Cezayir Ticari Vize

Cezayir ticari vize, iş gerekçesiyle Cezayir’e seyahat etmek isteyen kişilerin alması gereken vize türüdür. Ticari vizenin kapsamına iş seyahatleri, kongreler, fuarlar, eğitimler ve seminerler de girmektedir. Bu nedenle Cezayir ticari vize başvurusu yapılırken, seyahat amacının ne olduğu, başvuru evraklarında ne olarak belirtildiği oldukça önem arz etmektedir. Çünkü hazırlanacak evraklar, başvuru süreleri, başvurunun sonuçlanma süreleri Cezayir vize türlerine göre farklılık göstermektedir.

Cezayir ticari vizesi alabilmek için öncelikle ziyaret edilecek firmadan alınacak davetiye mektubunun başvuru evrakları arasında bulunması gerekmektedir. Davetiye mektubunun Fransızca olarak hazırlanması ve mutlak surette yerel belediyeden onaylı olması gerekmektedir. Belediyeden onaylı olmayan davetiyeler Konsolosluk nezdinde hiçbir şekilde kabul edilmemektedir. Davetiye yazısı, içeriğe ilişkin esaslı unsurlardan bir tanesi olup, eksik veya yetersiz olması halinde Cezayir ticari vize başvurusu Konsolosluk veya Büyükelçilik tarafından reddedilmektedir.

Ticari vize almak için davetiye yazısının yanı sıra geçerlilik süresi prosedürlere uygun olan pasaportunuz, çalıştığınız firmanın tescilini veya yönetim kurulu kararlarının yayınlandığı ticaret sicil gazetesinin ilgili sayfasının fotokopisi, vergi levhası fotokopisi gibi birçok evrak, Cezayir ticari vize başvurusu içerisinde bulunmalıdır.

Firmamız, Cezayir’de pazar araştırması yapmak isteyen ancak ticari davetiyesi bulunmayan kişilere, ticari davetiye temin etmektedir. Böylece ticari vize başvurunuz için önemli bir engeli ortadan kaldırıyoruz.

Cezayir ticari vize süresi, davetiyede belirtilen süre ve giriş sayısı ile sınırlıdır. Ticari vizeler;

 • Bir ay tek girişli
 • Üç ay çok girişli
 • Altı ay çok girişli

olarak alınabilmektedir.

Normal şartlarda, ilk kez ticari vize alacak kişilere sadece bir aylık tek girişli vize verilmektedir. Ancak, Vize İşlem Merkezi ayrıcalığı ile ilk ticari vizenizi; üç ay çok girişli veya altı ay çok girişli olarak alabilmeniz mümkündür.

Vize başvurunuzdaki evrakların eksik olmaması, konsolosluk veya büyükelçilik tarafından talep edilebilecek ek evrakların zamanında ibraz edilmesi, sürelere dikkat edilerek başvuru sürecinin özenle takibinin yapılması için profesyonel vize danışmanlığı almanız, başvurunuzun başarıyla tamamlanması için oldukça önemlidir. Vize İşlem Merkezi (VİM) olarak Cezayir ticari vize başvurusu başta olmak üzere tüm vize işlemlerinin takibini profesyonel bir şekilde uzman ve tecrübeli ekibimizle gerçekleştirmekteyiz. Bizlerle iletişime geçmeniz halinde, aklınızdaki tüm soru işaretlerine çözüm bulabilir, Cezayir ticari vize hakkında tüm işlemlerin tarafımızca yürütülmesini sağlayarak zamandan kazanabilir, endişelerinize son verebilirsiniz.

Cezayir Ticari Vizesi için Gerekli Belgeler

 • En az bir yıl geçerlik süresi olan pasaportun aslı
 • 3,5 x 4,5 mm ebatında iki adet fotoğraf (arka fon beyaz)
 • Şirket antetli kağıdına Cezayir Büyükelçiliğine hitaben gidiş amacını belirten Türkçe veya Fransızca yazılmış dilekçe (şirket kaşeli ve imzalı olmaldır)
 • Oda kayıt sicil sureti (güncel tarihli)
 • Faaliyet belgesi fotokopisi (güncel tarihli)
 • Vergi levhası fotokopisi (son dönem)
 • Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi
 • İmza Sirküleri fotokopisi
 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı fotokopisi (arkalı önlü)
 • Uçak Bileti Rezervasyonu
 • Cezayir yerel makamlarından Fransızca olarak hazırlanmış davetiyenin aslı

Cezayir Ticari Vizesi Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Cezayir ticari vizesi alabilmek için ziyaret edeceğiniz kurum veya firmadan davetiye yazısı almalısınız. Davetiye mektubu niteliğinde olacak bu yazı, başvuru evrakları arasında mutlaka bulunmalıdır. Aksi halde başvurunuz reddedilecektir.
 • Pasaportunuz son 10 yıl içinde alınmış olmalı ve seyahat bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğe sahip olmalıdır.
 • Antetli kağıda, Cezayir Büyükelçiliği’ne hitaben başvuru sahibinin seyahat amacını belirten ıslak imzalı bir dilekçe, şirket yetkilisi tarafından yazılmalı ve sürelere dikkat edilerek büyükelçiliğe ibraz edilmelidir.
 • Cezayir ticari vize başvurusu evrakları arasında ticaret odası kayıt sicil sureti, faaliyet belgesi fotokopisi, vergi levhası fotokopisi, ticaret sicil gazetesi fotokopisi, imza sirküleri, nüfus cüzdanı fotokopisi, otel ve uçak rezervasyonları, ikametgâh teskeresi, Cezayir yetkili makamlarınca tarafınıza tevdi edilen davetiyenin aslı gibi birçok evrak yer almalıdır. Herhangi bir eksiklik tespit edilmesi halinde başvurunuz reddedilecektir.

Cezayir Ticari Vize Ücreti

Cezayir ticari vize ücreti, birçok kişi tarafından merak edilen konular arasında ilk sırada yer almaktadır. Vize ücretinin belirlenme süreci, başvuru sahibinin hukuki statüsü, özel durumları, başvuru amacı, kaç gün seyahat edeceği, geri dönüş uçak biletinin olup olmadığı, başvurusunun hangi kategoride ele alınacağı gibi birçok etmene bağlı olarak ilerlemektedir. Bu nedenle Vize İşlem Merkezi (VİM) firmamız ile iletişime geçerek asıl vize ücreti dahil olmak üzere sizlerin yerine başvurunun ve takibinin yapılmasını da kapsayan Cezayir ticari vize ücreti hakkında bilgi almanız, en avantajlı seçeneği oluşturmaktadır.

Vize Başvurusu İçin Neden Vize İşlem Merkezi (VİM) İle Çalışmalısınız?

Uzun yıllardır vize alanında başarıyla faaliyetlerini sürdüren firmamız Vize İşlem Merkezi (VİM) ile çalışmanız, Cezayir ticari vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması noktasında oldukça önemlidir. Çünkü birçok başvuru, başta evrak eksikliği olmak üzere çeşitli nedenlerle reddedilmektedir. Reddedilen başvurular da hem ekstra masraflara, hem de vakit kaybına sebep olmaktadır. Bu nedenle firmamızla iletişime geçerek başvurunuzun hazırlanmasını ve takibinin yapılmasını talep etmeniz, başvuru sahibi açısından en mantıklı ve en avantajlı seçenektir. Firmamıza, iletişim sayfamızdan veya 0312 419 09 22 nolu telefon hattımızdan ulaşabilirsiniz.