Fildişi Sahili Vizesi

Fildişi Sahili Vizesi

Fildişi Sahili Vize başvurusu konusunda deneyimli ve profesyonel kadromuzla on yılı aşkın süredir hizmet veren firmamız, tüm vize başvuru işlemlerinizi en kısa süre içinde sonuçlandırmaktadır. Vize İşlemleri Merkezi (VİM) olarak; hızlı, sonuç odaklı ve kesintisiz çözümler üreterek, tüm vize işlemlerinize güvenilir danışmanlık hizmeti sağlıyoruz. Daima müşteri odaklı, dürüst, yenilikçi ve şeffaf hizmet anlayışını benimseyen Vize İşlem Merkezi, güçlü ve dinamik kadrosuyla güvenin tek adresi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Fildişi Sahili vize başvurunuzu, deneyimli kadromuzun, tecrübeli ve emin ellerine teslim ederek çok kısa bir süre içinde olumlu şekilde sonuçlandırabilirsiniz.

Fildişi Sahili'ne Vize Var mı?

Fildişi Sahili'ne seyahat edecek olan umuma mahsus (bordo) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Fildişi Sahili vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahibi kişiler, ülkeye ilk giriş tarihinden itibaren altı ay içerisinde 90 günü aşmamak şartıyla yapacakları seyahatlerde Fildişi Sahili vizesinden muaftır.

Fildişi Sahili'ne hangi amaçla gidilirse gidilsin, vize başvurusu için ülkenin Ankara Büyükelçiliği vize departmanına veya akredite vize danışmanlık firmalarına müracaat edilmesi gereklidir. Fildişi Sahili kapı vizesi uygulaması geçerli değildir. Bu nedenle vize işlemleri için gerekli tüm evraklar, eksiksiz bir şekilde temin edildikten sonra yapılacak başvuruların değerlendirilmesi olumlu olarak sonuçlanabilir.

Fildişi Sahili Vizesi Nereden Alınır?

Fildişi Sahili vizesi almak için yapılacak olan tüm başvurular, Fildişi Sahili Ankara Büyükelçiliği tarafından kabul edilmektedir. İstanbul ve İzmir'de Fildişi Sahili Fahri Konsoloslukları bulunmakla birlikte, bu Konsoloslukların Fildişi'ne seyahat edecek olan yolculara vize verme yetkileri yoktur. Bu nedenle Fildişi Sahili vizesi müracaatları, Ankara Büyükelçiliği'ne veya yetkili vize danışmanlık firmalarına yapılabilmektedir.

Fildişi Sahili Büyükelçiliği'ne yapılacak olan vize başvuruları, resmi tatiller dışında hafta içi 09.30 ila12.00 saatleri arasında kabul edilmektedir.

Fildişi Sahili'ne seyahat edecek kişilerin sarı humma aşısı yaptırılması zorunludur. Sarı humma dışında, sıtma vb aşıları yaptırmak, kişinin tercihine bırakılmıştır.

Sarı humma aşısı, T.C. Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü'ne bağlı Seyahat Sağlığı Merkezlerinde ücretsiz olarak yaptırılabilmektedir. Bordo (umuma mahsus) pasaport sahiplerinin hem vize müracaatları esnasında hem de sınır kapılarında; vizeden muaf olan diğer pasaport sahiplerinin ise sınır kapılarında aşı kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Fildişi Sahili Vize başvurusu konusunda yetkili acentelerden biri olan Vize İşlem Merkezi, deneyimli ve profesyonel kadrosuyla tüm vize işlemlerinizi ekonomik, hızlı ve eksiksiz bir şekilde çözüme ulaşmak için güvenilir danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Sektöründe lider konumda olan VİM, alanında uzman ve nitelikli ekibi ile tüm Fildişi Sahili vize başvurunuz için gerekli olan süreçleri yakından takip ederek en kısa sürede olumlu sonuçlanması için sizlere destek olmaktadır.

Fildişi Sahili Vizesi Nasıl Alınır?

Fildişi Sahili vize başvuru işlemleri, bazı evrak ve belgenin toplanmasıyla oluşmakta olup, kapsamlı ve dikkatli bir çalışmayı gerektirir. Her yıl çok sayıda yolcunun eksik ve yanlış evrak sunmasından dolayı Fildişi Sahili vize başvuruları reddedilmektedir. Bu nedenle profesyonel bir vize danışmanlığı merkezinden destek alınarak vize işlemlerinin yapılması büyük önem arz eder. Böylece hem zaman kaybedilmemiş hem de gereksiz maddi yükün altına girilmemiş olur.

Yetkili vize danışmanlık merkezi olan VİM, Dış Ekonomiler Kurulu (DEİK) Afrika Birimi'nin de resmi acentesidir. Geçtiğimiz aylarda T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleştirilen Nijerya, Gana ve Fildişi Sahili'ne yapılmış olan ziyarete katılan tüm iş adamlarının Fildişi Sahili vize işlemleri, firmamız Vize İşlem Merkezi tarafından gerçekleştirilmiştir.

Güvenin ve kaliteli vize işlemlerinin adresi olan VİM, deneyimli kadrosuyla, Fildişi Sahili vize başvurusu için gerekli olan tüm evrakların temini ve hazırlanması konusunda size danışmanlık hizmeti vererek, Ankara'ya gelmenize gerek kalmadan vize başvurunuzun takibini sizin yerinize yürütür ve onaylanan vize evrakınızı kargo veya kurye yoluyla adresinize kadar ulaşmasına aracılık eder.

Fildişi Sahili Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Fildişi Sahili vize başvurusu sadece Fildişi Sahili Ankara Büyükelçiliği tarafından yürütülmektedir. Bununla birlikte Büyükelçilik tarafından yetkilendirilmiş akredite danışmanlık firmaları da vize işlemlerini sizin yerinize takip edebilir. Türkiye'nin neresinde olursanız olun Ankara'ya gelmenize gerek kalmadan Fildişi Sahili vize işlemlerinizi yetkili vize danışmanlığı yapan firmamız aracılığıyla gerçekleştirebilir ve en kısa süre içinde vizenizi alabilirsiniz.

Vize İşlem Merkezi olarak, Fildişi Sahili Büyükelçiliği ile ikili ilişkilerimiz güçlü olduğu için yaklaşık olarak 4-5 iş günü içinde tüm vize işlemleriniz sonuçlandırılmaktayız. Bazı acil durumlarda bu süre 2 iş gününde dahi tamamlanabilmektedir. Ancak olası aksiliklerin yaşanma ihtimali göz önünde bulundurularak, Fildişi Sahili vize başvurunuzu seyahat tarihinizden en az 10 gün öncesinde yapmanızı öneririz.

Fildişi Sahili Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Fildişi Sahili vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin, vize başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaları gereklidir. Başvuru Formu, oldukça kolay doldurulabilen bir belgedir. Form, Türkçe ve Fransızca olarak hazırlanmıştır. Formun okunaklı bir şeklide en doğru bilgilerle ve eksiksiz olarak doldurulması son derece önemlidir.

Tüm vize sürecinin sağlıklı işlemesi ve gerekli evrakların temini konusunda aklınıza takılan soruları yetkili vize acentesi olan firmamızı arayarak, Fildişi Sahili vize işlemleri konusunda deneyim sahibi danışmanlarımızla görüşebilir, Fildişi Sahili vize başvurunuzu güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

Fildişi Sahili Vizesi Fotoğraf Ölçüsü

Fildişi Sahili vize başvurusu için gerekli olan 2 adet fotoğrafın biyometrik özelliklerde olması ve son 6 ay içinde çekilmiş olması zorunludur. Biyometrik fotoğraf, yüz hatlarının ön planda olduğu, arka fonun desensiz ve beyaz renkli olduğu kaliteli bir çekim tekniğiyle çekilmiş fotoğraflardır. Biyometrik fotoğrafın ölçüleri ise genişlik 35 mm. yükseklik 45 mm. şeklindedir. Bu özelliklerde olmayan diğer fotoğraflar Fildişi Sahili vize başvurusu için kabul edilmemektedir.

Fildişi Sahili Vize Ücreti 2019

Fildişi Sahili vize başvuruları iki kategoride kabul edilmektedir. Bu müracaatlardan biri Turistik vize diğer ise Fildişi Sahili ticari vize çeşididir. Turistik vize, tek girişli olarak en fazla bir aylık, ticari vize ise çok girişli en fazla bir yıllık olarak verilmektedir. Fildişi Sahili vize ücretleri yapılacak olan ziyaretin; çeşidine, süresine ve ülkeye giriş sayısına göre değişiklik gösterir. Konu hakkında danışmanlarımızla görüşerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Fildişi Sahili Vize Başvurusu

Fildişi Sahili vize başvurusu yaparken dikkate edilecek hususlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Firmamız aracılığıyla gerçekleştirilecek Fildişi Sahili vize başvurusu için, Ankara'ya gelme zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Vize başvurunuzu firmamız aracılığıyla, yorulmadan, ekonomik şekilde yapabilirsiniz. Firmamız, Fildişi Büyükelçiliği'ne vize müracaatı yapmaya ve başvuruları sonuçlandırmaya yetkilidir.
  • Pasaportunuzun, vize bitim tarihinden itibaren en az 6 geçerlilik süresi olmalıdır.
  • Vize başvuru formu, bilgisayarda doldurulmuş olması gerekmektedir.
  • Eksik veya yanlış doldurulan başvuru formları vize reddine neden olacağı unutulmamalıdır.
  • Vize müracaatı için kullanılacak fotoğrafların son 6 içerisinde çekilmiş olması; kişinin tanınırlığını sağlaması gerekmektedir. Fotoğrafların arka fonu desensiz ve beyaz renkte olmalıdır.
  • Fildişi Sahili'nin, acil (ekspres) vize uygulaması bulunmamaktadır. Vize başvurularının seyahatten en az on gün önce yapılması tavsiye edilmektedir.
  • Vize basılabilmesi için pasaportunuzda karşılıklı en az iki sayfasının boş olması gerekmektedir.
  • Geçerlilik süresi sona ermiş pasaportlarda yer alan Fildişi Sahili vizeleri kullanılamaz. Bu durumda yeni pasaportlar ile tekrardan vize müracaatı gerekmektedir.
  • Fildişi Sahili Büyükelçiliği vize ödemelerini Amerika Doları olarak, nakit şekilde tahsil etmektedir. Kişiler başvuru esnasında vize harcına tekabül eden rakamları yanında bulundurmalıdır.
  • Olumsuz şekilde sonuçlanabilecek Fildişi Sahili vizesi müracaatlarında, ödenen vize başvuru ücretlerinin iadesi bulunmamaktadır.

Online Vize Başvuru Formu

Online vize başvuru formunu doldurarak, kolay ve hızlı bir şekilde vize başvurusu yapabilirsiniz. Online vize başvurusu için sayfamızı ziyaret ediniz.