Rusya Öğrenci Vizesi

Rusya öğrenci vizesi, Rusya’daki üniversitelerin dil okulları bölümlerinde eğitim almak isteyen yada lisans veya yüksek lisans yapmak isteyen öğrenci adayları için Rusya’daki göçmenlik bürolarına başvurmaları üzerine aldıkları davetiyle başvurdukları bir vize türüdür.

Kısa süreliğine Rusyadaki üniversitelerin dil okulları bölümüne başvurmak isteyen öğrencilere eğitim sürelerine göre tek girişli davetiye ve vize verilirken, lisans yada uzun dönemli yüksek lisans öğrenci adayları başvurdukları okullardan aldıkları davetiyelerin toplam süresi 3 aylık bile olsa bu vizelerini alacakları eğitimin süresince oturuma çevirme hakkına sahiplerdir. Öğrenci adaylarının bu işlemi yapabilmeleri için ülkeye giriş yaptıkları ilk hafta, öğrenim görecekleri üniversiteler tarafından Göçmenlik bürolarına başvurularak gerçekleştirebilirler.

Öğrenci adaylarının eğitim görecekleri okullar tarafından pasaportlarının asılları alınır ve yerine geçen bir belge kendilerine verilir. Bu aşamada öğrenci adayları, detaylı check up için hastanelere başvururlar. Çıkan sağlam raporları okul yetkililerine ibraz edilir. Böylece öğrenciler, eğitim süreleri kadar düzenlenmiş oturum izinleri ve pasaport asıllarını geri alırlar. Başvuru evraklarının tamamının rusçaya çevrilmesi, noter tasdiki, apostil işlemleri ve davetiye sürecine, Ankara Rusya Büyükelçiliği veya diğer şehirlerdeki Konsolosluklardaki bir haftalık vize süreci de eklenirse, Rusya Öğrenci Vizesine başvurmak isteyen öğrenci adayları, vize başvurularını en az 3 ay önceden yapmaları gerekir.Rusya Teknik vizesi ücretleri müşterilerimizin vize ve giriş sürelerine göre değişiklik göstermektedir. Konuyla ilgili Vize İşlem Merkezi temsilcilerimizi 0312 419 09 22 numaralı hattımızdan arayabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Rusya Öğrenci vizesi için gerekli evraklar

  • Vize Bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan pasaport
  • İki adet arka fon beyaz 3.5mm x 4.5mm ebadında orijinal fotoğraf
  • Göçmenlik bürosundan alınmış orjinal öğrenci davetiyesi

Vize İşlem Merkezi, konusunda uzman kadrosuyla Rusya öğrenci vizesi işlemlerinizi hızlı, güvenilir ve ekonomik şekilde tamamlamaktadır. Bizleri 0312 419 09 22 nolu hattımızdan arayabilir, Rusya vize başvuru formu ve Rusya öğrenci vizesine dair tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.