Mali Turistik Vize

Vize İşlem Merkezi olarak turistik sebeplerle Mali’ye seyahat etmek isteyen kişilerin Mali turistik vize başvurularını, deneyimli ve alanında uzman kadromuzla gerçekleştiriyoruz. Vize sürecinizin sonuna kadar takipçisi oluyor, profesyonel ekibimizle Mali turist vizesi işlemlerinizi en ekonomik ve en hızlı şekilde sonuçlandırıyoruz.

Mali Turist Vizesi

Seyahatleri 90 günü aşmayacak olan siyah pasaport hamillerinin dışında, tüm Türkiye vatandaşlarının Mali’ye yapacakları turistik ziyaretleri için Mali turist vizesi alması gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti ve Mali arasında herhangi bir vize anlaşması bulunmamaktadır. Bu yüzden bordo, yeşil ve gri çipli pasaport sahiplerinin Mali’ye giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekmektedir.

Mali turist vizesi başvuruları sadece Mali Ankara Büyükelçiliği tarafından kabul edilmektedir. Vizeye onay verme yetkisi sadece büyükelçiliğe aittir. Şahsen vize başvurusunda bulunmanıza gerek yoktur. Vize başvurularınızı büyükelçiliğin yetkilendirdiği seyahat acenteleri aracılığıyla halledebilirsiniz. Firmamız Vize İşlem Merkezi, Mali turist vizesi konusunda tam yetkili acentedir.

Mali Cumhuriyeti için elektronik vize (e-vize) ve kapı vizesi uygulamaları bulunmamaktadır. Bu nedenle Mali’ye seyahat etmeden önce vize işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir.

Mali turistik vizesi alabilmek için öncelikle sitemizde yer alan en güncel evrak listesine göz atmanızı öneririz. Bahsi geçen belgeleri eksiksiz olarak ofisimize kargo yoluyla iletmeniz halinde işlemlerinizi hızla başlatıyor ve sürecin takipçisi oluyoruz. Vize işlem süreci sona erdiğinde ise pasaportunuzu sizin yerinize teslim alıp adresinize kargo veya kurye yoluyla ulaştırıyoruz.

Mali Turist Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar

 • Vize bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan pasaport aslı
 • Biyometrik iki adet fotoğraf (Arka fon beyaz olmalı)
 • Otel Rezervasyonu (Tarafımızca hazırlanmaktadır)
 • Uçak bileti rezervasyonu (Tarafımızca hazırlanmaktadır)
 • Kişinin şahsına ait son 3 aylık banka hesap dökümü (Son tarih bakiyeli ve banka tarafından kaşe imzalı olmalıdır.)
 • Antetli kağıda kaşe ve imzalı kişinin şirketteki yetkisinin, gidiş amacının ve tarihlerinin bildirildiği dilekçe
 • Son 3 aylık maaş bordrosu ve SGK tescil hizmet dökümü ( Barkotlu olarak alınmalıdır)
 • Sarıhumma aşı kartı aslı

Mali turist vizesinin, ülkeye giriş-çıkış sayınıza ve ülkede kaç gün konaklayacağınıza bağlı olarak 5 farklı seçeneği mevcuttur:

 • 1 Aylık Tek giriş
 • 3 Aylık Multiple
 • 6 Aylık Multiple
 • 9 Aylık Multiple
 • 1 Yıllık Multiple

Mali turist vizesi için yukarıda belirtilen evrakların tamamı eksiksiz şekilde hazır olmalıdır. Belgelerin firmamıza ulaşmasının akabinde vize işlemlerinizi ivedilikle başlatmaktayız.

Mali yolculuğunuz öncesinde muhtemel bir problemle karşılaşmamanız için vize başvuru evraklarınızı en az 2 hafta öncesinden tarafımıza iletmenizi öneririz. Başvuru öncesinde pasaportunuzun yıpranmamış olmasına ve vizenin basılabilmesi için en az 2 adet boş sayfa bulunmasına dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatırız.

Mali Turist Vizesi Nereden Alınır?

Mali turist vizesi verme konusundaki tek yetkili merci Mali Ankara Büyükelçiliği’dir. Ancak Vize İşlem Merkezi olarak, vize işlemlerinizi sizi büyükelçiliğe kadar yormadan büyük bir özenle takip ediyoruz. Türkiye’nin neresinde olursanız olun firmamızla irtibata geçip vize danışmanlarımızdan süreç ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Mali Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Mali turistik vize işlemleriniz başvurunuz yapıldıktan sonra 3 ile 4 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Örneğin Cuma günü yapacağınız vize başvurunuz, iş günü pazartesiden itibaren başladığından, tahmini olarak başvuru yaptığınız günü takip eden Çarşamba veya Perşembe günü sonuçlanmış olacaktır.

Mali Büyükelçiliği‘nin kapalı olduğu günler veya herhangi bir resmi tatil söz konusu olduğunda vize alış süreciniz uzayabilmektedir. Mali Büyükelçiliği’nin kapalı olduğu günleri sitemizden öğrenebilirsiniz.

Mali’ye Seyahat İçin En Uygun Zaman Nedir?

Mali Cumhuriyeti Afrika’nın batısında yer almaktadır. Denize kıyısı olmayan bir ülkedir ve Afrika’nın en büyük 7. ülkesidir. Mali’nin kuzeydeki sınırları Sahra Çölü’nün tam ortalarına kadar ulaşmaktadır. Bu yüzden ülkede çöl havası hakimdir.

Ülkenin kuzeyinde oldukça kurak ve sıcak bir hava gözlenmektedir. Ortalara indikçe yarı kurak bir iklim etkisini gösterirken, güneye inildiğinde tropikal iklim özellikleri gözlenir. Tropikal iklimin görüldüğü güney bölgesinde yaz ayları oldukça yağışlıdır. Baharda ise oldukça kuru bir hava görülürken, kış ayları normal geçmektedir.

Seyahat etmek için en uygun zaman ise sıcaklığın ve yağışın yıl geneline göre çok yüksek olmadığı Nisan ve Eylül aylarıdır.

Mali ile Türkiye Arası Uçakla Kaç Saat Sürmektedir?

İstanbul kalkışlı direkt uçuklarda Türkiye-Mali arası 7 saat 35 dakika sürmektedir. Ancak aktarmalı veya İstanbul dışı illerden hareket eden uçak seferlerinde bu süre uzayabilmektedir.

Mali Turist Vizesi Ücreti

Mali turist vizesi için vize ücreti, kalacağınız gün sayısına ve ülkeye kaç kere giriş çıkış yapacağınıza göre farklılık göstermektedir. 2024 vize ücretleri aşağıdaki gibidir:

 • 1 Ay Tek Giriş: 120 $
 • 3 Aylık Multiple: 200 $
 • 6 Aylık Mutiple: 220 $
 • 9 Aylık Mutiple: 250 $
 • 1 Yıllık Çok Giriş: 320 $

Mali turist vizesi ile ilgili aklınıza takılanları sormak veya daha kapsamlı bilgi almak için 0312 419 19 03 numaralı hattımızı arayabilirsiniz. Tecrübeli vize danışmanlarımız size ücretsiz olarak bilgi verecektir.