Uganda Ticari Vize

Uganda’ya ticari faaliyetler yürütmek amacıyla gitmek isteyen kişilerin Uganda ticari vize başvurusu yapması gereklidir. Uganda ticari vizesi, ülkede konaklama sürenize göre 6 aylık veya bir yıllık olmak üzere ikiye ayrılır. Uganda’da kalış sürenizin uzaması ihtimalinde vizenizin süresi bitmeden vizenizi yenilemenizi hatırlatırız.

Uganda Cumhuriyeti ile Türkiye arasındaki vize prosedürleri elektronik ortamdan yürütülmektedir. E-vize sistemiyle birlikte parmak izi dışındaki tüm işlemlerinizi internet üzerinden halledebilirsiniz. Ancak vizeniz onaylandıktan sonra parmak izi vermeniz gerekmektedir. Bu işlemi ister Uganda Ankara Büyükelçiliği‘ne gelerek isterseniz de Uganda sınır kapısında yapabilirsiniz.

Olası karışıklıkları en aza indirmek ve sadece seyahatinizin detaylarıyla ilgilenmek istiyorsanız firmamız Vize İşlem Merkezi’nden Uganda vizesi konusunda profesyonel danışmanlık hizmeti almanızı öneririz.

Uganda Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Uganda’ya yolculuk yapacak olan Türkiye vatandaşlarının vize alması gerekmektedir. Uganda ticari vizesi almak e-vize sistemi aracılığıyla başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Uganda ticari vizesi için gerekli evrakları öğrendikten sonra e-vize başvuru formunu doldurup göndermeniz gerekmektedir. Gerekli olan evrakları sitemizden inceleyebilirsiniz. Gerekli olan harç parası Uganda’da konaklayacağınız gün sayısına göre farklılık gösterir.

Uganda ticari vize başvurunuzun olumlu sonuçlanma garantisi bulunmamaktadır. Bireysel olarak gerçekleştireceğiniz başvuru esnasında, yapacağınız küçük bir hata zaman, para daha da önemlisi itibar kaybına neden olabilir. Bu süreci deneyimli ekibimizle yürütmek isterseniz 0312 419 19 03 numaralı hattımızdan ofisimizi arayabilirsiniz. Vize danışmanlarımız başvuru işleminizi titizlikle gerçekleştirecek, tüm süreci yakından takip edecektir. Herhangi bir aksilik yaşamamak için Vize İşlem Merkezi’nden danışmanlık hizmeti almanızı tavsiye ederiz.

Uganda Ticari Vizesi Nereden Alınır?

Uganda ticari vizesine internet üzerinden e-vize formatında müracaat edilir. Elektronik ortamda yapacağınız vize başvurunuz olumsuz sonuçlandığı takdirde yeni başvuru yapmak için Uganda Ankara Büyükelçiliği’ne gitmeniz gerekmektedir.

Uganda ticari vizesi işlemleriniz sonuçlandıktan sonra Ankara’da bulunan Uganda Büyükelçiliği’ne parmak izinizi vermeniz gerekmektedir. Ancak Büyükelçiliğe gitmek sizin için zorsa, bu işlemi Uganda sınır kapısında da gerçekleştirebilirsiniz.

Uganda Ticari Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Uganda ticari vizesi için ihtiyacınız olan belgelerin tamamını eksiksiz bir şekilde tamamladığınız takdirde ikinci adım olarak Uganda ticari vizesi başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Vize başvuru formunu İngilizce olarak doldurduktan sonra Uganda Göçmenlik Ofisi’nin incelemeleri doğrultusunda vizeniz sonuçlanacaktır. Sonuçlanmış vizenizi e-posta yoluyla size iletmekteyiz. Tüm bu işlemler Uganda ticari vizesi için 5 ila 7 iş günü sürebilmektedir.