Nijerya Vizesi

Nijerya Vizesi

Nijerya vizesi konusunda profesyonel danışman kadromuzla, vize başvuru işlemlerinizi en ekonomik fiyatlarla, en kısa sürede sonuçlandırıyoruz. Uzun yılların verdiği deneyim ve birikimle Nijerya vize işlemlerinizi hatasız ve eksiksiz şekilde gerçekleştirerek başvuru sürecinizi güvenle tamamlıyoruz.

Nijerya'ya seyahat etmek isteyen birçok vatandaşımız, hatalı vize başvuruları nedeniyle vize reddi almaktadır. Nijerya vize başvurusu koşullarını doğru incelemeyen ve güncel evrak takibi yapmayan kişilerin Nijerya'ya yapacakları yolculuklar aksamaktadır.

Firmamız, Nijerya'ya turistik, ticari veya ziyaret vizesi ile seyahat gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için hizmet vermekte olup; Nijerya'dan Türkiye'yi ziyaret etmek isteyen Nijerya vatandaşlarına danışmanlık hizmeti sunmamaktadır.  "Nijerya'dan Türkiye'ye vize", Nijerya vatandaşları için Türkiye vizesi", "Nijerya vatandaşlığı ", "Nijerya Türkiye vize " gibi sorular hakkında cevap almak isteyen kişiler, Türkiye Abuja Büyükelçiliği'ni arayarak detaylı bilgi alabilir veya Dış İşleri Bakanlığı yetkili Nijerya vize başvuru merkezi; Turkish Service Agency (TSA) üzerinden, vize başvurularını gerçekleştirebilirler.

Nijerya Vize Başvurusu

Nijerya veya resmi adıyla Nijerya Federal Cumhuriyeti, pek çok Afrika ülkesi gibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize prosedürü uygulamaktadır. Nijerya'ya seyahat etmek isteyen Bordo (Umuma Mahsus), Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, hangi amaçla olursa olsun, gerçekleştirmek istedikleri seyahatleri öncesinde, Nijerya vizesi almaları gerekmektedir. Siyah (Diplomatik) pasaport sahipleri 16 Aralık 2011 tarihinde karşılıklı yapılan vize muafiyeti anlaşması gereği bu ülkeye gerçekleştirecekleri 90 güne kadar olan seyahatlerde vizeden muaftırlar.

Nijerya'yı ziyaret edecek olan kişilerin, seyahatlerini gerçekleştirmeden önce mutlak surette seyahat amacına uygun olan bir vize türüne müracaat etmeleri gerekir. Nijerya Sınır Kapısında seyahat amacına uygun olarak almış olduğu vize türüne ait evrakların (Davetiye, Otel Rezervasyonu, Gidiş Dönüş Uçak Bileti vb.) birer nüshasını yanlarında bulundurmalıdır. Gümrük Polislerinin talep etmeleri durumunda bu evrakların ibraz edilmesi gerekmektedir.

Nijerya, kısa ve uzun süreli kalımlar için, bu ülkeye seyahat edecek olan kişilerden Sağlık Bakanlığı'na bağlı merkezlerden sarıhumma aşısı yaptırarak, Uluslararası Aşı Sertifikası edinmeleri gerekir. Ziyaretçilerin, Türkçe ve İngilizce olarak düzenlenen bu aşı kartını Nijerya gezileri boyunca yanlarında bulundurmaları gerekir.

Nijerya Vizesi Nereden Alınır?

Nijerya Federal Cumhuriyeti'nin Türkiye'deki tek yetkili merci Ankara Gaziosmanpaşa semtinde bulunan Nijerya Büyükelçiliği'dir. Diplomatik (Siyah)  pasaport sahipleri haricindeki tüm pasaport sahiplerinin Nijerya seyahatleri öncesinde vize almaları zorunludur. Nijerya'nın Türkiye'de başka bir temsilciliği bulunmadığından bu ülkeye seyahat edecek olan kişilerin hangi şehirde ikamet ettiğine bakılmaksızın, Nijerya Ankara Büyükelçiliği'nin Konsolosluk biriminden, vize müracaatları öncesinde telefon ile randevu almaları gerekir. Randevu tarihi ve saatinde istenilen tüm başvuru evraklarını ve eksiksiz doldurulmuş Nijerya vize başvuru formlarını ibraz etmeleri gerekecektir. Talep edilen vize türüne göre, vize harçları Nijerya Büyükelçiliği'ne nakit olarak ödenir. Ankara Nijerya Büyükelçiliği'nin vize kabulü, sadece Salı ve Perşembe günleri gerçekleşir. Hafta içi diğer günlerde ise Büyükelçilik açık olup Vize Konsolsoluk bölümü kesinlikle hizmet vermemektedir.

Nijerya vize başvurusu için bir başka alternatif ise, Nijerya Büyükelçiliği'ne akrediteli olan yetkili seyahat acenteleri aracılığı ile başvuru yapmaktır. Firmamız Vize İşlem Merkezi, Nijerya Büyükelçiliği'ne akrediteli olup, bu ülkeye seyahat etmek isteyen yolcularını şahsen müracaata getirmeden başvuru yapmaya, başvuruyu takip etmeye ve sonuçlanan başvuruları teslim almaya tam yetkilidir.

Nijerya Vizesi Nasıl Alınır?

Nijerya'ya seyahat etmek isteyen bireylerin, vize başvuru evrakları Ankara Nijerya Büyükelçiliği Konsolosluk birimi tarafından titizlikle değerlendirilmektedir. Kişilerin seyahat amaçlarına göre uygun vize türüne başvurmaları istenmektedir. Son yıllarda Türk yatırımcı firmaların gözde ülkelerinden birisi olan Nijerya'da, çok sayıda dev inşaat firması bu ülkede iş yapmaktadır. Her geçen gün Türk işçi sayısının arttığı Nijerya, özellikle bu ülkeye işçi olarak gitmek isteyen kişilerin, Hukuki problemler yaşamaması adına, talep edilen vize türünü özenle takip ederek, vizelerini onaylamaktadır. Nijerya Büyükelçiliği, turistik vize türüne başvuru yapanların, özellikle sunmuş oldukları otel rezervasyonlarını,  ilgili oteli arayarak kontrol etmektedir. Konsolosluk birimi, Turistik vizeye uygun görmediği kişilerden ticari vize evrakları talep etmektedir. Kısacası, Nijerya Büyükelçiliği Turistik vize kategorisine çok sıcak bakmamaktadır.

Nijerya'da akrabası  veya arkadaşı olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ise ziyaret etmek istedikleri Nijerya vatandaşlarından, ev kira kontrat sözleşmesi, konaklamış olduğu evin elektrik ve su faturalarının birer nüshasının ibraz edilmesi istenmektedir.

Nijerya Ankara Büyükelçiliği'nin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için en çok vermiş olduğu vize türleri; Nijerya Ticari Vizesi, Nijerya Ziyaretçi Vizesi ve Nijerya Çalışma vizesidir.

Nijerya Büyükelçiliği'nin fuar sezonlarında ve işçi gruplarının yoğun olduğu dönemlerde, Nijerya vizesi almak isteyen yolcular Nijerya'daki Immigration Office ile irtibata geçerek ortalama 3 iş günü içerisinde Nijerya Kapı vizesi almaları mümkündür. Nijerya Kapı vizesine müracaat edecek olan kişilerin, Nijerya'daki bir firmadan davetiye temin etmeleri, konaklama yapacakları otel konfirmelerini ve uçak biletlerini ibraz etmeleri gerekecektir.

Vize İşlem Merkezi ile Nijerya Vizesi almak mümkün mü?

Vize İşlem Merkezi olarak, kurumsal ve bireysel müşterilerimizin en kolay şekilde; sorunsuz, zahmetsiz ve ekonomik biçimde Nijerya vizesi alabilmeleri için danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

On yılı aşkın süredir vize danışmanlığı konusunda hizmet veren firmamız, birçok Büyükelçilik ve Konsolosluk tarafından akrediteli olup, Nijerya vize başvurularındaki tüm zorlu prosedürleri minimuma indirerek hizmet vermeyi kendisine ilke edinmiştir. Nijerya vizesi için müracaat etmeye karar verdiğinizde firmamızın profesyonel danışmanları ile irtibat kurmanız yeterli olacaktır. Profesyonel danışmanlarımız müşterilerimizin bu zahmetli süreçte rahat etmesi için vize dosyanızı sizler adına elçiliğe sunacak, sonuçlanan vizenizi Türkiye'nin hangi ilinde olursanız olun tarafınıza ulaştıracaktır.

Nijerya Vize Başvuru Formu

Nijerya vizesine müracaat konusunda en çok dikkat etmeniz gereken evrak, eksiksiz ve hatasız doldurulmuş bir Nijerya vize başvuru formudur.

Başvuru formu toplam 30 sorudan meydan gelmiştir ve doldurulması oldukça kolaydır. 2021 Nijerya vize başvuru formu, en güncel haliyle sitemizden indirilebilir.

Başvuru formu Türkçe / İngilizce şekilde doldurulması gerekmektedir. Başvuru formunu dolduran kişiler, hatasız ve eksiksiz bilgileri ibraz etmekle mükelleftir. Verilen eksik ya da yanlış bilgilerin, vize başvuru sonucunu doğrudan etkileyeceği bilinmelidir.

Nijerya vize başvuru formu, çıktısı alındıktan sonra mavi tükenmez kalem ile okunaklı bir şekilde doldurulmalıdır. İbraz edilen bilgiler kesinlikle üçüncü kişiler ile paylaşılmaz ve tüm bilgiler Nijerya Konsolosluğu vize bölümünde saklı tutulur.

Nijerya vize başvuru formunu dolduran bireylerin, formun en altında yer alan vize başvuru tarihini gün-ay-yıl şeklinde belirttikten sonra, imzalaması gerekir.

Doldurulan vize başvuru formlarının, sağ üst köşesinde bulunan bölüme, son 6 içerinde çekilmiş, uygun ebatlardaki fotoğrafın yapıştırılması zorunludur. Fotoğrafsız şekilde yapılan başvurular Nijerya Konsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir.

Nijerya vize başvuru formu

Nijerya Kapı Vizesi

Nijerya vizesine acil ihtiyaç duymanız durumunda, firmamız Nijerya resmi makamlarınca (Immigration Office) düzenlenmiş bu evrakı tedarik edebilmektedir. Nijerya kapı vizesi için seyahatinizden en az 96 saat önce bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Nijerya Kapı Vizesi için gerekli uçak bileti ve otel rezervasyonlarınız ile pasaport görüntünüzü, net ve okunaklı şekilde bizlere e-mail yolu ile ulaştırmanız yeterlidir.

Nijerya kapı vizesi doküman evrakı, yerel resmi makamlar tarafından düzenlenip kaydı girildikten sonra Sınır Gümrük Kapılarına bildirilmektedir. Bu sebeple, daha önce Nijerya'da herhangi bir suç veya cezası bulunan kişilerin, Nijerya Kapı vizesi evrakının olumsuz neticelenme ihtimali yüksektir. Yerel makamların uygun görmediği durumlarda, Nijerya'ya seyahat edecek olan yolcuların, Ankara Nijerya Büyükelçiliği'nden manuel vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Nijerya kapı vizesi evrakının tarafınıza ulaşması ile birlikte Sınır Gümrük Kapısında 62 $ ek harç bedeli ödeyerek, 1 aylık tek girişli ticari vize ile Nijerya'ya giriş yapabilirsiniz. Ancak, Nijerya kapı vizesi için düzenlenen resmi evrakın, normal vize harç bedelinin yaklaşık 5 kat daha pahalı olması nedeni ile Nijerya vizesi alacak kişilerin, Nijerya'ya gerçekleştirecekleri seyahatlerinden en az 15 gün önce gerekli evraklar ile birlikte Firmamıza müracaat etmeleri, yüksek maliyet ödememeleri açısından önemle tavsiye edilmektedir.

Nijerya e-Vize

01.06.2019 tarihinden itibaren Nijerya e-Vize uygulaması başlamıştır. Nijerya'daki kalım süresi 14 günü geçmeyecek ve ticari amaçlı seyahat gerçekleştirmek isteyen yolcularımız Nijerya e vize uygulamasına müracaat edebilirler.

Nijerya e-vize başvuruları, Abuja'da bulunan Immigration Offices tarafından onaylanmaktadır. Nijerya e vizesi için başvuruda bulunacak bireylerin, istenilen tüm evrakları eksiksiz bir şekilde tamamlamaları gerekmektedir.

Nijerya e-Vize için Gerekli Belgeler

  • En az 6 geçerlilik süresi bulunan pasaport
  • Bir adet arka fonu beyaz biometrik fotoğraf
  • Seyahat detaylarınızı kapsamlı bir şekilde anlatan İngilizce dilekçe
  • Nijerya'dan gelen davetiye mektubu
  • Davetiye gönderen firmanın kuruluş şartnamesi
  • Davetiye gönderen firmanın son 3 yıllık vergi beyannamesi
  • Nijerya'dan gelen davet mektubunu imzalayan yetkilinin pasaport fotokopisi
Nijerya e vizesi için yukarıdaki yer alan evrakların tamamının firmamıza e-posta yolu ile iletilmesi, vize işlemlerinin başlatılması için yeterli olacaktır.

Nijerya elektronik vize işlemleri, başvurudan ortalama 7 iş gün sonrasında sonuçlanabilmektedir.

Firmamız, Nijerya elektronik vizesi almaya tam yetkilidir. Acil vize taleplerinizde ortalama 2 iş gününde Nijerya elektronik vize işlemlerini sonuçlandırabilmekteyiz.

Nijerya Vizesi Fotoğraf Ölçüsü

Nijerya vizesi için müracaat edecek olan başvuru sahiplerinin, başvuruları esnasında Nijerya Ankara Büyükelçiliğine iki adet arka fonu beyaz vesikalık fotoğraf vermeleri gerekmektedir.

Nijerya vizesi için ibraz edilen fotoğrafların son 6 ay içerisinde çekilmiş olması zorunludur. Solmuş, yıpranmış, deforme olmuş fotoğraflar kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Nijerya vize fotoğraf ölçüleri 3,5x4,5 mm ebatında olmalıdır. Kişinin yüz kısmı cepheden görünmeli, alın ve kulak kısımları açık olmalıdır.

Fotoğraflar, gerekli şart ve kurallara uygun olmaması durumunda, Nijerya Büyükelçiliği yetkililerince kabul edilmeyecek, bu durum vize kabulü süresini uzatacaktır.

Nijerya Vize Ücreti

Nijerya vize ücretleri, vize dosyanızın işleme alınabilmesi, incelenmesi ve vizenin uygun görülmesi halinde pasaportunuza stiker basılması için alınmaktadır. Nijerya vize ücretleri müracaat edilen vizenin kategorisine, vize süresine ve ülkeye giriş sayısına göre değişiklik göstermektedir. Nijerya vize ücretleri, vize dosyanızın kabul görmesi durumunda, Konsolosluk yetkilileri tarafından Amerikan Doları cinsinden, nakit olarak, tahsilat makbuzu karşılığında alınmaktadır. Nijerya vize başvuru işlemlerinin sonuçlanma süresi ortalama yedi iş günüdür. Bu başvurular için Nijerya Büyükelçiliği, normal prosedürde yazan vize harçlarını sizlerden talep etmektedir. Seyahatinizin aciliyetini bildirmeniz ve Nijerya Büyükelçiliği tarafından Hızlandırılmış (Ekspres) Vize uygulamasına uygun görülmeniz durumunda, vize harçları yaklaşık olarak iki kat artış gösterecektir.

Nijerya vize harçları her yılın başında artış göstermektedir. Bu sebeple yeniden gerçekleştirmek istediğiniz Nijerya vizesi müracaatları öncesinde, güncel Nijerya vizesi ücretleri hakkında bilgi alıp başvuru yapmanız gerekmektedir.

İşleme alınan ve olumsuz sonuçlanan vize başvurularında, Nijerya Büyükelçiliği hiçbir şekilde ücret iadesi yapmamaktadır. Bu nedenle; gerek para, gerekse zaman kaybına yaşamamak için size verilen evrak listesini eksiksiz şekilde tamamlayıp en kısa sürede danışmanlarımıza teslim etmeniz önemlidir.

Nijerya Vizesi Konusunda Sıkça Sorulan Sorular

Nijerya'ya seyahat etmek isteyen Bordo (Umuma Mahsus), Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, hangi amaçla olursa olsun, gerçekleştirmek istedikleri seyahatleri öncesinde Nijerya vizesi almaları gerekmektedir. Siyah (Diplomatik) Pasaport sahipleri 90 güne kadar olan seyahatlerde vizeden muaftır.
Nijerya vize başvuruları, akredite seyahat acenteleri aracılığıyla yapılabilmektedir. Vize İşlem Merkezi, Nijerya vizesi konusunda akredite ve tam yetkili bir seyahat acentesidir. Vize başvurularını karara bağlama yetkisi sadece Nijerya Büyükelçiğindedir.
Nijerya vize başvuru işlemlerinin sonuçlanma süresi ortalama yedi iş günüdür.
Nijerya ticari vizesi ilk başvuruda bir aylık ve tek girişli olarak verilmektedir. Şayet daha önce Nijerya vizesi almışsanız, sonraki başvurularınızda isteğinize bağlı olarak 6 aylık çok girişli (multiple) vize almanız mümkün olmaktadır.

Online Vize Başvuru Formu

Online vize başvuru formunu doldurarak, kolay ve hızlı bir şekilde vize başvurusu yapabilirsiniz. Online vize başvurusu için sayfamızı ziyaret ediniz.