Cezayir Vizesi

Cezayir Vizesi

Cezayir vizesi, başta ticari amaçlar olmak üzere seyahat, çalışma, ziyaret gibi nedenlerle yapılmaktadır. Cezayir vize başvurusu, hangi sebeple yapıldığı önem arz etmeksizin profesyonel ve eksiksiz olarak tamamlanması gereken bir süreçtir. Cezayir vize başvuru işlemleri için talep edilen evrakların neler olduğu, belgelerin hangi makama ve ne kadar sürede teslim edileceği, vize sonuçlanma müddeti, vize başvurusu konusunda dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Belgelerin eksiksiz bir şekilde, yetkili makamlara ve zamanında ulaştırılmasıyla, Cezayir vize prosedürü başarıyla tamamlanacaktır.

Cezayir'e seyahat etmek isteyen birçok kişi, hatalı veya eksik vize başvurusu sebebiyle vize reddi almaktadır. Cezayir vize başvurusunu doğru şekilde gerçekleştirmeyen kişilerin Cezayir'e yapacakları yolculuklar aksamakta, vakit ve para kaybı yaşamaktadırlar.

Firmamız, Cezayir'e turistik, ticari veya ziyaret vizesi ile seyahat gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için hizmet vermekte olup; Cezayir'den Türkiye'yi ziyaret etmek isteyen Cezayir vatandaşlarına danışmanlık hizmeti sunmamaktadır.  "Cezayir'den Türkiye'ye vize", Cezayir vatandaşları için Türkiye vizesi", "Cezayir vatandaşlığı", "Cezayir Türkiye vize " gibi soru ve konular hakkında cevap almak isteyen kişilerin, Türkiye Cezayir Büyükelçiliği'ni arayarak bilgi almaları gerekmektedir.

Cezayir Vize Başvurusu

Afrika kıtasının en büyük yüzölçümüne sahip ülkesi olan Cezayir'e seyahat etmek isteyen Bordo Pasaport (Umuma Mahsus) sahibi kişiler vizeye tabidir. Yeşil Pasaport (Hususi), Gri Pasaport (Hizmet) ve Siyah Pasaport (Diplomatik) sahibi kişiler ise Cezayir'e yapacakları üç (3) aya kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

Cezayir vize başvurusu, Cezayir Ankara Büyükelçiliği, Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu ve yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri tarafından kabul edilmektedir.

Ankara merkezli ve Cezayir vizesi konusunda tam yetkili seyahat acentesi olan firmamız, Cezayir vize işlemleriniz konusunda hızlı ve ekonomik çözümler sunmaktadır. Firmamız, Cezayir vizesi almak isteyen kişilerin, Cezayir Büyükelçiliği veya Cezayir Konsolosluğu'na gitmelerine, bulundukları şehirden ayrılmalarına gerek kalmadan, Cezayir vize başvuru işlemlerini gerçekleştirmekte, tüm süreci yakından takip ederek süreç sonunda vizeli pasaportları sahiplerine kargo, kurye yoluyla adreslerine teslim etmektedir.

Cezayir Vizesi Nereden Alınır?

Cezayir vizesi vermeye, Cezayir'in Türkiye'deki en üst düzey resmi kurumu olan Cezayir Ankara Büyükelçiliği yetkilidir. Cezayir Başkonsolosluğu, yapılan vize başvurularını Ankara Cezayir Büyükelçiliğine iletmekte, vize başvuruları Ankara'da sonuçlanmaktadır. Cezayir Büyükelçiliği, Ankara Çankaya ilçesinde yer almaktadır. Özellikle Ankara'da ikamet etmeyen kişilerin Cezayir vizesi başvurusu, oldukça zahmetli ve masraflı bir işlemdir. Firmamız Vize İşlem Merkezi, Cezayir vize başvurusu konusunda tam yetkili ve akredite bir vize merkezidir. Firmamızın Ankara merkezli olması nedeniyle, vize başvuru sürecini kolay, hızlı ve en ekonomik şekilde başlatmakta, vize işlemlerinizi %99 başarı oranı sonuçlandırmaktayız.

Cezayir Vizesi Nasıl Alınır?

Cezayir vize başvurusu için ilk olarak ziyaret amacına uygun olan vize tipini belirlemek ve vize başvuru formunu doldurmak gerekir. Cezayir'e bir ay tek girişli, üç ay çok girişli ve altı ay çok girişli vize müracaatı yapılabilmektedir. Vize başvuruları kısa sürede, 2-3 gün içinde sonuçlanmaktadır. Cezayir Express vize (Cezayir acil vize) ve Cezayir Kapı Vizesi uygulaması bulunmamaktadır.

Cezayir vizesi başvurusunda bulunurken vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru şekilde doldurulması önemlidir. Başvuru işleminde kullanılacak fotoğrafların, 45x35mm ölçülerinde, biyometrik özelliklerinde olması zaruridir. Vesikalık fotoğrafın arka fonun beyaz olmalı, yüz cepheden ve tam olarak görünmeli, fotoğrafta kırışık ve leke olmamalıdır.

Cezayir Vize Başvuru Formu

Vize başvuru işleminin ilk adımı, Cezayir vize başvuru formunun doldurulmasıdır. Başvuru formu Fransızca, Arapça veya Türkçe dilinde, büyük harflerle, tükenmez kalemle ve okunaklı bir şekilde doldurulmalıdır. Cezayir vizesi başvuru formu; adınız, soyadınız, doğum yeri ve tarihiniz, medeni durumunuz, mesleğiniz gibi kişisel bilgilerinizin yanında, Cezayir'e gidiş tarihiniz, Cezayir'i ziyaret nedeniniz, Cezayir'de kalacağınız adres gibi ziyaretiniz hakkında sorulardan oluşmaktadır.

Başvuru sahibi bu soruları eksiksiz ve doğru bir şekilde yanıtlamalıdır. Başvuru formuna yazılan bilgilerin hatalı olması durumunda cezai işlem uygulanabileceği gibi ilerde yapılacak yeni vize başvuruları da olumsuz sonuçlanabilir.

Cezayir vize başvuru formu örneği sitemizden incelenebilir.

Vize başvuru formunun sağ üst tarafında yer alan fotoğraf alanına, son 6 ay içerisinde çekilmiş, uygun boyuttaki vesikalık fotoğrafın (arka fonu beyaz, biyometrik) yapıştırılması zorunludur.

Formun altında yer alan tarih bölümü gün/ay/yıl şeklinde doldurulmalı ve sonra olarak da imzalanmalıdır.

Cezayir vize başvuru formu

Cezayir Vizesi için Gerekli Evraklar

Cezayir vize başvurusu için gerekli belgeler, Cezayir'e yapacağınız seyahatin amacına göre değişiklik göstermektedir. Başvuracağınız vize türünü doğru belirlemeli ve gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlamalısınız.

 1. Nüfus cüzdanı veya kimlik kartı fotokopisi arkalı önlü
 2. Vize bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan pasaport aslı ve fotokopisi
 3. 3,5 x 4,5 mm boyutlarında iki adet biyometrik fotoğraf (yeni tarihli ve arka fonu beyaz)
 4. İkametgah belgesi (e-devletten)
 5. Otel ve uçak rezervasyonu
 6. Cezayir yerel makamlarından Fransızca veya İngilizce olarak düzenlenmiş davetiyenin aslı
 7. Şirket antetli kağıdına Cezayir Büyükelçiliği'ne hitaben gidiş amacını belirten Fransızca veya İngilizce yazılmış dilekçe (kaşeli ve imzalı)
 8. Oda kayıt sicil sureti(yeni tarihli)
 9. Faaliyet belgesi fotokopisi (yeni tarihli)
 10. Son döneme ait vergi levhası çıktısı
 11. Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
 12. İmza sirküleri fotokopisi

Cezayir Kapı Vizesi

Cezayir kapı vizesi uygulaması bulunmamaktadır. Bu nedenle ticari, aile ziyareti, çalışma veya turistik nedenlerle Cezayir'e seyahat etmek isteyen kişilerin Cezayir Ankara Büyükelçiliği, Cezayir Konsolosluğu veya yetkili seyahat acenteleri üzerinden vize müracaatı yapması gerekmektedir. Firmamız Vize İşlem Merkezi, Ankara Cezayir Büyükelçiliği'nin yetkilendirdiği acentelerden biridir. Vizenizi firmamız aracılığıyla ortalama iki gün içinde alabilirsiniz. Üstelik belgelerinizi ofisimize ulaştırmanız halinde Ankara'ya gelmenize bile gerek kalmadan tüm işlemleri sizin adınıza takip ediyor, pasaportunuzu adresinize kadar teslim ediyoruz.

Cezayir Vize Ücreti

Cezayir vize ücreti, vize başvurunuzun incelenmesi, vize başvuru takibi ve başvuru işleminizin uygun bulunması durumunda pasaportunuza stiker basımı için talep edilmektedir.

Vize müracaat işleminin başlatılabilmesi için Cezayir vize ücretinin ödenmesi gereklidir. Cezayir vize ücreti, ülkeye giriş sayısına (tek giriş, çok giriş) ve vize süresine (kısa süreli, uzun süreli) göre değişiklik göstermektedir. Kısa süreli Cezayir vizesi bir ay; uzun süreli, çok girişli Cezayir vizesi üç ay veya altı ay ülkede kalış izni vermektedir. Cezayir vize ücreti, ülkeyi ziyaret amacına, yani vizenin turistik, ticari, ziyaret amaçlı olmasına göre değişmemektedir; tüm vize türleri için vize başvuru ücreti aynıdır.

Vize ücreti ödemenizi ofisimize şahsen gelerek yapabileceğiniz gibi açıklama kısmına isminizi ve kimlik numaranızı yazarak banka hesabımıza havale veya EFT yoluyla transfer edebilirsiniz.

Cezayir Turistik Vize - Cezayir Ticari Vize Ücreti

SüreGiriş SayısıVize Ücreti
30 günTek giriş150 €
90 günMulti giriş240 €
180 günMulti giriş380 €

Cezayir Vizesi Konusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kişilerin hukuki statülerine göre aldıkları pasaportlar, hem Cezayir vizesi hem de diğer ülkelere yapılan vize başvurularında oldukça etkili olmaktadır. Ülkemizde pasaportlar; Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah) olmak üzere farklı türlerde, görev ve hukuki statüye bağlı olarak kişilere tahsis edilmektedir. Pasaport türleri, vize başvurularında oldukça önemli bir parametredir. Bu nedenle, her vize başvurusunda hangi pasaport türüne sahip olunduğu gibi kişilerin özel durumları, somut şartlar dikkate alınmalı ve Cezayir vizesi başvurusu, dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmelidir.

Vize başvurularının birçoğu; belgelerin eksik teslim edilmesi, başvuru formunun eksik ya da hatalı doldurulması, başvuru dosyasının özensiz hazırlanması gibi teknik sebeplerle reddedilmektedir. Cezayir vizesi için de benzer bir durum söz konusudur. Bu nedenle, vize başvurularında profesyonel vize danışmanlığı almak, vize başvurusunu tecrübeli ve uzman ekiplerle birlikte tamamlamak hem bir ihtiyaç hem de bir gerekliliktir. Cezayir vize başvurusu yapmak isteyen herkese profesyonel destek veren firmamız Vize İşlem Merkezi, profesyonel danışman kadrosu ve alanında uzman teknik ekibiyle, Cezayir vize başvurusu konusunda hızlı ve güvenilir danışmanlık hizmeti vermektedir.

 • Cezayir vizesi için başvuru yapılmadan önce pasaport geçerlilik sürelerine dikkat edilmelidir. Pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış olması ve yapılacak seyahatin bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğe sahip olması gerekmektedir.
 • Cezayir vize başvuruları ortalama iki iş günü içerisinde neticelenmektedir. Uluslararası fuar ve tatil dönemlerinde vize neticelendirme süresi 5 iş gününü bulabilmektedir. Başvuru süreci firmamızca titizlikle takip edilmekte, herhangi bir aksaklık ve gecikme yaşanmaması için azami özen gösterilmektedir.
 • Konsolosluğun ek evrak talebinde bulunma ihtimali olduğundan Cezayir vize başvurusu, seyahat tarihinden en az 10 gün önce gerçekleştirilmelidir.
 • Cezayir vize başvurusu, Cezayir'in ülkemizde bulunan yetkili makamlarına veya akredite seyahat acentelerine, eksiksiz olarak yapılmalıdır.
 • Seyahat amacı fark etmeksizin, vize başvurularında, Cezayir Devleti tarafından verilen resmi davetiye belgesi temin edilmelidir.
 • Cezayir vizesi alma süreci, oldukça yoğun ve takip gerektiren bir prosedürler bütünüdür. İşlemlerin uzman ekibimiz tarafından yapılması, sürelerin ve evraklarının takibinin profesyonel olarak gerçekleştirilmesi; vize başvurusunun reddedilmemesi için bir nevi gerekliliktir.

Neden Profesyonel Vize Danışmanlığı Almalısınız?

Uzun yıllardır vize alanında faaliyet gösteren firmamız Vize İşlem Merkezi, profesyonel ve uzman kadrosuyla; çeşitli amaçlarla seyahat edilmek istenen ülkelerce talep edilen evrakları özenle ve dikkatli bir şekilde hazırlamaktadır. Vizeye ilişkin tüm işlemleri başarıyla tamamlayan firmamız, başvuruların takibini de sürelere dikkat ederek yapmaktadır. Böylece vize başvurularının reddedilme olasılığı en alt seviyelere indirgenmektedir.

Cezayir vize başvurusu konusunda özel bir ekiple çalışmalarını yürüten firmamız, vizenizi hızlı ve kolay bir şekilde almanıza yardımcı olmaktadır. Eksik evrak verme, konsoloslukların ek evrak taleplerini yerine getirememe, süreleri kaçırma, başvuru takibini yapamama endişesinden kurtulmak için tek yapmanız gereken 0312 419 19 03 numaralı hattımızdan bize ulaşmanızdır. Cezayir vize ücreti ve Cezayir vize işlemleri başta olmak üzere aklınızdaki tüm sorulara cevap bulmak, uygun fiyatlarla vize danışmanlığı hizmeti almak için profesyonel çözüm ortağınız olarak Vize İşlem Merkezi, her daim yanınızda olacaktır.

Cezayir Vizesi Konusunda Sıkça Sorulan Sorular

Cezayir'e seyahat etmek isteyen Bordo Pasaport (Umuma Mahsus) sahibi kişiler Cezayir vizesi almak zorundadır. Yeşil Pasaport (Hususi), Gri Pasaport (Hizmet) ve Siyah Pasaport (Diplomatik) sahibi kişiler ise Cezayir'e yapacakları üç (3) aya kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.
Cezayir vize başvuruları, akredite seyahat acenteleri aracılığıyla yapılabilmektedir. Vize İşlem Merkezi, Cezayir vizesi konusunda akredite ve tam yetkili bir seyahat acentesidir. Vize başvurularını karara bağlama yetkisi sadece Cezayir Büyükelçiğindedir.
Cezayir vize başvuruları ortalama iki iş günü içerisinde neticelenmektedir. Uluslararası fuar ve tatil dönemlerinde vize neticelendirme süresi 5 iş gününü bulabilmektedir. Başvuru süreci firmamızca titizlikle takip edilmekte, herhangi bir aksaklık ve gecikme yaşanmaması için azami özen gösterilmektedir.
Cezayir vize ücreti, vize başvurunuzun incelenmesi, vize başvuru takibi ve başvuru işleminizin uygun bulunması durumunda pasaportunuza stiker basımı için talep edilmektedir.
SüreGiriş SayısıVize Ücreti
30 günTek giriş150 €
90 günMulti giriş240 €
180 günMulti giriş380 €

Online Vize Başvuru Formu

Online vize başvuru formunu doldurarak, kolay ve hızlı bir şekilde vize başvurusu yapabilirsiniz. Online vize başvurusu için sayfamızı ziyaret ediniz.