Küba Vizesi

Küba Vizesi

Küba vizesi konusunda profesyonel danışman kadromuzla, vize başvuru işlemlerinizi en ekonomik fiyatlarla, en kısa sürede sonuçlandırıyoruz. Uzun yılların verdiği deneyim ve birikimle Küba vize işlemlerinizi hatasız ve eksiksiz şekilde gerçekleştirerek başvuru sürecinizi güvenle tamamlıyoruz.

Küba'ya seyahat etmek isteyen birçok vatandaşımız, hatalı vize başvuruları nedeniyle vize reddi almaktadır. Küba vizesi başvurusu koşullarını doğru incelemeyen ve güncel evrak takibi yapmayan kişilerin Küba'ya yapacakları yolculuklar aksamaktadır.

Küba'ya Vize Var mı?

Küba vize işlemleri söz konusu olduğunda; hizmet (gri), hususi (yeşil) ve diplomatik (siyah) pasaport sahipleri 180 günlük süre zarfında 90 günü aşmayan Küba ziyaretlerinde vizeden muaftır.

Umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Küba'ya yapacakları seyahatler için Küba vizesi almaları zorunludur.

Küba Vizesi Nasıl Alınır?

Küba vize başvuruları; sadece Konsoloslukların vize işlemleri için yetkilendirdiği turizm seyahat acenteleri aracılığıyla yapılabilmektedir. Vize İşlem Merkezi olarak, Küba Vize başvurunuzu ofisimizden kolay bir şekilde sonuçlandırmaktayız!

Pasaportunuz ile şahsen ofisimizi ziyaret etmeniz veya pasaportunuzun ilgili bölümünün renkli fotokopisini firmamıza göndermeniz durumunda Küba vizesi başvuru işleminizi hızlıca başlatıyor, saatler içerisinde sonuçlandırıyoruz.

Kısa sürede çözüme ulaştırılan bir vize olmasına rağmen, Küba'ya seyahat edecek ve dolayısıyla Küba Vizesi alması gerekenlerin olabildiğince erken başvuru yapmalarını tavsiye etmekteyiz. Küba vizesi, pasaport harici verilen bir belge olup, yabancı ülkelerden Küba'ya girişler halinde vize kartı olarak vatandaşlara sunulmaktadır.

Küba Vize Örneği

Küba, ülkeye giriş esnasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından sadece vize kartı ve pasaport aslını talep etmektedir. Dolayısıyla pasaportunuzun geçerlilik süresinin altı aydan daha fazla olması gerekmektedir.

Küba, turistik nitelikte bir ülke olduğu için, diğer ülkelere nispeten vize evrak prosedürü daha esnektir.

Vize İşlem Merkezi aracılığıyla yapılan başvurularda, daha önceki Küba seyahatlerinde vize ihlali gerçekleştirmemiş ya da yasa dışı suçu bulunmayan kişilerin, vize başvurulurında ret alma olasılığı yoktur.

Küba seyahatinizde almanız gereken vize için, Vize İşlem Merkezi'nin 0312 419 09 22 numaralı telefonunundan profesyonel danışmanlar ile iletişime geçebilir ve Küba vize işlemlerinizi kolaylıkla sonuçlandırabilirsiniz.

Küba Vize Başvurusunda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Amerika seyahati sonrası ya da Amerika'dan transit olarak Küba'ya geçmek isteyenlerin Türkiye'den alacağı Küba vizesi geçersiz olur. Kanada ve Meksika üzerinden Küba'ya seyahat etmek isteyen yolcular için ise Türkiye'den alacakları Küba vizesi geçerli olacaktır.

Amerika'dan sonra Küba'yı ziyaret etmek isteyen yolcular ise, Küba vizesi için, Küba'nın ABD Washington Konsolosluğundan veya Amerikan Havayolları (Amerikan Airlines, United Airlines, Delta Airlines vb) aracılığıyla vize almaları gerekmektedir.

Küba Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Vize işlem Merkezi, Küba vizesi konusunda tam yetkili acentedir. Firmamız, pasaport asılları ile müracaat eden veya pasaport görüntülerini e-mail yoluyla tarafımıza ileten başvuru sahiplerinin vize işlemlerini aynı gün içerisinde sonuçlandırmaktadır.

Firmamız, hafta sonu Küba'ya acil seyahat etmek isteyen yolcular için Cumartesi günleri 16.00'ya kadar hizmet vermektedir.

Vize İşlem Merkezi olarak, Küba vizesini çok kısa sürede sonuçlandırmamıza rağmen, seyahetinize en az bir hafta kala vize müracaatlarınızı gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.

Küba Vizesi Kaç Gün Geçerlidir?

Küba vizesi alındığı yıl içerisinde geçerlidir. Örneğin 1 Şubat 2019 tarihinde alınan Küba vizesi, 31 Aralık 2019 tarihine kadar geçerlidir. Bu vize, ülkeye giriş tarihinden itibaren 30 gün konaklama imkanı tanımaktadır. Alınan Küba vizesi tek giriş-çıkışlıdır. Yıl içerisinde kullanılmayan Küba vizesi, geçerliliğini kaybetmektedir.

Küba Transit Vize & Küba Kapı Vizesi

72 saate kadar havaalanında kalarak transit geçme ihtimaliniz var ise trasit vize almanıza gerek yoktur. Ancak, bir gün bile olsa Küba'da havaalanından ayrılıp, şehir merkezinde konaklama durumunuz var ise, vize almanız gerekmektedir. Unutmayın ki Küba kapı vizesi uygulaması bulunmamaktadır.

Küba'ya gerçekleştirmek istediğiniz seyahat süresi 30 günü geçmiyor ise alacağınız tek tip Küba vizesi; turistik, ticari, transit ve sağlık amaçlı seyahetlerinizde kullanabilirsiniz. Seyahat sürenizin 30 günü aşması durumunda, seyahatinizin uzama nedenini kanıtlayan belgeler ile birlikte yerel makamlara başvuru yapmanız gerekecektir.

Küba Vize Ücreti

Küba vizesi için ödeyeceğiniz meblağ her yıl değişiklik gösterebilmektedir. Güncel vize ücreti için bizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Küba vize başvurularınız için Vize İşlem Merkezimize ait aşağıdaki tabloda yer alan hesap numarasına 85$ karşılığı TÜRK LİRASI (serbest piyasa döviz kuruna göre çevirerek) ödemeyi, açıklama alanına vize başvuru sahibinin adını ve TC Kimlik numarasını yazarak yapabilirsiniz.

Örnek açıklama: KÜBA VİZESİ MELTEM KARACA TC KİMLİK NO

Hesap Adı: Panama Tur Özel Eğitim Danışmanlık Turizm İnşaat Temizlik İth. İhr. Tic. Ltd. Şti.

BANKA ADIGaranti Bankası
HESAP TÜRÜTL
ŞUBE ADI & KODUYenişehir (411)
HESAP NO6294732
IBANTR76 0006 2000 4110 0006 2947 32

Online Vize Başvuru Formu

Online vize başvuru formunu doldurarak, kolay ve hızlı bir şekilde vize başvurusu yapabilirsiniz. Online vize başvurusu için sayfamızı ziyaret ediniz.