Angola Ticari Vize

Petrol, doğal gaz, elmas gibi doğal kaynak rezervleri bakımından oldukça zengin bir ülke olan Angola’ya; iş görüşmesi, fabrika ziyareti, ticari anlaşmalar veya uluslararası fuarlar nedeniyle gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Angola ticari vize alması gerekir.

Angola Cumhuriyetine ticari amaçlarla seyahat edecek bordo (umuma mahsus), gri (hizmet), yeşil (hususi) ve siyah (diplomatik) pasaport sahibi kişiler vize başvurusu yapmakla mükelleftir.

Angola kapısı vizesi ya da Angola e-vize uygulaması bulunmamaktadır. Bu nedenle, Angola ticari vize başvurusu yapmak isteyenlerin, Angola Ankara Büyükelçiliğine gitmeleri veya yetkili vize danışmanlık firmalarına müracaat etmeleri gerekmektedir.

Vize İşlem Merkezi, Angola ticari vize işlemleri konusunda tam yetkili seyahat acentesidir. Firmamız aracılığıyla vize başvuru işlemlerinizi güven içinde gerçekleştirebilirsiniz.

Angola Parmak İzi Uygulaması

Angola ticari vize başvurularında biyometrik parmak izi uygulaması zorunludur. Bu uygulama ile ticari vize başvurusunda bulunan kişinin parmak izi alınır ve vize başvuru işlemleri yapılır. Diğer ülke vizeleri için verilen parmak izi, Angola vizesi için kullanılamaz.

Angola’ya ticari sebeplerle seyahat etmeyi planlayan başvuru sahiplerinin pasaportları, vize süresinin bitim tarihlerinden itibaren en az 9 ay daha geçerli olması gerekmektedir. Son on yıl içinde alınmış olması gereken pasaportların en az karşılıklı iki boş sayfası bulunmalıdır.

Angola ticari vize başvurusunda bulunacak kişilerin, Angola vize başvuru formu doldurması gerekmektedir. Angola ticari vize başvuru formu Angola Büyükelçiliğinin başvuru sahibi hakkında bilgi edinebilmesi adına doldurulmaktadır. Formda yer alan bilgilerin doğruluğu büyük önem taşımaktadır. Form eksiksiz bir şekilde doldurularak tamamlanmalıdır. Başvuru formundaki bilgilerin vize dosyasındaki evraklarla örtüşmemesi halinde, vize başvurusu olumsuz sonuçlanacaktır.

Vize dosyasında bulunmak üzere başvuru sahibi tarafından ticari vize talep dilekçesi yazmalıdır. Dilekçe; Angola Büyükelçiliğine hitaben, İngilizce veya Portekizce yazılmalıdır. Dilekçede, bir iş yerinde çalışan kişilerin iş tanımları yapmalı, seyahatin başlangıç ve bitiş tarihleri belirtmelidir.

Vize müracaatında bulunan kişi, Angola’ya ticari gerekçelerle gideceği şirketten bir davetiye mektubu almalıdır. Davetiyede, Angola’ya seyahat edecek olan kişinin kimlik bilgileri, seyahat sebebi ve seyahati boyunca yapacağı harcamalar için banka hesap dokümanları ya da sponsor bilgileri ibraz edilmelidir. Seyahatin başlangıç ve bitiş tarihleri de belirtilmelidir.

Angola ticari vize başvurusunda bulunacak kişilerin, vize başvuru evraklarında kullanılmak üzere iki adet biometrik fotoğrafa sahip olmaları gerekir. Fotoğrafların; desensiz, beyaz arka fona sahip ve son 3 ay içerisinde çekilmiş olması gerekir.

Angola ticari vizesi tek girişli ya da çok girişli olarak verilmektedir. Angola’ya seyahat amacına ve süresine göre giriş türü belirlenmektedir. Bu bağlamda vize ücretleri değişiklik göstermektedir.

Angola’ya gidecek olan vatandaşlarımızın üzerinde taşıyabileceği azami para 5.000 $dır. Havaalanlarında yapılacak olan denetimlerde, belirlenen miktardan fazlasını bulunduran kişiler için belirli yaptırımlar olabilmektedir.

Angola’ya gidecek vatandaşlarımızın seyahatlerinin öncesinde sarıhumma aşısı yaptırması zorunludur. Ayrıca, kişiler aşı yapıldığına dair uluslararası aşı sertifikasını da seyahatleri boyunca yanlarında taşımalıdır. Sarıhumma aşısının yanında tetanos ve hepatit aşılarının da yaptırılması tavsiye edilmektedir.

Angola ticari vize başvuruları ortalama 7 gününde sonuçlanmaktadır. Tatil günleri, fuar zamanları ya da başvuru yapan kişinin başvurusundaki özel durumlar sebebi ile vizelerin sonuçlanmasında gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu yüzden seyahat tarihinden en az 10 gün öncesinden vize başvurusu yapılması tavsiye edilmektedir.

Angola ticari vize başvuru işlemleri hakkında daha fazla detay için Vize İşlem Merkezini arayabilirsiniz.

Ticari Vize için Gerekli Evraklar

 • Başvuru formu
 • 2 biyometrik fotoğraf (son 3 ay içerisinde çekilmiş olmalı)
 • Angola’dan ticari davet mektubu (davet eden firma iletişim ve adres bilgileri mutlaka bulunmalı) davetiye onay için öncelikle angolavize@gmail.com  adresine mail olarak gönderilip, onay alınmalıdır.
 • Davet eden firma yetkilisine ait kimlik fotokopisi
 • Şirket anketli kâğıdına kaşe ve imzalı vize talep dilekçesi
 • Şirket imza sirküleri fotokopisi
 • Faaliyet ve oda sicil belgesi
 • Vergi levhası fotokopisi
 • SSK işe giriş bildirgesi
 • Son 3 aylık maaş bordrosu (kaşe ve imzalı)
 • Şirket banka hesap dökümü (son 3 aylık banka tarafından kaşeli ve imzalı olmalıdır.)
 • Otel ve uçak rezervasyonu
 • Pasaport fotokopisi ve pasaportun kendisi (pasaport süresinin vize bitiminden itibaren minimum 9 ay süresinin olması gerekmekte. )
 • Sarıhumma aşı kartı