Kamerun Vizesi

Kamerun Vizesi

Kamerun vizesi konusunda yılların deneyimine sahip profesyonel vize danışmanlırımızla, on yılı aşkın süredir Kamerun vize danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Vize İşlem Merkezi, Kamerun vizesi konusunda tam yetkili acentedir. Kamerun vizesine ihtiyaç duyuyorsanız, ofisimize dahi gelmeden, belgelerinizi kargo yoluyla ulaştırabilir; hızlı, ekonomik ve güvenilir bir şekilde vizenizi alabilirsiniz. Siz de Kamerun vize başvuru işlemlerinizi başlatmak istiyorsanız bizi hemen arayın.

Kamerun'a Vize Var mı?

1960 yılında halk oylamasıyla bağımsızlığına kavuşan Kamerun ile Türkiye arasındaki nitelikli ikili ilişki sayesinde turizm, ticaret ve eğitim alanlarında bir takım faaliyet ve çalışmalar düzenlenmektedir. İki ülke arasında gelişen işbirlikleri neticesinde, son yıllarda Kamerun'a ziyaret sayısında hızlı yükseliş görülmektedir.

Kamerun'a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Kamerun vize başvurularını alanında tecrübeli uzman kadromuz ile gerçekleştirebilmektedir. Kamerun vizesi hakkında merak ettiğiniz konularda detaylı bilgi almak için Vize İşlem Merkezini arayabilirsiniz.

Umuma Mahsus (bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Kamerun vize başvurusu yapmakla mükelleftir. Umuma Mahsus  (bordo) Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Kamerun'a, resmi heyet mensubu olarak gidecek olan Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri her 180 günlük dönem içerisinde ilk giriş tarihinden itibaren toplam kalış süresi 90 günü aşmamak kaydıyla vizeden muaftır. Resmi heyet mensubu olmayan Diplomatik (siyah), Hizmet (gri) ve Hususi (yeşil) Pasaport hamilleri vizeye tabidir.

Kamerun Vizesi Nereden Alınır?

Kamerun vizesi almak isteyen kişiler Kamerun Büyükelçiliğine ya da Kamerun Konsolosluğuna talep edilen başvuru evraklarını tamamlayarak başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler. Başvuru işleminizi Kamerun Konsolosluğu tarafından akredite edilmiş olan firmalar aracılığıyla, zahmetsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Firmamız Vize İşlem Merkezi, Kamerun vizesi konusunda tam yetkili, akredite bir danışmanlık firmasıdır. Vize başvurunuzu, firmamız aracılığı ile, bulunduğunuz şehirden ayrılmadan;   hızlı, ekonomik ve güvenilir şekilde sonuçlandırabilirsiniz.

Kamerun Vizesi Başvuru Formu

Vize başvurusu yapacak olan kişilerin Kamerun vizesi başvuru formu doldurması gerekmektedir. Bu formda kişisel bilgiler, çalışma bilgileri, ikamet bilgileri, Kamerun'a seyahat sebepleri ve mali bilgilerin sorulduğu sorular yer almaktadır. Kamerun vize başvuru formu doğru ve eksiksiz şekilde doldurulmalıdır.

Kamerun Vizesi Fotoğraf Ölçüleri

Kamerun vizesi için başvuru yapacak kişiler, Kamerun Konsolosluğu tarafından talep edilen, başvuru evraklarında kullanılmak üzere, en fazla 6 ay önce çekilmiş iki adet biometrik fotoğrafı başvuru dosyasında bulundurmalıdır. Fotoğraflar desensiz, beyaz arka fona sahip olmalıdır. Vize başvurusunda kullanılacak fotoğrafta saçlar yüzü kapatmamalı ve piercing, küpe gibi aksesuarlar kullanılmamalıdır. Yüz, fotoğraf üzerinde ortalanmış olarak saçla birlikte tamamen görünür olmalı, fotoğrafta leke ve bükülmeler bulunmamalıdır.

Vesikalık fotoğrafta gözler net bir şekilde görünmeli, gözlük camı üzerinde yansımalar bulunmamalı, fotoğraf çekiminde renkli cam veya güneş gözlüğü kullanılmamalıdır.

Kamerun Vizesi için Gereken Evraklar

Kamerun vizesi için yapılacak başvuruda gerekli olan vize başvuru evrakları, vizenin türüne göre değişmektedir.

Kamerun vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin pasaport süresi, vize bitiş süresinden 6 ay daha uzun olması gerekmektedir. Kişiler, Kamerun seyahatlerini planlarken, pasaport geçerlilik tarihi dikkate alarak hareket etmelidir. Pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış olması ve pasaportta karşılıklı en az iki boş sayfanın bulunması gerekir. Boşanma yada evlilik gibi durumlardan kaynaklanan soyadı veya medeni durum değişikliklerinde pasaportun da yenilenmesi gerekmektedir.

Kamerun vize başvurusunda talep edilecek bir diğer belge ise, başvuruda bulunan kişilin kimlik fotokopisidir. Kimlik kartında TC kimlik numarası bulunmalıdır.

Kamerun seyahati süresinde konaklanacak olan otelden alınmış konfirmeli ve otel görevlisi tarafından kaşelenip, imzalanmış otel rezervasyonu çıktısına ve uçak bileti rezervasyon belgesine ihtiyacınız olacaktır.

Son olarak vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması gerekmektedir.

Türkiye genelinde Kamerun Turistik Vizesi ve Kamerun Ticari Vizesi başvuruları çoğunluktadır.

Vize İşlem Merkezi, Türkiye'nin hangi ilinde ikamet ediyor olursanız olun, şehir ayrımı olmaksızın sizin adınıza Kamerun vize başvurusu yapmaya, başvuru işlemlerini takip etmeye ve sonuçlanan başvuru sonrasında pasaportunuzu teslim almaya tam yetki bir seyahat acentesidir.

Ankara'da yaşayan kişiler bizzat ofisimize gelerek ya da yetkilendirdikleri kişi aracılığıyla veyahut da kargo/kurye yoluyla evraklarını bize ulaştırıp, Kamerun vize başvurusunda bulunabilirler.

Kamerun Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kamerun için normal vize başvuruları 7 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Ekspres vize başvurularında ise vize başvurusu bir iş günü içerisinde neticelenir. Vize sonuçlanma süreleri, Kamerun Büyükelçiliği veya Kamerun Konsolosluğunun iş yoğunluğuna veya resmi tatiller sebebiyle uzayabilmektedir.

Bu sebeple vize başvurusu yapacak kişilere, başvurularını, seyahat tarihinden çok daha önce bir tarihte yapması önerilir.

Kamerun Vize Ücreti 2019

Kamerun vize ücreti, kişilerin başvuru yaptığı vize türüne, talep edilen vize süresine, ülkeye giriş sayısına ve başvuru sonuçlanma süresine göre değişiklik göstermektedir.

Vize başvurusu sırasında yapılan ödemeler, başvurunun olumsuz sonuçlanması veya başvurudan vaz geçme durumunda iade edilmemektedir. Bu sebeple Kamerun vize müracaatında bulunacak kişiler, istenilen evrakları en doğru şekilde tamamlayarak başvuru yapmalıdır.

Kamerun'a Seyahat Edecek Kişilerin Dikkat Etmesi Gereken Durumlar

Kamerun vizesi başvuru işlemleri için Büyükelçilik veya Konsolosluğa şahsen müracaat etmenize gerek yoktur. Vize İşlem Merkezi olarak başvuru işlemlerinizi sizin adınıza gerçekleştirmekteyiz.

Kamerun'a seyahat edecek 9 ay ve üzeri tüm yolcuların Sarıhumma aşısı yaptırmaları zorunludur.

Ziyaretçilerin, ülkeye girişte, sarıhumma aşısını yaptırdıklarını gösteren uluslararası aşı sertifikasını ibraz etmeleri istenmektedir.

Sarıhumma aşısının haricinde, ziyaretçilerin, Hepatit A ve Hepatit B, Tifo, Polio (Çocuk felci),  Meningokok ve Kuduz aşısı yaptırmaları ve Sıtma ilacı kullanmaları önerilir.

Online Vize Başvuru Formu

Online vize başvuru formunu doldurarak, kolay ve hızlı bir şekilde vize başvurusu yapabilirsiniz. Online vize başvurusu için sayfamızı ziyaret ediniz.