Kanada Vizesi

Kanada Vizesi

Kanada vizesi konusunda profesyonel danışman kadromuzla, vize başvuru işlemlerinizi en ekonomik fiyatlarla, en kısa sürede sonuçlandırıyoruz. Uzun yılların verdiği deneyim ve birikimle Kanada vize işlemlerinizi hatasız ve eksiksiz şekilde gerçekleştirerek başvuru sürecinizi güvenle tamamlıyoruz.

Kanada Vize İşlemleri

Kanada Vizesi, herhangi bir sebeple Kanada’ya seyahat etmek isteyen kişilere, Kanada Devleti tarafından uygulanan yasal bir prosedürdür. Kanada vize başvurusu, yalnız Kanada Konsolosluğu’na yapılmaktadır. Ancak kısa süreli vize başvurusu yapmak isteyenler ya da Türkiye’de ikamet eden yabancı uyruklu vatandaşlar, başvurularını Kanada Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş kurumlara yapmalıdırlar. Kanada vize başvuruları; inceleme, karar ve sonuçlanma olmak üzere üç aşamadan oluşmaktadır ve bu konudaki tüm yetkiler Kanada Konsolosluğu’na aittir.

Kanada Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kanada vizesi için başvuru yapmak isteyen kişiler, Türkiye ve Kanada resmi tatil günleri haricinde, hafta içi her gün 9.30 - 12.00 saatleri arasında Kanada Konsolosluğu'na müracaat edebilirler. Kanada Konsolosluğu Ankara merkezli olduğundan herhangi başka bir görev bölgesi yoktur.

Kanada vize başvuru sürecinin sonuçlanması iki haftayı bulabilmektedir. Ancak herhangi bir aksaklık yahut resmi tatiller nedeniyle ertelenme ihtimali olduğundan, vize başvuruları seyahat tarihinden en az bir ay önce yapılmalıdır.

Başvuru yaparken kişisel bilgiler, gerekli evraklar ve başvuru formu eksiksiz olarak ibraz edilmelidir. Gerekli görüldüğü takdirde ilave belgeler istenebileceği unutulmamalıdır. Konsolosluk memuru, dilerse vize talebinde bulunan kişiye bireysel olarak ulaşabilir. Bunun yanında evraklarda sahtecilik, gerçeği gizleme, yalan beyan gibi aldatıcı faktörler olduğunun tespit edilmesi halinde, sınır dışı edilme haricinde 14 yıla kadar hapis isteminde bulunulabilir.

Kanada vizesine başvuru yapmak için talep edilen evraklar ve başvuru formu yanında; geçerliliği vize tarihinden itibaren 6+ yıl olan (kırmızı, yeşil, siyah, gri) herhangi bir pasaport ve standart vesikalık fotoğraf gerekmektedir. Vesikalık fotoğrafın arka plan rengi beyaz olmalı ve birkaç kopyası başvuru sahibinde bulunmalıdır.

Kanada Vizesi Nasıl Alınır?

Vize almak için konsolosluğa başvuru yapılmadan önce Kanada vize ücreti, konsolosluğun resmi banka hesabına yatırılmış olmalıdır. Başvuru esnasında; yatırılan ücretin dekontu, başvuru formu, pasaport, 2 adet vesikalık, aile evrakları, seyahat amacına ilişkin belgeler bir arada ve eksiksiz olarak ibraz edildiği takdirde vizenin kabul edilmesi kolaylaşmaktadır. Maksimum 2 haftalık süre sonunda onaylanmış vize konsolosluktan alınabilir.

Kanada Vize Ücreti Ne Kadardır?

Kanada vizesi başvuru ücreti, seyahat amacına göre farklılık göstermektedir. Başvuru sırasında seyahatin niteliğine göre seçilecek vize türünün ücreti geçerli ücret sayılır. Vize ücreti hakkında net ve detaylı bilgi almak için tecrübeli ve donanımlı bir danışmandan bilgi alınabilir. Vize danışmanları ayrıca, oldukça yüksek olan red oranını düşürmekte ve ufak detaylara karşı başvuru sahiplerini yönlendirmektedir.

Online Vize Başvuru Formu

Online vize başvuru formunu doldurarak, kolay ve hızlı bir şekilde vize başvurusu yapabilirsiniz. Online vize başvurusu için sayfamızı ziyaret ediniz.