Dubai Vizesi

Dubai Vizesi

Dubai vizesi konusunda profesyonel danışman kadromuzla vize başvuru işlemlerinizi en ekonomik fiyatlarla, en kısa sürede sonuçlandırmaktayız. Uzun yılların kazandırdığı sektörel deneyim ve tecrübemizle Dubai vize başvuru işlemlerinizi hatasız ve eksiksiz şekilde gerçekleştirerek başvuru sürecinizi güvenle tamamlıyoruz.

Dubai vize başvuruları, Dubai Konsolosluğunca yetkilendirilmiş vize merkezleri ve turizm seyahat acenteleri tarafından gerçekleştirilir. Vize İşlem Merkezi, Dubai vizesi konusunda tam yetkili ve akredite bir acentedir.

Dubai vizesi başvuru işleminizi firmamız aracılığıyla, ofisimize dahi gelmeden; güvenilir, hızlı ve ekonomik şekilde halledebilirsiniz.

Dubai Vize Merkezi

Dubai Vatandaşlık ve İkamet Bölümü Ofisi, Birleşik Arap Emirlikleri vize yönetmeliğine göre; Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahiplerinin Dubai seyahatleri öncesinde Dubai vizesi almaları gerekmektedir. Bununla birlikte Hizmet (Gri) Pasaportu, Hususi (Yeşil) Pasaport ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahiplerinin 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan Dubai seyahatleri için Dubai vizesi almalarına gerek yoktur. Türkiye'den Dubai vizesi için başvuracak diğer ülke vatandaşlarının en az 6 aylık oturum veya çalışma iznine sahip olmaları gerekmektedir.

Dubai Vize Başvurusu

Dubai vizesi, elektronik bir vizedir. Dubai vizesi için Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu hizmet vermemektedir. Elektronik vize başvuru işlemleri, yalnızca, Dubai tarafından yetki verilmiş seyahat acenteleri aracılığıyla gerçekleştirilebilmektedir. Vize İşlem Merkezi, yolcuları adına vize müracaatı yapmaya ve sonuçlandırmaya tam yetkilidir.

Vize müracaatı için;

 1. Dubai online vize başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurun
 2. pasaportunuzun resimli sayfasını net ve okunaklı bir şekilde taratın
 3. arka fonu beyaz olan yeni çekilmiş fotoğrafınızı jpg formatında

WhatsApp veya e-posta yoluyla bizimle paylaşın.

Dubai online vize başvuru formunu sitemiz üzerinden dolduran yolcularımız ile profesyonel danışmalarımız mesai saatleri içerinde maksimum iki saat içinde iletişime geçeceklerdir.

Dubai vizesi kaç günde çıkar?

Başvuru sahibi tarafından sunulan bilgilerin eksiksiz ve hatasız olması durumunda, başvurunuz danışmanlarımız tarafından işleme alınacak, vize dosyanız aynı gün içinde Dubai'deki temsilciliğini yaptığımız birime servis edilecektir.

Başvuru sahibi, sunmuş olduğu evraklara onay verip, mesai saatleri içinde vize ödeme dekontunu tarafımıza iletmesi gerekmektedir. Aynı gün işleme alınan vize dosyaları ortalama 72 saat (üç iş günü) içinde sonuçlandırılmakta, vizeniz e-mail yoluyla iletilmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri'nde hafta tatili Cuma tam gün ve Cumartesi yarım gün şeklindedir. Bu günlerde yapılan vize başvuruları Pazar veya Pazartesi günü sonuçlandırılacaktır.

Birleşik Arap Emirliklerinde Pazar günleri mesai günü olduğundan, vize başvuruları Immigration Office tarafından sonuçlanabilmektedir. Pazar günleri öğleden sonra uçak bileti bulunan yolcularımız için, nöbetçi danışman arkadaşımız hizmet vermekte, sonuçlanan elektronik vizeler e-posta yolu ile yolcularımıza iletilmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Vize Başvuru Ofisinde tatil ve fuar dönemi öncesinde yaşanan başvuru yoğunluğu, BAE'nin ilave evrak talebinde bulunabileceği, BAE'de Cuma günlerinin resmi tatil oluşu göz önünde bulundurularak, vize başvuru işleminizi seyahatinizden yedi (7) gün önce yapmanızı öneririz.

Dubai Vize Ücreti

Dubai vize ücreti; vizenin süresine ve BAE'ye giriş çıkış sayısına göre değişiklik göstermektedir. Dubai vize ücreti 2022; 30 gün tek girişli Dubai vizesi, 30 gün çok girişli Dubai vizesi, 90 gün tek girişli Dubai vizesi ve 90 gün çok girişli Dubai vizesi olmak üzere 4 kategoriden oluşur ve her birinin vize ücreti farklıdır. Dubai vize başvurularında herhangi bir yaş ayırımı veya bir ücret indirimi bulunmamaktadır.

Vize başvurusunun olumsuz sonuçlanması durumunda, Birleşik Arap Emirlikleri Vize Başvuru Ofisi (Immigration Office) tarafından vize ücreti iade edilmemektedir. Tekrar vize başvurusunda bulunulması halinde, başvuru ücreti ikinci kez talep edilecektir.

SüreGiriş SayısıDubai Vize Ücreti 2022
(58 gün içinde) 29 gün konaklamalıTek giriş155 $
90 günTek giriş430 $
90 günÇoklu giriş730$

Dubai Vizesi Hesap Numaraları

Dubai vize başvurularınız için yetkili vize işlem merkezimize ait aşağıdaki tabloda yer alan hesap numarasına 125$ karşılığı TÜRK LİRASI (serbest piyasa döviz kuruna göre çevirerek) ödemeyi, açıklama alanına vize başvuru sahibi adını ve TC Kimlik numarasını yazarak yapabilirsiniz.

Örn: DUBAİ VİZESİ MUSTAFA ŞAHİN TC KİMLİK NO

Hesap Adı: Panama Tur Özel Eğitim Danışmanlık Turizm İnşaat Temizlik İth. İhr. Tic. Ltd. Şti.

BANKA ADIGaranti Bankası
HESAP TÜRÜTL
ŞUBE ADI & KODUYenişehir (411)
HESAP NO6294732
IBANTR76 0006 2000 4110 0006 2947 32

Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gereken Konular

 • Pasaportunuz 10 yıldan eski olmamalı ve pasaportunuzun vize bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği bulunmalıdır.
 • Vize başvurusu, planlanan Dubai seyahatinden 7 gün öncesine kadar yapılmalıdır.
 • Vize başvurusu yapılırken geçerli bir BAE vizeniz bulunmamalıdır. Aksi takdirde ikinci yapacağınız başvuru otomatik olarak redde düşecek, ücret iadesi gerçekleşmeyecektir.
 • Kısa süreli Dubai vizesine sahip yolcuların, ülkede 29 günden uzun süre kalmaları durumunda, haklarında 1.800 $ cezai işlem uygulanacak, daha sonraki Dubai vize başvurularında ret almalarına neden olacaktır.
 • Vize onay sayfanız, Dubai'ye girişte kontrol edilecektir. Vize sayfanızın çıktısını alıp, yanınızda bulundurduğunuzdan emin olunuz.
 • 18 yaşından küçük çocuklar anne ya da babalarından herhangi biriyle yolculuk edeceklerse, seyahate eşlik etmeyecek ebeveynin noter tasdikli muvafakatname vermesi gerekmektedir.

Dubai Vizesi için Gerekli Belgeler

Dubai vize başvurusu için gerekli evraklar, tercih edilen vize çeşidine göre değişmektedir. Kısa süreli vize başvuruları için gerekli evraklar;

 • Renkli Taranmış Pasaport (vesikalık resim ve pasaport detaylarını gösteren sayfa)
 • Renkli Taranmış Biyometrik Fotoğraf (yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz olmalı)
 • Dubai Vize İşlemleri için Yapılan Banka Ödeme Dekontu

Ayrıca, Dubai vize işlemleri sırasında kullanılacak pasaportların geçerlilik süreleri, seyahat bitiminden sonra en az 6 ay daha olmalıdır. Eski, yırtılmış ve deforme olmuş pasaportlar sınırdan geri çevrilme riski teşkil edebilir.

Dubai Vize Başvurusunda Yüksek Başarı Oranı

Vize İşlem Merkezi olarak, kurumsal ve bireysel müşterilerimizin en kolay şekilde; sorunsuz, zahmetsiz ve ekonomik biçimde Dubai vizesi alabilmeleri için danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Her yıl on binlerce yolcuya hizmet veren firmamızın tercih nedeni, sahip olduğu yüksek başarı oranıdır. Dubai vize başvurularını olumlu sonuçlandırma oranımız %99'dur.

Olumsuz sonuçlanan %1'lik oran ise, kişilerin daha önceki Dubai seyahatlerinde; herhangi bir suça karışmış olmalarından, trafik cezalarını ödememiş olmalarından veya ülkeden geç çıkış (vize aşımı) yapmış olmalarından kaynaklanmaktadır.

Dubai Vizesi Konusunda Sıkça Sorulan Sorular

Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi kişilerin, seyahatlerinden öncesinde Dubai vizesi almaları gerekmektedir. Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Diplomatik (Siyah) Pasaporta sahip kişilerin 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan seyahatleri için Dubai vizesi almalarına gerek yoktur. Türkiye'den Dubai vizesi için başvuracak üçüncü ülke vatandaşlarının en az 6 aylık oturum veya çalışma iznine sahip olmaları gerekmektedir.
Dubai vize ücreti; vizenin süresine ve BAE'ye giriş çıkış sayısına göre değişiklik göstermektedir. (58 gün içinde) 29 gün konaklamalı ve tek girişli Dubai vize ücreti 125 $'dır.
Dubai vize işlemleri için, Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu vize başvurusu kabul etmemektedir. Dubai vizesi için, Türkiye'de bulunan ilgili Konsolosluk birimlerine randevu talebinde bulunulmamaktadır. Dubai vizesi işlemleri, sadece Birleşik Arap Emirlikleri tarafından yetki verilen seyahat acenteleri aracılığı ile yapılabilmektedir. Vize İşlem Merkezi, Dubai vizesi konusunda akredite ve tam yetkili bir seyahat acentesidir.
Dubai vizesi şeklinde adlandırılan vize, aslında Birleşik Arap Emirliklerine ait olan ve yedi emirliğin tamamını kapsayan bir vizedir. Turistik amaçlı seyahatlerde 58 gün içerisinde 29 gün konaklama hakkı veren bu vize ile Birleşik Arap Emirliklerinde bulunan başkent Abu Dabi, Ajman, Dubai, Fujairah, Ras al - Khaimah, Saharjah, Umm al Qalwain emirliklerinin tamamı ziyaret edilebilir.
Dubai vize işlemlerinde, sadece e-vize uygulaması bulunduğundan, vize başvurusu öncesinde mülakat veya parmak izi uygulaması bulunmamaktadır. Dubai vize başvuruları, Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Bürosunun yaptığı güvenlik soruşturması neticesinde verilmektedir.

Dubai e-vize uygulamasında, istenilen evraklar arasında SGK hizmet dökümü, maaş bordrosu gibi evraklar bulunmamaktadır. Pasaport ön yüzünün taraması ve arka rengi beyaz olan bir adet fotoğraf ile müracaat etmeniz yeterli olacaktır.

Dubai'ye daha önce seyahat edip de vize ihlali, trafik cezası gibi olaylara karışmayan kişilerin, Birleşik Arap Emirlikleri vizesi almalarında herhangi bir engel bulunmamaktadır.

Dubai vizesi başvuruları öncesinde dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan bir tanesi, pasaport geçerlilik süresidir.

Dubai vizesine müracaat etmek isteyen Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin, Pasaport geçerlilik sürelerinin vize bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süreleri olması gerekmektedir.

Dolayısı ile Dubai vizenizin olumlu sonuçlanması halinde 58 gün içerisinde 29 gün konaklamalı vize alınabilmesi için, Pasaport toplam geçerlilik süresinin minimim 8 ay olması gerekecektir.

Dubai turistik vize başvuruları öncesinde, pasaport süreleri 8 aydan daha az olan kişilerin vize müracaatları, sistem tarafından kabul edilmeyecektir.

Yeşil, Gri, Siyah pasaport sahiplerinin ise pasaport geçerlilik sürelerinin 6 aydan daha az olması halinde, Türkiye Gümrükleri yetkililerince, uçağa alınmama riski bulunmaktadır. Seyahatiniz esnasında herhangi bir mağduriyet yaşamamanız açısından, Dubai'ye seyahat edecek kişilerin, pasaport geçerlilik sürelerinin en az 8 ay olması gerekmektedir.

Dubai Ekspres vize uygulaması bulunmamaktadır. Vize başvuruları yetkili acenteler aracılığı ile sisteme yüklendikten sonra ortalama 72 saat (üç iş günü) içerinde sonuçlanmaktadır.

Dubai vize sonuçlanma süreleri, değişiklik gösterebilmektedir. Dubai vizesi, başvuru yoğunluğu olmayan dönemlerde bazen 24 saatte sonuçlanabilirken; sömestr tatili ve büyük fuarlar öncesinde vize sonuçlanma süresi bir haftayı bulabilmektedir.

Bu nedenle Dubai vize başvurusu gerçekleştirmek isteyen kişilerin, vize müracaatların seyahatlerinden en az bir hafta önce yapmaları tavsiye olunur.

Dubai Kapı Vizesi uygulaması, 5 yıldızlı anlaşmalı otellerde konaklama yapacak veya Birleşik Arap Emirlikleri Ulusal Hava Yolu olan Emirates Hava yollarından Business Class uçak bileti satın alan yolcular için geçerlidir.

Yukarıdaki kriterleri içermeyen yolcuların, uçuşlarından önce, kontuar yetkililerine elektronik vizelerini ibraz etmeleri gereklidir. Elektronik vize çıktıları bulunmayan yolcular hiçbir şekilde uçağa alınmamaktadır. Bu yolcular için kesinlikle kapı vizesi uygulaması bulunmamaktadır.

Dubai vizesi, Birleşik Arap Emirliklerinin yetki vermiş olduğu acenteler haricinde, Hava yolları ile de yapılabilmesi mümkündür. Uçuş gerçekleştirmek istediğiniz Hava Yollarının çağrı merkezi ile iletişime geçerek Pegasus Dubai vize, THY Dubai vize veya Emirates Dubai vizesi ne başvuru yapılabilmektedir.

Hava Yolları, Yetkili Acentelere göre ekstra evrak talep edebilmekte ve vize başvuru sürelerini daha uzun sürede sonuçlandırabilmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri, ülkelere göre farklı vize prosedürü uygulamaktadır. 2018 yılı başlarında aldığı karar ile Rusya ve Ukrayna pasaportuna sahip olan kişilere sadece Gümrük girişlerinde kapı vizesi vermektedir.

Rusya ve Ukrayna pasaportuna sahip olan kişiler, Dubai Kapı Vizesi uygulamasının haricinde, Dubai e-vize başvurusu gerçekleştirmeleri mümkün değildir.

Birleşik Arap Emirliklerinin Dubai ve diğer emirliklerine seyahat gerçekleştirmek isteyen, 28 AB üye ülkeleri; Almanya, Avusturya, Belçika, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Hırvatistan, Hollanda, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Kıbrıs, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya ve Yunanistan vatandaşları vizesiz olarak Birleşik Arap Emirliklerine seyahat edebilirler.

Dubai veya farklı bir ülkeye seyahat etmek isteyen 18 yaşından küçük bireylerin, yurtdışına seyahat etmeleri için, anne ve babalarından Noter Onaylı Muvafakatname almaları zorunludur.

Dubai vizesine müracaat etmek isteyen 18 yaşından küçük olan bireylerin, başvuruları esnasında muvafakatnamelerinin haricinde, anne veya babaları Dubai'ye seyahat etmeseler de, herhangi birinin pasaport ön yüzünü ibraz etmeleri zorunludur.

Bazı ülkeler 0-12 yaş grubuna vize harçlarında indirim yapmakta, hatta bu yaş grubunu ücretten muaf tutmaktadır. Dubai vize harç ücretlerinde, yaşa göre farklı bir uygulama söz konusu değildir. Dubai vizesine müracaat etmek isteyen tüm bireyler için, başvuru yapacakları vize türü ve süresine göre harç ücretlerini ödemeleri gerekmektedir.

Dubai vizesi, yetkili acenteler aracılığı ile olan müracaatlarda üç farklı kategori ve uzunlukta vize alınabilmektedir. Bunlar, 58 gün içerisinde 29 gün tek girişli, 29 gün çok girişli veya 3 aylık çok girişli şeklindedir.

Birleşik Arap Emirlikleri'ni de kapsayan Gemi Turları için gerekli olan 29 günlük çift girişli turistik vizeler, sadece bu organizasyonu gerçekleştirecek Gemicilik Firmaları tarafından sağlanabilmektedir.

Dubai vizesi neden ret olur? öncelikle bu soruyu cevaplamamız gerekecektir. Daha önce Birleşik Arap Emirliklerinde bulunmadınız, sizinle aynı ada sahip olan ve BAE'de bir suça karışmış olan kişiyle, isim benzerliğinizden dolayı vize reddi almış olabilirsiniz. Bu ender karşılaşılan bir durumdur.

Bir diğer neden, Birleşik Arap Emirliklerine çok sık turistik vize almanızdan kaynaklanabilir. Örneğin 6 aylık zaman dilimi içerisinde 5-6 kez kısa süreli turist vizesi aldınız ve bu vize ile sürekli giriş çıkış sağlıyorsanız, bir süre sonra seyahat amacınız, BAE güvenlik birimleri tarafından inandırıcı bulunmadığından, vize reddi alabilirsiniz.

Yukarıdaki iki nedenden dolayı ret almışsanız yapılabilecek tek bir şey vardır, yetkili Seyahat Acentenizin vize başvurunuzu başka bir emir üzerinden gerçekleştirmesi.

Dubai güvenlik birimlerinin olumsuz cevap verdiği kişi adına, ertesi gün Abu Dabi üzerinden yapılan müracaatlar olumlu sonuçlanabilmektedir.

Dubai vize başvuruları sisteme girildikten sonra, vize başvuru iptali veya ücret iadesi yapılamamaktadır. Başvurunuzun olumlu ya da olumsuz sonuçlanması bu durumu değiştirmemektedir.

Dubai vize ücretleri konusunda, mağduriyet yaşamamanız için en çok dikkat etmeniz gereken kural, başvurunuzu sadece tek bir acente veya hava yolu şirketi üzerinden gerçekleştirmenizdir.

Örneğin, Vize İşlem Merkezi ile irtibata geçip, Dubai vize müracaatınızı gerçekleştirdiniz ve aynı gün işinizi garantiye almak adına, uçuşunuzu gerçekleştireceğiniz havayolu şirketine de vize müracaatı yaptınız. Dubai vizesi sistemi birden çok fazla başvuruyu kabul eder, ancak ikinci gerçekleştirdiğiniz müracaat otomatik olarak redde düşmektedir. Sistem sadece ilk yapmış olduğunuz müracaatı olumlu şekilde sonuçlandıracak, ikinci başvurunun ücretini iade etmeyecektir.

BAE Güvenlik Birimlerince alınan tedbirler gereği, belirli ülke vatandaşlarına ait pasaportlara, kesin suretle vize verilmemektedir. Bu ülkeler: Suriye, Afganistan, Bangladeş vb.

Türkiye'de yaşayıp vatandaşlık hakkına sahip olan Suriye doğumlu başvuru sahiplerinin vize alabilme olasılıkları, diğer Türkiye Cumhuriyete vatandaşlarına göre daha azdır.

Doğum yeri Suriye olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Dubai vize sonuçlanma süresi, diğer Türk vatandaşlarına göre daha uzun sürmektedir.

Online Vize Başvuru Formu

Online vize başvuru formunu doldurarak, kolay ve hızlı bir şekilde vize başvurusu yapabilirsiniz. Online vize başvurusu için sayfamızı ziyaret ediniz.