Angola Vizesi

Angola Vizesi

Angola vizesi konusunda uzun yılların deneyim ve birikimine sahip vize danışmanlırımızla, on yılı aşkın süredir Angola vize danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Vize İşlem Merkezi, Angola vizesi konusunda tam yetkili bir seyahat acentedir. Angola vizesine ihtiyaç duyuyorsanız, doğru ve güvenilir danışlanlık hizmetiyle; hızlı ve ekonomik bir şekilde vizenizi alabilirsiniz. Angola vize başvuru işlemlerinizi başlatmak için hemen bizi arayın.

Angola'ya Vize Var mı?

Afrika kıtasının güneybatısında yer alan Angola ya da resmi adı ile Angola Cumhuriyeti diğer Afrika ülkeleri ile kıyaslandığında vize uygulaması konusunda daha farklı ve daha kapsamlı bir prosedüre sahiptir.

Angola'ya seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tümü vizeye tabidir.

Angola vizesi almak isteyen bireylerin, danışmanlık hizmeti alarak veya bireysel olarak vize müracaatlarını yapabilecekleri tek resmi kurum ise Angola Ankara Büyükelçiliği'dir. Büyükelçiliğin haricinde, Angola Başkonsolosluğu veya Fahri Konsoloslukları bulunmamaktadır.

Angola Kapı Vizesi ve Angola e-Vize Uygulaması

Angola kapı vizesi uygulaması bulunmamaktadır. Kapı vizesi haricinde Angola e-Vize (elektronik vize) ya da kolaylaştırılmış başka bir vize uygulaması da yoktur.

Angola'ya seyahat edecek olan tüm diğer ülke vatandaşlarının, vize müracaatı öncesinde Sarı Humma aşılarını yaptırmaları zorunludur. Uluslararası sarıhumma aşı sertifikası bulunmayan başvuru sahiplerinin vize müracaatları kabul edilmemekte; sınır kapılarında aşı kartının aslını yanında bulundurmayanların ülkeye giriş yapmalarına izin verilmemektedir.

Angola vize başvurusunda bulunacak kişilerin, pasaportunun en az 6 ay geçerlilik süresi bulunmalıdır. Geçerlilik süresi yetersiz olan pasaport ile yapılan vize başvuruları geri çevrilmektedir.

2019 yılı itibari ile Afrika ülkeleri arasında, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından, vize başvuruları sırasında parmak izi uygulaması talep eden tek ülke Angola'dır.

Angola Vizesi Nasıl Alınır?

Angola'ya vize başvurusu gerçekleştirmek isteyen kişilerin, profesyonel bir danışmanlık hizmeti almaları şiddetle tavsiye olunur. Önemsenmeyecek ufak bir hata veya eksik bir evrak Angola vize başvurusunun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilmektedir.

Angola'ya seyahat edecek olan başvuru sahiplerinin, gidiş amaçlarını kanıtlayan tüm evraklarını eksiksiz olarak hazırlamasına dikkat etmeleri gerekmektedir.

Angola'ya turistik amaçlı seyahat gerçekleştirmek isteyen kişilerin otel rezervasyonları, vize süresini kapsamalıdır.

Ticari amaçla Angola'ya seyahat etmek isteyen iş adamlarının, görüşme gerçekleştirmek istediği Angola'daki firmadan davetiye yazısı talebinde bulunmaları gerekmektedir. Bu davetiye içerisinde toplantı tarihleri ve ziyaret detayları Angola'daki firma tarafından mutlaka belirtilmeli ve Angola'da bulunan firmanın tüm iletişim bilgileri davetiyede yer almalıdır.

Angola vizesinde dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan bir de, vize başvuru değerlendirmesi Büyükelçilik tarafından sonuçlandırılmadan uçak biletlerinin satın alınmamasıdır.

Angola vize başvuruları, Konsolosluk yetkilileri tarafından sözlü mülakat ile değerlendirilmektedir. Mülakat öncesinde, kişilere veya yetkili acentelere, vize süreleri hakkında bilgilendirici e-posta gönderilse de; bu durum kesinlikle vize alacağınız anlamına gelmez. Mülakat sonucunda vize başvuruları olumsuz sonuçlanabilmektedir.

İşleme alınan başvuru dosyaları ortalama 7 gün içinde neticelenmektedir. Sonuçlanan pasaportlar, başvuru sahipleri veya yetkili seyahat acenteleri tarafından teslim alınabilmektedir.

Angola Ticari Vize için gerekli evraklar

 • Başvuru formu
 • 2 fotoğraf (son 3 ay içerisinde çekilmiş olmalı)
 • Angola'dan ticari davet mektubu (davet eden firma iletişim ve adres bilgileri mutlaka bulunmalı ) davetiye onay için öncelikle angolavize@gmail.com adresine mail olarak gönderilmelidir ve onay alınmalıdır.
 • Davet eden firma yetkilisine ait kimlik fotokopisi
 • Şirket anketli kâğıdına kaşe ve imzalı vize talep dilekçesi
 • Şirket imza sirküleri fotokopisi
 • Faaliyet ve oda sicil belgesi
 • Vergi levhası fotokopisi
 • SGK işe giriş bildirgesi
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (kaşe ve imzalı)
 • Şirket banka hesap dökümü (son 3 aylık banka tarafından kaşeli ve imzalı olmalıdır.)
 • Otel ve uçak rezervasyonu
 • Pasaport fotokopisi ve pasaportun kendisi (pasaport süresinin vize bitiminden itibaren minimum 9 ay süresinin olması gerekmekte. )
 • Sarı humma aşı kartı

Angola Turistik Vize için gerekli evraklar

 • Başvuru formu
 • 2 adet fotoğraf (son 3 ay içerisinde çekilmiş.)
 • Çalıştığınız kurumdan, iş tanımınızı içeren ve elçiliğe hitaben yazılmış İngilizce ya da Portekizce bir dilekçe (serbest çalışanlar kendi kaşe ve imzası ile bu dilekçeyi yazabilir).
 • Otel rezervasyonu (ödemesi yapılmış onaylı olmalıdır.)
 • Uçak rezervasyonu
 • Sarı humma aşısı olduğuna dair uluslararası geçerliliği olan aşı kartı
 • Adli sicil belgesi
 • Şahsi banka hesap dökümü (banka tarafından kaşe ve imzalı olmalıdır, son 3 aylık hareket ve Angola'da kalacak her gün için 300usd meblağ bulunmalı).
 • Pasaport fotokopisi ve pasaportun kendisi (pasaport süresinin vize bitiminden itibaren minimum 9 ay süresinin olması gerekmekte.)
 • Meslek grubuna göre izin belgesi ve iş belgeleri

Angola Vizesi Parmak İzi Uygulaması

Angola vizesine başvuruda bulunacak tüm bireyler, başvuru esnasında Angola Büyükelçiliği'nin Konsolosluk bölümünde Parmak İzi uygulamasına tabi tutulmaktadırlar.

Angola vizesi için alınan parmak izi yalnızca bir vizeyi kapsamaktadır. Angola vizesine tekrardan başvuru yapılması halinde, başvuru sahibinin her seferinde biyometrik parmak izi uygulaması için Ankara Angola Büyükelçiliği'ne gitmesi gerekmektedir.

Parmak izi vermeye engel bir durumu olan başvuru sahibinin, Konsolosluk bölümü yetkililerine, vize başvurusu esnasında durumunu gösteren belgeyi ibraz etmesi gerekmektedir.

Angola Büyükelçiliği'nin uygulaması kapsamında alınan parmak izleri, sadece Angola vize başvurusu için geçerli olmaktadır.

Angola Vize  Randevusu Nasıl Alınır?

Angola vizesine başvuruda bulunacak olan kişilerin biyometrik parmak izi uygulaması ve vize başvuru dosyalarını teslim edebilmeleri için Angola Büyükelçiliği'nden randevu talep etmeleri gerekmektedir.

Vize randevu talebinin oluşabilmesi için, başvuru sahibinin öncelikle Angola vize başvuru formunu doldurması gerekmektedir.

Kişilerin eksiksiz bir şekilde doldurulmuş olduğu vize başvuru formu görüntülerini ve seyahat amaçlarına uygun olan tüm vize başvuru evraklarını, PDF formatında taradıktan sonra, Angola Büyükelçiliği vize randevu adresi olan angolavize@gmail.com adresine mail göndererek, randevu talebinde bulunmaları gerekmektedir.

Angola Büyükelçiliği vize bölümü, randevu talebinde bulunan kişilere, ortalama iki iş günü içerisinde mail yoluyla yanıt vermektedir. Başvuru sahipleri, kendilerine belirtilen randevu tarihi ve saatinde Konsolosluk biriminde olmaları gerekir.

Angola vize başvuruları, Pazartesi ve Salı günleri  09.00 ile 15.00 saatleri arasında kabul edilmektedir.

Randevuya geciken veya randevu tarihini aksatan kişilerin Angola Büyükelçliği'ne mail yoluyla tekrardan bir randevu talebinde bulunmaları gerekir.

Vize randevusu konusunda geri dönüş maili alamayan kişiler, 0312 428 27 70 numaralı telefonu arayarak, durumları hakkında bilgi alabilir ve randevu talebinin hızlandırılması konusunda istekte bulunabilirler.

Angola Vizesi Fotoğraf Özellikleri

Angola vize başvurusunda dikkat edilecek en önemli hususlardan bir tanesi, Konsolosluk birimine ibraz edilecek olan fotoğrafların özellikleridir.

Angola vizesi, manuel vize uygulamasına sahip olduğundan, vesikalık fotoğrafların mutlak surette arka fonu beyaz olan 3.5 x 4.5 ebatlarında olması gerekmektedir.

Angola vizesinde kullanılacak fotoğrafların son 6 ay içerisinde çekilmiş olması gerekmektedir. İbraz edilen fotoğrafların daha önceden başka amaçlarla kullanılmamış, buruşmamış ve lekelenmemiş olması gerekmektedir.

Angola Vize Başvuru Formu

Angola vize başvuru formu sadece Fransızca olarak hazırlanmıştır. Bilgi formunun başvuru esnasında Angola Büyükelçiliği Konsolosluk birimine teslim edilmesi gerekmektedir.

Angola vize başvuru formunun içerisinde yer alan soruların, doğru bilgilerle doldurulması gerekmektedir. Bilgi formunda eksik veya hatalı bilgi bulunması halinde, vize başvuru sonucu olumsuz şekilde etkilenecektir.

Angola 2019 vize başvuru formuna web sitemizden ulaşabilirsiniz. Firmamız aracılığı ile danışmanlık hizmeti almış olan yolcularımızın vize başvuru formları, uzman ekibimizce ücretsiz olarak doldurulmaktadır.

Angola vize başvuru formu, bilgisayar ortamında eksiksiz bir şekilde doldurulup, formun en alt kısmında yer alan imza kutusu, mavi tükenmez kalem ile imzalanmalıdır.

Angola Vize Ücreti

Angola vize başvuru ücreti, randevu talebi esnasında gönderilen e-postaya, Konsolosluk tarafından verilen yanıt mailinde belirtilmektedir.

Angola tek girişli vize ücreti ortalama 100 $, çok girişli vize harcı ise 200 $' dır. Vize ücretleri mülakat esnasında Konsolosluk birimi yetkililerine $ cinsinden, para makbuzu karşılığında ödenmektedir.

Angola vizesi harç ücretleri her yeni yılda değişiklik gösterebilmektedir. Yukarıda belirtilmiş olan vize harç fiyatları 2019 yılına ait ücretlendirmelerdir.

Olumsuz sonuçlanabilecek Angola vize harç ödemelerinin ücret iadesi bulunmamaktadır.

Online Vize Başvuru Formu

Online vize başvuru formunu doldurarak, kolay ve hızlı bir şekilde vize başvurusu yapabilirsiniz. Online vize başvurusu için sayfamızı ziyaret ediniz.