bunun bir yansıması olarak vize politikası da diğer ülkelere nazaran oldukça farklıdır.

Çin Vizesi Başvurusu

Çin vize başvurusu için öncelikle yapılması gereken, hangi pasaport türüne hangi vize türünün uygulandığını öğrenmektir. Pasaport ve vize türü öğrenildikten sonra da hangi amaçla seyahat edileceği netleştirilerek Çin vizesi başvurusu yapılmalıdır. Çin, Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi vatandaşlara vize uygulamaktadır. Hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahibi Türk vatandaşları ise 30 güne kadar Çin'e yapacakları ziyaretler ve seyahatler için vizeden muaftır. Ancak eğer ülkede 30 günden fazla kalınacaksa Çin vizesi alınması gerekmektedir.

Çin vize başvurusu yapmak isteyen Türk vatandaşlarının, takip etmesi gereken prosedürlerden bir tanesi de hangi vize türüne başvuru yapılacağıdır. Eğer yanlış kategoride vize başvurusu yapılırsa, hatalı bilgilendirme, yanlış ve eksik bilgi verme sebebiyle başvuru sahibinin Çin vizesi başvurusu reddedilebilir. Bu nedenle başvuruyu yapmadan önce başvuruyu yapacak kişi, seyahat amacının turistik, ziyaret, ticari, çalışma vizesi gibi vize türlerinden hangisinin içinde değerlendirileceğini göz önünde bulundurmalıdır.

Çin Halk Cumhuriyeti'nin küresel sistemden farklı vize politikaları izlemesi sebebiyle Çin vizesi almak için işlemler yapılırken profesyonel vize danışmanlık hizmeti almak, en avantajlı seçeneği oluşturacaktır. Uzun yıllardır vize alanında çalışmalarını sürdüren Vize İşlem Merkezi (VİM) firmamız, Çin vize başvurusu işlemlerinizin tamamını sizler için takip edebilir ve ek evrak taleplerini ivedilikle karşılayabilir. Böylece kafanızı kurcalayan tüm sorunlardan kurtularak rahat bir nefes alabilir, Çin vizesi almak için takip edilmesi gereken yoğun ve karmaşık sürecin tarafımızca yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Çin Vizesi Almak İçin Gerekli Evraklar ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Çin vizesi, Türkiye Cumhuriyeti'nde bulunan Çin İstanbul Başkonsolosluğu veya Çin Ankara Büyükelçiliği makamlarından alınabilmektedir. Ayrıca konsolosluk tarafından yetkili kılınan turizm acenteleri aracılığıyla da vize işlemleri yapılabilmektedir.
  • Güncel gelişmeler ışığında belirtilmesi gereken en önemli nokta, ticari ve turistik vizelere ilişkin yapılan son düzenlemelerdir. 15.02.2016 tarihinden itibaren ticari vizelerde Çin firmaları tarafından gönderilen davetiye mektupları kabul edilmemekte ve doğrudan resmi makamlarca gönderilen davetiye mektupları kabul edilmektedir. Yine aynı tarihten itibaren turistik vizelerde kişisel başvurular kabul edilmemekte ve sadece grup olarak Çin vizesi alınmasına imkân tanınmaktadır.
  • 01.06.2017 tarihinden itibaren Çin Halk Cumhuriyeti'nin başlatmış olduğu uygulama gereği ilk defa Çin vizesine müracaat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının biyometrik parmak izi vermeleri zorunludur. Çin Halk Cumhuriyeti vizesi için 01.04.2018 tarihinden sonra parmak izi vermiş olan bireylerin beş yıl süre ile tekrardan Çin Ankara Büyükelçiliği veya Çin İstanbul Başkonsolosluklarına gelmelerine gerek yoktur.
  • Son beş yıl içerisinde parmak izi vermiş olan bireyler adına, Vize İşlem Merkezi, vize işlemleriniz için Konsolosluk birimine şahsen gelmeden işlemlerinizi takip etmeye ve sonuçlandırmaya tam yetkilidir.
  • Çin vize başvurusu yapılırken en az 10 yıl geçerliliğe sahip, seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerliliği olan ve en az 2 sayfası boş olan pasaportlar kullanılmalıdır.
  • Yırtılmış ve yıpranmış pasaportlarla başvuru yapılması halinde, vize başvuruları doğrudan reddedilmektedir.
  • Vize başvuruları için çekilecek fotoğraf, başvurulacak tarihten en fazla 3 ay önce çekilmiş vesikalık bir fotoğraf olmalıdır. Çin, biyometrik fotoğrafları kabul etmemektedir. Fotoğraf boyutları, 33 x 48 mm olarak belirlenmiştir.
  • Çin vize başvurusu için istenen evraklar, hangi vize türü için başvuru yapıldığına bağlı olarak değişmektedir. Ayrıca konsolosluğun, süreç içerisinde birçok ek evrak talebi olmaktadır. Eksik veya hatalı yapılan başvurular, doğrudan reddedilmektedir. Tüm bu nedenlerden dolayı profesyonel vize danışmanlık hizmeti veren firmamız Vize İşlem Merkezi (VİM) ile iletişime geçmeniz ve başvurunuzu hazırlatarak, başvuru takibinizi yaptırtmanız, başvurunuzun hızlı bir şekilde, olumlu olarak sonuçlanması için en doğru seçeneği oluşturmaktadır.

Neden Profesyonel Vize Danışmanlığı Almalısınız?

Vize İşlem Merkezi (VİM) adı altında uzun yıllardır vize alanında faaliyet gösteren firmamız, profesyonel, uzman, tecrübeli ekibiyle birçok vize başvurusunun olumlu olarak sonuçlanmasını sağlamıştır. Başvuru formunun doldurulmasından, evrakların toparlanmasına, başvurunun dosya olarak iletilmesinden, takibinin yapılmasına kadar tüm süreci kontrol eden ve konsolosluklar tarafından talep edilen ek evrakların, belgelerin tamamlanmasını sağlayan firmamız, Çin vize başvurusu yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için başvurunun olumlu sonuçlanması ihtimalini en yüksek seviyeye taşımaktadır.

Çin vizesi almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için özel bir ekiple çalışmalarını sürdüren firmamız, vizenizin olumlu sonuçlanması için titiz bir çalışma gerkçekleştirmektedir. Çin vizesi konusunda aklınızdaki tüm soru işaretlerini gidermek için 0312 419 09 22 telefon numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz. Vize danışmanlığı konusunda profesyonel çözüm ortağınız Vize İşlem Merkezi (VİM), her zaman yanınızda olacaktır.

Online Vize Başvuru Formu

Online vize başvuru formunu doldurarak, kolay ve hızlı bir şekilde vize başvurusu yapabilirsiniz. Online vize başvurusu için sayfamızı ziyaret ediniz.