Benin Turistik Vize

Benin’e seyahat edecek olan Türk Cumhuriyeti vatandaşlarının öncelikle ülkeyi ziyaret amaçlarını belirlemeleri ve bu amaca uygun bir vize türüne başvurmaları gerekir. Başvurulacak vize türüne göre yetkili makamlara ibraz edilmesi gereken evraklarda farklılıklar olacaktır. Bu evrakların doğru ve eksiksiz bir şekilde temin edilmesiyle oluşturulan vize dosyası ile Benin vize başvuruları sorunsuz bir şekilde onaylanacaktır. Eğer Benin’i gezmek ve ülke kültürünü yakından tanımak için bu ülkeye gidilecekse Benin Turistik vize başvurusunda bulunulmalıdır.

Benin turistik vize başvurularınız için gerekli olan tüm prosedürleri yakından takip ederek, sonuç odaklı hizmet anlayışını benimseyen Vize İşlem Merkezi, deneyimli danışmanlarıyla uzun yıllardır hizmet vermektedir. Benin turistik vizesi için gerekli olan evrakların temini, hazırlanması ve yetkili makamlara ibrazı gibi konuların tümünde size destek olan firmamız, akredite vize danışmanlık firmasıdır.

Benin Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Benin Cumhuriyeti’ne turistik amaçla seyahat etmeyi planlayan bordo, yeşil ve gri pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahatleri öncesi Benin turistik vizesi almaları gerekmektedir. Sadece siyah (Diplomatik) pasaport sahibi Türk vatandaşları 180 gün içinde 90 günü aşmayacak seyahatlerinde vizeden muaf tutulmuşlardır. Benin turistik vizesi 30 günlük ve tek girişli olarak verilmektedir.

Benin turistik vize başvurularının karara bağlanması için Türkiye’deki tek yetkili makam Benin Ankara Büyükelçiliği’dir. Benin’in İstanbul ve İzmir Fahri Konsoloslukları bulunsa da bu Konsoloslukların vize başvurusu kabul etme ve başvuruyu karara bağlama yetkileri bulunmamaktadır.

Benin Turistik Vizesi Nereden Alınır?

Benin turistik vize başvuruları, Ankara Büyükelçiliği’ne şahsen müracaat edilmesiyle veya Benin e-vize başvuru adımlarını izleyerek gerçekleştirebileceği gibi vize danışmanlığı hizmeti veren akredite firmalar aracılığıyla da yapılabilir. Firmamız aracılığıyla Benin turistik vize başvurunuzu yapabilir ve vizeniz içi gerekli olan tüm teknik konularda vize danışmanlarımızın desteğini alabilirsiniz.  Firmamız Benin turistik vize işlemleriniz için Ankara’ya gelmenize gerek kalmadan, tüm vize işlemlerini sizin adınıza yürütür ve sonuçlanan vizenizi kargo yoluyla adresinize kadar ulaştırır.

Benin Büyükelçiliği’ne yapılacak olan Benin turistik vize başvuruları için pasaportunuzun 10 yıldan eski olmaması ve seyahat tarihinden itibaren 6 ay geçerlilik tarihinin olması zorunludur.

Bununla birlikte Benin turistik vize başvurusu öncesi sarıhumma, aşısı yaptırılmalı ve aşı kartının Benin turistik vizesi başvuru evraklarıyla birlikte Benin vize birimine ibraz edilmesi gerekir. Ayrıca, Hepatit A ve B, Menenjit, Karma aşı (Difteri, Tetanos, Polio), Tifo aşılarının yaptırılması tavsiye edilmektedir. Söz konusu aşılar Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’nın Seyahat Sağlığı Merkezleri’nde yaptırılabilmektedir.

Benin Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Benin kapı vizesi ve Benin acil vize uygulaması bulunmadığı için ülkeye yapılacak olan seyahatler öncesi Benin Ankara Büyükelçiliği vize bölümüne müracaat ederek vize işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Benin turistik vize işlemleriniz için gerekli olan tüm evrakların eksiksiz bir şekilde temin edilmesi ve Benin turistik vize başvuru formunun doğru şekilde doldurulmasının ardından vize müracaatınız Benin vize birimi tarafından incelemeye alınacaktır. Gerekli olan tüm evrakların Benin vizesi yetkili mercileri tarafından kabul edilmesin ardından, vize başvurunuz 3-4 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.