Çad Vizesi

Çad Vizesi

Çad vizesi konusunda profesyonel ve deneyimli danışmanlırımızla, on yılı aşkın süredir vize danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Vize İşlem Merkezi, Çad vizesi konusunda tam yetkili acentedir. Çad vizesine ihtiyaç duyuyorsanız, ofisimize dahi gelmeden, belgelerinizi kargo yoluyla ulaştırarak, güvenilir bir şekilde vizenizi alabilirsiniz. Siz de Çad vizesi almak istiyorsanız, firmamızı arayarak vize başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz.

Çad vize istiyor mu?

Orta Afrika'da denize kıyısı bulunmayan bir ülke olan Çad'a seyahat gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için, farklı pasaport tiplerine göre farklı vize uygulamalar vardır.

Siyah (diplomatik) pasaport sahiplerinin gerçekleştireceği 90 güne kadar olan Çad seyahatlerinde vize almalarına gerek yokken; Bordo, Yeşil ve Gri pasaport sahipleri bu ülkeye yapacakları seyahatler öncesinde Çad Ankara Büyükelçiliği'nden vize almak zorundadır.

Çad vize uygulamaları arasında Çad Kapı Vizesi veya Çad e-Vize uygulaması bulunmamaktadır. Bu ülkeye seyahat gerçekleştirmek isteyen herkesin Çad'ın Türkiye'deki tek temsilciliği olan Çad Ankara Büyükelçiliği'nden yetkili seyahat acenteleri araçlığıyla vize başvurusu yapması gerekmektedir.

Çad'a seyahat edecek 9 ay ve üzeri tüm yolcuların sarıhumma aşısı yaptırmaları ve uluslararası aşı sertifikalarını yolculukları boyunca yanlarında taşımaları gerekmektedir.

Kişilerin yolculuk öncesinde Türkiye'de sağlık kontrolünden geçmeleri; Hepatik A – B, Polio (Çocuk felci), Tifo, Meningokok (Menenjit) aşılarını yaptırmaları ve sıtma ilacı kullanmaları önerilir.

Söz konusu sağlık kontrolü ve aşıları Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğüne bağlık merkezlerde yaptırmanız mümkündür.

Çad vizesi nasıl alınır?

2016 yılı Kalkınma Endeksi raporuna göre, 188 ülke arasında 186. sırada yer alan ve yeni gelişim göstermekte olan Çad; turistik seyahatlere çok uygun bir ülke değildir. Bu nedenle  "Turistik Vize" uygulamasına sıcak bakmamaktadır. Fakat, turistik bir seyahat için kriterlerin uygun olduğuna kanaat getirilmesi halinde Çad Turistik Vize başvurusu yapılabilir.

Çad seyahati için başvuru yapacak olan kişiler, seyahat amaçlarına en uygun vize türüne başvurmalıdır. Bu en önemli husustur.

Örneğin, bir gezginsiniz ve birçok Afrika ülkesini gezme hedefiniz var. Bütün ülkelere dair satın alınan uçak bileti ve otel rezervasyon belgelerini Çad Büyükelçiliği'ne ibraz etmeniz durumunda Çad Turistik Vize alma ihtimaliniz bir hayli yüksektir.

Çad Büyükelçiliğine en fazla Çad Ticari Vize müracaatı yapılmaktadır. Bu ülkede ticari faaliyet gerçekleştirmek isteyen firma yetkilileri, Çad'daki partner şirket veya devlet kurumundan davetiye temin etmeleri hâlinde Çad ticari vize başvurusu yapabilmektedir.

Son yıllarda, bu ülkedeki fakir kişilere yardımda bulunmak üzere, insani yardım ve dayanışma amacıyla, özellikle de Kurban Bayramı öncesinde vize başvuru sayısında artış yaşanmaktadır.

Kurban Bayramı döneminde Çad'a dinî amaçla seyahat planlayan vatandaşlarımızın, gerekli vize başvuru evraklarına ek olarak, bir insanî yardım derneğinden gidiş amaçlarını belirten yazı ile vize başvurusu yapması gerekir.

Çad vize ücreti 2022

Çad Vize Ücreti için vize türü fark etmemektedir. 2022 Çad vize ücreti, sadece "1 ay tek girişli" veya "3 aylık çok girişli" şeklinde değerlendirilerek ücretlendirilmektedir.

Çad vize ücretleri, vize başvuru dosyasının Çad Büyükelçiliği tarafından uygun bulunması durumunda, tahsilat makbuzu karşılığında, € para birimi baz alınarak, nakit şekilde ödenmektedir.

Müracaatı kabul edilen vize başvuru dosyaları ortalama 5 iş gününde sonuçlanmaktadır. Normal vize başvurusu haricinde, Çad Ekspres Vize uygulaması bulunmamaktadır.

Çad Büyükelçiliği vize başvurularını hafta içi 09.30 – 12.00 saatleri arasında kabul etmektedir. Sonuçlanan pasaportların teslimi ise 14.00 – 16.30 saatleri arasında gerçekleştirilmektedir.

Çad vize başvuru formu

Çad vize başvurusu için, 2022 yılına ait Çad vize başvuru formunun eksiksiz ve hatasız doldurulması gerekmektedir.

Çad vize başvuru formu, sadece Fransızca olarak hazırlanmıştır. Başvuru formu, form çıktısı alındıktan sonra mavi tükenmez kalem ile okunaklı bir şekilde doldurulmalıdır.

Tamamlanan vize başvuru formları, başvuru sahipleri tarafından imzalanmalıdır.

Firmamız aracılığı ile vize başvurusu yapacak kişilere ait vize başvuru formları, uzman ekibimiz tarafından ücretsiz olarak doldurulmaktadır.

Vize İşlem Merkezi avantajı ile Çad vize başvurusu nasıl yapılır?

Afrika ülkelerine vize başvurusu konusunda uzun yıllardır profesyonel danışmanlık hizmeti veren Vize İşlem Merkezi, Çad Vizesi konusunda da uzman danışmanları ve deneyimli kadrosu ile kusursuz bir başvuru ve süreç takibi gerçekleştirmeyi ilke edinmiştir.

Firmamız, Çad vizesi konusunda birçok başarılı referansa sahiptir. 2016 yılında, Cumhurbaşkanlığı himayesinde ve DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) tarafından organize edilen resmi gezide, yaklaşık 200 kişilik resmi heyete hizmet veren firmamız, bu tarihten itibaren DEİK'in düzenlediği tüm Afrika gezilerinde vize konusunda destek sağlamıştır.

Çad vizesi konusunda birçok holding, kurum ve kuruluşa vize danışmanlık hizmeti veren firmamız, TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) üyesidir.

Çad vizesi konusunda akredite firma olan Vize İşlem Merkezi; vize konusunda gerekli olan tüm işlemleri gerçekleştirmeye, yolcuları adına vize başvurusu yapmaya, süreci takip etmeye ve sonuçlanan pasaportları teslim almaya tam yetkilidir.

Online Vize Başvuru Formu

Online vize başvuru formunu doldurarak, kolay ve hızlı bir şekilde vize başvurusu yapabilirsiniz. Online vize başvurusu için sayfamızı ziyaret ediniz.