Kenya Vizesi

Kenya Vizesi

Kenya vizesi için gerekli evrakların eksiksiz ve doğru olarak hazırlanması konusunda hizmet veren tam yetkili vize danışmanlık firmasıyız. Kenya vize başvuru formunun doldurulması, vize dosyasının hazırlanması ve başvurunun neticelendirilmesi işlemlerini; doğru, hızlı ve ekonomik bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Profesyonel danışman kadromuzla hizmetinizdeyiz.

Firmamız, Kenya'ya seyahat gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için hizmet vermekte; Kenya'dan Türkiye'yi ziyaret etmek isteyen Kenya vatandaşlarına yardımcı olamamaktadır. "Kenya'dan Türkiye'ye vize", "Türkiye Kenya vize uyguluyor mu?", "Kenya Türkiye vize var mı?" gibi sorular hakkında, firmamızın bilgisi ve hizmeti bulunmamaktadır. Bu sorulara yanıt arayan müşterilerimizin, Kenya Nairobi Türk Büyükelçiliği'ni arayarak bilgi almalarını tavsiye ederiz.

Kenya Türk Vatandaşlarına vize uyguluyor mu?

Kenya'ya seyahat edecek olan umuma mahsus (bordo) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahatleri öncesinde vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahibi kişilerin 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartıyla, turizm ve iş görüşmesi amaçlı Kenya'ya yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Kenya vize başvurusu yapmadan önce pasaportunuzun planladığınız seyahatin bitiminden itibaren 6 aylık geçerlilik süresinin olması gerekmektedir.

Kenya Elektronik Vize

Kenya'ya e-vize uygulaması olmakla birlikte, Kenya resmi makamlarınca yapılan duyuruda; e-vize sisteminin sürekli olarak hata verdiği, elektronik ortamda yapılan başvurularda sorunlar yaşandığı, bu nedenle vize başvurularının Büyükelçilik vasıtasıyla manuel olarak yapılması gerektiği belirtilmiştir.

Kenya vize işlemleri konusunda güvenli bir şekilde başvuru yapmak isteyen kişilere, vize uzmanlarımız tarafından gerekli tüm evraklar ve izlenmesi gereken diğer prosedürler aktarılmakta, başvurunuz sizin adınıza takip edilip, en kısa sürede sonuçlandırılmaktadır.

Başvuru için gerekli vize evraklarınızı kargo yoluyla ya da şahsen ofisimizi ziyaret ederek bize ulaştırabilirsiniz. Profesyonel vize danışmanlarımız, Kenya vize başvurunuzu güvenli bir şekilde gerçekleştirmekte; vizeniz, tarafınıza kargo veya kurye yoluyla teslim edilmektedir.

Kenya Vizesi Nereden Alınır?

Kenya'ya seyahat edecek olan bordo (umuma mahsus) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının, yolculukları öncesinde Kenya vizesi almaları gerekmektedir.

Kenya vize başvurusu için yetkili tek makam Kenya Ankara Büyükelçiliği'dir. Vize başvurunuzu, Büyükelçilik vasıtasıyla veya Büyükelçilik tarafından yetkilendirilmiş akredite vize danışmanlık firmalarından yapabilirsiniz. Firmamız Vize İşlem Merkezi, Kenya vizesi konusunda tam yetkili-akredite bir acentedir.

Kenya Ankara Büyükelçiliği, Ankara'nın Çankaya ilçesinde yer almaktadır. Kenya vize Konsolosluk bölümü, resmi tatiller haricinde, hafta içi her gün 10.00'dan 17.00'ye kadar hizmet vermektedir.

Kenya vatandaşlarının, pasaport süresi uzatma, yenileme, evlilik işlemleri, evrak tasdik işlemleri için Büyükelçilik ile direk irtibata geçip, kendilerine verilen randevu günü ve saatlerinde işlem yaptırmaları mümkündür.

Kenya Vizesi Nasıl Alınır?

Kenya'ya seyahat edecek olan kişilerin, öncelikle seyahatlerinin amacına uygun vize türünü belirlemeleri, vize başvuru formunu doldurmaları ve evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamaları gerekir.

Kenya vize müracaatı, bireysel olarak yapılabilmektedir. Ancak firmamız DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) Afrika birimin resmi acentesi olduğundan, yolcularının başvurulara şahsen gelmeden, dosyalarını sunmaya ve sonuçlanan pasaportlarını teslim almaya tam yetkilidir.

Kenya'ya seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının, ülkede görülen bulaşıcı hastalıklara karşı aşı yaptırmaları da gerekmektedir. Sıtma hastalığı, ülkenin Nairobi bölgesi dışındaki tüm kırsal kesimlerinde yaygın olarak görülür. Bu nedenle Nairobi dışındaki bölgelere seyahat edecek olan kişilerin, sıtmaya karşı tedbir almaları gereklidir.

Kenya Vizesi Kaç Günde Alınır?

Kenya vize işlemlerinin olumlu sonuçlanması için gerekli tüm evrakların tam ve doğru bir şekilde hazırlanması ve yetkili mercilere ibraz edilmesi gerekir. Eksik, hatalı evrak ve yanlış müracaat neticesinde her yıl yüzlerce kişinin vize başvurusu reddedilmektedir. Bu nedenle Kenya vize işlemleri konusunda profesyonel destek almanızı öneririz.

Doğru ve eksiksiz yapılan Kenya vize başvuruları 2-3 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Kenya vizesi konusunda akredite olan firmamız, Kenya Ankara Büyükelçiliği ile geliştirdiği iyi ilişkiler neticesinde, müşterilerinin vize başvurularını aynı gün içinde sonuçlandırabilmektedir.

Uzun yıllardır profesyonel kadrosuyla tüm vize işlemlerinin takibini yapan ve başvuruları %99 oranında olumlu sonuçlandıran firmamız, Kenya vize işlemlerinizi Ankara'ya gelmenize gerek kalmadan güvenilir bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Kenya Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Kenya vizesinin hızlı bir şekilde olumlu olarak sonuçlanabilmesi için Kenya vize başvuru formunda yer alan bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekir. Kenya vize başvuru formu Türkçe ve İngilizcedir.

Kenya vize başvuru formunda hatalı ve eksik bilgilerin olması durumunda Kenya yetkili makamları vize başvuru sürecini durdurabilir ve hatta başvurunuz redle sonuçlanabilir. Sitemizde Kenya vize başvuru formunun en güncel sürümünü bulabilirsiniz.

Sorunsuz bir vize deneyimi için; tecrübeli ekibimizle irtibata geçebilir ve Kenya vize başvuru sürecini hemen başlatabilirsiniz.

Kenya Vize Türleri

Kenya, birçok özelliğinin yanında, Safari turları için yoğun ilgi odağı haline gelmiş bir ülkedir. Bu nedenle Kenya Ankara Büyükelçiliği'nde turistik vize uygulaması bulunmaktadır.

Kenya Turistik vizesi, en yoğun başvuru yapılan vize türüdür. Turistik vize için gereken vize evraklarının, başvuru esnasında eksiksiz sunulması halinde, Kenya Turistik vizesi 90 gün içerisinde 30 gün konaklamalı ve tek girişli olarak verilebilmektedir.

Kenya'da ticari görüşmeler ve yeni pazar araştırması yapmak isteyen iş adamları ise, 30 günden daha fazla kalım yapmak istemeleri halinde, Kenya Ticari vizesine müracaat etmeleri gerekmektedir.

Kenya Büyükelçiliği, ticari vize uygulamasında, Kenya Dışişleri Bakanlığından sorgulama onayı almadan, vize vermemektedir. Kenya Dışişleri Bakanlığının onay süresi ortalama 15 günüdür. Bu nedenle Kenya ticari vize müracaatında bulunacak kişilerin, seyahatlerine en az 25 gün kala işlemlerini başlatmaları önemlidir.

Kenya Ticari vizesi, en fazla 180 gün içerisinde 90 gün konaklama hakkı vermektedir. Kenya'da 90 günün üzerinde bulunmak isteyen kişilerin, vize kalım sürelerini uzatmak için, vize uzatım nedenlerini kanıtlayıcı belgeleri ile birlikte, yerel makamlara başvuru yapmaları gerekmektedir.

Kenya Ziyaret Vizesi için başvuru yapmak isteyen kişiler, Kenya vatandaşları tarafından gönderilen davetiyeler ile müracaatlarını gerçekleştirebilirler.

Kenya ziyaret vizesi başvurularında, davetiye gönderen Kenya vatandaşının pasaport görüntüsü de vize dosyasına eklenmelidir. Kenya Büyükelçiliği bazı durumlarda, ek olarak, davet gönderen Kenya vatandaşından, kira kontrat sözleşmesi, elektrik ve su faturalarını da isteyebilmektedir.

Kenya Vize Ücreti

Kenya vize ücreti; ülkeye yapılacak olan seyahatin amacına, giriş sayısına ve ülkede kalınacak süreye göre değişiklik gösterir.

Kenya vize ücretleri vize türlerine göre -turistik tek girişli ve ticari çok girişli- değişiklik gösterir. Kenya vize ücretleri, Amerika Doları olarak, Büyükelçiliğin ilgili banka hesabına yatırılmalıdır.

Ödenen vize harç ücretinin açıklama kısmında başvuru sahibinin, adı-soyadı mutlaka belirtilmelidir. Ödeme dekontlarının, orijinal bir nüshası başvuru esnasında konsolosluk birimine ibraz edilmesi gerekir.

Eksik evrakl gerekçesi ile geri çevrilen müracaatlara ait dekontlar, aynı yıl içerisinde başka bir başvuru sahibi için de kullanılabilmektedir.

Olumsuz sonuçlanabilecek Kenya vizesi ücretleri ise hiçbir şekilde iade edilmemektedir. Kenya vizesi müracaatı gerçekleştirecek kişiler, bu kuralı başvurularından önce kabul etmiş sayılırlar.

Doğu Afrika Vizesi

Kenya Ankara Büyükelçiliği, Doğu Afrika vizesi vermeye yetkilidir.

Doğu Afrika vizesi, Schengen mantığında olan bir vize türüdür. Kenya Büyükelçiliğinden alınan bu vize ile seyahat edecek olan kişiler Kenya-Ruanda-Uganda ülkelerine giriş-çıkış yapma hakkına sahip olurlar.

Doğu Afrika vizesinde, seyahat edilecek üç ülkeye ait konaklama ve uçuş belgeleri, başvuru esnasında ibraz edilmelidir.

Doğu Afrika vizesi, Kenya Büyükelçiliği tarafından uygun görülmesi durumunda 90 gün tek girişli veya çok girişli olarak onaylanmaktadır.

Kenya Büyükelçiliği, Doğu Afrika vizesinde, sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için, 2-3 iş günü içerisinde hiçbir üst kurumdan onay almadan, vize işlemlerini sonuçlandırma yetkisine sahiptir.

Türkiye'de ikamet teskeresi ile oturuma hakkına sahip olan yabancı uyruklu kişilerin, Doğu Afrika vize müracaatlarında, sadece Kenya Büyükelçiliği'nin vizelerine onay vermesi yeterli değildir. Bu kişilerin vize onayları, güvenlik soruşturması nedeni ile Kenya Dışişleri Bakanlığından ortalama 10-15 gün içerisinde gelecek cevaba göre verilebilmektedir.

Bu nedenle Doğu Afrika vizesine müracaat etmek isteyen, Türkiye'de oturum müsaadesine sahip olan yabancı uyruklu kişilerin, vize müracaatlarını seyahatlerinden en az 30 gün öncesi yapmaları gerekmektedir.

Online Vize Başvuru Formu

Online vize başvuru formunu doldurarak, kolay ve hızlı bir şekilde vize başvurusu yapabilirsiniz. Online vize başvurusu için sayfamızı ziyaret ediniz.