Benin Ticari Vize

Afrika ülkelerine gerçekleştirilecek olan seyahatleriniz için gerekli olan vize başvuru işlemlerinizi güvenilir, hızlı ve ekonomik olarak sonuçlandırmaya yardımcı olan firmamız, Benin vize başvurularınızda da deneyimli kadrosuyla hizmet sağlamaktadır. Uzun yılların verdiği deneyim ve tecrübeyle, sonuç odaklı ve müşteri memnuniyetini ön planda tutarak verdiğimiz vize danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilir ve sorunsuz bir vize deneyimi yaşayabilirsiniz.

Benin Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Benin Cumhuriyeti’ne iş, toplantı, seminer, fuar ve ticari faaliyet yürütmek amacıyla seyahat etmeyi planlayan; umuma mahsus, hizmet ve hususi pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Benin ticari vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Ancak diplomatik (siyah) pasaport sahibi Türk vatandaşları 90 günü aşmayacak ziyaretlerinde Benin vize başvurusu yapmalarına gerek yoktur.

Benin ticari vizesi 3 aylık çok girişli ve 6 aylık çok girişli olarak verilmektedir. Bunun yanı sıra Benin’e daha önce gerçekleştirdiğiniz bir ziyaret varsa, sizin adınıza 1 yıllık çok girişli vize alabiliriz.

Benin ticari vize başvuruları için pasaportunuzun 10 yıldan eski olmaması ve planladığınız seyahat tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Bununla birlikte, başvuru yapacağınız vize türüne göre Benin vize birimlerine teslim edeceğiniz evraklar da farklı olacağı için Benin ticari vize başvuru evraklarının doğru ve eksiksiz olarak temin edilmesi gerekir. Aksi halde Benin ticari vize başvurunuz olumsuz olarak değerlendirilir ve yapmayı planladığınız ticari faaliyetlerin aksamasına neden olarak zaman kaybı yaşayabilirsiniz.

Benin ticari vize başvuruları Benin Ankara Büyükelçiliği tarafından kabul edilmektedir. Benin Cumhuriyeti’nin Benin İstanbul Fahri Konsolosluğu ve Benin İzmir Fahri Konsolosluğu bulunmakla birlikte Fahri Konsoloslukların Benin ticari vize verme yetkileri yoktur.

Nereden Alınır?

Benin ticari vize başvurusunda bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize vermeye yetkili olan tek makam Benin Ankara Büyükelçiliği‘dir. Ülkeye yapılacak olan ticari amaçlı ziyaretlerde yetkili birimlerin talep ettiği tüm evrakların doğru ve eksiksiz bir şekilde dosyalanması ve Benin vize birimine ibraz edilmesi gerekir.

Diğer bir seçenek ise Benin Büyükelçiliği’ne vize müracaatı yapmaya yetkili vize danışmanlığı aracılığı ile Benin ticari vize müracaatında bulunmaktır. Firmamız, Benin Büyükelçiliği vize müracaatlarında, müşterilerinin adına başvuru yapmaya ve sonuçlanan başvuruları teslim almaya tam yetkilidir. Benin ticari vizesi için Türkiye’nin tüm illerinden, vize başvuru evraklarınızı firmamızın profesyonel danışmanlarına ulaştırarak Benin ticari vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

1 Ocak 2019 tarihi itibariyle Benin e-vize uygulaması da yürürlüğe girmiştir. Daha çok acil seyahatler için tercih edilen Benin e-vize müracaatı için de firmamızdan destek alabilir ve vize başvurusu için gerekli olan tüm evraklarınızı, e-posta yoluyla firmamıza ileterek Benin ticari vize başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz.

Benin Ticari Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Benin ticari vize başvuru evraklarınızı doğru bir şekilde hazırlanması durumunda Büyükelçiliğin yoğunluğuna göre vizeniz ortalama 3-4 gün içinde sonuçlanmaktadır. Ancak eksik ve yanlış evraklar neticesinde Büyükelçilik vize birimi, ek evrak talebinde bulunabilir ve dolayısıyla vize işlemlerinizin sonuçlanması uzayabilir. Dolayısıyla yetkili bir vize danışmanlığı aracılığıyla yaptığınız vize başvurularınız daha kısa sürede ve sorunsuz bir şekilde yürüyeceğini hatırlatmak isteriz.

Benin Ankara Büyükelçiliği resmî tatiller haricinde hafta içi 10.00 ila 12.00 saatleri arasında vize müracaatlarını kabul etmekte ve işleme koymaktadır. Sorunsuz bir vize deneyimi yaşamak için Benin ticari vize başvuru evraklarını seyahatinizden 10 gün önce firmamıza ulaştırmanızı öneririz.