Gambiya Turistik Vize

Vize İşlem Merkezi olarak Gambiya’yı turistik sebeplerle ziyaret edecek olan kişilerin vize işlem sürecini titizlikle takip ediyoruz. Dinamik ve uzman vize danışmanlarımızla Gambiya turistik vize işlemlerinizi hızlı ve ekonomik şekilde sizin adınıza yürütüyoruz.

Gambiya’ya Turistik Vize Nasıl Alınır?

Öncelikle seyahatini gerçekleştirecek olan kişi veya kişilerin Gambiya’ya gitmeden önce gidiş sebebine uygun olan vize tipine karar vermesi gerekmektedir. Eğer kültürel ve sanatsal aktivitelerle birlikte yeni bir yeri keşfetmeyi amaçlıyorsanız size uygun vize tipi Gambiya Turist Vizesi olacaktır. Aynı zamanda bir arkadaşınız, akrabanız veya tanıdığınızı ziyaret etme niyetindeyseniz de yine size uygun vize tipi Gambiya Turist Vizesi olacaktır.

Gambiya’ya seyahat edecek Bordo (Umuma Mahsus), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, seyahatleri öncesinde Gambiya vizesi almak zorundadır. Siyah (Diplomatik) pasaport sahipleri, 90 günü aşmayan seyahatlerinde vizeden muaftır.

Gambiya Turist Vizesinin üç ay süreli çok girişli olarak verilmektedir. Gambiya Express vize uygulaması bulunmamaktadır.

Vize başvurusu için gerekli olan kişisel evraklarınızı temin etmeniz durumunda firmamız danışmanlığında Gambiya Turist vizeniz en güvenilir şekilde sağlanacaktır. Vize başvurunuzu seyahat tarihinizden en az on gün önce yapmanızı öneriyoruz. Ülke sınırında herhangi bir problemle karşılaşmamanız için, pasaportunuzun deforme olmasına özellikle dikkat etmeniz tavsiye ediyoruz.

Pek çok Afrika ülkesinde görülen salgınların başında gelen sarıhumma hastalığından korunmak için ülkeye girmeden en az 10 gün önce sarıhumma aşısı olmanız ve uluslararası sarı humma aşı kartını yanınızda bulundurmanız zorunludur. Vize bitiş tarihinizden itibaren pasaportunuzun geçerlilik süresi en az 6 ay olmalıdır.

Gambiya Turist Vizesi Nereden Alınır?

Gambiya’ya Turist Vizesi verme yetkisine sahip tek merci Ankara’daki Gambiya Büyükelçiliğidir. Ancak Vize İşlem Merkezi olarak büyükelçiliğe gitmenize gerek kalmadan vize işlemlerinizi sonuçlandırıp sonrasında kargo/kurye aracılığıyla size teslim ediyoruz.

Gambiya turistik vize başvurusu için gerekli evraklar

  • Pasaport aslı ve fotokopisi (Dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olmalıdır)
  • Eksiksiz doldurulmuş Gambiya vize başvuru formu
  • İki adet biyometrik vesikalık fotoğraf
  • Seyahat amacını bildiren vize talep dilekçesi
  • Uçak bileti rezervasyonu
  • Otel rezervasyonu

Gambiya turistik vize başvuru formu

Gambiya Turistik Vize Ücreti

Gambiya turistik vize ücreti, vize başvurunuzun incelenmesi, takibi ve uygun görülmesi halinde pasaportunuza basılacak olan stiker için talep edilmektedir.

Başvuru işlemlerinin sonuçlanması ortalama 5 iş gününü sürmektedir.

SüreGiriş SayısıGambiya Turistik Vize Ücreti
3 Aylık Turistik VizeÇok girişli100 $

Gambiya Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vize İşlem Merkezi olarak Gambiya Turistik Vize işlemlerinizi 4-5 iş günü içerisinde sonuçlandırıyoruz. Başvuru yapacak kişilerin vize danışmanlarımızdan daha detaylı bilgi almalarını öneririz.