Rusya Özel Ziyaret Vizesi

VİM, Rusya özel ziyaret vizesi alanında uzman kadrosuyla vize işlemleriniz için sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi kendine amaç edinmiştir. Sektörde uzun yılların verdiği deneyimle vize işlemlerinizi en kısa sürede en ekonomik şekilde gerçekleştiriyoruz. Bizleri 0312 419 09 22 numaralı hattımızdan arayabilir, Rusya özel ziyaret vizesine dair bütün sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Rusya özel ziyaretçi vizesi, Rusya’da yaşayan bir vatandaşın yaşadığı yere bağlı Göçmenlik Ofisine başvurusunun ardından aldığı orijinal yahut elektronik davetiyenin Türkiye Büyükelçiliği veya Konsolosluk birimi dikkatine olacak şekilde davet edilen kişiye ulaştırılması ile alınan bir vize türüdür.

Rusya özel ziyaretçi vizesi almak isteyenler için davetiyeli başvurular 14 iş gününde sonuçlanmaktadır. Davetiyelerde davet edilen kişilere normal işlem ile 4 iş gününde, ekspres ile 2 iş gününde gönderilmektedir. Bu durumda Rusya Özel Ziyaretçi vizesine başvuracak yolcuların vize işlemleri sonuçlanmadan uçak bileti almaları tavsiye edilmez.

Diğer vize türlerinde olduğu gibi Rusya Özel Ziyaretçi Vizesinde de ülkeye giriş yaptıktan 5 gün sonra, davet eden Rus vatandaşların ikamet ettiği yere en yakın göçmenlik bürosuna giderek adres kaydı yapılmalıdır.

Üç aylık tek veya iki giriş, en fazla altı ay tek veya iki giriş süreli Rusya Özel Ziyaretçi Vizeleri, davetiyelerin bitiş süresine bağlı olarak verilmektedir.

Rusya özel ticaret vize ücretleri müşterilerimizin vize ve giriş sürelerine göre değişiklik göstermektedir. Eğer söz konusu ekspres vize ise; vize harçlarının iki katı artacağı dikkate alınmalıdır. Konuyla ilgili Vize İşlem Merkezi temsilcilerimizi 0312 419 09 22 numaralı hattımızdan arayabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Not: Göçmenlik bürosundan çıkan bir davetiyenin süresi başlamış sayılır ve üç aylık olan vizeler tam 90 gün sonra sona erer. Böylesi bir durumda, davetiye başvuru sahibine ulaştığında eğer başvuru sahibi bir ay vize başvurusu yapmamışsa, vize iki aylık olarak kendisine verilir.