Fildişi Sahili Ticari Vize

Fildişi Sahili zengin doğal kaynakları ve eşsiz sahilleri ile uluslararası yatırımcıların uğrak yeri haline gelmektedir. Pek çok iş adamı ticaret yapmak amacıyla bu ülkeye ziyarette bulunmaktadır. 2005 yılından sonra Türkiye ve Fildişi Sahili arasında yapılan anlaşmalar çerçevesinde iki ülke arasında ticaret hacmi her geçen gün artmaktadır.

Afrika kıtasının ülke turizmi ve sanayisi bakımından gelişip yükselmekte olan ülkesi Fildişi Sahili’ne ticari bir amaç için seyahat yapmayı planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Fildişi Sahili ticari vize alması gerekir. Fildişi Sahili’nde iş toplantısı, ticari anlaşma, fuar katılımı ve pazar araştırması için seyahat etmek isteyen Hususi, Hizmet ve Umuma Mahsus Pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Fildişi Sahili vizesi almak zorundadır.

Ticari vize ile çok girişli olarak en fazla bir yıl Fildişi Sahili seyahati yapılabilmektedir. Fildişi’ne ticari ziyarette bulunacak kişilerin sarıhumma aşısı yaptırmaları ve uluslararası aşı sertifikasına sahip olmaları gerekmektedir.

FİLDİŞİ SAHİLİ TİCARİ VİZESİ İÇİN GEREKLİ OLAN EVRAKLAR

Başvuru sahiplerinin pasaport sürelerinin, vize bitiş tarihinden en az 6 ay daha geçerliliğinin olması gerekmektedir. Başvuru yapacak kişiler Fildişi Sahili ticari vize başvuru formunu doğru ve eksiksiz doldurması gerekmektedir. Fildişi Sahili Konsolosluğunca talep edilen nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 adet fotoğraf, ulaşım ve konaklama bilgileri, banka hesap dökümleri başvuru dosyasında olması gereken başlıca evraklardır. Ticari vize başvurusu yapacak kişilerin bunların yanında; Fildişi Sahili’nde ziyaret edilecek şirket tarafından gönderilen daveti mektubu, imza sirküleri, faaliyet belgesi, vergi levhası ve ticari sicil gazetesi nüsnasını da vize başvuru dosyasında bulundurması gerekir.

Vize İşlem Merkezi (VİM) sayesinde kolaylıkla Fildişi Sahili ticari vizesi alabilen birçok iş insanı, Fildişi Sahili’ni kolaylıkla ziyaret edebilmektedir. Daha detaylı bilgi almak isteyenler, merkezimizle iletişime geçerek ücretsiz bilgilendirme maili talebinde bulunabilirler.

FİLDİŞİ SAHİLİ TİCARİ VİZESİ KAÇ GÜNDE ÇIKAR

Fildişi Sahili ticari vize başvurusu sadece Fildişi Sahili Ankara Büyükelçiliği tarafından yürütülmektedir. Bununla birlikte akredite vize danışmanlık firmaları da vize işlemlerini sizin yerinize takip edebilir.

Vize İşlem Merkezi olarak, Türkiye’nin hangi ilinde yaşıyor olursanız olun, Ankara’ya gelmenize gerek kalmadan Fildişi Sahili ticari vize başvurunuzu sizin adınıza gerçekleştirmekte ve mümkün olan en kısa sürede sonuçlandırarak, ticari vizenizi adresinize teslim etmekteyiz.

Firmamızın, Fildişi Sahili Büyükelçiliği ile sahip olduğu güçlü ikili ilişkilerimiz sayesinde, ortalama 4-5 iş günü içinde tüm vize işlemleriniz sonuçlandırılmaktayız. Acil durumlarda bu süre 2 iş gününde dahi tamamlanabilmektedir. Ancak olası aksiliklerin yaşanma ihtimali göz önünde bulundurularak, Fildişi Sahili ticari vize başvurunuzu, seyahat tarihinden 10 gün öncesinde yapmanızı önermekteyiz.

İşlem süresini etkileyen bir diğer faktör de vize başvuru formunun eksik doldurulması veya evraklarda eksiklerin bulunmasıdır. Bu durumda kişi düzeltmelerle başvuruyu tekrarlayabilir.

Fildişi Sahili Ticari Vize Ücreti

Fildişi Sahili ticari vizesi bir, üç, altı aylık veya bir yıllık olarak verilmektedir. Fildişi Sahili vize ücretleri yapılacak ticari vizenin süresine ve ülkeye giriş sayısına göre değişiklik gösterir. Konu hakkında danışmanlarımızla görüşerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Fildişi Sahili Ticari Vize için gerekli belgeler

Şirket Ortakları
 1. Son on yıl içinde alınmış ve vize bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan pasaport aslı
 2. 3,5 x 4,5 mm ebatında iki adet biyometrik fotoğraf (arka fon beyaz)
 3. Şirket antetli kağıdına Fildişi Sahili Büyükelçiliği’ne hitaben yazılmış, gidiş amacını belirten dilekçe (kaşeli ve imzalı olmalıdır)
 4. Oda kayıt sicil sureti (Güncel tarihli)
 5. Faaliyet belgesi fotokopisi (Güncel tarihli)
 6. Vergi levhası fotokopisi son dönem
 7. Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
 8. İmza Sirküleri fotokopisi
 9. Nüfus Cüzdanı fotokopisi arkalı önlü
 10. Uçak bileti ve otel rezervasyonu
 11. Fildişi Sahili Cumhuriyeti’nden gelen davetiyenin aslı veya E maili
 12. Sarıhumma aşı kartı
SSK’ya Bağlı Çalışanlar
 1. Son on yıl içinde alınmış ve vize bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan pasaport aslı
 2. 3,5 x 4,5 mm ebatında iki adet fotoğraf (arka fon beyaz)
 3. Şirket antetli kağıdına Fildişi Sahili Büyükelçiliği’ne hitaben yazılmış, gidiş amacını belirten dilekçe (kaşeli ve imzalı olmalıdır)
 4. Oda sicil kayıt sureti fotokopisi (güncel Tarihli)
 5. Faaliyet belgesi fotokopisi (güncel tarihli)
 6. Vergi levhası fotokopisi son dönem
 7. Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
 8. İmza sirküleri fotokopisi
 9. Nüfus Cüzdanı fotokopisi arkalı önlü
 10. Hizmet döküm belgesi (4A hizmet dökümü e-Devletten)
 11. Son 3 aylık maaş bordrosu (Kaşeli ve imzalı)
 12. Uçak bileti ve otel rezervasyonu
 13. Fildişi Sahili Cumhuriyeti’nden gelen davetiyenin aslı veya E maili
 14. Sarıhumma aşı kartı