Kanada Vizesi

Kanada Vizesi

Kanada vizesi konusunda profesyonel danışman kadromuzla, vize başvuru işlemlerinizi en ekonomik fiyatlarla, en kısa sürede sonuçlandırıyoruz. Uzun yılların verdiği deneyim ve birikimle Kanada vize işlemlerinizi hatasız ve eksiksiz şekilde gerçekleştirerek başvuru sürecinizi güvenle tamamlıyoruz.

Kanada'ya Vize Var mı?

Kanada'ya seyahat etmek isteyen tüm pasaport sahipleri; Umuma Mahsus, Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri, seyahat amaçları ve konaklama süreleri dikkate alınmaksızın vizeye tabidir.

Kanada Vize Başvurusu

Kanada Vizesi, herhangi bir sebeple Kanada’ya seyahat etmek isteyen kişilere, Kanada Devleti tarafından uygulanan yasal bir prosedürdür. Kanada vize başvurusu, yalnız Kanada Konsolosluğu’na yapılmaktadır. Ancak kısa süreli vize başvurusu yapmak isteyenler ya da Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu kişiler, başvurularını Kanada Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş kurumlara yapmalıdırlar. Kanada vize başvuruları; inceleme, karar ve sonuçlanma olmak üzere üç aşamadan oluşmaktadır ve bu konudaki tüm yetkiler Kanada Konsolosluğu’na aittir.

Kanada Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kanada vizesi için başvuru yapmak isteyen kişiler, Türkiye ve Kanada resmi tatil günleri haricinde, hafta içi her gün 9.30 - 12.00 saatleri arasında Kanada Konsolosluğu'na müracaat edebilirler. Kanada Konsolosluğu Ankara merkezli olduğundan herhangi başka bir görev bölgesi yoktur.

Öncelikli olarak ziyaret amacınıza uygun vize türünü doğru olarak belirlemeli ve gerekli belgeleri buna göre hazırlamalısınız.

İlk defa yurt dışına çıkıyorsanız Kanada Konsolosluğu tarafından daha sıkı bir incelemeden geçeceğinizi bilmelisiniz. Kanada seyahatinizden önce Schengen bölgesi ülkesi veya bir Amerika vizesine sahipseniz, vize başvurunuzun olumlu sonuçlanma ihtimali bir hayli yüksektir. Vize başvurunuzu yaparken, ekonomik gücünüzün seyahat amacınıza göre yeterli olduğunu belgelendirmeniz gerekmektedir. Seyahat amacınızı net bir şekilde açıklamalı ve başvuracağınız vize türene uygun evrakları eksiksiz şekilde hazırlamaya özen göstermelisiniz.

Kanada vize başvuru sürecinin sonuçlanması iki haftayı bulabilmektedir. Ancak herhangi bir aksaklık yahut resmi tatiller nedeniyle ertelenme ihtimali olduğundan, vize başvuruları seyahat tarihinden en az bir ay önce yapılmalıdır.

Başvuru yaparken kişisel bilgiler, gerekli evraklar ve başvuru formu eksiksiz olarak ibraz edilmelidir. Gerekli görüldüğü takdirde ilave belgeler istenebileceği unutulmamalıdır. Konsolosluk memuru, dilerse vize talebinde bulunan kişiye bireysel olarak ulaşabilir. Bunun yanında evraklarda sahtecilik, gerçeği gizleme, yalan beyan gibi aldatıcı faktörler olduğunun tespit edilmesi halinde, sınır dışı edilme haricinde 14 yıla kadar hapis isteminde bulunulabilir.

Kanada vizesine başvuru yapmak için talep edilen evraklar ve başvuru formu yanında; geçerliliği vize bitiş tarihinden altı ay daha uzun olan bir pasaport ve biyometrik vesikalık fotoğraf gerekmektedir. Vesikalık fotoğraf beyaz arka plan rengine sahip olmalı ve son altı ay içinde çekilmiş olmalıdır.

Kanada Vizesi Nasıl Alınır?

Vize almak için konsolosluğa başvuru yapılmadan önce Kanada vize ücreti, konsolosluğun resmi banka hesabına yatırılmış olmalıdır. Başvuru esnasında; yatırılan ücretin dekontu, başvuru formu, pasaport, 2 adet vesikalık fotoğraf, aile evrakları, seyahat amacına ilişkin belgeler bir arada ve eksiksiz olarak hazırlanmalıdır. Maksimum 2 haftalık süre sonunda onaylanmış vize, konsolosluktan alınabilir.

Kanada Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar

Kanada vize başvuru için gerekli evraklar üç grupta toplanabilir:

  • Şahsi evraklar (Pasaport, Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, Kimlik Kartı fotokopisi)
  • Şirket evrakları (Antetli kağıda yazılmış dilekçesi, Faaliyet Belgesi, Vergi Levhası, Ticari Sicil Gazetesi, İmza sirküleri)
  • Gelir durumun gösteren evraklar (Banka hesap dökümü, maaş bordrosu, SGK İşe Giriş Bildirgesi, SGK Hizmet Dökümü)

Kanada Vize Ücreti

Kanada vizesi başvuru ücreti, seyahat amacına göre farklılık göstermektedir. Başvuru sırasında seyahatin niteliğine göre seçilecek vize türünün ücreti geçerli ücret sayılır. Vize ücreti hakkında net ve detaylı bilgi almak için tecrübeli ve donanımlı bir danışmandan bilgi alınabilir. Vize danışmanları ayrıca, oldukça yüksek olan red oranını düşürmekte ve ufak detaylara karşı başvuru sahiplerini yönlendirmektedir.

Kanada Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Eksik veya hatalı belge ya da bilgi gibi etkenler olmadığı takdirde Kanada vize başvurusu ortalama 10-15 günde sonuçlanmaktadır. Vize başvurusunun zamanında ve olumlu sonuçlanması için başvuru formu hatasız şekilde doldurulmalı, tüm evraklar eksiksiz şekilde hazırlanmalı ve herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmamak adına vize başvurusu, seyahat tarihinden dört hafta önce yapılmalıdır.

Neden Profesyonel Danışmanlık Hizmeti Almalısınız?

Her yıl binlerce kişi, hatalı başvuru nedeniyle vize reddi almaktadır. Kanada vize başvuru koşulları, ülkeler hatta konsolosluklar arasında farklılıklar göstermekte, vize prosedürleri başvuru yaptığınız şehre göre dahi değişebilmektedir. Bu nedenle, vize başvurularının bir kısmı hatalı başvuru adı altında reddedilmektedir. Bu noktada; başvuru formunun doldurulması, gerekli evrakların hazırlanması, konsolosluğa müracaat edilmesi gibi konularda profesyonel, tecrübeli ve güncel mevzuata hakim firmalardan destek alınması vize sürecinin başarılı şekilde sonuçlanma ihtimalini bir hayli yükseltecektir. Kişisel olarak yapılan başvurularda vize reddi alma ihtimali çok daha yüksek olduğundan, tecrübeli uzmanlara müracaat ederek vize başvurusu gerçekleştirilmelidir.

Kanada Vize Reddi

Kanada vize reddinin temel nedenleri şunlardır;

  • Başvuru sahibinin Türkiye'ye geri dönmeyeceğine kanaat getirilmesi
  • Gerekli mali kaynağının gösterilememesi
  • Kanada'ya seyahat nedeninin açık veya inandırıcı olmaması
  • Başvuru sahibinin seyahat geçmişinin uygun olmaması

Kanada vize başvurunuz olumsuz sonuçlandıysa, Konsolosluk red mektubu ile durumu belirtmekte ancak mektupta detaylı açıklama yapmamaktadır.

"Purpose of visit" Kanada vize başvurularında en sık karşılaşılan vize reddi nedenidir. Başvuru sahibinin, Kanada’ya hangi amaçla seyahat edeceğini açık bir dille, kanıtlanabilir şekilde ifade etmesi gerekir. Aksi halde vize reddi mektubunda, red nedeni olarak "Purpose of visit" yazacaktır.

Kanada Konsolosluğu, daha önce farklı ülkelere seyahat etmemiş kişilerin, ilk olarak Kanada'ya seyahat etmelerini de şüphe ile yaklaşmaktadır. Vize reddi nedeni olarak "Travel History" yazıyor ise, başvuru sahibinin daha öncesinde herhangi bir ülkeye ziyaret gerçekleştirmediği düşünülebilir.

Kanada’ya gerçekleştireceğiniz seyahat masraflarını karşılayabilecek güçte olduğunuzu yeterli derecede kanıtlayamazsanız, vize reddi nedeni olarak "Financial Reasons" yazısı ile karşılaşabilirsiniz. Açıklamasını yapamayacağınız yüklü tutarların hesabınızda görülmesi de vize reddi nedeni olabilir.

Vize reddi almanız halinde, Kanada seyahatinden önce daha yakın ülkelere seyahat etmeniz, banka hesabınıza bir defada toplu para yatırmak yerine, düzenli aralıklarla para yatırmanız önerilebilir. Bunları yaptıktan sonra vize başvurunuzu yenilemeniz halinde olumlu sonuç alma ihtimaliniz artacaktır. Tabi ki başvurunuzu değerlendirecek tek resmi makam Kanada Ankara Konsolosluğudur.

Kanada Vizesi Konusunda Sıkça Sorulan Sorular

Kanada'ya seyahat etmek isteyen tüm pasaport sahipleri Kanada vizesi almak zorundadır. Umuma Mahsus, Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri; seyahat amaçları ve konaklama süreleri dikkate alınmaksızın vizeye tabidir.

Kanada vize başvurusu ortalama 10-15 günde sonuçlanmaktadır. Vize başvurusunun zamanında ve olumlu sonuçlanması için başvuru formu hatasız şekilde doldurulmalı, tüm evraklar eksiksiz şekilde hazırlanmalı ve herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmamak adına vize başvurusu, seyahat tarihinden dört hafta önce yapılmalıdır.

Kanada vize başvurusu için öncelikle ziyaret amacınıza uygun vize türünü doğru olarak belirlemeli ve gerekli belgeleri buna göre hazırlamalısınız. İlk defa yurt dışına çıkıyorsanız Kanada Konsolosluğu tarafından daha sıkı bir incelemeden geçeceğinizi bilmelisiniz. Kanada seyahatinizden önce Schengen bölgesi ülkesi veya ABD vizesine sahipseniz, vize başvurunuzun olumlu sonuçlanma ihtimali bir hayli yüksektir. Vize başvurunuzu yaparken; ekonomik gücünüzün, seyahat amacınıza göre yeterli olduğunu belgelendirmeniz gerekmektedir. Seyahat amacınızı net bir şekilde açıklamalı ve başvuracağınız vize türene uygun evrakları eksiksiz şekilde hazırlamaya özen göstermelisiniz. Vize başvurusu Kanada Ankara Konsolsoluğundan veya akredite seyahat acenteleri aracılığıyla yapılabilmektedir. Vize İşlem Merkezi, Kanada vizesi konusunda akredite ve tam yetkili bir seyahat acentesidir.

Kanada vize başvurusu için gerekli evraklar üç grupta toplanabilir: Şahsi evraklar (Pasaport, Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, Kimlik Kartı fotokopisi); şirket evrakları (Antetli kağıda yazılmış dilekçesi, Faaliyet Belgesi, Vergi Levhası, Ticari Sicil Gazetesi, İmza sirküleri); gelir durumun gösteren belgeler (Banka hesap dökümü, maaş bordrosu, SGK İşe Giriş Bildirgesi, SGK Hizmet Dökümü)

Online Vize Başvuru Formu

Online vize başvuru formunu doldurarak, kolay ve hızlı bir şekilde vize başvurusu yapabilirsiniz. Online vize başvurusu için sayfamızı ziyaret ediniz.