Tanzanya Turistik Vize

Vize İşlem Merkezi olarak Tanzanya’ya turistik sebeplerle seyahat etmek isteyen kişilerin Tanzanya turistik vize başvurularını gerçekleştiriyor ve süreci büyük bir önemle takip ediyoruz. Profesyonel ekibimizle vize işlemlerinizi hızlı ve ekonomik şekilde sonuçlandırıyoruz.

Tanzanya Turist Vizesi

Tanzanya’ya turistik gezi amacıyla seyahat etmek isteyen bordo çipli (umuma mahsus) pasaport sahiplerinin alması gereken vize tipi Tanzanya Turist Vizesidir. Yeşil (hususi), gri (hizmet) ve siyah (diplomatik) pasaporta sahip T.C. vatandaşlarının 90 güne kadar olan seyahatlerinde turist vizesi almasına gerek yoktur.

Tanzanya turist vizesi başvuruları sadece Tanzanya Ankara Büyükelçiliği tarafından kabul edilmektedir. Onay yetkisi sadece büyükelçiliğe aittir. Şahsen vize başvurusunda bulunmanıza gerek yoktur. Vize işlemlerinizi büyükelçiliğin yetkilendirdiği seyahat acenteleri vasıtasıyla halledebilirsiniz. Firmamız Vize İşlem Merkezi, Tanzanya turistik vizesi konusunda tam yetkili acentedir.

Tanzanya’nın kapı vizesi ve elektronik vize (e-vize) uygulaması bulunmamaktadır. Bu nedenle Tanzanya yolculuğunuz öncesinde vize işlemlerinizi tamamlamanız gerekir.

Tanzanya turist vizesi başvurusu için gerekli olan evrakları ofisimize kargo yoluyla iletmeniz halinde işlemlerinizi hızla başlatıyor ve sürecin takipçisi oluyoruz. Vize işlem süreci sona erdiğinde ise pasaportunuzu sizin yerinize teslim alıp adresinize ulaştırıyoruz.

Tanzanya Turistik Vize İçin Gerekli Olan Evraklar

  • Pasaport aslı ve fotokopisi (Dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli)
  • Eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu (Online doldurulmaktadır ve tarafımızdan hazırlanmaktadır.)
  • İki adet fotoğraf (Arka fon mavi olmalıdır.)
  • Tanzanya’dan misafir davet mektubu (Davet eden kişinin iletişim bilgileri mutlaka bulunmalıdır.)
  • Davet eden kişinin kimlik veya pasaport fotokopisi
  • Davet eden kimse yok ise otel rezervasyonu. (Tarafımızdan hazırlanmaktadır.)
  • Uçak rezervasyonu (Tarafımızdan hazırlanmaktadır.)
  • Çalışılan kurum tarafından antetli kağıda hazırlanmış kaşeli ıslak imzalı izin dilekçesi
  • Sarı humma aşı kartı aslı

Tanzanya turistik vizesinin tek girişli seçeneği mevcuttur. Tanzanya Büyükelçiliği tarafından turistik vizeler 30 günlük tek girişli olarak verilmektedir. Tanzanya turistik vizesi için yukarıda yazılı olan evrakların tamamı eksiksiz şekilde hazır olmalıdır. Firmamız vize sürecini büyük bir titizlikle takip edip sonuçlandırmaktadır.

Tanzanya seyahatinizden önce herhangi bir problemle karşılaşmamanız için vize başvurunuzu en az 2 hafta öncesinden yapmanızı tavsiye ederiz. Başvuru öncesinde pasaportunuzun yıpranmamış olmasına ve vizenin basılabilmesi için en az 2 adet boş sayfa bulunmasına dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatırız.

Tanzanya Turist Vizesi Nereden Alınır?

Tanzanya turist vizesi verme yetkisine sahip tek yetkili merci Tanzanya Ankara Büyükelçiliği’dir. Ancak, Vize İşlem Merkezi olarak, büyükelçiliğe gitmenize gerek kalmadan vize işlemlerinizi sonuçlandırıp pasaportunuzu kargo veya kurye aracılığıyla size teslim ediyoruz.

Tanzanya Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Tanzanya turistik vize işlemleriniz başvurunuz yapıldıktan sonra 2 ile 4 iş günü arasında sonuçlanmaktadır. Ancak Tanzanya Büyükelçiliği’nin kapalı olduğu herhangi bir resmi tatil veya özel gün söz konusu olduğunda bu süre uzayabilmektedir. Tanzanya turist vizesine başvuracak kişilerin deneyimli vize danışmanlarımızdan daha detaylı bilgi almalarını öneririz.

Tanzanya’ya Seyahat İçin En Uygun Zaman Nedir?

Tanzanya birleşik bir cumhuriyet olup, Afrika’nın orta doğu bölgesinde yer almaktadır. Ülkenin kuzeydoğusu genellikle dağlıktır. Kuzeyde ve batıda birçok göle ev sahipliği yapan Tanzanya’da genel olarak tropikal iklim görülür. Dağların bulunduğu alanlarda ve yüksek rakımlı arazilerde sıcaklık genel olarak 10°C ile 20°C arasında değişir. Ülkenin geri kalan kısımlarında ise sıcaklık nadiren 20°C’nin altına düşer.

Ülkedeki en sıcak dönem Kasım ve Şubat ayları arasındır. Sıcaklık bu dönemlerde 30°C’ye kadar çıkar. En soğuk aylar ise Mayıs – Ağustos arasıdır. Bu aylarda sıcaklık değerleri 15°C – 20°C arasında seyreder.

Tanzanya- Türkiye Arası Uçak Kaç Saat Sürmektedir?

İstanbul’dan direkt uçuş seferleri bulunmakla birlikte yolculuk yaklaşık olarak 12 saat sürmektedir. Ancak aktarmalı seferlerde bu süre uzayıp, 17-22 saat arasını bulmaktadır.

Tanzanya Turist Vizesi Ücreti

Tanzanya için turistik vize ücreti kalacağınız gün sayısına, mesleğinize, yaşınıza göre farklılık gösterebilir. Seyahatinizin içeriği ve tarih aralığı vize ücretinizi belirleyecektir.