Gambiya Vizesi

Gambiya Vizesi

Vize İşlem Merkezi olarak deneyimli ve güler yüzlü kadromuzla hızlı ve ekonomik fiyatlarla Gambiya vizesi almanın rahatlığını sunuyoruz. Gambiya'ya gidebilmeniz için gerekli olan vize işlemlerini büyük bir özenle sizin adınıza takip ediyor, en kısa sürede sonuçlandırıyoruz. Yılların verdiği birikim ve alanında uzman müşteri temsilcilerimizle Gambiya vize işlem sürecinizi hatasız ve eksiksiz şekilde yönetiyoruz.

Gambiya'ya seyahat etmek isteyen vatandaşlarımızın vize reddiyle karşılaşmaması için Gambiya vize başvurusu şartlarını dikkatle incelemesi gerekmektedir.

Gambiya Vize Başvurusu

Gambiya'ya gitmek isteyen Umuma Mahsus Pasaport (bordo pasaport), Hizmet Pasaportu (gri pasaport) ve Hususi Pasaport (yeşil pasaport) sahibi vatandaşlarımızın ülkeye giriş yapabilmesi için Gambiya Vizesi alması gerekmektedir. Gambiya'ya yolculuk edecek T.C. Diplomatik Pasaporta (siyah pasaport) sahip vatandaşlarımız ülkeye giriş için 19 Mart 2014'ten bu yana Gambiya ile karşılıklı imzalanan anlaşmanın yürürlüğe girmesi dolayısıyla 90 güne kadar Gambiya vizesinden muaf tutulmaktadır.

Gambiya vizesi için başvurular sadece Ankara Gambiya Büyükelçiliği'nden yapılabilmektedir. Firmamızın Ankara'da olması siz değerli müşterilerimiz için vize sürecinin daha çabuk sonuçlanmasını büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır. Gambiya vizesi almak isteyen kişiler, firmamız sayesinde, Ankara'da bulunan Gambiya Büyükelçiliği'ne gelmeden, zaman kaybetmeden, güvenli ve eksiksiz bir şekilde vizelerini alabilir.

Gambiya Vizesi Nereden Alınır?

Gambiya vizesi, Ankara'daki Gambiya Büyükelçiliği'ne müracaat edilerek alınabilmektedir. Bu durum, özellikle Ankara'da ikamet etmeyen vatandaşlarımız için vize işlemlerini daha yorucu ve uğraştırıcı hale getirmektedir. Ancak Ankara menşeli firmamız sayesinde Gambiya vizesi almak daha hızlı ve kolay hale gelmektedir.

Firmamız bünyesinde bulunan deneyimli müşteri temsilcilerimiz ile, istediğiniz vize tipi için gerekli olan tüm evraklar sağlandıktan sonra vize işlemlerinizi en güvenilir şekilde sonuçlandırmaktadır.

Gambiya Vizesi Nasıl Alınır?

Gambiya vizesi Gambiya için, Gambiya Turist Vizesi ve Gambiya Ticari Vize olmak üzere iki tip vize çeşidi mevcuttur. Her iki vize tipi için de gereken vize başvuru ücreti  kişi başına 40 Amerikan dolarıdır. Arzu edilen vize tipleri için başvuru ücretinin yanında gerekli olan birtakım evraklar aşağıda belirtilmiştir.

Gambiya Turist Vizesi için gerekli evraklar (her bir kişi için): 2 adet biyometrik fotoğraf, uçak ve konaklama bilgileri (otel rezervasyonu).

Gambiya Ticari Vizesi için gerekli evraklar (her bir kişi için): 2 adet biyometrik fotoğraf, uçak ve konaklama bilgileri (otel rezervasyonu), iş için planladığınız seyahati açıklayan İngilizce yazı (şirketin antetli kağıdına)

Gerekli belgelerin tarafımıza teslim edilmesinden sonra istenilen tipteki vize başvurunuz ortalama 4-5 iş günü içerisinde firmamızca sonuçlandırılır. Ancak beklenmedik durumların vize sürecinizi hiçbir şekilde etkilememesi için en az 2 hafta önce vize başvurusunda bulunmanız, pasaportunuzun 10 yıldan eski olmaması ve Gambiya vizesinin basılabilmesi için 2 adet boş sayfasının bulunması gerektiğini hatırlatırız. Ayrıca, seyahatinizin bitiş tarihinden itibaren pasaportunuzun en az 6 ay geçerliliği olmalıdır.

Gambiya'ya gitmeden önce dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri de sarıhumma aşısıdır. Gambiya'da sık görülen bir hastalık olması sebebiyle seyahatinizden en az 10 gün önce sarıhumma aşısı yaptırmanız zorunludur. Tedavi şartları sınırlı olduğundan herhangi bir rahatsızlığı bulunan kişilerin daha dikkatli olması gerektiğini hatırlatırız.

Gambiya'ya ulaşım için Senegal'in başkenti olan Dakar'dan aktarma yapılması gerekmektedir. Senegal transit vizesi almak için gerekli olan bilgileri firmamız Vize İşlem Merkezi'nin Senegal Vize uzmanından edinebilirsiniz.

Gambiya sınır kapısında alınan ve ülkede sadece 72 saat kalmaya müsaade eden Gambiya Kapı Vizesi başvurusu, her zaman istenen sonuçlar vermemekle birlikte; seyahatinde beklenmedik bir durumla karşılaşmak istemeyen kişilerin seyahate çıkmadan önce firmamız üzerinden Gambiya Vizesine başvurması yolculuğun planlanan şekilde ilerlemesini sağlayacaktır.

Gambiya'ya vize verme yetkisi bulunan tek yer olan Ankara Gambiya Büyükelçiliği randevu sistemiyle çalışmamaktadır. Vize İşlem Merkezi, tarafınızın Ankara Gambiya Büyükelçiliği'ne gelmesine gerek kalmadan vize işlemlerini sizin adınıza çabuk ve sorunsuz şekilde sonuçlandırır.

Gambiya Vize Başvuru Formu

Gambiya Vizesi almak isteyen kişilerin Gambiya Vize Başvuru Formu'nu mutlaka eksiksiz şekilde doldurması gerekmektedir.

Formda 29 adet soru bulunmaktadır. Gambiya Vize Başvuru Formu en güncel haliyle sitemizde yer almaktadır. Başvuru formunu dolduran kişiler verdikleri bilgilerin doğruluğunu kabul etmekte olup, olası bir yanlışlıkta vize sürecinin olumsuz etkileneceğini bilmelidir.

Kişilerin formda belirttiği bilgiler kesinlikle üçüncü şahıslarla paylaşılmaz.

Gambiya Vize Başvuru Formunu dolduran kişilerin, en altta yer alan vize başvuru tarihini tam olarak (gün/ay/yıl) belirttikten sonra imzalaması gerekmektedir.

Vize başvuru formunun sağ üst tarafında yer alan fotoğraf alanına, son 6 ay içerisinde çekilmiş, uygun boyuttaki fotoğrafın yapıştırılması zorunludur.

Gambiya vize başvuru formu

Gambiya Vizesi Fotoğraf Ölçüsü

Gambiya vizesi almak için biri Büyükelçiliğe verilmek üzere, bir diğeri de başvuru formuna yapıştırılmak üzere toplamda 2 adet fotoğraf istenmektedir.

İstenilen fotoğraflar vize başvuru tarihinden en fazla 6 ay önce çektirilmiş olmalıdır. Hiçbir şekilde kesik, yırtık, solmuş veya deforme olmuş fotoğraf kabul edilmemektedir.

Fotoğrafların belirtilen hususlara aykırı olması durumunda yetkililerce vize kabul süresi uzayacaktır.

Gambiya Vize Ücreti

Gambiya vize ücreti, vize işlemlerinizin incelenmesi, takibi ve uygun görülmesi halinde pasaportunuza basılacak olan stiker için talep edilmektedir.

Başvuru işlemlerinin sonuçlanması ortalama 5 iş gününü sürmektedir.

SüreGiriş SayısıGambiya Vize Ücreti
3 Aylık Turistik - Ticari VizeÇoklu giriş100 $

Şirket Hesap Bilgilerimiz

Gambiya vize başvurularınız için yetkili vize işlem merkezimize ait aşağıdaki tabloda yer alan hesap numarasına, talep ettikleri vize ücretinin TÜRK LİRASI karşılığını (serbest piyasa döviz kuruna göre çevirerek) ödemeyi, açıklama alanına vize başvuru sahibi adını ve Kimlik numarasını eklemeleri gerekmektedir.

Örn: LİBERYA VİZESİ AHMET ARIKAN TC KİMLİK NO

Hesap Adı: Panama Tur Özel Eğitim Danışmanlık Turizm İnşaat Temizlik İth. İhr. Tic. Ltd. Şti.

BANKA ADIGaranti Bankası
HESAP TÜRÜTL
ŞUBE ADI & KODUYenişehir (411)
HESAP NO6294732
IBANTR76 0006 2000 4110 0006 2947 32

Gambiya Express Vizesi

Gambiya express vize (acil vize) uygulamasının bulunmamaktadır. Firmamız Vize İşlem Merkezi, DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) Afrika biriminin resmi vize acentesidir. DEİK acentesi olmamız ve Gambiya Büyükelçiliği ile geliştirdiğimiz ikili ilişiler neticesinde acil vize ihtiyaçlarınızı iki iş günü içinde çözebilmekteyiz.

Gambiya vize başvurularında dikkat edilmesi gerekenler

  • Gambiya vize başvurularının seyahat tarihinden 15 gün önce yapılması, bir gecikme yaşamamanız için tavsiye edilir.
  • Vize başvurusu yapılacak pasaportta vizenin işlenebilmesi için karşılıklı iki boş sayfa bulunması gerekmektedir.
  • Seyahat sürenizin bitiminden itibaren pasaportunuzun en az ay ay geçerliliği bulunmalıdır.
  • İş amaçlı seyahatlerde davet mektubu gerekmektedir.

Online Vize Başvuru Formu

Online vize başvuru formunu doldurarak, kolay ve hızlı bir şekilde vize başvurusu yapabilirsiniz. Online vize başvurusu için sayfamızı ziyaret ediniz.