Tanzanya Ticari Vize

Ticari faaliyetler yürütmek amacıyla Tanzanya’ya gitmek isteyen kişilerin başvurması gereken vize türü Tanzanya Ticari vizesidir. Bu vize türüyle Tanzanya’da iş başvurusunda bulunabilir, fuar ziyaret edebilir veya iş alanında çeşitli görüşmeler yapabilirsiniz. Ancak iş yeri açma hakkını elde edemezsiniz.

Tanzanya ticari vizesi en fazla 90 günlük (3 aylık) ve çok girişli olarak verilmektedir. 90 günü aşacak seyahatler için, vize bitiş tarihinden önce, yeniden vize için başvuru yapmanız gerekmektedir.

Tanzanya ticari vizesi almak için en önemli koşul, Tanzanya’dan davetiye yazısı almış olmaktır. Bu davetiye yazısı, Tanzanya’da görüşeceğiniz şirketten gelmelidir. Davetiye yazısının olmaması halinde, Tanzanya ticari vizesi almanız mümkün değildir.

Tanzanya Ticari Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar

 • Pasaport aslı (Vize bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli )
 • 2 adet fotoğraf (Arka fon mavi olmalıdır.)
 • Şirket antetli kağıdına Tanzanya Büyükelçiliği’ne hitaben gidiş amacını, gidiş tarihlerini ve izinli olduğunu belirten İNGİLİZCE dilekçe (kaşeli ve imzalı)
 • Oda sicil kayıt sureti fotokopisi (Azami 6 ay önce alınmış)
 • Faaliyet belgesi fotokopisi (Azami 6 ay önce alınmış)
 • Vergi levhası fotokopisi (Güncel Dönemi kapsayan)
 • Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
 • İmza sirküleri fotokopisi
 • SSK işe giriş bildirgesi ve SSK hizmet dökümü (4/A hizmet dökümü e- devletten)
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (Kaşeli ve imzalı)
 • Sarı Humma Aşı Kartı aslı
 • Son 3 aylık güncel şahsi ve şirket banka hesap dökümü
 • Tanzanya ‘ dan gelen ticari davetiye e maili (Davet mektubunda davet edilen şirket ve gidecek kişi bilgileri bulunmalıdır. Davet eden firmanın ünvanı ve tüm iletişim bilgileri de bulunmalıdır.)
 • Davet eden firmanın yetkilisinin kimlik veya pasaport fotokopisi

Tanzanya ticari vizesi için yaşanabilecek aksilikler yüzünden mağdur olmamanız adına, seyahatinizden en az 2 hafta önce vize başvurusunda bulunmanızı öneriyoruz. Aynı zamanda pasaportunuzun herhangi bir deformasyona uğramamış olmasını hatırlatırız. Zira, yıpranmış bir pasaportla almış olduğunuz vize, sınır görevlileri tarafından geçerli görülmeyebilir ve ülkeye giremeyebilirsiniz.

Pasaportunuzun geçerlilik süresi vize bitiş tarihinizden en az 6 ay fazla olmalıdır. Geçerlilik süresinin 6 ayın altında olması durumunda, vize başvurusu yapmadan önce, pasaportun geçerlilik süresi uzatılmalıdır.

Vize müracaatı sırasında Sarı humma aşı kartını göstermek zorunludur. Aşı kartı başvuru yapmadan en az 10 gün önce alınmalıdır.

Yukarıda bahsedilen evrakların tamamının eksiksiz şekilde tarafımıza teslim edilmesi halinde, vize sürecinizi en hızlı ve güvenilir şekilde yürütme garantisi veriyoruz. Yılların verdiği deneyimle ve dinamik kadromuzla birlikte bu karmaşık süreci sizler için kolaylaştırıyoruz.

Tanzanya Ticari Vizesi Nereden Alınır?

Tanzanya ticari vizesi verme yetkisine sahip tek yetkili merci Tanzanya Ankara Büyükelçiliği’dir. Ancak, Vize İşlem Merkezi olarak, büyükelçiliğe gitmenize gerek kalmadan vize işlemlerinizi sonuçlandırıp pasaportunuzu kargo veya kurye aracılığıyla size teslim ediyoruz.

Tanzanya Ticari Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Tanzanya ticari vizesi işlemlerinizi, ekibimizdeki profesyonel çalışanlarımızla birlikte 2 ile 4 iş günü içerisinde sonuçlandırıyoruz. Ancak, Tanzanya Hükümeti tarafından tanınan resmi bayramlarda Tanzanya Ankara Büyükelçiliği kapalı olacağından bu süreç uzayabilmektedir.

Tanzanya ticari vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin vize danışmanlarımızdan detaylı bilgi almalarını öneririz.

Tanzanya Ticari Vizesi Ücreti

Tanzanya için ticari vize ücreti kalacağınız gün sayısına, mesleğinize, yaşınıza göre farklılık gösterebilir. Seyahatinizin içeriği ve tarih aralığı vize ücretinizi belirleyecektir.