Belçika Vizesi

Belçika Vizesi

Vize İşlem Merkezi olarak deneyimli ve güler yüzlü kadromuzla, hızlı ve güvenilir bir şekilde Belçika vizesi almanın rahatlığını sunuyoruz. Belçika seyahatiniz için gerekli olan tüm vize işlemlerini büyük bir özenle gerçekleştiriyor, başvurunuzu en kısa sürede sonuçlandırmak için çalışıyoruz. Yılların kazandırdığı birikim ve alanında uzman danışmanlarımızla Belçika vize işlem sürecinizi hatasız ve eksiksiz şekilde yönetiyoruz.

Belçika'ya kısa süreli seyahat gerçekleştirmek isteyenler, Belçika vize başvurularını, yetkili vize merkezleri ve akredite olan seyahat acenteleri vasıtasıyla yapabilmektedir. Belçika vizesi başvuru işlemlerinizi hızlı, ekonomik ve güvenilir şekilde gerçekleştirmek için Vize İşlem Merkezinin güler yüzlü temsilcileri ile iletişime geçebilirsiniz.

Belçika vizesi için gerekli belgeler, başvuru yapılan vize türüne ve başvuru yapanın çalışma durumuna göre değişiklik göstermektedir. Belçika vizesi başvuru evraklarını doğru ve eksiksiz şekilde öğrenmek için Vize İşlem Merkezinin 0312 419 19 03numaralı telefonu arayabilirsiniz. Güncel vize başvuru evrakları size e-posta yoluyla ulaştırılacaktır.

Vize İşlem Merkezi, Belçika vizesi konusunda, profesyonel danışman kadrosu ve uzman teknik ekibiyle hizmet vermektedir. Belçika vizesi başvurusu sürecini profesyonel bir yaklaşımla ele almakta olan firmamız, ihtiyaç duyduğunuz vize konusunda kesintisiz hizmet sunmaktadır. Vize İşlem Merkezi'nin Belçika vize işlemleri departmanı, alanında uzman çalışanları ile vize müracaat dosyanızın eksiksiz ve hatasız şekilde hazırlanması için profesyonel danışmanlık hizmeti sunar.

Belçika Konsolosluğu tarafından istenen Belçika vizesi gerekli evrak listesine ve Belçika vizesi hakkında gerekli bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. Belçika vizesi başvurusuna dair aklınıza takılan sorulara yanıt bulabileceğiniz en doğru adres, uzman danışman kadrosuna sahip olan Vize İşlem Merkezidir.

Vize İşlem Merkezi, Belçika vizesi müracaatı konusunda, bireysel veya kurumsal tüm müşterilerine memnuniyet odaklı hizmet vermekte olup; telefon, e-mail veya WhatsApp yoluyla yaptığı bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Belçika Vize Başvurusu

Belçika'ya kısa süreli yolculuk planlayan kişilerin, Türkiye gibi Schengen Bölgesi'ne dahil olmayan bir ülkeden yolculuk etmeleri durumunda Schengen vizesi almaları gerekir. Türkiye'den Belçika'ya seyahat edeceklerin, vize başvuru koşulları şu şekildedir: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olanlar, Türkiye'de ikamet izni bulunan yabancı uyruklular ve Ankara Belçika Büyükelçiliği yetki alanı içinde olan yabancı ülke vatandaşları Belçika'ya yapacakları seyahatleri öncesinde vize başvurularını Türkiye'den gerçekleştirebilirler. Bu kişiler; şahsen, temsilci yoluyla veya yetkili acente aracılığı ile vize müracaatlarını gerçekleştirebilirler. Başvurunun, Ankara Belçika Büyükelçiliği'nden yapılması durumunda, son on yıl içinde; Amerika, Kanada, İngiltere veya Schengen vizeleri bulunmayanların, başvuruya bizzat gitmeleri gerekmektedir. Aile olarak vize başvurusu yapılması halinde, aileden bir kişinin diğer aile bireylerinin evraklarını teslim etmesi mümkündür.

Tüm belgelerinizi doğru hazırlayıp, vize başvuru dosyanızı hatasız teslim edip, vizenizi alsanız bile ülkeye girişiniz kesin değildir. Belçika'ya girişiniz her durumda sınır güvenliğinin kararına bağlıdır.

Belçika vizesi müracaatını Vize İşlem Merkezi aracılığıyla sorunsuz şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Vize danışmanlarımız başvurunuzun tüm aşamaları ile yakında ilgilenecekler ve sizi her adımda bilgilendireceklerdir. Eğer daha önce alınmış VIS'li Schengen vizeniz varsa, yeniden biyometrik parmak izi verme zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Vize için gerekli belgelerle birlikte pasaportunuzu bize ulaştırmanız durumunda ofisimize gelmenize dahi gerek kalmadan tüm işlemlerinizi sizin adınıza yapabilmekteyiz. Vize başvurunuzun sonuçlanmasının ardından pasaportunuzu teslim almakta, Ankara'da yaşıyorsanız teknik personellerimizle, Ankara dışında yaşıyorsanız kargo yoluyla adresinize teslim ediyoruz.

Belçika Vize Başvurusu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Belçika vizesi kaç günde çıkar?

Belçika vize başvurusu ortalama 5 işgünü içinde sonuçlanmaktadır. Belçika Konsolosluğu veya Belçika Büyükelçiliği ek belge isteyebilmektedir. Bu nedenle başvurunuzu seyahat tarihinden 20 gün önce gerçekleştirmeniz önerilmektedir. Başvurunuzu, Belçika vize başvurusu konusunda yetkili olan Vize İşlem Merkezi aracılığıyla yapabilirsiniz. Belgeleriniz ile birlikte pasaportunuzu kargo yoluyla göndermeniz veya ofisimize bizzat gelerek teslim etmeniz durumunda, başvuru işlemlerinizi aynı gün içinde başlatıyor, süreci en kısa sürede tamamlıyoruz.

Belçika Vize Randevusu

Belçika vize başvurunuzu şahsen gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız, Belçika Konsolosluğu veya Belçika Büyükelçiliğinden vize randevusu almanız gerekmektedir. Vize randevusu internet üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Belçika vize başvurunuzu Vize İşlem Merkezi aracılığıyla da yapabilirsiniz. Gerekli belgeler bize ulaşır ulaşmaz, başvuru işlemini başlatıyor, süreci yakından takip ediyor ve her aşamada sizi bilgilendiriyor olacağız.

Belçika'ya gideceğim. Diğer Schengen Ülkelerinden Vize Başvurusu Yapabilir miyim?

Hangi Schengen bölgesi ülkesini ziyaret edecekseniz, o ülkenin konsolosluk/büyükelçiliği aracılığıyla vize başvuru yapmanız gerekir. Belçika seyahati düşünüyorsanız vizenizi Belçika Konsolosluğu üzerinden almanız önemlidir. Seyahat planınız birden fazla Schengen ülkesini kapsıyorsa, en fazla süreyle kalacağınız ülkeye vize başvurusu yapmanız gerekir. Eğer ki, en fazla kalacağınız gün sayısı iki ülke için de aynı ise ilk giriş yapacağınız ülke konsolosluğundan başvurunuzu yapmanız uygun olacaktır.

Belçika Vizesi Başvuru Formu Türkçe Doldurulabilir mi?

Belçika vizesi başvurusu dosyasının belki de en önemli belgesi vize başvuru formu olacaktır. Bu formun doğru ve eksiksiz hazırlanması vize sonucunu doğrudan etkileyecektir. Belçika vize başvuru formu İngilizce, Almanca, Fransızca veya Felemenkçe dillerinden birinde doldurulmalıdır. Türkçe doldurulmuş formlar kesinlikle kabul edilmez. Formun imzalanması ve tarih bölümünün doldurulması oldukça önemlidir.

Vize Başvurusunda Pasaportun Taşıması Gereken Özellikler Nelerdir?

Belçika vize başvurusu için pasaportunuzda karşılıklı en az iki boş sayfasının bulunması gerekiyor. Pasaportunuzda yeterli boş sayfa yoksa vize başvurusundan önce pasaportun yenilenmesi gerekir. Pasaportun on yıldan önce alınmış olması, sayfalarında kırışık ve yırtıklarının olmaması önemlidir. Bir diğer önemli konu da, Pasaportun geçerlilik tarihidir. Pasaportun geçerlilik süresi, Belçika seyahatinizin bitiş tarihini aşmalıdır.

18 Yaşından Küçükler için Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

18 yaşından küçük kişilerin vize başvuru formu ebeveynleri tarafından doldurulup imzalanması gerekir. Anne-babanın ayrılmış olması durumunda, çocuk hangi ebeveynin gözetimi altındaysa bu durumu gösteren mahkeme kararının başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir. Çocuğun yalnızca bir ebeveyni ile seyahat etmesi durumunda diğer ebeveynden noter tasdikli muvafakatname alınmalı ve bu belgenin yeminli tercümesi hazırlatılmalıdır.

Belçika Vizesi için Seyahat Sağlık Sigortası Zorunlu mu?

Belçika vize başvurusunda bulunacak kişilerin mutlaka seyahat sağlık sigortası yaptırması gerekiyor. Sigorta kapsamının aranan özellikleri taşıması gerekmektedir. Vize İşlem Merkezi, en uygun seyahat sağlık sigortası temini konusunda da destek vermektedir.

Belçika Konsolosluğu

Belçika'ya ve diğer Schengen ülkelerine sorunsuz bir şekilde vize alınmasının yolu, vize başvuru formunun doldurulmasına, gerekli evrakların doğru ve eksiksiz hazırlanmasına, biyometrik parmak izinin oluşturulmasına ve bu işlemlerin Belçika Konsolosluğu tarafından belirtilen koşullarda olmasına bağlıdır. Belçika Konsolosluğu vize başvurularını ayrıntılı şekilde değerlendirmektedir. Yapılabilecek küçük bir hata veya eksiklik, zaman ve para kaybına hatta vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir. Firmamız, Belçika Konsolosluğu vize prosedürlerini yakından takip etmekte ve bunları titizlikle uygulamaktadır.

Belçika Konsolosluğuna; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Türkiye'de ikamet izni bulunan yabancı uyruklu kişiler, Türkiye'deki Belçika Konsolosluğunun yetkili olduğu yabancı ülkelerdeki vatandaşlar başvuru yapabilirler. Belçika vizesi başvurusu talep edilen vize türüne, kişinin çalışma durumuna (öğrenci, ev hanımı, işçi, işveren, emekli vb.) göre değişiklik göstermektedir. Başvuruda; turistik gezi evrakları, iş gezisi evrakları, dil eğitimi ya da arkadaş/aile ziyareti amacıyla yapılacak olan seyahat için hazırlanacak başvuru dosyalası değişiklik gösterecektir. Ayrıca Belçika Konsolosluğuna yapılan başvurularda emekli, öğrenci, işveren ve çalışandan istenen belgeler de kendi içinde farklılık göstermektedir.

Seyahat amacı ve mesleki durumunuza göre hazırlanması gereken vize başvuru evrak listesini Vize İşlem Merkezi müşteri temsilcisinden ücretsiz olarak talep edebilirsiniz.

Avrupa Birliği ülkelerini kapsayan AB Antlaşması iç sınırlar dahilinde; kişi, sermaye ve hizmet dolaşımını serbest kılmıştır. Belçika da bu antlaşmanın taraflarından biridir. Schengen bölgesine dahil olan ülkeler arasında sınır kontrolü bulunmamaktadır. Schengen vizenizin süresi dahilinde, diğer üye ülkelerde rahatça giriş-çıkış yapabilirsiniz. Fakat, Belçika Schengen vizesi ile diğer Schengen üyesi ülkeleri ziyaret edecekseniz, yolculuğunuza Belçika'dan başlatmanız gerekir. Belçika seyahatiniz dışında ziyaret edeceğiniz tüm Schengen ülkelerinin ulaşım ve otel rezervasyon belgelerini de vize başvuru dosyanıza eklemelisiniz. Farklı Schengen ülkelerini ziyaret etmeyi planlıyorsanız ve her ülke için konaklayacağınız gece sayısı eşitse Schengen Bölgesine giriş yapacağınız ülkeden vize başvurusu yapmanız gerektiğini hatırlatırız.

2014 yılı Eylül ayından itibaren Schengen ülkeleri Vize Bilgi Sistemi (Visa Information System - VIS) uygulamasına geçilmiştir. VIS prosedürünün amacı; Schengen ülkelerinin vize başvuru sürecini standart hale getirmek, farklılıkları gidermek, belge sahteciliği ve kimlik hırsızlığını engellemek, sınır güvenliğini sağlamaktır.

Belçika VIS prosedürünü uygulayan ülkeler arasındadır. Belçika vize randevu tarihinizde görevliler tarafından biyometrik parmak iziniz alınacaktır. Vize İşlem Merkezi danışmanları, randevu gününüzde size eşlik edecek, gerekli yönlendirmeleri yapacaklardır. Tüm vize kategorilerinde (turistik, ticari, aile ziyareti vb.) gerekli olan parmak izi işlemi için başvuru sahibinin şahsen gelmesi gerekmektedir. 12 yaşından küçükler ile parmak izi alınması mümkün olmayanlar kişiler VIS parmak izi prosedürden muaftır.

VIS uygulaması başladıktan sonra Schengen vizesi almış kişilerin, Belçika için vize başvurusu yapmaları halinde ikinci kez parmak izi vermesine gerek yoktur. Biyometrik parmak izi taramaları sisteme kaydedildikten sonra Schengen vize başvurularında 5 yıl süresince geçerlidir. Belçika vizesi randevu gününüzde parmak izi verip vermeyeceğinizi teyit etmenizde yarar vardır. Bu konuyla ilgili detaylı bilgiyi danışmanlarımızdan edinebilirsiniz.

Belçika Konsolosluğu tarafından gerçekleştirilecek parmak izi alımında, vize danışmanımız, herhangi bir sorun yaşamamanız için size eşlik edecek, vize başvurunuzun en doğru şekilde gerçekleşmesini sağlayacaktır.

12 - 18 yaş arasındaki başvuru sahipleri parmak izi verirken, ebeveynlerinden birinin yanlarında olması zorunludur.

Belçika Vizesi için Gerekli Belgeler

Belçika vizesi başvuru evrakları başvuru sahibinin seyahat amacına ve çalışma durumuna göre farklılık gösterir. Belçika vizesi başvurusunda bulunan kişilerin kendi durumlarına göre hazırlamaları gereken belgeler olabilmektedir. Belçika vizesi başvuru sahibince seçilen vize kategorisi, yapılacak seyahat amacını uygun olmalıdır. Vize başvurusu için gerekli evraklar en güncel haliyle temin edilmeye çalışılmalı ve Belçika vize başvuru formundaki bilgiler dahil tüm belgeler birbirleriyle uyum içinde olmalıdır. İş ve sosyal durumunuza göre farklılık gösteren, kişiye özel hazırlanması gereken evrak listesini ofisimizden temin edebilirsiniz. Belçika'yı turistik amaçla, iş gezisi, pazar araştırması, fuar veya fabrika gezisi, bilimsel çalışma veya kongre, uluslararası işbirliği, aile veya arkadaş ziyareti gibi birbirinden farklı sebeplerle ziyaret edebilirsiniz, fakat vize randevunuzu son dakikaya bırakmadan almanızı tavsiye ederiz. Danışmanlarımız, Belçika vize randevunuzu en uygun tarihte almanız konusunda da yardımcı olacaklardır.

Eski pasaportunuzda bulunan vizelerin, Türkiye'ye geri dönme konusunda inandırıcılığınızı artıracağından, varsa eski pasaportunuzu da başvuru dosyanıza eklemenizi öneririz. Belçika'ya dil eğitimi veya kısa süreli öğrenci değişimi programı kapsamında gidecekseniz Belçika öğrenci vizesi evraklarını hazırlamalısınız. Belçika öğrenci vizesi evrak listesine sitemizden ulaşabilir veya ofisimizden temin edebilirsiniz.

Belçika Vize Başvurusu Konusunda Dikkat Etmeniz Gerekenler

Belçika vize talep dilekçenizin, Belçika Konsolosluğu'na hitaben, şahsen yazılması gerekmektedir. Dilekçede ziyaret amacı ve seyahat başlangıç bitiş tarihleri açıkça belirtilmelidir.

Başvuru dosyanıza ekleyeceğiniz vesikalık fotoğraf; biyometrik özellikte, 35mm x 45mm ebatlarında olmalıdır. Belçika vize başvurunuz için kullanacağınız fotoğrafın arka fonu beyaz olmalı ve fotoğrafta kırışıklık, leke bulunmamalıdır. Fotoğraf çekilirken doğrudan kameraya bakılmalı; yüzün, fotoğraf üzerinde ortalanması ve saçların yüzü kapatmaması sağlanmalıdır.

Belçika vizesi talebinde bulunan kişi; vize randevusuna giderken, vesikalık fotoğraf çektirdiği haliyle gitmeye özen göstermelidir. Örneğin, kadınlar için saç rengi ve modelinin; erkekler için saç, sakal uzunluğunun belirgin şekilde farklılık göstermemesi önemlidir.

Belçika vizesi başvuru formu eksiksiz ve doğru şekilde doldurulmalı, tarih atılmalı ve imzalanmalıdır.

Belçika vizesi başvuru formu

Belçika Konsolosluğu, Belçika vize başvuru sahibinden ek belge talebinde bulunabilmektedir. Bu durum göz önünde bulundurulmalı ve başvuru işlemleri mümkün olduğunca erken tarihte başlatılmalıdır.

Belçika vizesi başvuru sahibi 18 yaşından küçükse ve annesi veya babasından biri seyahate katılmayacaksa, noter tasdikli muvafakatnamenin de başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir.

Tüm Schengen ülkeleri için seyahat sağlık sigortası yapılması zorunludur. Firmamız Vize İşlem Merkezi, gerekli kapsamdaki seyahat sağlık sigortasının en uygun şekilde temini konusunda destek olmaktadır.

Belçika Schengen vizesi başvuru dosyasına, uçak ve otel rezervasyon belgenizi eklemeniz gerekir. Belçika haricinde bir Schengen ülkesini de ziyaret etmeyi planlıyorsanız gideceğiniz ülke veya ülkelere ait uçak ve otel rezervasyon belgelerinizi de dosyanıza eklemelisiniz. Belçika vizeniz sonuçlanmadan önce uçak bileti ve otel ödemenizi yapmamanızı öneririz.

Belçika Ticari Vize başvurusunda bulunacak kişilerin, Belçika'da ortak faaliyet yürüteceği firmadan davet mektubu temin etmesi gerekmektedir. Davet mektubunda, Belçika'daki firmanın unvan ve adres bilgilerinin, davet amacının ve davet tarihinin açıkça belirtmesi gerekir. Belçika ticari vizesi için gerekli diğer evraklar, başvuruda bulunan kişinin çalışan veya işveren olmasına göre değişiklik gösterebilmektedir. Belçika'ya gerçekleştireceğiniz iş seyahatiniz Türkiye'de çalışanı olduğunuz iş yeri ile ilgiliyse, iş yeri tarafından yetkilendirildiğinize dair dilekçeyi şirketin antetli kağıdına çıktı almalı; seyahat planı, amacı ve seyahat tarihleri açıkça belirtilmelidir. Hazırlanacak yazı, firma ortaklar veya üst düzey yöneticileri tarafından imzalanmalıdır.

İlk kez Belçika vize başvurusu yapacak kişilerin, seyahat amacına ve mesleki durumuna uygun belgeleri eksiksiz ve doğru şekilde hazırlamaları daha büyük önem taşımaktadır. Vizenin başvurunuzun olumsuz sonuçlanmaması, zaman, para ve itibar kaybı yaşamamak için sektörün öncü kuruluşlarından olan firmamızın hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Belçika Vizesi Nasıl Alınır?

Vize alım sürecini etkileyen en önemli faktörlerin başında Belçika'yı ziyaret amacı bulunmaktadır. Belçika vize talebinde bulunacaksanız, ziyaret amacınızı açık bir şekilde belirten dilekçe hazırlamalısınız. Yazacağınız dilekçe Belçika Konsolosluğuna hitaben yazılmalıdır. Belçika Konsolosluğunun vize başvurusunda dikkat edeceği en önemli unsurların başında, Türkiye ile sıkı bağlarınızın (aile, iş, okul vs.) olup olmadığıdır. Bu nedenle vize başvuru dilekçenizde ve diğer belgelerinizde Türkiye'ye geri dönme niyetinizin olduğunu açıkça belirtmelisiniz. Turistik vize talebinde bulunacaksanız Belçika Konsolosluğuna teslim edeceğiniz belgelerde neden başka bir ülkeyi değil de Belçika'yı ziyaret etmek istediğinizi ayrıntılı şekilde açıklamalısınız.

Başvuruda bulunan kişinin, sahip olduğu pasaport, seyahat bitiminden sonra en az üç ay daha geçerlilik süresine sahip olmalıdır. Pasaportta Belçika vizesinin basılması için karşılıklı en az iki boş sayfa bulunmalıdır.

Vize İşlem Merkezi, yılların kazandırdığı birikim ve Belçika Konsolosluğu ile geliştirdiği ikili ilişkiler neticesinde, başvuru sahibine kolaylıklar sağlayan, sonuç odaklı çözümler üretmektedir. Vize İşlem Merkezi, vize başvurularını yüksek olumlu sonuçlandırma oranıyla, başarısını pekiştirmekte; güler yüzlü ve güvenilir hizmetler sunmaktadır. Gözden kaçırılacak küçük bir hata ya da eksikliğin, vize başvurusunun olumsuz sonuçlanmasına neden olacağının bilinciyle hareket eden firmamız, dikkatli ve titiz çalışmasıyla sektörde kendine haklı bir yer edinmiştir.

Belçika Vizesi Sonuçlanma Süresi

Belçika vize başvurunuz ortalama 7-10 gün içerisinde sonuçlanacaktır. Bu süre Belçika Konsolosluğun yoğun olduğu tarihlerde 20 gününe kadar çıkabilmektedir. Vize başvurusu sonuçlanma süresinin uzayabileceğini göz önünde bulundurarak Belçika vize başvurularınızı en geç 20 gün öncesinden yapmanızı öneririz.

Vize İşlem Merkezinin, Belçika Konsolosluğu tarafından verilen vize kararlarına doğrudan bir etkisinin bulunamayacağını hatırlatırız.
Vize danışmanlarımız, Belçika Konsolosluğu'nun talep ettiği belgeleri hazırlamanızda, vize başvuru formunu doldurulmasında, vize randevusu alımında, parmak izi vermenizde, vize başvuru sürecinizin takibinde, uçak ve otel rezervasyonu işlemlerinde, seyahat sağlık sigortası temininde profesyonel destek vermektedir.

Belçika Vizesi Reddi

Belçika Konsolosluğun aradığı şartlardan bir veya birkaçının yerine getirilmemesi, gerekli evrakların eksik veya hatalı hazırlanması durumunda, vize reddi gerçekleşebilmektedir. Bunların haricinde, Belçika Konsolosluğu, ek belge ve bilgileri gerekli gördüğü takdirde de vize reddi verebilmektedir. Belçika vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması durumunda, ikinci kez başvuru yapmadan önce, ret aldığınız tarihten üç ay süresine konsolosluğun kararına itiraz hakkınız bulunmaktadır. Vize koşullarını sağladığınızı kanıtlayabilirseniz, vize başvurunuz Belçika Konsolosluğunca yeniden değerlendirmeye alınabilir.

Vize başvurusu reddedilen kişinin yeniden başvuru yapması konusunda herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Fakat, olumsuz yanıt alındıktan hemen sonra yapılan ikinci başvuru, yeniden vize reddi ihtimalini artırmaktadır. Bu nedenle, başvuru evraklarını gözden geçirilmenizi, varsa eksikliklerinizi tamamlamanızı, beyan ettiğiniz bilgileri kontrol etmenizi, mümkünse ilave belgeler hazırlamanızı, daha sonra yeni bir vize başvurusu yapmanızı öneririz.

Belçika vizesine başvurduğunuz esnada Türkiye'de öğrenci veya bir firmada uzun süreden beri çalışan işçi iseniz; Belçika seyahatinizin ardından yeniden okulunuza/işinize döneceğinize dair destekleyici bilgi ve belgeleri vize başvuru dosyanıza veya itiraz dilekçenize eklemelisiniz.

Profesyonel yardım almadan hazırlanan vize başvuru dosyalarının reddedilme ihtimali bir hayli yüksektir. Başvuru sahibinin önemsemediği, gözden kaçırdığı veya eksik bilgiye sahip olduğu ufacık bir detay, vize reddine sebep olabilir. Vize reddi alan bir kişinin, profesyonel destek almadan yapacağı ikinci vize başvurusunun olumsuz sonuçlanma ihtimali çok daha yüksektir. Belçika vize başvurusu yaparken alınacak profesyonel destek ikinci bir ret ihtimalini en aza indirgeyecektir.

Belçika Konsolosluğu, vize başvuru sayısına bir sınırlama getirmiş değildir. Vize İşlem Merkezi, Belçika vize başvurunuzun reddedilmesi durumunda, profesyonel vize danışmanlarıyla, talebinize göre itiraz dilekçesi hazırlamakta veya ikinci kez vize başvurusunda bulunmaktadır. Belçika Konsolosluğu'ndan alınan ret, ikinci başvurunun da reddedileceği anlamına gelmez. Belçika'ya seyahat etmek isteyen kişi, profesyonel bir vize başvuru merkezi desteğiyle, vize reddedilme riskini en aza indirgemiş olmakla kalmaz, vize başvurusunu en kısa sürede ve eksiksiz bir şekilde Belçika Konsolosluğuna teslim edeceği için vize alım süresini de kısaltmış olacaktır.

7 Adımda Belçika Vize Başvurusu

Belçika vize başvurusu için takip edeceğimiz adımlar genel hatları ile şu şekilde olmaktadır:

  1. Belçika vizesi konusunda uzman danışmanlarımızdan birinin tarafınıza atanması, tanışma ve vize türünüzün belirlenmesi
  2. Belçika vize başvurusu için gerekli belge listesinin tarafınıza iletilmesi ve evrakların hazırlanırken dikkate edilecek hususların anlatılması
  3. Gerekli evrakların kargo veya kurye yoluyla ya da şahsen ofisimize ulaştırılması.
  4. Vize başvuru formu ve diğer evrakların ayrıntılı şekilde kontrolü, (varsa) eksik evrakların temini, vize randevusu alınması ve süreç hakkında bilgilendirme
  5. Uçak ve otel rezervasyonunuzun yapılması, seyahat sağlık sigortası temini ve vize başvuru dosyanızın hazırlanması
  6. Danışmanlarımız eşliğinde VIS parmak izi uygulamasının gerçekleştirilmesi
  7. Pasaport teslimi

Online Vize Başvuru Formu

Online vize başvuru formunu doldurarak, kolay ve hızlı bir şekilde vize başvurusu yapabilirsiniz. Online vize başvurusu için sayfamızı ziyaret ediniz.