Rusya Vizesi

Rusya Vizesi

Rusya vizesi başvurularınızı profesyonel ekip anlayışını benimsemiş kadromuzla, A'dan Z'ye bütün süreci takip ederek, Rusya'ya seyahat edecek olan müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Vize İşlem Merkezi olarak amacımız, Rusya vize başvuru sahiplerinin ihtiyacı olan vize türünü belirlemek ve vize işlem sürecini en hızlı, en doğru, en güvenilir şekilde tamamlamaktır.

Rusya vize işlemlerini titizlikle takip eden uzman ekibimiz, tüm vize türleri başvurularında Rusya'ya seyahat etmek isteyen müşterilerine güvenilir ve ekonomik hizmet sunmak için çalışmalarını başarıyla sürdürmektedir.

Rusya'ya Vize var mı?

Vize İşlem Merkezi olarak en çok karşılaştığımız soruların başında "Rusya'ya vize var mı?", "Rusya vizesi kalktı mı?", "Rusya vize istiyor mu?" soruları gelmektedir. Türk vatandaşları için Rusya vizesi zorunluluğu konusuna açıklık getirmek isteriz; 12 Mayıs 2010 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Rusya Federasyonu Hükümeti arasındaki "iki ülke vatandaşlarının karşılıklı seyahatlerine ilişkin usullere dair anlaşma" 01.01.2016 tarihinde Rusya Federasyonu hükümeti tarafından tek taraflı olarak feshedilmiştir. Bu uygulamaya göre; Türkiye Cumhuriyeti Umuma mahsus pasaport sahipleri Rusya seyahatleri öncesinde Rusya vizesi almak zorundadır.

Türk basını, Rusya vizesi gündemine dair haberlere 2015 yılından itibaren sıkça yer vermiş; günümüzde de bu sorular hakkında haber manşetleri atmaya devam etmektedir.

Rusya Federasyonu ile 2010 yılında yapılan vize muafiyeti anlaşması gereği her iki ülke arasındaki 30 güne kadar olan seyahatler için pasaport türüne bakılmaksızın vizesiz geçiş anlaşması yürürlüğe girmişti. Bu anlaşmadan sonra Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Rusya'ya 30 güne kadar yapacakları ziyaretlerini sadece pasaportları ile rahatlıkla gerçekleştiriyorlardı.

24 Kasım 2015 tarihinde gerçekleşen uçak krizinin ardından Rus yetkililer tarafından uygulanan yaptırımlar arasında, Bordo pasaport sahipleri için vizesiz geçiş dönemi, süresi belli olmayan bir tarihe kadar askıya alınmış ve yine bu tarihten yaklaşık bir ay sonra, Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport sahipleri için de bu uygulama yürürlüğe girmiştir.

Rusya Federasyonu tarafından alınan karar gereği 7 Ağustos 2019 itibarıyla Rusya Federasyonu'na seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize uygulamasında önemli değişiklikler yapılmıştır.

Bu çerçevede, Hizmet ve Hususi pasaport olarak da bilinen Yeşil ve Gri pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 7 Ağustos 2019 itibarıyla Rusya'ya vizesiz seyahat hakkı tanınmıştır. Bu uygulama uluslararası taşımacılık yapan ve belgelerini beyan edebilen profesyonel şoförler için de geçerli. Bu üç grup, ikamet süresi 180 günlük periyotta 90 günü aşmayacak şekilde vizesiz olarak Rusya'ya giriş yapabileceklerdir. Ancak, Bordo (Umuma Mahsus) pasapot sahiplerine vize uygulaması devam etmektedir.

Rusya'ya seyahat gerçekleştirmek isteyen Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin, seyahatlerinden önce mutlaka Rusya vizesi almaları gerekmektedir. Yeşil (Hususi) ve Gri (Hizmet), Siyah (Diplomatik) pasaport sahipleri ise 90 güne kadar gerçekleştirecekleri seyahatlerinde vizeden muaftır.

Rusya Vizesi Nereden Alınır?

Rusya'nın Türkiye'deki resmi temsilcilik makamları, diğer ülkeler ile karşılaştırıldığında oldukça fazladır. Rusya Ankara Büyükelçiliği, Rusya İstanbul Başkonsolosluğu, Rusya Antalya Başkonsolosluğu, Rusya Trabzon Başkonsolosluğu bulunmaktadır. Vize işlemleri, bu resmi makamların haricinde, birçok şehrimizde bulunan Rusya Fahri Konsolosluklarından da yapılabilmektedir. Rusya, vize işlemleri konusunda bireysel müracaatları kabul etse de, özellikle turistik ve ticari vize türlerinde istenilen resmi evraklardan dolayı, vize başvurularının büyük çoğunluğunu seyahat acenteleri gerçekleştirmektedir.

Rusya vize işlemleri haricinde, Rus vatandaşlarının pasaport uzatma veya yenileme, evlilik işlemleri, apositil tasdik işlemleri, vergisiz (Tax Free) alışveriş uygulaması gibi işlemler sadece Rusya Ankara Büyükelçiliği'nden gerçekleştirebilirler. Rusya Büyükelçiliği, bu işlemler öncesinde, Büyükelçiliğin resmi web sitesinden randevu alınmasını talep eder. Randevusu bulunmayan kişiler, hayati önem içermeyen durumlar haricinde randevusuz kabul edilmezler.

Rusya Vizesi Nasıl Alınır?

Rusya Federasyonu, Dünya'daki birçok ülke vatandaşlarına vize prosedürünü uygulamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulayan diğer ülkeler ile kıyaslandığında, istenilen vize başvuru evrakları oldukça azdır.

Rusya tüm vize kategorilerinde, kişilerin Türkiye'de bulunan genel şirket evraklarını, banka hesap hareketlerini ve mal varlığını kanıtlayan belgeleri incelemeye gerek duymaz.

Rusya, vize işlemlerinde gerekli evrakların en önemlilerini Rusya'da bulunan resmi makamlardan talep etmektedir. Rusya Federasyonu bu uygulama ile Rusya'ya seyahat etmek isteyen kişilerin garantörlüğünü, Rusya'da bulunan bir seyahat acentesinin veya bir şirketin üstlenmesini ister.

Rusya Turistik vizesi için en önemli belge Rusya Turistik Voucher belgesidir. Rusya'da bulunan bir acentenin, Türkiye'de anlaşması bulunan partner acentesine göndermesi ile temin edilir. Bu sebeple kişilerin voucher belgesini Türkiye'deki anlaşmalı acenteler aracılığıyla temin etmesi gerekmektedir. Turistik bir vize için tarafınıza düzenlenen voucher belgesi ile alacağınız vizelerdeki tüm sorumluluk, voucher belgesinde kaşesi bulunan seyahat acentesine aittir.

Rusya ticari vize davetiyesi ise bu kategorideki en çok sorulan sorulardan bir tanesidir. Bu belge, iş görüşmesi için kişileri davet eden firmanın, Rusya yerel makamlarına yaptığı başvuru neticesinde ve resmi makamların da uygun görmesi durumunda onaylanan bir davetiyedir. Böylelikle ticari vize almış olan yabancı ülke vatandaşlarının, herhangi bir yasa dışı suça karışmaları veya vize ihlali yapmaları durumunda, sorumluluk kendilerini davet eden ve resmi makamlara müracaatta bulunan firmaya aittir.

Yukarıdaki bilgilerden anlaşılacağı üzere, Rusya vizesi için gereken en önemli husus, vize müracaatlarınızda, hizmet alacağınız seyahat acentesinin Rusya'da güçlü partnerler ile bağlantılarının bulunmasıdır. Firmamız, tüm vize türlerinde, Rusya'ya seyahat etmek isteyen yolcuları için hizmet vermektedir.

Rusya Vize Türleri

 • Rusya Turistik Vize: Rusya'ya turistik amaçlı seyahat etmek isteyen kişiler için verilen vize türüdür. En fazla 30 günlük olarak tek girişli veya iki girişli olarak verilmektedir. Turistik vizeye başvuruyu yapmak isteyen kişilerin, Voucher Belgesi için Anlaşmalı seyahat acentelerinden destek alması gerekmektedir. Ticari davetiyelerin resmi makamlarca uzun sürede sonuçlanmasından ötürü kısa süreli iş seyahatlerinde de tercih edilen bir vizedir.
 • Rusya Ticari Vize: Genellikle 30 günlük seyahatlerden daha fazla kalımlar, ticari görüşmeler ve şirket kurulum işlemleri için tercih edilen vize türüdür. Bu vize kategorisi için resmi makamlardan onaylı elektronik ve  barkotlu davetiye gerekmektedir. Tercih edilen davetiyeler En az 3 aylık tek girişli ve En fazla ise bir yıllık çok girişlidir. Bir yıllık çok girişli alınan vizeler, Her 6 ayda 90 gün kalım hakkı verir. Rusya'da bir yıl aralıksız kalma hakkı vermez. Oturum ve çalışma kategorilerini kapsamaz.
 • Rusya Teknik Vize: Teknik ve ağır olmayan işler için alınan vize türüdür. Çalışma izni yerine geçmez ve ağır işlerde kullanılamaz. Örneğin; bir makinenin veya mobilyanın kurulumunu gerçekleştirmek için alınan vize türüdür. Ticari vizede olduğu gibi en az 3 ay tek girişli veya en fazla bir yıllık çok girişli olarak müracaat edilir.
 • Rusya Çalışma Vizesi:  Rusya'ya Çalışma amacı ile gitmek isteyen bireyler için uygulanan bir vizedir. İşçilerinin resmi olarak çalışabilmeleri için Rusya'daki firmanın, Resmi makamlara istekte bulunması ve sonrasında alınan davetiyelerin vize müracaatı ile yapılır. Rusya Çalışma vizesi müracaatları öncesinde kişilerin Sağlık Bakanlığı'na Bağlı olan ilgili kurumlardan tam teşekküllü sağlık raporlarını, başvuruları esnasında Konsolosluk birimine ibraz etmeleri gerekmektedir. Diğer vize türlerinde şahsi müracaat gerekmez iken, İşçi vizesi müracaatlarında, Kişiler Konsolosluk birimine gelerek, İşveren firma ile  tüm şartlarda anlaştıklarını ve sorumluluklarını kabul ettiklerine dair imza atarlar. İşçi vizesi davetiyeleri En az 3 Aylık Tek girişli olarak alınıp Rusya'da yerel makamlarınca bir yıllık oturuma çevrilebilir. En fazla ise 3 yıllık çok girişli olarak da talep edilebilmektedir.
 • Rusya Öğrenci Vizesi: Rusya'da dil eğitimi veya üniversite eğitimi almak isteyen bireylerin müracaat ettikleri vize türüdür. Diğer vize kategorilerinde olduğu gibi, eğitim almak isteyen kişiyi davet eden üniversite veya eğitim kurumu, resmi makamlara öğrenci adına istekte bulunur. Resmi makamlarca onaylanan barkotlu davetiye ile beraber vize müracaatı gerçekleşerek alınır. Davetiye genellikle üç ay tek girişli olarak düzenlenir. Bunun nedeni eğitim görecek olan kişinin eğitim süresi ne kadar uzun olursa olsun, bu vize türü ile ülkeye giriş yaptıktan sonra, eğitim kurumunun yerel makamlara başvuru yaparak vizeyi iptal ettirip, kişinin öğrenim göreceği süre kadar oturum müracaatı yapmasından kaynaklanmaktadır.
 • Rusya Özel Ziyaretçi Vizesi: Rusya'da oturum izni olan bir akrabasını ziyaret etmek isteyen veya Rus Vatandaşı tarafından davet edilen kişilerin müracaat ettiği vizedir. Diğer vize kategorilerinde olduğu gibi aynı sistem ile ziyaret edilecek Rus vatandaşı veya Rusyada oturum izni olan kişilerin, Resmi makamlara davetiye için başvuru gerçekleştirerek alınan davetiyeler ile vize müracaatı yapılabilmektedir. Rusya'da kısa kalımlı vize türleri ile bulunan kişiler, resmi makamlara ziyaret davetiyesi için başvuru yapma hakkına sahip değildirler.

  Eşleri Rus Vatandaşı olup Türkiye'de birlikte ikamet eden Türk vatandaşlarının ise, Konsolosluk birimine eşleri ile birlikte şahsi müracaat edip, gidiş amaçlarını belirten, Rusça  bir dilekçe ile müracaat etmeleri gerekir. Bu şekilde yapılan başvurularda, Konsolosluk biriminin uygun görmesi halinde 3 aylık tek girişli vize verilebilmektedir.

 • Rusya Hümaniter Vizesi: Rusya'daki özel spor müsabakalarına katılmak isteyen sporcuların, başvuru gerçekleştirdikleri bir vize türüdür. Genelde ilgili spor federasyonu müsabakalara katılacak gruplar için başvuruda bulunur. Bu vize türünde Rusya'daki spor federasyonu, Türkiye'den müsabaka için gelecek olan sporcuların tam listesini kendi Dışişleri Bakanlıklarına bildirirler. Rusya Dışişleri Bakanlığı bu isim listesini uygun görüp onaylaması halinde, Türkiye'de bulunan Rusya Ankara Büyükelçiliğine onay yazısı gönderir. Vize işlemi gerçekleşmektedir.

  Özel Teleks numarası ile gerçekleşen bir vize türü olduğu için, bazı kişiler bu vizenin ücretsiz olduğunu düşünmektedir. Ancak bu teleks numaraları vize alımında kolaylık sağlasa da ücrete tabi olup, diğer vize türlerinde olduğu gibi, vize sonuçlanma süresi, ödenecek vize harç bedeline göre (normal veya ekspres) belirlenmektedir.

  Hümaniter vizesinin uzunluk süresi ise, müsabakaların gerçekleşeceği tarihleri kapsayacak şekilde tek girişli ve kısa süreli olarak onaylanmaktadır.

 • Rusya Transit Vize: Rusya üzerinden üçüncü bir ülkeye transit olarak geçiş yapmak isteyen kişiler için uygulanan vize türüdür. Rusya Büyükelçiliği Konsolosluk birimi bu vize türünde yolculardan Transit olarak uçmak istedikleri Uçuşun detaylarını gösteren elektronik biletlerini ibraz etmelerini istemektedir. Vizenin uygun görülmesi durumunda, uçuş sürelerini kapsayan tek girişli veya iki girişli olarak verilebilmektedir.

  Transit vize işlemleri birçok kişi için karmaşık bir durumdur. Kişiler aktarmalı uçuş fiyatları daha ekonomik olduğu durumlarda bu yöntemi tercih etmek isteseler de, biletleme işlemlerini gerçekleştirmeden önce, aradaki transit geçilecek ülkeye vize olup olmadığını öğrenmeleri gerekir. Transit uçuşlar, bekleme sürelerine ve havalimanı değişikliklerine göre farklılık gösterdiği için, kişilerin uçuşlarını gerçekleştirecekleri havayolu şirketinden bilgi aldıktan sonra biletlerini satın almaları en doğru yöntem olacaktır.

Rusya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Rusya vize başvurusunun eksiksiz ve başarılı bir şekilde gerçekleşmesi durumunda Rusya vizesi 4-10 iş günü içinde sonuçlanmaktadır Fakat Rusya Konsolosluğu'nun randevu tarihlerinin yoğunluğu veya ek evrak talebi gibi farklı durumlar olması nedeniyle vizenin çıkış süresi uzayabilmektedir. Bu nedenle vize başvurunuzu seyahat planınızdan en az 2 hafta önce yapmanız gerekir.

Rusya'ya acil olarak vize alınması gerekli olan durumlarda Rusya ekspres vize uygulamasını sunmaktadı. Ekspres vize uygulaması ile Rusya vizesi 3 iş günü içinde çıkabilmektedir. Rusya ekspres vize başvurularında istenen evraklarda değişiklik olmamaktadır. Sadece vizenin çıkış süresi kısalmaktadır. Vize İşlem Merkezi temsilcilerimizi arayarak ekspres vize hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Rusya Vize Ücreti Ne Kadar?

Rusya vize fiyatları, ülkeye giriş sayısına (tek giriş, iki giriş, çok giriş) ve vize işlem süresine (normal, acil) göre değişiklik göstermektedir.

Rusya normal vizesi için işlem süresi beş iş günüdür. Acil (Ekspres) Rusya vize başvuruları ise iki iş gününde sonuçlanmaktadır. Acil vize müracaatı yapan kişilerin, normal vize harç bedelinin iki katı kadar ödeme yapmaları gerekmektedir. Bu sebeple Rusya'ya seyahat etmek isteyen kişilerin,vize başvurusu için, seyahatlerinden en az 15 gün önce firmamıza müracaat etmeleri önemle tavsiye olunur.

Vize ücretleri konusunda detaylı bilgi için Rusya vize fiyatları 2021 sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rusya Vizesi Fotoğraf Ölçüsü

Rusya vize başvurusu yapacak olan kişilerin, vize müracaatları esnasında yeni çekilmiş, arka fonu beyaz olan iki adet fotoğraf vermeleri gerekmektedir. Bu fotoğraflardan birincisi, Rusya vize başvru formunun sağ üst köşesinde bulunan çerçeveli alana, düzgün bir şekilde yapıştırılması istenmektedir.

Rusya, biometrik resimli vize uygulaması kullandığından, son 6 ay içerisinde çekilmiş olan fotoğraflar kullanılmalıdır. Rusya vizesi fotoğraf ebatı, 3.5mm x 4.5 mm ebatlarında, düz bakan ve gözlük kullanılmayan fotoğraflar olmalıdır.

Rusya Konsolosluğu, vize başvurusu için; solmuş, yıpranmış ve yırtılmış fotoğrafları kabul etmemektedir. Zaman kaybı yaşamamak için fotoğrafların gereken özellikleri taşımasına dikkat etmek gerekir.

Rusya Vizesinin Soruşturmaya Takılması

Rusya vizesine müracaat ettiniz ve vizenizin sonuçlanmasını beklediğiniz gün. Konsolosluk yetkililerince şöyle bir cevap aldınız. Vizeniz soruşturmaya takıldı. Çok sıklıkla karşılaşılan bir durum olmasa da Rus yetkili birimlerince uygulanan bir güvenlik tedbiridir.

Ancak bu süreç size özel uygulanan, kişisel bir durum değildir. Ayrıca, önceki seyahatlerinizde Amerika, İngiltere veya Schengen vizelerinizin olması da bu durumu değiştirmez.

Türkiye'de Yılmaz, Yıldız, Şahin, Özdemir, Öztürk, Aydın bazı soyadlarının sayısı fazladır. Sizin ile aynı ad-soyadı taşıyan bir Türk Vatandaşı Rusya'da bir suça karışmış, herhangi bir sebepten dolayı mahkemeye çıkmış veya trafik cezasını ödememiş ise, bu isim benzerliklerinden dolayı soruşturmaya takılabilirsiniz. Konsolosluk birimince soruşturmaya alınan pasaportların ne kadar sürede sonuçlanacağı ile ilgili net bir gün sayısı yoktur. Bu durum bazen 5 bazen 20 gün sürebilmektedir. Çünkü soruşturmaya takılan pasaportların sonucu, Konsolosluk yetkilerinin inisiyatifinde değil, Rusya Dışişleri Bakanlığından gelecek olan cevaba göre değerlendirilmektedir.

Rusya vizesi müracaatlarınızda, benzer durumla karşılaşabileceğinizi düşünerek, uçak biletinizi vizeniz sonuçlanmadan almamamanızı tavsiye ederiz.

Rusya Immigration Card ve Registration İşlemleri

Rusya'ya seyahat edecek olan kişilerin, uçuş esnasında veya sınır gümrük kapılarında, doldurmaları için verilen bilgi formuna Immigration Card denilmektedir.

Ülkeye giriş yapacak olan tüm yolcular çift nüsha olan bu formu doldurmak zorundadırlar. Kişiler bu bilgi formunu doldururken özellikle kişisel bilgilerinin yanında, konaklama yapmayı planladıkları yerin adreslerini doğru bir şekilde ibraz etmeleri gerekmektedir. Kişiler, bu formun bir nüshasını ülkeye girişi esnasında Sınır Polisine verip, diğer nüshasını da ülkeden çıkana dek muhafaza etmekle yükümlüdürler.

Ülkeye girişlerinden itibaren, Rusya'da kalış süreleri 5 iş gününden daha fazla olacak kişilerin, konaklayacakları evin sahipleri ile birlikte, bulundukları bölgeye en yakın olan Polis Bürolarına gidip, kaldıkları yerin adreslerini bildirmeleri veya diğer adı ile Registrasyon işlemlerini yapmaları mutlak suretle zorunludur.

Turistik amaçla ülkeye giriş yapıp otelde konaklama yapacak kişiler ise, girişte doldurmuş oldukları Immigration Card'ı  otel yetkililerine kaşeletip onaylatmaları ve bu şekilde registrasyon işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Beş iş gününde daha az ülkede kalacak kişilerin Registrasyon işlemini yaptırmaları zorunlu değildir.

Ülkeden çıkış esnasında, Immigration Card nüshasını kaybeden veya Registrasyon işlemi yaptırması gerektiği halde bu işlemi yaptırmayan kişiler için ağır para cezaları uygulanmakta olup; sınır polislerince uzun saatler bekletilmekte, soruşturmaya tabi tutulmaktadırlar. Bu sıkıntılı süreci yaşamamınız için Immigration Kartınızı seyahatinizin sonuna kadar muhafaza etmenizi ve gerekli olan prosedürleri aksatmadan yerine getirmenizi tavsiye ederiz.

10 Yılı Aşan Deneyim ve Vize İşlem Merkezi Rahatlığı ile Rusya Vizesi

Her yıl, binlerce yolcumuzun, hiçbir zahmete girmeden Rusya'ya keyifli bir şekilde seyahat etmelerine yardımcı olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Profesyonel kadromuz ile Rusya vizesinin tüm kategorilerinde hizmet veren firmamız, Rusya'daki güçlü partnerleri sayesinde, Voucher ve Ticari Davetiye hizmetlerinde de kusursuz hizmet sunmaktadır. Rusya vizesi konusunda yüksek başarı oranımız tecrübemizin en iyi göstergesidir.

Vize İşlem Merkezi olarak, şehir ve bölge ayrımı olmaksızın Türkiye'nin 81 iline hizmet vermekte, Konsoloslukların yoğun ve yorucu prosedürlerini size yaşatmaksızın vize işlemlerinizi sonuçlandırmaktayız. Size de koltuğunuza yaslanıp, seyahatinizi planlamak kalıyor.

Rusya Vizesi Konusunda Sıkça Sorulan Sorular

Rusya'ya seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus Pasaport hamilleri Rusya vizesi almak zorundadır. Hususi ve Hizmet pasaportu sahipleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartıyla 30 gün süreyle vizeden muaftır. Diplomatik pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
Rusya vize ücreti, Rusya'ya giriş sayısına (tek giriş, iki giriş, çok giriş) ve vize işlem süresine (normal, acil) göre değişiklik göstermektedir. Vize ücretleri 170 $ ile 650 $ arasında değişmektedir.
Rusya'nın Türkiye'deki resmi temsilcilik makamları, diğer ülkeler ile karşılaştırıldığında oldukça fazladır. Rusya Ankara Büyükelçiliği, Rusya İstanbul Başkonsolosluğu, Rusya Antalya Başkonsolosluğu, Rusya Trabzon Başkonsolosluğu bulunmaktadır. Vize işlemleri, bu resmi makamların haricinde, birçok şehrimizde bulunan Rusya Fahri Konsolosluklarından da yapılabilmektedir. Rusya, vize işlemleri konusunda bireysel müracaatları kabul etse de, özellikle turistik ve ticari vize türlerinde istenilen resmi evraklardan dolayı, vize başvurularının büyük çoğunluğunu seyahat acenteleri gerçekleştirmektedir. Vize İşlem Merkezi, Rusya vizesi konusunda akredite ve tam yetkili bir seyahat acentesidir.
Rusya vize başvurusunun eksiksiz ve başarılı bir şekilde gerçekleşmesi durumunda Rusya vizesi 4-10 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Vize başvurunuzu, seyahat planınızdan en az iki hafta önce yapmanız gerekir. Rusya'ya acil olarak vize alınması gerekli olan durumlarda Rusya ekspres vize uygulamasını sunmaktadı. Ekspres vize uygulaması ile Rusya vizesi üç iş günü içinde çıkabilmektedir.

Online Vize Başvuru Formu

Online vize başvuru formunu doldurarak, kolay ve hızlı bir şekilde vize başvurusu yapabilirsiniz. Online vize başvurusu için sayfamızı ziyaret ediniz.