Nijerya Çalışma Vizesi

Nijerya Çalışma Vizesi kısa süreli olup, TWP ismiyle de anılmaktadır. TWP veya Nijerya Kısa Süreli Çalışma Vizesi; belirli kapsamlardaki iş alanları için geçerlidir. Nijerya’da faaliyette bulunan ve kâr amacı gütmeyen, sınırlı miktarda hizmet sağlayan işletmeler için, bakım, montaj, ekipman ve makine tamiri çerçevesinde kalifiye işçi, müteahhit veya uzmanlar için sunulan bir vize türüdür.

Nijerya Çalışma Vizesi alınabilmesi için, Nijerya’da iş alımı yapmayı planlayan şirket tarafından Abuja’da yer alan Göç İdari Ana Merkezi’ne yapılan bir başvurunun olması gerekir. Vize başvurusunu yapacak olan şahsa hitaben, Nijerya’daki firmanın yazacağı davet yazısında belirtilen tarihlere göre çıkartılabilecek Nijerya Çalışma Vizesi, ağırlıklı olarak 3 ilâ 6 aylık olmak üzere, tek girişli verilmektedir.

Nijerya Çalışma Vizesi için Nereye Başvurabilirsiniz?

Nijerya Büyükelçiliği, belirli başvuru merkezlerine veya seyahat acentelerine Nijerya Çalışma Vizesi başvurularını yürütme konusunda yetki vermiştir. Firmamız Nijerya vizesi konusunda tam yetkili acentedir.

Nijerya Konsolosluğu’nun vize bölümü tarafından istenen belgelerin eksiksiz ve doğru hazırlanması hâlinde Nijerya Çalışma Vizesi başvuruları gerçekleştirilebilir. Vize İşlem Merkezi sayesinde hızlı ve doğru vize başvurusu yapabilirsiniz.

Nijerya Çalışma Vizesi için Gerekli Evraklar

Kısa süreli çıkarılabilen Nijerya Çalışma Vizesi için gerekli evrakların güncel listesi için Vize İşlem Merkezi size yardımcı olacaktır. Bu sayfada yer alan evrakların haricinde bir belgenin istenip istenmediğini teyit etmek için bize ulaşabilirsiniz!

 1. Nijerya Vize Başvuru Formu
  Islak imzalı bir şekilde teslim edilecek olan Nijerya Vize Başvuru Formu, Nijerya Konsolosluğu’na sunulacak olan belgeleri destekleyecek şekilde hazırlanmalıdır. Eksiksiz, doğru olarak doldurulması gereken bu form, Nijerya Vizesi alabilmek için olmazsa olmaz belgeler arasındadır.
 2. Pasaport
  Nijerya Çalışma Vizesi (TWP) için başvuru yaptığınız zaman, pasaportunuzun aslını sunmanız gerekmektedir. Sunacağınız pasaportun 10 yıl içinde alınmış, karşılıklı iki boş sayfasının bulunması, yırtık veya yıpranmış olmaması ve hedeflenen dönüş tarihi itibarıyla en az 6 ay geçerlilik süresinin olması gerekmektedir.
 3. Davetiye
  Nijerya’da faaliyet gösteren firmadan gelecek olan davetiye aracılığıyla Nijerya Çalışma Vizesi başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz. Nijerya sınırları içinde faaliyette olan bir şirketin, antetli kâğıdına yazılmış olan bu davetiyede davet sebebi, davet edilen tarih ve davette bulunan kişinin adı, soyadı ile imzası bulunmalıdır. Bunların yanı sıra davet edilen kişinin (sizin) bilgilerinizin de yer alacağı davetiyeye ek olarak Nijerya Büyükelçiliği’ne davet eden kişinin oturum kartı fotokopisi ve pasaport sureti de sunulmalıdır.
 4. Davetiye Gönderen Firmaya Ait Faaliyet Belgesi
  Nijerya’dan davetiye göndermiş firmanın faaliyet belgesi, Nijerya Çalışma Vizesi başvurusunda bulunacak kişi tarafından Nijerya Büyükelçiliği’ne sunulmalıdır.
 5. Davetiye Gönderen Firmaya Ait 3 Yıllık Vergi Beyannamesi
  Nijerya’dan davetiye gönderen firmanın güncel tarihli olmak kaydıyla son üç yıla ait vergi ödendi sertifikasının, Nijerya Elçiliği’ne sunulması gerekir. Nijerya Çalışma Vizesi başvurusunda bulunacak olan kişilerin dikkat etmesi gereken husus ise, 2016 yılından önce alınan vergi beyannamelerinin resmî kurumlarca kabul edilmediğidir.
 6. Biyometrik Fotoğraf
  Nijerya Çalışma Vizesi başvurusunda bulunacak kişilerin 3,5 x 4,5 mm ebatlarında, beyaz arka fon kullanılarak son altı ay içinde çekilmiş iki adet biyometrik fotoğraflarını sunması gerekmektedir.
 7. Uçak Bileti Rezervasyon Bilgileri
  Gidiş – dönüş olmak üzere uçak bileti rezervasyonuna dair belgeler; başvuru formunda belirtilen tarih ve gidilecek şehrin uygunluğu gözetilerek hazırlanmalı ve Nijerya Çalışma Vizesi kapsamında resmî kurumlara sunulmalıdır.
 8. Cable Gram Belgesi
  Abuja’da yer alan Göç İdaresi Ana Merkezi, Nijerya Çalışma Vizesi başvurusunda bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Cable Gram belgesi hazırlamaya yetkin tek kurumdur. Cable Gram isimli bu belgeyi, Nijerya’dan davetiye gönderecek olan firmanın alması gerekir. Cable Gram belgesi alındıktan sonra üç ay içinde, bir seferlik olmak şartıyla kullanılabilir.
 9. Nijerya Büyükelçiliği’ne Hitaben Yazılacak DilekçeTarih, seyahat amacı, seyahat boyunca masrafların nasıl karşılanacağına dair açıklamaların yer aldığı; Nijerya Büyükelçiliği’ne hitaben yazılan dilekçenin Nijerya Çalışma Vizesi başvurusu kapsamında ıslak imzalı olmak kaydıyla sunulması gerekmektedir.