Benin Vizesi

Benin Vizesi

Benin Vizesi konusunda deneyimli ve alanında uzman kadromuzla on yılı aşkın süredir vize hizmeti veren firmamız, tüm vize başvuru işlemlerinizi en kısa süre içinde sonuçlandırmaktadır. Vize İşlemleri Merkezi (VİM) olarak; hızlı, sonuç odaklı ve kesintisiz çözümler üreterek, tüm vize işlemlerinize güvenilir danışmanlık hizmeti sağlıyoruz. Daima müşteri odaklı, yenilikçi ve şeffaf hizmet anlayışını benimseyen firmamız; tecrübeli ve dinamik kadrosu ile vize başvuru işlemlerinin güvenilir adresidir. Benin vize başvurunuzu, deneyimli ekibimizin tecrübeli ve emin ellerine teslim ederek çok kısa sürede olumlu şekilde sonuçlandırabilirsiniz.

BENİN'E VİZE VAR MI?

Benin ya da resmi adı ile Benin Cumhuriyeti'ne seyahat gerçekleştirmek isteyen Bordo (Umuma Mahsus), Yeşil (Hususi) ve Gri (Hizmet) pasaport sahipleri vizeye tabidir.

Siyah (Diplomatik) pasaport hamilleri, Benin Cumhuriyeti'ne gerçekleştirmek istedikleri 90 günü aşmayan seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

Benin'e seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, seyahatlerinden önce sarıhumma aşısı yaptırmaları ve uluslararası aşı sertifikalarını gümrük geçişlerinde ibraz etmeleri gerekmektedir.

BENİN VİZESİ NEREDEN ALINIR?

Benin Cumhuriyetine gerçekleştirilmek istenilen seyahatler öncesinde, Benin Cumhuriyeti resmi makamlarına vize için müracaat edilmesi gerekmektedir. Benin'in Türkiye'deki resmi temsiciliği, Benin Ankara Büyükelçiliği'dir. Bunun haricinde Benin'in İstanbul ve İzmir'de Fahri Konsoloslukları bulunmaktadır. Ancak, Benin'in Türkiye Cunhuriyeti vatandaşlarına vize vermeye yetkili mercii Benin Ankara Büyükelçiliği'dir.

Benin vizesi alabilmek için ilk seçenek, Benin Büyükelçiliği Konsolosluk birimine şahsen müracaat edilmesidir. İkinci seçenek ise Benin Büyükelçiliği'ne vize müracaatı yapmaya yetkili seyahat acentelerı aracılığı vize müracaatında bulunmaktır.

Firmamız, Benin Büyükelçiliği vize müracaatlarında, yolcuları adına başvuru yapmaya ve sonuçlanan başvuruları teslim almaya tam yetkilidir. Benin vizesi için Türkiye'nin tüm illerinden bölge ayrımı olmaksızın, vize başvuru evraklarınızı, profesyonel danışmanlarımıza ulaştırmanız yeterli olacaktır.

Benin Ankara Büyükelçiliği resmi tatiller haricinde, hafta içi saat 10.00'dan, 17.00'ye kadar hizmet vermektedir. Vize başvuruları ise sabah 10.00'dan 12.00'ye kadar gerçekleşebilmektedir.

BENİN VİZESİ NASIL ALINIR?

Benin vizesine başvuru yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, başvuru yapmak istedikleri vize kategorisine göre gereken evrakları hazırladıktan sonra, şahsen başvuruya gelmeden firmamız aracılığı ile müracatlarını gerçekleştirebilirler.

Benin vize başvuruları çoğunlukla, turistik ve ticari şekilde gerçekleşmektedir. Başvuru yapmak istediğiniz vize türüne ait güncel evrak listesine sitemizden ulaşabilirsiniz.

Benin Kapı vizesi olmadığından, Benin'e gerçekleştirilmek istenilen seyahatinizden önce, Benin Ankara Büyükelçiliği vize bölümünden işlemlerinizi tamamlamanız ve vizenizi almanız gerekmektedir.

Benin acil vize uygulaması da bulunmamaktadır. Vize başvuru dosyaları kabul gördükten sonra, Ortalama 3-4 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu nedenle Benin'e seyahat gerçekleştirmek isteyen kişilerin, seyahatlerinden on gün öncesinde, firmamız ile irtibata geçerek, vize başvuru evrkalarını elden veya kargo yolu ile ulaştırmalarını tavsiye ederiz.

BENİN E–VİZE UYGULAMASI

Benin e-vise uygulaması 1 Ocak 2019 Tarihinden itibaren mümkündür. E-vize, Benin'e gerçekleştirilmek istenilen acil seyahatler öncesinde tercih edilen bir vize türüdür. Benin e-vize müracaatı gerçekleştirmek isteyen kişilerin, pasaport ön yüzlerini ve bir adet arka fon rengi beyaz olan fotoğraflarını firmamıza e-mail yolu ile iletmeleri yeterli olacaktır.

Benin e-vizesi için gerekli evraklar, firmamız tarafından Benin'deki Immigration Office'e iletilmekte, vize müracaatları aynı gün içerisinde sonuçlandırılabilmektedir. Neticelenen elektronik vizeler, yolcularımıza e-posta yolu ile iletilmektedir.

Benin e-vizesine; bir aylık tek girişli, bir aylık çok girişli, üç aylık çok girişli ve altı aylık çok girişli olacak şekilde müracaat edilebilmektedir.

Benin e-vise müracaatı kabul edilmeyen kişilere, ödemiş oldukları vize harç ücretleri iade edilmemektedir. E-vize müracaatları kabul edilmeyen kişilerin, Benin Ankara Büyükelçiliği üzerinden vize müracaatı yapmaları gerekecektir.

BENİN VİZE BAŞVURU FORMU

Benin vize müracaatı gerçekleştirmek isteyen kişilerin, vize başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurmaları ve gerekli vize evraklarını Konsolosluk Birimine teslim etmeleri gerekmektedir.

Belirli dönemlerde güncellenen Benin vize başvuru formunun en güncel halini sitemizden bulabilirsiniz. Firmamız, vize müracaatında bulunmak isteyen yolcularının, vize başvuru formlarını eksiksiz ve hatasız bir şekilde, ek ücret talep etmeden doldurmaktadır.

Benin vize başvuru formu Fransızca ve Türkçe dillerinde hazırlanmıştır. Formu eksiksiz ve hatasız olarak cevaplamanız, vize başvrunuzun olumlu sonuçlanmasında önemli bir etkendir.

Şahsi müracaat gerçekleştirmek isteyen kişilerin, Benin vize başvuru formlarını doldurduktan sonra, formun en alt kısmında yer alan bölümü imzalamaları ve el yazıları ile başvuru yapılan günün tarihini gün-ay-yıl şeklinde belirtmeleri zorunludur.

BENİN VİZE ÜCRETİ

Benin vize ücreti, müracaat edilen vizesinin süresi ve ülkeye giriş sayısına göre değişiklilik göstermektedir.

Günlük Euro (€) kuruna göre güncellenen vize ücretleri hakkında firmamızın danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

Benin Büyükelçiliği'ne şahsi müracaatlarda, başvurusu gerçekleştirilmek istenilen vize türüne göre belirlenen ücretler, Benin Büyükelçiliği'nin ilgili banka hesabına € cinsinden yatırılmakta, banka dekontlarının bir nüshası Benin büyükelçiliği Konsolosluk bölümüne başvuru esnasında ibraz edilmektedir.

Benin Vize Başvurusu

Benin vizesinin olumsuz sonuçlanması durumunda, ödenen vize ücretlerin ve hizmet bedelinin iadesi mümkün değildir. Vize başvurusu yaparken bilgilerin eksiksiz, doğru ve uygun vize türünde yapılması gerekmektedir.

Benin vize başvurusu yaparken dikkat edilecek konular şu şekilde sıralanabilir:

  • Benin Büyükelçiliği'ne gerçekleşecek vize müracaatlar için, başvuruya şahsen gelme zorunluluğu bulunmamaktadır. Vize başvuruları, akredite danışmanlık firmaları aracılığıyla yapılabilmektedir. Firmamız, Benin Büyükelçiliği'ne vize müracaatı yapmaya ve başvuruları sonuçlanan yolcularının pasaportlarını teslim almaya yetkilidir.
  • Pasaportunuzun, vize bitim tarihinden itibaren en az 6 geçerlilik süresi olmalıdır.
  • Vize başvuru formu, bilgisayarda doldurulmuş olması gerekmektedir.
  • Eksik veya yanlış doldurulan vize başvuru formlarının vize reddine sebep olacağı unutulmamalıdır.
  • Vize müracaatı için kullanılacak fotoğrafların son altı ay içerisinde çekilmiş olması ve kişinin tanınırlığını sağlaması gerekmektedir. Fotoğrafların arka fonu desensiz ve beyaz renkte olmalıdır.
  • Benin acil (ekspres) vize uygulaması bulunmamaktadır. Vize başvurusunun seyahatten en az bir hafta önce yapılması tavsiye edilir.
  • Vize basılabilmesi için pasaportunuzda karşılıklı en az iki sayfasının boş olması gerekmektedir.
  • Geçerlilik süresi sona ermiş pasaportlarda yer alan Benin vizeleri kullanılamaz. Bu durumda yeni pasaportlar ile tekrardan vize müracaatı yapılması gerekmektedir.
  • Benin Büyükelçiliği vize ödemelerini € (Euro) cinsinden tahsil etmektedir. Başvuru esnasında vize harcına ait banka ödeme dekontunu yanlarında bulundurmalıdır.
  • Olumsuz şekilde sonuçlanabilecek Benin vizesi müracaatlarında, ödenen vize başvuru ücretlerinin iadesi bulunmamaktadır.

Online Vize Başvuru Formu

Online vize başvuru formunu doldurarak, kolay ve hızlı bir şekilde vize başvurusu yapabilirsiniz. Online vize başvurusu için sayfamızı ziyaret ediniz.