Küba Turistik Vize

Küba Turistik Vize

Turistik bir ülke kapsamında olduğu için Küba Turistik Vize başvuruları kolayca sonuçlandırılabilmektedir. Ancak bu yazımızda, Küba’ya turistik vize başvurusunda bulunacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını ilgilendiren bazı detaylara yer vereceğiz.

Küba’ya Vize Var mı?

Seyahat edilecek ülkeler için ilk akla gelen soru bu olsa gerek. Küba’ya vize var ancak sadece Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için vize uygulanmaktadır. Fakat Küba vizesi için normal pasaport prosedürleri uygulanmaz.

Küba Vize Kartı Nedir?

Küba Turistik Vize başta olmak üzere, Küba’ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ülkeye giriş kapsamında “vize kartı” çıkarılmaktadır. Yetkin Küba vize servisinin kaşesi ile tescillenen, Küba Büyükelçiliği’ne ait barkod numarasının bulunduğu bir seyahat kartı olan vize kartı ile Küba’ya girilmektedir.

Unutulmaması gereken bir nokta ise, Türkiye’de yaşayan yabancıların Küba vize başvurularında ikamet iznini sunması şartının arandığıdır.

Küba Vizesi Çıkartma

Küba için bütün vize işlemlerinizi yürütmeye yetkin Vize İşlem Merkezi olarak bizimle irtibata geçmeniz hâlinde evinizden dâhi çıkmanıza gerek kalmadan sizin için Küba vizesi işlemlerinizi sonuçlandırabiliriz. Siz de Küba vizesi başvurunuz için şimdi 0312 419 09 22 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz!

Küba Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?

Ek evrak talep edilmediği ve evraklar eksiksiz, doğru olarak teslim edildiği takdirde bir ilâ iki gün içinde Küba turistik vize işlemleri neticelendirilmektedir. Yine de seyahatinize göre olabildiği kadar erken vize başvurusu gerçekleştirmeniz tavsiye edilir.

Küba Turistik Vize Ücreti

Küba turistik vize ücreti, dönemsel olarak ve her yıl değişmektedir. Güncel Küba vize ücretleri hakkında 0312 419 09 22 numaralı telefondan irtibat kurmanız ve alanında profesyonel danışmanlarımızdan bilgi almanızı öneririz.

Küba Turistik Vize Kaç Gün Geçerli?

Vize işleminiz başlarken, aklınıza gelecek sorular arasında vizenizin kaç gün geçerli olacağı da bulunabilmektedir. Küba vizenizin alındığı yıl içinde geçerli olduğunu ancak ülkeye giriş yapmanız hâlinde 30 gün konaklama imkânı sunduğunu bilmenizde yarar var.

Alacağım Vize ile Küba’ya Kaç Kez Gidebilirim?

Küba turistik vize başta olmak üzere bu ülkeye giriş için alacağınız tüm vizeler tek giriş ve tek çıkış hakkı sunar. Yani bir vize ile Küba’ya sadece bir kez girebilirsiniz.

Küba Turistik Vizesi Almanın Zor Olduğu Günler

Küba Büyükelçiliği‘nin hangi günler ve haftalarda kapalı olduğunu bilmek hem Küba’ya yapacağınız seyahatinizi planlarken hem de Küba turistik vizesi başvurusu işlemlerinizi gerçekleştirirken size faydalı olacaktır.

1-2 Ocak’ta Küba Millî Günü, 1 Mayıs’ta İşçi Bayramı, 25-27 Temmuz tarihlerinde Ulusal Direniş Günü, 10 Ekim’de Bağımsızlık Günü, 25 Aralık’ta Noel ve 31 Aralık’ta Yeni Yıl kapsamında resmi kurumlar kapalıdır.

Siz de Küba Turistik Vize başvuru işleminiz başta olmak üzere tüm vize işlemleriniz için alanında yetkin bir kuruluş olan Vize İşlem Merkezi’ne başvurabilir, böylece vize sürecinizi sonuçlandırmak için ilk adımı atabilirsiniz.