Ekvator Ginesi Vizesi

Ekvator Ginesi Vizesi

Vize İşlem Merkezi, deneyimli ve profesyonel kadrosu ile Ekvator Ginesi vizesi konusunda güvenilir ve hızlı danışmanlık hizmet vermektedir. Firmamız, Ekvator Ginesi vize işlemleri alanında resmi ve yetkili seyahat acentesi olup; doğru ve ekonomik bir şekilde Ekvator Ginesi vizesi almak isteyenlere hizmet vermektedir.

Ekvator Ginesi'ne vize var mı?

Orta Afrika'da yer alan Ekvator Ginesi Cumhuriyeti, pek çok Afrika ülkesi gibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamaktadır.

Ekvator Ginesi'ne seyahat gerçekleştirmek isteyen, Bordo (Umuma Mahsus) Yeşil (Hususi) Gri (Hizmet) ve Siyah (Diplomatik) pasaport sahiplerinin tamamı vizeye tabidir.

Ekvator Ginesi Büyükelçiliği 2019 yılı itibarı ile sadece bu ülkeye ticari amaçlı görüşmelerde bulunmak isteyen bireylere ticari vize vermektedir.

Turistik amaçlı seyahat etmek isteyen kişilerin, otel ve uçak biletlerini ibraz etmeleri durumunda, turistik vize türüne başvuru yapabilirler.

Ekvator Ginesi vizesi nereden alınır?

1 Temmuz 2019 tarihine kadar, Türkiye'de Dış Temsilciliği bulunmayan Ekvator Ginesi, bu tarihten itibaren Büyükelçilik düzeyinde faaliyetlerine başladığını duyurmuştur.

Ekvator Ginesi'ne seyahat etmek isteyen kişiler, vize başvurularını, yetkili seyahat acenteleri aracılığı ile Ekvator Ginesi Ankara Büyükelçiliği'ne yapabilirler.

Ekvator Ginesi Büyükelçiliği vize verme işlemleri konusunda Türkiye'de bulunan tek yetkili başvuru merciidir.

Ekvator Ginesi'nin Ankara Büyükelçiliği vize başvurularını resmi tatiller haricinde, hafta içi her gün 09.30 - 12.00 saatleri arasında kabul etmektedir.

Ekvator Ginesi Büyüelçiliği vize başvurularını kargo aracılığı ile kabul etmemektedir. Büyükelçilikten yapılacak olan vize başvurusu haricinde Ekvator Ginesi Kapı Vizesi veya Ekvator Ginesi Elektronik Vize (e-vize) uygulaması bulunmamaktadır.

Ekvator Ginesi vize başvurusu nasıl yapılır?

Ekvator Ginesi vize işlemleri, vize başvuru formunun doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması ve istenilen başvuru evraklarının hazırlanması ile başlar.

Başvuru şartları ve koşulları eksiksiz bir şekilde tamamlandıktan sonra aracılık hizmeti veren acenteleri aracılığı ile başvurular gerçekleştirilmektedir.

Başvuru dosyaları işleme alındıktan ortalama 3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ekvator Ginesi Büyükelçiliği ekspres vize uygulaması bulunmamaktadır.

Bu ülkeye seyahat etmek isteyen kişilerin, programlarının aksamaması adına, vize başvuruları işlemlerini seyahatlerine en az 10 günü kala gerçekleştirmeleri tavsiye edilmektedir.

Ekvator Ginesi vize başvuru evrakları

Ekvator Ginesi vize başvurularının büyük bir çoğunluğunu ticari başvuru olarak kabul etmektedir.

Türkiye ile Ekvator Ginesi arasındaki toplan ticaret hacmi 2017 yılı verilerine göre yaklaşık 52 milyon ABD Doları olarak gerçekleşmiştir. Ekvator Ginesi'ne yaptığımız toplam ihracat yaklaşık 21,6 milyon ABD Doları iken, ithalatımız 30,2 milyon ABD Dolarıdır.

İhracatım kalemlerimizin büyük bölümünü çimento, buğday unu, kağıt ürünleri ve çeşikli iş makineleri oluşturmaktadır. İthalatımızın tamamına yakını BOTAŞ tarafından alınan sıvılaştırılmış doğal gazdan (LPG) oluşmaktadır.

Ekvator Ginesi'nden gelen ticari davetiye, Konsolosluk birimi tarafından aranmakta ve teyit alınmaktadır. Teyit onayı alınamayan, yani karşılıksız olan ticari vize başvuruları olumsuz şekilde neticelenmektedir.

Ekvator Ginesi ticari vize başvuru evrakları aşağıdaki gibidir;

  • Başvuru gününden itibaren en az 1 yıl geçerliliği olan pasaport aslı
  • İki adet arka fonu beyaz olan yeni çekinilmiş vesikalık fotoğraf
  • Ekvator Ginesi'nden gelen ticari davetiye (ıslak imzalı ve orijinal olması zorunlu değildir)
  • Uçak bilet rezervasyonu
  • Otel rezervasyonu
  • Vize harç bedeli (Konsolosluk birimine nakit ödenmektedir)

Ekvator Ginesi vize başvuru formu

2019 Ekvator Ginesi Başvuru Formu, vize müracaatları esnasında gerekli olan evraklar ile birlikte Konsolosluk birimine ibraz edilmesi gerekmektedir.

Ekvator Ginesi formunu dolduran tüm bireyler, bu bilgilerin tamamının doğru olduğunu beyan ederler. Hatalı veya yanlış bilgi beyan eden başvuru sahiplerinin dosyaları olumsuz sonuçlanabileceği gibi, bu durum bir sonraki başvurularına olumsuz etki edebilecektir.

Ekvator Ginesi vize başvuru formu, yetkili seyahat acenteleri yardımı ile doldurulması durumunda, formunun alt bölümünde yer alan imzanın başvuru sahibine ait olması gerekmektedir.

Ekvator Ginesi vize başvuru formu, Fransızca veya İngilizce olarak doldurulması gerekmektedir. Vize Başvuru formunun en güncel versiyonunu buradan indirebilirsiniz.

Ekvator Ginesi vize ücreti

Ekvator Ginesi vize ücreti 2019, kişilerin vize başvuru türü ve süresine göre değişmektedir.
2019 yılında faaliyete geçen, Ekvator Ginesi Büyükelçiliği vize harç bedellerini € para cinsinden nakit olarak kabul etmektedir.

Vize başvurusu yapmaya yetkili seyahat acenteleri, kişilerin vize harçlarını yatırma yetkisine sahiptir.

Olumsuz sonuçlanabilecek vize başvuru ücretleri, Ekvator Ginesi Büyükelçiliği tarafından hiçbir şekilde iade edilmemektedir.

Vize İşlem Merkezi aracılığı ile Ekvator Ginesi vize başvurusu

Ekvator Ginesi vize başvurusu; Ekvator Ginesi Büyükelçliği veya yetkili vize danışmanlık şirketine şahsi başvuru yoluyla gerçekleştirebilirler. Firmamız Vize İşlem Merkezi, Ekvator Ginesi vizesi konusunda tam yetkili ve akredite bir seyahat acentesidir.

Vize İşlem Merkezi, aynı zamanda, DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) Afrika biriminin resmi vize acentesidir. Ekvator Ginesi vizesi konusunda yetkili ve deneyimli olan firmamız, Ekvator Ginesi'ne yapılan resmi heyet gezileri ve bireysel vize başvurularında, vize başvurularını kısa sürede ve güvenilir şekilde sonuçlandırmaktadır.

Online Vize Başvuru Formu

Online vize başvuru formunu doldurarak, kolay ve hızlı bir şekilde vize başvurusu yapabilirsiniz. Online vize başvurusu için sayfamızı ziyaret ediniz.