Küba Ziyaret Vizesi

Küba’da yaşamakta olan akrabanızı, arkadaşınızı veya bir yakınınızı ziyaret etmek için Küba Ziyaret Vizesi almanız gerekmektedir. Küba Ziyaret Vizesi için en önemli evrak ise, Küba’da yanında kalacağınız yakınınızdan almanız gereken davet mektubudur. Gelin, Küba Ziyaret Vizesi için önem teşkil eden diğer detaylara da göz atalım…

Küba Ziyaret Vizesi İçin Şahsen Başvurabilir miyim?

Küba ziyaret vizesi için Konsolosluk biriminin yetkilendirmiş olduğu turizm seyahat acenteleri aracılığıyla başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bu nedenle Küba Ziyaret Vizesi için 0312 419 09 22 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir, acentemiz ile vize başvuru işleminizi başlatabilirsiniz.

Hangi Pasaportlar için Küba Vizesi İstenir?

Sadece Bordo (Umuma Mahsus) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Küba’ya yapacakları seyahatler öncesinde vize almalıdır. Küba Vize Kartı, 30 güne kadar olan seyahatlerde geçerli olup daha uzun süreli ziyaretlerde Küba’da yaşamakta olan bir yakınınız ile yerel makamlara başvuru yapmanız ve vize sürenizi uzatmanız gerekmektedir.

Küba Ziyaret Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bölge farkı gözetilmeden, Türkiye’nin her yerinden gerçekleştirilebilen Küba Ziyaret Vizesi sürecinde, kargo ile gönderilen evrakların aksatacağı zaman dilimi de gözetilmelidir. Küba Ziyaret Vizesi, normal şartlarda aynı gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Resmi tatiller ve Pazar günleri bu sürece dahil değildir.

Kısa sürede sonuçlanacağı düşünülerek Küba Ziyaret Vizesi’ne geç başvuru yapılmaması, en az bir hafta öncesinden başvuru yapılması Vize İşlem Merkezi’nin tavsiyesidir.

Küba Ziyaret Vizesi Ücretleri

Küba vizesi için ödeyeceğiniz harç bedeli her yeni yılda değişiklik gösterebilmektedir. Güncel vize ücreti için bizi arayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Küba Ziyaret Vizesi İçin İstenen Evraklar

Diğer Küba vizelerinde olduğu gibi Küba ziyaret vizesi için de 30 günü aşmayan seyahatlerinizde firmamız tarafından düzenlenen Küba vize kartı ile evrak gerekmeksizin seyahatlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 30 günün üzerindeki ziyaretleriniz için firmamız ile iletişime geçerek güncel evrak listesini isteyebilirsiniz.