Nijer Vizesi

Nijer Vizesi

Nijer vizesi konusunda deneyimli ve güler yüzlü kadromuzla; hızlı, ekonomik ve güvenilir danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Nijer'e seyahat edebilmeniz için gerekli olan vize başvuru işlemlerini büyük bir özenle gerçekleştiriyor ve vize başvurunuzu mümkün olan en kısa sürede sonuçlandırıyoruz. Yılların verdiği birikim ve alanında uzman müşteri temsilcilerimizle vize işlem sürecinizi eksiksiz bir şekilde yönetiyoruz.

Nijer'e seyahat etmek isteyen kişilerin vize reddiyle karşılaşmaması için Nijer vize başvuru şartlarını dikkatle incelemesini ve profesyonel danışmanlık hizmeti almasını öneririz.

Nijer Vize Başvurusu

Batı Afrika ülkesi olan Nijer'e seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus Pasaport (bordo pasaport), Hizmet Pasaportu (gri pasaport) ve Hususi Pasaport (yeşil pasaport) sahibi Türkiye Cumhuriyet vatandaşlarının, ülkeye giriş yapabilmesi için Nijer vizesi alması gerekmektedir. Nijer'e yolculuk edecek Diplomatik Pasaport (siyah pasaport) sahibi kişiler ise 90 güne kadar olan seyahatlerinde vizeden muaftır.

Nijer vizesi için başvurular sadece Nijer Ankara Büyükelçiliği tarafından kabul edilmektedir. Farklı şehirlerde yaşayan ve vize başvurusunu şahsen yapmak isteyen kişilerin Ankara Nijer Büyükelçiliğine müracaat etmeleri gerekmektedir.

Ankara merkezli ve Nijer vizesi konusunda tam yetkili seyahat acentesi olan firmamız, Nijer vize işlemlerinizin hızlı ve ekonomik şekilde sonuçlanması için kesintisiz hizmet vermektedir. Nijer vizesi almak isteyen kişilerin, Ankara'da bulunan Nijer Büyükelçiliği'ne gitmelerine, bulundukları şehirden ayrılmalarına gerek kalmadan, vize başvuru işlemlerini gerçekleştirmekte, süreç sonunda vizeli pasaportları sahiplerine kargo, kurye yoluyla adreslerine veya ofisimizde elden teslim etmekteyiz.

Nijer Vizesi Nereden Alınır?

Nijer vizesi vermeye, Nijer'in Türkiye'deki tek resmi kurumu olan Nijer Ankara Büyükelçiliği yetkilidir. Nijer Ankara Büyükelçiliği Ankara'nın Gaziosmanpaşa (GOP) semtinde yer almaktadır. Özellikle Ankara'da ikamet etmeyen kişiler için Nijer vizesi almak zahmetli ve oldukça masraflı bir süreçtir. Firmamız Vize İşlem Merkezi, Nijer vize başvurusu konusunda yetkili ve akredite bir seyahat acentesidir. Firmamızın Ankara merkezli olması nedeniyle, vize başvuru sürecini kolay, hızlı ve en ekonomik şekilde tamamlamanızı sağlıyoruz. Profesyonel vize danışmanlarımızla birlikte vize işlemlerinizi %99 başarı oranı sonuçlandırıyoruz.

Başvurunuzu Ankara'ya gelerek şahsen yapmak isterseniz, Nijer Ankara Büyükelçiliği vize departmanı, resmi tatiller haricinde hafta içi 09.00 ila 17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Fakat vize müracaatları sadece öğleden önce 09.00 ila 12.00 saatleri arasında yapılabilmektedir.

Nijer Vizesi Nasıl Alınır?

Nijer Turist Vizesi ve Nijer Ticari Vize olmak üzere iki tip vize çeşidi bulunmaktadır. Her iki vize tipi için de gereken vize başvuru ücreti Euro cinsinden ve nakit olarak tahsil edilmektedir. Nijer'e bir veya üç aylık, tek veya çok girişli vize müracaatı yapılabilmektedir. Nijer Express vize (Nijer acil vize) ve Nijer Kapı Vizesi uygulaması yoktur.

Nijer vizesi başvurusunda bulunurken vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması gerekmektedir. Kullanılacak fotoğrafların, 45x35mm ölçülerinde, biyometrik vesikalık fotoğraf özelliklerinde olması gerekir. Fotoğrafın arka fonun beyaz olmalı, yüz cepheden tam olarak görünmelidir.

Nijer Vize Başvuru Formu

Nijer vizesine müracaat etmek için öncelikle Nijer vize başvuru formu doldurulmalıdır. Başvuru formu Fransızca, İngilizce veya Türkçe dilinde, büyük harflerle, tükenmez kalemle ve okunaklı bir şekilde doldurulmalıdır. Nijer vizesi başvuru formu; adınız, soyadınız, doğum yeri ve tarihiniz, mesleğiniz ve adresiniz gibi kişisel bilgilerinizin yanı sıra, Nijer'e giriş tarihiniz, Nijer'i ziyaret amacınız, Nijer'de kalacağınız adres gibi 16 sorudan oluşmaktadır.

Başvuru sahibi bu soruları eksiksiz ve gerçeğe uygun bir şekilde doldurmalı, başvuru formuna yazılan bilgilerin doğruluğunu teyit edici belgeler (davet mektubu, otel ve uçak rezervasyonu vb) vize dosyanızda yer almalıdır. Aksi takdirde Nijer vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir veya Nijer Büyükelçiliği vize yetkilileri tarafından ek belge talep edilebilir.

Nijer vize başvuru formu en güncel haliyle sitemizden incelenebilir.

Nijer vize başvuru formu dolduran kişiler, Nijer Büyükelçiliğine verdikleri bilgilerin doğruluğunu kabul etmekte olup, olası bir eksik veya hatalı bilgide vize sürecinin olumsuz etkileneceğini bilmelidir.

Nijer Vize Başvuru Formunu dolduran kişilerin, altta yer alan vize başvuru tarihini tam olarak (gün/ay/yıl) şeklinde belirttikten sonra imzalaması gerekmektedir.

Vize başvuru formunun sağ üst tarafında yer alan fotoğraf alanına, son 6 ay içerisinde çekilmiş, uygun boyuttaki fotoğrafın (arka fonu beyaz, biyometrik) yapıştırılması zorunludur.

Kişilerin formda belirttiği bilgiler kesinlikle üçüncü şahıslarla paylaşılmaz.

Nijer vize başvuru formu

Nijer Turist Vizesi için gerekli evraklar

Nijer'e turistik amaçlarla seyahat etmek isteyen Bordo, Gri ve Yeşil Pasaport sahibi kişilerin turistik vize başvurusu için hazırlaması gereken evraklar:

 • Nüfus cüzdanı veya yeni tip kimlik kartı fotokopisi
 • Yabancı uyruklu kişiler için Türkiye'de oturum kartı fotokopisi
 • Vize bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan pasaport ve fotokopisi
 • 2 adet biyometrik fotoğraf (yeni tarihli)
 • Uçak ve otel rezervasyon bilgileri
 • Nijer Büyükelçiliği'ne yazılmış vize talep dilekçesi (Türkçe veya Fransızca).
 • Uluslararası sarıhumma aşı sertifikası

Nijer Ticari Vizesi için gerekli evraklar

Ticari amaçlarla Nijer vizesi başvurusu yapmayı planlayan kişilerin vize müracaatı için hazırlaması gereken belgeler:

 • Nüfus cüzdanı veya yeni tip kimlik kartı fotokopisi
 • Yabancı uyruklu kişiler için Türkiye'de oturum kartı fotokopisi
 • Vize bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan bir pasaport ve fotokopisi
 • 2 adet biyometrik fotoğraf (yeni tarihli)
 • Uçak ve otel rezervasyon bilgileri
 • Şirketin antetli kağıdına Nijer Büyükelçiliği'ne hitaben yazılmış kaşe ve imzalı bir dilekçe (Türkçe veya Fransızca)
 • Nijer'deki firmadan gönderilmiş, davet eden kişinin iletişim bilgilerini içeren kaşe ve imzalı davet mektubunun e-mail çıktısı veya faksı
 • Nijer'deki davetiye gönderen firma yetkilisine ait pasaport fotokopisi
 • Uluslararası sarıhumma aşı sertifikası

Yukarıdaki belgelerin tarafımıza teslim edilmesinden sonra istenilen tipteki vize başvurunuz 7 ila 12 gün içerisinde firmamızca sonuçlandırılır. Ancak beklenmedik durumların vize sürecinizi hiçbir şekilde etkilememesi için seyahatinize en az 2 hafta kala vize başvurusunda bulunmanız, pasaportunuzun 10 yıldan eski olmaması ve Nijer vizesinin basılabilmesi için 2 adet boş sayfasının bulunması gerektiğini hatırlatırız. Pasaportunuzun yeni ve yıpranmamış olmaması önemlidir. Aksi durumda Nijer vize başvurunuz olumlu neticelense bile pasaportunuz eskimiş ve yıpranmış ise Nijer'e girişinize izin verilmeyebilir.

Nijer Kapı Vizesi

Nijer kapı vizesi uygulaması yoktur. Bu sebeple turistik veya ticari nedenlerle Nijer'e seyahat etmek isteyen kişilerin Nijer'in Türkiye'deki tek diplomatik temsilciliği olan Ankara Nijer Büyükelçiliği'ne başvuruda bulunmaları veya yetkili seyahat acenteleri üzerinde vize müracaatı yapmaları gerekir. Firmamız Vize İşlem Merkezi, Ankara Nijer Büyükelçiliği'nin yetkilendirdiği acentelerden biridir. Vize İşlem Merkezi on yılı aşkın süredir Nijer vizesi konusunda güvenilir hizmet vermektedir. Nijer vize başvurusu hakkında detaylı bilgi almak için 0312 419 19 03 numaralı hattımızı arayabilir, Nijer turistik vizesi veya Nijer ticari vizesi konusunda en güncel evrak listesini isteyebilirsiniz. Yetkilimiz size evrak listesini ücretsiz şekilde ulaştıracaktır.

Vize başvurusu için gerekli belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlayıp, kargo yoluyla ve ofisimize uğrayarak teslim etmeniz durumunda, danışmanlarımız evraklarınızı detaylı şekilde kontrol edecek, varsa eksik bilgi veya belge konusunda tarafınızı bilgilendirecektir. Başvuru dosyanızın hazırlanmasıyla birlikte, şahsen gelmenize gerek kalmadan vize başvurunuz yapılacaktır.

Vizenizin sonuçlanmasının ardından, pasaportunuz sizin adınıza teslim alınıp, kargo veya kurye yoluyla adresinize kadar teslim edilecektir. Nijer vize konusunda merak ettiğiniz tüm konuları ofisimizi arayarak ya da e-posta yoluyla öğrenebilirsiniz.

Nijer Vizesi Ankara

Nijer vizesi başvurusu, sadece Ankara'da bulunan Nijer Büyükelçiliği tarafından değerlendirilmekte ve karara bağlanmaktadır. Türkiye'nin hangi şehrinde yaşıyor olursanız olun (Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya, Adana, Samsun, Mersin vb.) vize başvuru evraklarınızı Ankara merkezli firmamıza göndererek, şahsen gelmenize gerek kalmadan vize başvurunuzu sizin adınıza gerçekleştirebilmekteyiz. Böylece, gerek vize başvurusu, gerek ek evrak teslimi gerekse sonuçlanan vize teslimi için Ankara'ya gelmenize gerek kalmamakta... Böylece sizi üç defa Ankara'ya gelme masrafından ve yorgunluğundan kurtarıyor, gereksiz yere vakit kaybetmenizin önüne geçiyor, üstelik bunu yüzlerce kez Nijer vizesi başvurusu yapmış deneyimli personelimizle gerçekleştiriyoruz.

Nijer Vizesi İstanbul

İstanbul'da ikamet eden ve Nijer vizesi almak isteyenlerin İstanbul'da vize müracaatı yapabilecekleri Nijer İstanbul Konsolosluğu gibi resmi bir kurum bulunmamaktadır. Nijer vize müracaatı Ankara'dan gerçekleştirilmektedir. Vize için gerekli belgeleri eksiksiz şekilde tamamlayıp kargo yoluyla firmamıza ulaştırmanız durumunda, vize danışmanlarımız müracaatınızı en kısa sürede gerçekleştirecek, vize sonucunuzun ardından pasaportunuzu adresinize ulaştıracaktır.

Nijer Vize Ücreti

Nijer vize ücreti, vize başvurunuzun incelenmesi, vize başvuru takibi ve başvuru işleminizin uygun bulunması durumunda pasaportunuza stiker basımı için talep edilmektedir.

Vize müracaat işleminin başlatılabilmesi için Nijer vize ücretinin ödenmesi gereklidir. Nijer vize ücreti, ülkeye giriş sayısına (tek giriş, çok giriş) ve vize süresine (kısa süreli, uzun süreli) göre değişiklik göstermektedir. Kısa süreli Nijer vizesi bir ay; uzun süreli, çok girişli Nijer vizesi üç ay ülkede kalış izni vermektedir. Nijer vize ücreti, ülkeyi ziyaret amacına, yani vizenin turistik veya ticari olmasına göre değişmemektedir; turisti veya ticari vize başvuru ücreti aynıdır.

Nijer vize ücreti, nakit ve Euro cinsinden talep edilmektedir. Vize ücreti ödemenizi ofisimize şahsen gelerek yapabileceğiniz gibi açıklama kısmına isminizi ve kimlik numaranızı yazarak banka hesap numaramıza havale veya EFT yoluyla ödeyebilirsiniz.

Nijer Turistik Vize - Nijer Ticari Vize Ücreti

SüreGiriş SayısıNijer Vize Ücreti
30 günTek giriş160 €
90 günMulti giriş190 €

Nijer Sarı Humma aşısı

Nijer'e seyahat edecek kişilerin ülkeye girişten en az on gün önce sarı humma aşısı yaptırmaları ve uluslararası aşı kartına sahip olmaları gerekmektedir.

Bir yaş ve üzerindeki tüm yolcuların Sarıhumma aşısı olmaları zorunludur. Sınır kapılarında aşı kartını gösteremeyenlerin ülkeye girişlerine izin verilmemektedir.

Ziyaretçilerin ülkeye girişte Hepatit A, Hepatit B, tifon, çocuk felci aşılarını yaptırmanız; ülke genelinde sıtma tehlikesi bulunduğundan yanınıza sıtma ilaçları almanız önerilmektedir.

Nijer Vizesi Reddi

Nijer vize müracaatınızı değerlendirme ve karara bağlama yetkisine Ankara Nijer Büyükelçiliği sahiptir. Evraklarınızı eksiksiz ve hatasız hazırlamış, vize başvuru formunu doğru ve tam olarak doldurmuş, vize ücretinizi ödemiş olmanız vize başvurunuzun kesinlikle olumlu sonuçlanacağı anlamına gelmez. Düşük bir ihtimal de olsa, Nijer Büyükelçiliği vize görevlisi, gerekçe göstermeksizin vizenizi olumsuz neticelendirebilir. Fakat bu, çok nadir yaşanabilecek bir durumdur. Vize reddinin en büyük nedeni evraklarınızın eksik ya da hatalı olması veya ticari vize talebinizin geçerli veya inandırıcı bulunmaması olabilir. Şahsi vize başvurunuzun reddilmesi halinde, varsa eksik evraklarınızı tamamlayarak itiraz edebilirsiniz. Nijer vize başvurusunda olumsuz bir durum yaşamamak, vakit ve para kaybı yaşamamanız için firmamızdan danışmanlık hizmeti almanızı öneririz.

Online Vize Başvuru Formu

Online vize başvuru formunu doldurarak, kolay ve hızlı bir şekilde vize başvurusu yapabilirsiniz. Online vize başvurusu için sayfamızı ziyaret ediniz.