Rusya Transit Vizesi

Vize İşlem Merkezi, Rusya transit vizesi konusunda uzman kadrosuyla vize işlemleriniz için sizlere en iyi hizmeti vermeyi kendine amaç edinmiş bir şirkettir. Sektörde uzun yıllar edindiğimiz tecrübemizle vize işlemlerinizi sizin adınıza yaparak başvuru sürecinizi hızlandırıyoruz. Bizleri 0312 419 09 22 nolu hattımızdan arayabilir, Rusya transit vizesine dair bütün sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Rusya bir girişli transit vizesi

Bir girişli Rusya transit vizesi, Rusya Federasyonu sınırlarından binek yada yük aracı ile bir başka ülkeye seyahat edecek yolcuya en kısa mesafe üzerinden hesaplanan süre kadar (en fazla 10 gün)verilen vize türüdür. Başvuru sahipleri eğer uçakla yolculuk yapacaklar ise vizenin geçerlilik süresi 3 gündür.

Rusya iki girişli transit vizesi

İki girişli vize süresi 1 aydır. Rusya’dan transit geçerek 3. bir ülkeye gitmek isteyen yabancı vatandaşların geri dönüşleri 1 ayı geçebilecek sürede olduğunda, bir girişli vizeyi almak zorunda olup, ikinci transit vizeyi ise ilk gittiği ülkenin Rus Konsolosluğundan almalılardır.

Hava taşıtı ile iniş yapmadan Rusya Federasyonu sınırlarından geçen yabancı vatandaşlar Rusya Transit vizesi almazlar.

Uluslararası havayolları ile Rusya havaalanından aktarma yapacak yolcuların, gidecekleri ülkeye girişleri için gereken evrakların ve uçak biletinin mevcut olması, aktarma yapacağı Rusya havaalanında gelişi dahil 24 saati geçmemesi durumunda Transit Vize almasına gerek yoktur. Transit vizenin alınması zorunluluğu Transit bölgeden çıkılması durumunda söz konusudur.