Uganda Vizesi

Uganda Vizesi

Uganda vizesi konusunda güler yüzlü ve tecrübeli ekibimizle birlikte on yılı aşkın süredir hizmet veriyoruz. Vize İşlem Merkezi olarak vize işlemlerinizi sürecin başından sonuna kadar takip etmekle birlikte özel bilgilerinizin güvenliği konusunda garanti veriyoruz. Uganda vize işlemlerinizi profesyonel ve deneyimli çalışma arkadaşlarımızla beraber en ekonomik ve en hızlı şekilde sonuçlandırabilirsiniz.

Uganda vizesi konusunda vize reddiyle karşılaşmamanız için, Uganda vize başvuru şartlarını dikkatlice incelemenizi ve bu konuda profesyonel danışmanlık hizmeti almanızı önermekteyiz.

Uganda Vize Başvurusu

Resmi adı Uganda Cumhuriyeti olan Uganda'ya seyahat edecek kişiler ülkeye giriş yapabilmek için önce vize almalıdır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının umuma mahsus (bordo), hususi (yeşil), hizmet (gri) ve diplomatik (siyah) pasaport fark etmeksizin Uganda vizesi alması gerekmektedir.

Pek çok Afrika ülkesinde olduğu gibi Uganda'ya gitmeden önce sarıhumma aşı kartınızın bulunması gerekmektedir. Uganda hükümeti ülkeye giriş için aşı kartına büyük önem vermektedir. Bunun sebebi Afrika ülkelerinin çoğunda görülen bulaşıcı salgın hastalıklardır. Bu yüzden kendi güvenliğiniz için Uganda vizesi almadan en az 10 gün önce sarıhumma aşısı yaptırıp aşı kartınızı almanız gerekmektedir. Sarıhumma aşısını seyahat sağlığı merkezlerinden kolaylıkla yaptırabilirsiniz.

Uganda Vizesi Nereden Alınır?

Uganda'yı çeşitli sebeplerle ziyaret etmek isteyen kişilerin Uganda vizesi almak için Uganda'nın Türkiye'deki resmi temsilciliklerine başvurması gerekmektedir. Bu resmi temsilciliklerden biri olan Uganda Büyükelçiliği Ankara'da bulunmaktadır.

Uganda Ankara Büyükelçiliği, 25 Mart 2019 tarihinden itibaren elektronik vize sistemine geçmiştir. Bu tarihe kadar elle işlenen vize sistemiyle ülkeye girişin sağlandığı Uganda, e-vize sistemiyle ziyaretçilerine büyük kolaylık sunmaktadır. Uganda vizesinin elektronik vizeye (e-vize) dönmesiyle birlikte vize işlemlerinizi daha hızlı ve daha pratik yoldan halledebilirsiniz.

Ödeme dâhil tüm vize başvuru işlemleri elektronik olarak yapılmalıdır. Elektronik vize başvuru işlemleri yetkili seyahat acenteleri aracılığıyla yapılabilir. Firmamız Vize İşlem Merkezi Uganda elektronik vizesi konusunda yetkili ve akredite bir seyahat acentesidir.

Uganda e-vizesi için tüm işlemleri firmamız ile birlikte yürütmek istediğiniz takdirde, gerekli olan evraklar Vize İşlem Merkezi tarafından Uganda'daki Immigration Office'e iletilmektedir. Sonuçlanan e-vizeler yolcularımıza e-posta yoluyla iletilmektedir. Vize başvuruları aynı gün içinde sonuçlanabilir.

Uganda e-vizesi 3 kategoriye ayrılır:

 • Uganda 1 aylık turist vizesi
 • Uganda 6 aylık turist vizesi
 • Uganda 1 yıllık ticari vizesi

E-vizesi kabul edilmemiş olan kişiler için herhangi bir geri ödeme mevcut değildir. Vize harç ücretleri iade edilmez. Tekrar vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler ise Uganda Ankara Büyükelçiliği'ne müracaat etmelidirler.

Uganda Vizesi Nasıl Alınır?

Uganda vizesi için başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlarımızın istedikleri vize tipine göre gerekli olan evrakları incelemesi gerekmektedir. Turistik ve ticari vizelerin evrakları farklılık göstermektedir. Vize tipine göre gerekli olan evraklar şu şekilde listelenmiştir:

Uganda 1 Aylık Turist Vizesi

 1. Pasaport fotokopisi (Vize bitim tarihinden en az 6 ay geçerli olmalıdır.)
 2. 1 adet fotoğraf taraması (Normal vesikalık veya biyometrik, arka fon beyaz olmalıdır.)
 3. Sarıhumma aşı kartı fotokopisi

Uganda turist vizesi başvurunuz ortalama 3 ile 4 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti ve Uganda için geçerli resmi tatil ve bayramlar söz konusu olduğunda süreç değişiklik gösterebilir.
Uganda 6 Aylık Ticari Vizesi

 1. Pasaport fotokopisi (Vize bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olmalıdır.)
 2. 1 adet fotoğraf taraması (Normal vesikalık veya biyometrik, arka fon beyaz olmalıdır.)
 3. Sarıhumma aşı kartı fotokopisi
 4. Şirket antetli kağıdına kaşe ve imzalı İngilizce olarak yazılmış vize talep dilekçesi
 5. Uganda'da 1 kişiden vize tavsiye ve garantörlük yazısı
 6. Uganda'da garantör olan kişinin Uganda pasaport veya kimlik fotokopisi
 7. E-devletten adli sicil temiz kağıdı
 8. Son 1 yıl içerisinde yapılan Uganda seyahatlerinin vizeleri ve giriş çıkış kaşelerinin taranmış hali

Uganda Ticari vize başvurunuz ortalama 5 ile 7 iş günü arasında sonuçlanmaktadır ancak bu durum her iki ülkenin bayram ve resmi tatillerine göre farklılık gösterebilir.
Uganda 1 Yıllık Ticari Vizesi

 1. Pasaport fotokopisi (Vize bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olmalıdır.)
 2. 1 adet fotoğraf taraması (Normal vesikalık veya biyometrik, arka fon beyaz olmalıdır.)
 3. Sarıhumma aşı kartı fotokopisi
 4. Şirket antetli kağıdına kaşe ve imzalı İngilizce olarak yazılmış vize talep dilekçesi
 5. Uganda'dan bir şirket veya kuruluştan davet mektubu ve davet mektubunu imzalayan kişinin pasaport fotokopisi
 6. Uganda'da 2 kişiden vize tavsiye ve garantörlük yazısı
 7. Uganda'da garantör olan kişilerin Uganda pasaport veya kimlik fotokopisi
 8. E-devletten adli sicil temiz kağıdı
 9. Son 1 yıl içerisinde yapılan Uganda seyahatlerinin vizeleri ve giriş çıkış kaşelerinin taranmış hali

Uganda için 1 yıllık ticari vize alım süreci ortalama 5 ile 7 gün arasındadır. Bu süreç Türkiye ve Uganda'nın resmi tatil ve özel günlerine göre uzayabilmektedir.

Uganda Vize Ücreti

Uganda için vize ücretleri istenilen vize tipine göre farklılık göstermektedir. Bu farklılığın nedeni ise ülkede konaklayacağınız gün sayısı ve seyahat amacınızdır.

Uganda vize ücretlerinin en güncel hali şöyledir:

 • Uganda 1 aylık turist vizesi: 110 USD
 • Uganda 6 aylık ticari vizesi: 160 USD
 • Uganda 1 yıllık ticari vizesi: 180 USD

Uganda Vizesi Başvuru Süreci

 • 1.Adım: İstediğiniz vize tipi için gerekli olan evrakları tamamlayın
 • 2.Adım: Sitemizdeki e-vize formunu elektronik ortamda doldurun
 • 3.Adım: Gerekli olan evrakları bize gönderin
 • 4.Adım: Ödeme yapıp başvurunuzu tamamlayın

Uganda vizesi ile ilgili olarak daha detaylı bilgi almak veya merak ettiklerinizi sormak için 0312 419 19 03 numaralı hattan bizi arayabilirsiniz. Vize danışmanlarımız ücretsiz olarak sorularınızı cevaplayacak ve sizi yönlendireceklerdir.

Uganda Vizesi Aldıktan Sonra Parmak İzi Vermek Gerekli mi?

Uganda vizesi alma sürecinde vizeniz elektronik olarak onaylanmış olsa bile parmak izi vermeniz gerekmektedir. Vizenizi kişiselleştirmek ve parmak izinizi vermek için Uganda Ankara Büyükelçiliği'ne gelmeniz gerekmektedir. Ankara dışında ikamet eden veya Ankara'da olup da vakti müsait olmayan T.C. vatandaşları ise parmak izi verme işlemini Uganda sınır kapısına bırakabilirler.

Online Vize Başvuru Formu

Online vize başvuru formunu doldurarak, kolay ve hızlı bir şekilde vize başvurusu yapabilirsiniz. Online vize başvurusu için sayfamızı ziyaret ediniz.