Liberya Vizesi

Liberya Vizesi

Liberya vizesi konusunda profesyonel danışman kadromuzla, vize başvuru işlemlerinizi en ekonomik fiyatlarla, en kısa sürede sonuçlandırıyoruz. Uzun yılların verdiği deneyim ve birikimle Liberya vize işlemlerinizi hatasız ve eksiksiz şekilde gerçekleştirerek başvuru sürecinizi güvenle tamamlıyoruz.

Liberya Vize İstiyor mu?

Batı Afrika Ülkesi olan Liberya veya Resmi adı Liberya Cumhuriyeti'ne seyahat etmek isteyen Bordo (Umuma Mahsus), Yeşil (Hususi), (Gri) Hizmet pasaport hamilleri vizeye tabidir.

Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri, 90 güne kadar yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

Liberya'ya seyahat etmek amacı ile vize başvurusu yapacak olan kişilerden, Sarı Humma ve Sıtma Aşı Kartları talep edilmektedir.

Bu aşılar vize başvuru aşamasında, Firmamız tarafından istenmeyip esneklik gösterilse dahi, Liberya Sınır Kapılarında, Aşı Kartlarının asıllarını yanında bulundurmayan yolcuların, Ülkeye giriş yapmaları mümkün değildir.

Sarı Humma ve Sıtma Aşısı hakkında detaylı bilgi almak isteyen yolcularımızın, Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'nın resmi web sitesini ziyaret ederek bilgi almaları mümkündür.

Liberya vizesi nereden alınır?

Liberya vize işlemleri için, Henüz Türkiye'de Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu gibi resmi bir makamı bulunmamaktadır. Liberya'nın Türkiye'deki tek resmi makamı Liberya Fahri Konsolosluğudur.

Son yıllarda ülkemizde sıkça görülebilen, Vize dolandırıcılığına taviz vermemek adına, Kendilerini Liberya Ankara Büyükelçiliği veya Başkonsolosluğu gibi tanıtmak isteyen şahıs veya kuruluşlara itibar edilmemesini tavsiye etmekteyiz.

Liberya'nın Kapıda vize veya e vize gibi uygulamaları bulunmamaktadır. Seyahatiniz öncesinde pasaportunuza bastırılmış manuel vizeye sahip olmanız gerekmektedir.

Firmamız birçok Afrika ülkesinde olduğu gibi, Liberya vize işlemlerinde, Yolcularını şahsen çağırmadan, Onların vize işlem sürecini başlatmaya ve sonuçlandırma işlemlerini takip etmeye tam yetkilidir.

Liberya vize evraklarının en güncel haline, Sitemiz üzerinden ulaşabilir veya Profesyonel destek ekibimizden mail veya Telefon yolu ile ücretsiz olarak bilgi alabilirsiniz.

Liberya vizesi başvuru evraklarınızın tamamını, Türkiye'nin Tüm İllerinden Vize İşlem Merkezi adresimize anlaşmalı kargo yolu ile gönderebilir ve sonuçlanan başvurularınızı Güncel Kargo Adresinize geri isteyebilirsiniz.

Liberya Vizesi Nasıl Alınır?

Liberya vize başvurusunda bulunacak pasaport sahiplerinin, Yeterlilik sürelerini kontrol etmeleri gerekmektedir. Liberya vizesi için pasaport geçerlilik sürenizin en az 1 yıl olması zorunlu bir kuraldır.

Liberya'ya seyahat etmek için yapmanız gereken ilk adım, Liberya'ya hangi amaçla seyahat etmek istediğinize ve hangi vize türüne başvuru yapacağınıza karar vermektir.

Liberya seyahati için, Profesyonel ekibimiz ile iletişime geçip, Gerekli olan başvuru evraklarının tamamını eksiksiz olarak, Firma adresimize kargo yolu ile iletmeniz, Başvuru aşamasının sonuçlanması için atacağınız en büyük adım olacaktır.

Liberya vizesi, İki Kategoride vize türüne başvuru yapılarak sonuçlanmaktadır. Liberya Turistik vize veya Liberya Ticari Vizesi.

Başvuruya eksiksiz olarak hazırlanmış vize dosyaları, Salı günü işleme alınanlar Perşembe günleri, Perşembe günü işleme alınan dosyalarda Salı günü sonuçlandırılmaktadır.

Liberya vizesi için, Ekspres hizmet almak isteyen kişilerin başvuru dosyaları ise aynı gün içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Ekspres vize hizmeti almak isteyen başvuru sahipleri Liberya vize harç ödemesine ilaveten 50 $ daha ekstra ödeme yapmaları gerekmektedir.

Liberya Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar

 • En az 1 yıl geçerliliği olan pasaport aslı
 • Pasaport ön yüzünün fotokopisi
 • İki adet yeni çekinilmiş, Arka zemini beyaz olan fotoğraf
 • Sarı Humma ve Sıtma Aşı Kartlarının asılları
 • Liberya Konsolosluğu'na Hitaben yazılmış, Gidiş amacınızı detaylı bir şekilde anlatan dilekçe. (Şirket Antetli Kağıdına, Islak imza ve kaşeli olmalıdır.)

Şirketin;

 • Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi
 • Vergi Levhası Fotokopisi – Güncel Tarihli
 • İmza Sirküleri Fotokopisi
 • Oda Kayıt Sicil Sureti ve Faaliyet Belgesi (Güncel Tarihli)

Çalışanlar için ek olarak;

 • SSK İşe Giriş Bildirgesi
 • Son 3 aylık Islak imza ve kaşeli Maaş Bordrosu
 • SGK Hizmet ve Tescil Dökümü (E-Devletten Barkotlu)

Yukarıda yer alan Liberya Vize Başvuru Evrakları 2019 yılına aittir. Konsolosluk birimi gerek duyması halinde ek evrak talep etme hakkına sahiptir.

Liberya Vize Ücreti

Liberya vize ücreti, tek girişli ve çok girişli vizelerin uzunluk sürelerine göre değişiklik göstermektedir.
Aşağıda yer alan vize ücretlerine, vize harç ücreti ve profesyonel danışmanlık bedelimizin tamamı dahildir.

Normal vize başvuru işlemleri Salı ve Perşembe günleri sonuçlanmaktadır.

Liberya vize ücreti

SüreGiriş SayısıLiberya Vize Ücreti
3 AylıkTek girişli130 $
3 AylıkÇok girişli180 $
6 AylıkTek girişli150 $
6 AylıkÇok girişli240 $

Liberya Ekspres Vize (Acil Vize) Ücreti

Ekspres gerçekleştirilen müracaatlar aynı gün sonuçlanmaktadır.

SüreGiriş SayısıLiberya Vize Ücreti
3 AylıkTek girişli180 $
3 AylıkÇok girişli230 $
6 AylıkTek girişli200 $
6 AylıkÇok girişli290 $

Şirket Hesap Bilgilerimiz

Liberya vize başvurularınız için yetkili vize işlem merkezimize ait aşağıdaki tabloda yer alan hesap numarasına, talep ettikleri vize ücretinin TÜRK LİRASI karşılığını (serbest piyasa döviz kuruna göre çevirerek) ödemeyi, açıklama alanına vize başvuru sahibi adını ve Kimlik numarasını eklemeleri gerekmektedir.

Örn: LİBERYA VİZESİ MESUT DEMİR TC KİMLİK NO

Hesap Adı: Panama Tur Özel Eğitim Danışmanlık Turizm İnşaat Temizlik İth. İhr. Tic. Ltd. Şti.

BANKA ADIGaranti Bankası
HESAP TÜRÜTL
ŞUBE ADI & KODUYenişehir (411)
HESAP NO6294732
IBANTR76 0006 2000 4110 0006 2947 32

Liberya Vize Başvuru Formu

Eksizksiz olarak hazırlanmış bir vize başvuru dosyası, Doğru bilgiler ile doldurulmuş vize başvuru formu ile tamamlandığında, Vizenizin olumlu sonuçlanma durumunun büyük bir bölümü tamamlanmış olacaktır.

Liberya vize başvuru formu, İngilizce ve Türkçe olarak doldurulması gerekli olan ve sadece 10 Temel sorudan oluşan, doldurulması oldukça rahat bir form kılavuzudur.

Form Kılavuzu, Çıktısı alındıktan sonra tükenmez kalem ile okunaklı bir şekilde doldurulması yeterlidir. Formunuzu oluştururken dikkat edilmesi gereken belki de tek kural, İbraz edilen bilgilerin sadece doğru olmasıdır.

Formun sağ üst köşesinde yer alan kutucuğa, Güncel halinizi gösteren arka zemini beyaz olan bir adet fotoğrafınızın düzgünce ve taşırılmadan yapıştırılması zorunlu bir kuraldır. Ek olarak bir adet fotoğrafınızı da ibraz etmeniz gerekmektedir.

Liberya vize başvuru formu tamamlandıktan sonra en alt bölümde yer alan kısım başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır. Böylelikle başvuru sahipleri ibraz etmiş oldukları tüm bilgilerin kendilerine ait ve doğru olduklarını beyan etmiş olurlar.

Liberya vizesi konusunda firmamızdan danışmanlık hizmeti almış olan tüm yolcularımızın vize başvuru formları, Uzman danışman ekibimiz tarafından ek ücret talep edilmeden doldurulmaktadır.

Liberya vize başvuru formu

Online Vize Başvuru Formu

Online vize başvuru formunu doldurarak, kolay ve hızlı bir şekilde vize başvurusu yapabilirsiniz. Online vize başvurusu için sayfamızı ziyaret ediniz.