Rusya Büyükelçiliği

Rusya Büyükelçiliği Ankara

Rusya Büyükelçiliği, Rusya ile Türkiye arasındaki siyasal, sosyal, siyasal, kültürel ve ekonomik ilişkileri düzenlemek ve geliştirmek ve Türkiye’de yaşayan Rusya Federasyonu vatandaşlarının haklarını teminat altına almak adına faaliyet gösterir.

Rusya’nın resmi diplomatik temsilciliği olan Rusya Büyükelçiliği; Ankara’nın Çankaya ilçesinde, Ayrancı semtinde bulunmaktadır.

Rusya Ankara Büyükelçiliği Adresi:
Aziziye Mahallesi, Andrey Karlov Sokak, No:5, Çankaya – Ankara

Rusya Ankara Büyükelçiliği Telefon: 0312 439 21 22

Rusya Büyükelçiliği Ankara Faks: 0312 442 90 20

Rusya Ankara Büyükelçiliği çalışma saatleri: Pazartesi – Cuma 08.30-13.00 / 15.00-18.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

E-Mail: rus-ankara@yandex.ru

Rusya Ankara Büyükelçiliği Görev Kapsamı ve Yetki Alanı

Rusya Büyükelçiliği; vize başvurularını kabul etme, değerlendirmeye alma ve karara bağlama yetkisine sahiptir.

Şahsen yapılan vize başvurularını kabul etmeyen Rusya Ankara Büyükelçiliği, bu konuda yetkilendirdiği vize danışmanlık ve seyahat firmaları aracılığıyla vize başvurularını kabul etmektedir. Firmamız, Rusya vize başvurusu ve takibi konusunda akredite ve tam yetkili bir şirkettir.

Ankara Rusya Büyükelçiliği görev alanı, Türkiye genelini kapsamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, ikamet ettikleri şehirden bağımsız olarak Rusya Büyükelçiliğine başvuruda bulunabilirler.

Rusya Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Rusya Büyükelçiliği hafta içi 08.30 – 18.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Rusya Büyükelçiliği Konsolosluk bölümü ise, haftada üç gün; Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri, 09.00 – 11.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Rusya Ankara Büyükelçiliği Resmi Tatil Günleri

Rusya Büyükelçiliği, Türkiye’deki resmi tatillere ek olarak, Rusya Federasyonu resmi tatil günlerinde de hizmet vermemektedir.