Tanzanya Vizesi

Tanzanya Vizesi

Tanzanya vizesi ile ilgili olarak güler yüzlü ve tecrübeli kadromuzla hızlı, ekonomik ve güvenilir bir danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Tanzanya'ya yapacağınız yolculuk öncesi gerekli olan vize başvuru işlemlerinizi hassasiyetle takip ediyor ve mümkün olan en kısa sürede sonuçlandırmayı garanti ediyoruz. Vize İşlem Merkezi olarak yılların verdiği birikim ve alanında uzman vize danışmanlarımızla vize işlem sürecinizi hatasız bir şekilde yönetiyoruz.

Tanzanya'ya seyahat etmeden önce vize reddiyle karşılaşmamanız için Tanzanya vize başvurusu konusunda profesyonel danışmanlık hizmeti almanızı öneririz.

Tanzanya Vize Başvurusu

Afrika'nın orta doğusunda yer alan Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti'ne gitmek isteyen Umuma Mahsus Pasaport (bordo pasaport) sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ülkeye giriş yapabilmesi için Tanzanya vizesi alması gerekmektedir. Ancak Hususi (yeşil), Pasaport Hizmet (gri) Pasaportu veya Diplomatik (siyah) Pasaporta sahip T.C. vatandaşlarının ise 90 güne kadar olan seyahatleri için vize almasına gerek yoktur.

Tanzanya Vizesi müracaatları sadece Ankara Aşağı Dikmen'deki Tanzanya Büyükelçiliği'nden yapılabilmektedir. Ankara'da ikamet eden veya vizesini şahsen teslim almak isteyen kişilerin konsolosluğa başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Ancak Ankara'da yaşamayan veya vize sürecini takip konusunda müsait olmayan kişiler Türkiye'nin tüm illerinden yetkili bir vize başvuru merkezi aracılığıyla vize başvuru sürecini başlatabilir. Firmamız Vize İşlem Merkezi, Tanzanya vizesi başvurularınızla ilgilenme, takip etme ve sonuçlandırma ile ilgili tam yetkili acentedir. Süreç sonunda vizeli pasaportları sahiplerine kargo, kurye aracılığıyla adreslerine veya Kızılay'daki ofisimizde elden teslim etmekteyiz.

Tanzanya Vizesi Nereden Alınır?

Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti'ne vize verme yetkisi bulunan tek yer Tanzanya Ankara Büyükelçiliği'dir. Tanzanya Ankara Büyükelçiliği, Ankara'nın Çankaya ilçesinde, Aşağı Dikmen semtinde bulunmaktadır. Özellikle Ankara'da yaşamayan ve Tanzanya'ya seyahat etmek isteyen kişiler için vize sürecini yürütmek oldukça karışık olmakla birlikte kişilere epey vakit ve para kaybettirmekte. Ancak Ankara merkezli firmamız ile bu karışıklığı sizler adına ekonomik olarak yürütmeyi ve en kısa sürede sonuçlandırmayı taahhüt ediyoruz. Firmamız Vize İşlem Merkezi, Tanzanya Vizesi konusunda tam yetkili ve akredite bir seyahat acentesidir.

Başvurunuzu Ankara'ya gelerek şahsen yapmak isterseniz, Tanzanya Ankara Büyükelçiliği vize başvurularını hafta içi her gün saat 10.00 - 16.00 arasında kabul etmektedir.

Tanzanya Vizesi Nasıl Alınır?

Tanzanya Turist Vizesi ve Tanzanya Ticari Vize olmak üzere iki tip vize çeşidi bulunmaktadır. Her iki vize tipi için de gereken vize başvuru ücreti Euro (€) cinsinden olmalıdır. Ödemeler Tanzanya Ankara Büyükelçiliği'nin anlaşmalı olduğu Garanti Bankası hesabına yatırılmalıdır. Yatırılan başvuru ücretinin dekontu mutlaka alınmalıdır. Alınan dekontun bir nüshası başvuru sırasında konsolosluk biriminin yetkililerine teslim edilmektedir. Tanzanya'nın ekspres (hızlı) vize veya kapı vizesi uygulamaları bulunmamaktadır.

Tanzanya vizesi hususunda başvuruda bulunmadan önce, kişinin yüzünün önden net olarak görüldüğü biyometrik vesikalık fotoğrafının olması önemlidir. Fotoğrafın arka fonunun mavi olması zorunludur. Kullanılacak fotoğrafların ölçüleri 45x35 mm olmalıdır. Başvuruda bulunurken vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru olarak doldurulması gerekmektedir.

Tanzanya Vize Başvuru Formu

Tanzanya vizesi almak için öncelikle Tanzanya vize başvuru formu doldurulmalıdır. İki sayfa olan başvuru formu, İngilizce ve Türkçe hazırlanmış olup tükenmez kalemle, büyük harfle ve okunaklı şekilde doldurulmalıdır. Form başvuruda bulunan kişi veya başvuru yapmaya yetkili acenteler tarafından doldurulabilir ancak sadece başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.

Vize başvuru formunda doldurulması istenen bilgiler beş ana başlık altında toplanmıştır. Bu başlıklar şöyledir:

 1. İstenilen Vize Türü
  Başvuracağınız vize tipini seçmeniz gerekir. Seçenekler turistik veya ticari vizedir.
 2. Detaylı Bilgiler
  Bunlar isim, soy isim, doğum tarihi, cinsiyet, seyahat sebebi, talep edilen seyahat süresi, talep edilen giriş sayısıdır (tekli veya çoklu giriş).
 3. Pasaport Detayları
  Bunlar pasaport tipi, veriliş tarihi, geçerlilik süresi; kişinin doğduğu ülke, doğduğu vatandaşlık ve medeni halidir.
 4. Seyahat Detayları
  Bu bölümde ise uçuş no, gidiş-geliş tarihleri, Tanzanya'da konaklama yapılacak yerin adresi, seyahat acentesinin adı istenmektedir.
 5. Diğer Detaylar
  Son olarak iletişim adresi, telefon, e-mail adresi, mevcut meslek ve iş adresi talep edilmektedir.

Başvuruda bulunacak kişilerin vize başvuru formunu eksiksiz bir şekilde ve doğru bilgilerle doldurması gerekmektedir. Aynı zamanda kişi tarafından başvuru formunda belirtilen bilgilerin doğruluğunu sağlayıcı belgeler (davet mektubu, otel/uçak rezervasyonu vb.) dosyada yer almalıdır. Aksi halde Tanzanya vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

Vize başvuru formunun sol üst tarafında bulunan fotoğraf alanına son 6 ay içinde çekilmiş, uygun boyuttaki fotoğrafın (biyometrik) yapıştırılması zorunludur. Kullanılacak fotoğrafın arka fonu kesinlikle mavi olmalıdır.

Tanzanya vize başvuru formunu dolduran kişilerin belirttiği bilgiler eksik veya yanlış olmamalıdır. Olası bir hatada kişiler vize sürecinin olumsuz etkileneceğini bilmelidir. Vize başvurusunda bulunan kişilerin formda yazılı olarak belirttiği hiçbir bilgi kesinlikle 3. şahıslarla paylaşılmaz.

Tanzanya vize başvurusunda bulunan kişiler formun en altında yer alan tarih ve imza kısmını kendileri doldurmalıdır. İmza attıkları tarihi tam olarak (gün/ay/yıl) belirtmelidirler.

Tanzanya Turist Vizesi için gerekli evraklar

Tanzanya'ya turistik nedenlerle seyahat etmek isteyen kişilerin hazırlaması gereken evraklar şöyle:

 • Pasaport aslı ve fotokopisi (Dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olmalı)
 • Eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu (Online doldurulmakta ve tarafımızca hazırlanmaktadır)
 • İki adet fotoğraf (Arka fon mavi olmalı)
 • Tanzanya'dan misafir davet mektubu (Davet eden kişinin iletişim bilgileri mutlaka bulunmalı)
 • Davet eden kişinin kimlik veya pasaport fotokopisi
 • Davet eden kimse yok ise otel rezervasyonu (Tarafımızca temin edilmekte)
 • Uçak rezervasyonu (Tarafımızca temin edilmekte)
 • Çalışılan kurum tarafından antetli kağıda hazırlanmış kaşeli, ıslak imzalı izin dilekçesi
 • Sarı humma aşı kartı aslı

Tanzanya Ticari Vizesi için gerekli evraklar

Ticari sebeplerden dolayı Tanzanya'ya seyahat etmek isteyen kişilerin vize müracaatı için gerekli olan evraklar şöyle:

 • Pasaport aslı ve fotokopisi (Dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olmalı)
 • İki adet fotoğraf (Arka fon mavi olmalı)
 •  Şirket antetli kağıdına Tanzanya Büyükelçiliği'ne hitaben gidiş amacını, gidiş tarihlerini ve işinden izinli olduğunu belirten İngilizce dilekçe (kaşeli ve imzalı)
 • Oda sicil kayıt sureti fotokopisi (Azami 6 ay önce alınmalı)
 • Faaliyet belgesi fotokopisi (Azami 6 ay önce alınmalı)
 • Vergi levhası fotokopisi (Güncel Dönemi kapsayan)
 • Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
 • İmza sirküleri fotokopisi
 • SSK işe giriş bildirgesi ve SSK hizmet dökümü (4/A hizmet dökümü e- devletten)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (Kaşeli ve imzalı)
 • Sarı Humma Aşı Kartı aslı
 • Son 3 aylık güncel şahsi ve şirket banka hesap dökümü
 • Tanzanya'dan gelen ticari davetiye e-maili (Davet mektubunda davet edilen şirket ve gidecek kişi bilgileri bulunmalıdır. Davet eden firmanın ünvanı ve tüm iletişim bilgileri de bulunmalıdır. )
 • Davet eden firmanın yetkilisinin kimlik veya pasaport fotokopisi

Tanzanya vizesi başvurunuz, istediğiniz vize tipine göre yukarıda belirtilen evrakların tarafımıza teslim edilmesinden sonra 2 ile 4 iş günü arasında sonuçlandırılır. Olası aksilikleri göz önünde bulundurarak herhangi bir mağduriyet veya gecikme yaşamamanız adına seyahatinize 2 hafta kala vize başvurusunda bulunmanızı öneririz.

Başvuruda bulacak kişilerin pasaportları 10 yıldan eski olmamalıdır. Pasaportun süresi ile ilgili olarak, vize bitiş tarihinden en az 6 ay sonra geçerliliğini korumalıdır. Ayrıca Tanzanya vizesinin basılabilmesi için pasaportta en az 2 adet boş sayfa bulunmalıdır. Tanzanya vizesi başvurusu yapan kişilerin pasaportu yıpranmış olmamalıdır. Aksi takdirde, gidişiniz büyükelçilik tarafından onaylanmış olsa bile Tanzanya'daki kontrol birimleri tarafından ülkeye alınmayabilirsiniz.

Tanzanya Kapı Vizesi

Tanzanya için kapı vizesi uygulaması mevcut değildir. Bu sebeple Tanzanya'ya turistik veya ticari sebeplerle gitmek isteyen kişilerin, şahsen veya yetkili seyahat acenteleri aracılığıyla Tanzanya Ankara Büyükelçiliği'ne başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Firmamız vize işlem merkezi, Tanzanya Ankara Büyükelçiliği'nin yetkilendirdiği acentelerden biridir. Tanzanya vize başvurusu hakkında detaylı bilgi almak için 0312 419 19 03 numaralı hattımızı arayabilir, Tanzanya turistik vizesi veya Tanzanya ticari vizesi konusunda en güncel evrak listesini isteyebilirsiniz. Yetkilimiz size evrak listesini ücretsiz şekilde ulaştıracaktır.

Vize başvurusu için gerekli belgeleri eksiksiz bir şekilde hazırlayıp, kargo yoluyla veya ofisimize uğrayarak teslim etmeniz durumunda, vize danışmanlarımız evraklarınızı ayrıntılı şekilde kontrol edecek, varsa eksik bilgi veya belge konusunda tarafınızı bilgilendirecektir. Başvuru dosyanızın hazırlanmasıyla birlikte, şahsen gelmenize gerek kalmadan vize başvurunuz yapılacaktır.

Vizeniz sonuçlandıktan sonra, pasaportunuz sizin adınıza tarafımızca teslim alınıp, kargo veya kurye yoluyla adresinize teslim edilecektir. Tanzanya vizesiyle ilgili olarak merak ettiğiniz tüm detayları ofisimizi arayarak ya da e-posta yoluyla öğrenebilirsiniz.

Tanzanya Vizesi Ankara

Türkiye'de Tanzanya'ya vize verme yetkisine sahip tek yer Tanzanya Ankara Büyükelçiliği'dir. Ancak Türkiye'nin tüm illerinden firmamız aracılığıyla Tanzanya için vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvuru için gerekli olan evrakları kargo yoluyla Ankara merkezli firmamıza göndererek sizin adınıza yürüteceğimiz vize sürecinizi başlatabilirsiniz. Böylece Ankara'ya gelmenize gerek kalmadan tüm sıkıcı ve yorucu işlemleri kolaylıkla halledebilirsiniz. Deneyimli ve güler yüzlü kadromuzla sizi zaman kaybından kurtarıyor; vize işlem sürecinizi hızlı ve ekonomik şekilde sonuçlandırıyoruz.

Tanzanya Ankara Büyükelçiliği ve diğer temsilcilikleri, Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Tanzanya'nın resmi bayramlarında hizmet vermemektedir. Tanzanya Birleşik Cumhuriyeti'nin resmi tatil günleri şöyledir:

 • 1 Ocak (Yeni Yıl)
 • 12 Ocak (Zanzibar Devrim Günü)
 • Mart/Nisan (Kutsal Cuma, Kutsal Cumartesi ve Paskalya Pazartesisi)
 • 26 Nisan (Birleşme Günü)
 • 1 Mayıs (İşçi Bayramı)
 • 24-25-26 Mayıs (Ramazan Bayramı)
 • 7 Temmuz (Saba Saba- Köylüler Günü)
 • 31 Temmuz 1-2-3 Ağustos (Kurban Bayramı)
 • 8 Ağustos (Nane Nane Bayramı - Çiftçiler Günü Bayramı)
 • 9 Aralık (Bağımsızlık Günü)
 • 25 Aralık (Noel)
 • 26 Aralık (Noel Ertesi)

Türkiye Cumhuriyeti'ndeki resmi tatil günleri dışında yukarıda bahsedilen tarihlerde Tanzanya Ankara Büyükelçiliği kapalıdır.

Tanzanya Vizesi İstanbul

Tanzanya vizesi almak isteyen kişilerin başvuruda bulunduktan sonra onay alacakları tek yer Ankara'daki Tanzanya Büyükelçiliği'dir. İstanbul'un Şişli semtinde bulunan Tanzanya Fahri Konsolosluğu, vize işlemleriyle alakalı olarak karar verme yetkisine sahip değildir. İstanbul Tanzanya Fahri Konsolosluğu, tam teşekküllü Tanzanya Konsolosluğu'nun açılmasına gerek olmayan şehirlerde faaliyet göstermek amacıyla açılmıştır. İstanbul'daki Tanzanya Fahri Konsolosluğu'nun görevi, iki ülke arasındaki ticari faaliyetlerin desteklenmesi ve yürütülmesi konusunda yardımcı olmaktır.

Tanzanya Vize Ücreti

Tanzanya vize ücreti, vize başvurunuzun incelenmesi, vize başvuru takibi ve başvuru işleminizin uygun bulunması durumunda pasaportunuza stiker basımı için talep edilmektedir.

Talep edilen ücret, Tanzanya'yı ziyaret amacı ve ziyaret süresine göre farklılık göstermektedir. Ayrıntılı bilgi almak için alanında uzman müşteri temsilcilerimizle görüşmenizi tavsiye ederiz.

Tanzanya Turistik Vize & Ticari Vize Ücreti

SüreGiriş SayısıVize Ücreti
Bir Aylık Turistik VizeTek Girişli110 €
Üç Aylık Ticari VizeMulti Girişli320 €

Tanzanya Sarı Humma Aşısı

Tanzanya hükümeti ülkeye giriş için, bir yaş üzeri yolculardan Sarı humma aşısı olduğuna dair aşı kartı istemektedir. Sarı humma aşısı, aşıyı olduktan 10 gün sonra vücutta koruyucu etkisini gösterir. Bu sebeple seyahatinizden en az 10 gün önce sarı humma aşısı olmanızı hatırlatırız.

Sarı humma aşısı olacak kişilerin yumurtaya alerjisi ve hamile olmaması gerekmektedir. Bu iki özellikten en az birine sahipseniz seyahat etmeden önce lütfen uzman bir doktorla görüşünüz.

Sarı humma aşısı Türkiye Hudutlar ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü‘ne bağlı seyahat sağlığı merkezlerinde ücretsiz olarak yapılmaktadır. Size en yakın seyahat sağlığı merkezini öğrenmek için Türkiye Hudutlar ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Tanzanya Vizesi Reddi

Tanzanya vize başvurunuz, Tanzanya Ankara Büyükelçiliği tarafından reddedilebilir. Büyükelçiliğin ret sebebini açıklama zorunluluğu bulunmamaktadır.

Tanzanya Büyükelçiliği tarafından onaylanmış vizeniz olsa bile yıpranmış bir pasaportunuz varsa Tanzanya'daki sınır görevlileri vizenizi geçersiz sayabilir. Düşük de olsa bu ihtimali ortadan kaldırmak için pasaportunuzun yıpranmamış olmasına özen göstermenizi hatırlatırız.

Eksik bir evrak, yanlış bilgilerle doldurulmuş başvuru formu veya yıpranmış pasaportunuz ret sebebi olabilir. Eksik evrak sebebiyle ret cevabı almışsanız evraklarınızı tamamladıktan sonra tekrar başvuruda bulunabilirsiniz.

Tanzanya vizesi konusunda olumsuz bir durumla karşılaşmamak adına firmamızdan danışmanlık hizmeti almanızı öneririz.

Online Vize Başvuru Formu

Online vize başvuru formunu doldurarak, kolay ve hızlı bir şekilde vize başvurusu yapabilirsiniz. Online vize başvurusu için sayfamızı ziyaret ediniz.