Rusya Ticari Vize

Rusya Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Rusya Ticari Vizesi; Rusya’ya ticari görüşmeler için ziyarette bulunacak vatandaşların başvurdukları vize türüdür. Rusya ticari vizesi için gereken ticari davetiye, Rusya’dan gelmekte ve Göçmenlik ofisinden alınmaktadır. Rusya ticari vizesine başvuracaklar bu vizeyi en az 3 ay tek girişli, en fazla 1 yıllık çok giriş-çıkışlı olarak alınabilir.

Rusya’dan talep edilen ticari davetiye başvuruları; 3 aylık vize için 14 iş gününde, 1 yıllık vize için 25 iş gününde sonuçlanmaktadır. Ticari vize davetiyeleri OVIR tarafından verilmektedir. Ayrıca, 2016 yılından itibaren ticari vize uygulamasına ek olarak başlatılan elektronik davetiye uygulaması gereği,davetiyenin üzerinde hangi konsolosluk birimi yazıyorsa o konsolosluktan alınması zorunlu olmuştur. Buna neden olarak da Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın davetiyelerdeki şehirlerin bağlı olduklara konsolosluklara teleks numarası bildirmesi ve bunların da diğer şehir konsolosluk sistemlerinde görünmesidir.

Rusya ticaret vizesi ücretleri müşterilerimizin vize ve giriş sürelerine göre değişiklik göstermektedir. Eğer söz konusu ekspres vize ise; vize harçlarının 2 katı artacağı dikkate alınmalıdır. Konuyla ilgili Vize İşlem Merkezi temsilcilerimizi 0312 419 09 22 numaralı hattımızdan arayabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Rusya Ticari Davetiye Örneği

  • Ticari vizesi için gerekli evraklar;
  • Vize Bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan pasaport
  • İki adet arka fon beyaz 3.5mm x 4.5mm ebadında orijinal fotoğraf
  • Göçmenlik bürosundan alınmış orjinal Ticari Davetiye

* Rusya ticaret vizesi, tek giriş, iki girişli ve multiple seçeneklerini kapsamaktadır.