Kanada Göçmenlik

Kanada ticari sebeplerden, eğitim ile ilgili sebeplerden ve turistik nedenlerden her yıl milyonlarca ziyaretçi almaktadır. Ziyaretçilerin ülkeye giriş yapabilmesi için aldıkları Kanada vizesi başvuruları, gidenlerin ülkede göçmen olarak kalmasını engellemek amacıyla titizlikle takip edilir. Bu nedenle Kanada vize başvurusu ayrı, Kanada göçmenlik başvurusu ayrı koşullar altında değerlendirilmektedir.

Kanada’ya göçmenlik için gidenler, -seçme ve seçilme hakkı hariç- tüm sosyal vatandaşlık haklarına sahip olurlar. Vatandaşlar gibi vergi öder, eğitim ve sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanırlar. Kanada vatandaşlığına sahip olduktan sonra, seçme ve seçilme hakkına da sahip olabilir, aynı zamanda kendi vatandaşlığınızı da koruyabilirsiniz. Kanada göçmenlik başvurusu koşulları aşağıdaki gibidir.

Kanada Göçmenlik Başvurusu Koşulları Nelerdir?

Göçmen olarak gidilmek istenen farklı bölgeler için başvuru ofisleri farklı olmakla birlikte, Kanada göçmenlik başvuruları Kanada Büyükelçiliği’nde değerlendirilir. Göçmenlik başvurusu için müracaat eden herkes, bir puanlama sistemine tâbi tutulur. Başvuru için standart ziyaret başvurusunda olduğu gibi kimlik, aile bilgi formu, finansal belgeler gibi evrakların dışında bu puanlama sisteminden geçmiş olmak gerekir.

Vasıflı çalışanlar, yatırımcılar ve öğrenciler için farklı puan sistemleri vardır. Bir kişi tüm kategorileri karşılıyorsa, herhangi birinden başvuru yapabilir. Başvuracağınız kategoriye göre başvuru formu, harç ücreti, başvuru ofisleri, süreç ve yüz yüze mülakat prosedürleri farklılık gösterir. Eğer partneriniz (eş, nişanlı, sevgili) de sizinle gelecekse, onun vasıfları da puanlanır. Kanada’da yaşayan bir akrabanız varsa ekstra puan alabilirsiniz.

Sonuçta bu prosedürler izlenerek başvuru yapılır ve başvurunun kabul edilmesi halinde Kanada Göçmenlik Vizesi alınır. Bu izni alan kişi, Kanada vatandaşlarının sahip olduğu neredeyse tüm haklara sahiptir.

Nasıl Kanada Vatandaşı Olunur?

Kanada vatandaşlığı almak için Kanada’da göçmen olarak en az 3 yıl bulunmuş olmalısınız. Bu süre boyunca çalışma zorunluluğu yoktur. Finansal olarak yeterliliğiniz varsa, hiçbir şey ile meşgul olmadan da Kanada’da göçmenlik yapabilirsiniz. Bu sürenin ardından Kanada vatandaşlığı alabilirsiniz.

Kanada Göçmenlik İçin Neden Vize İşlem Merkezi?

Gerekli evraklar, başvurulacak ofis ve puanlama kriterleri hakkında ne kadar araştırma yapılsa da; profesyonel bir vize danışmanlık firmasının erişebileceği doğrulukta bilgiler bulamayabilirsiniz. Bunun yanında bireysel koşullarınız ve farklılıklarınız için şartlar değişkenlik gösterebilir. Bu durumda kendinize özel kriterler hakkında mutlaka bir danışman desteği almalısınız.

Kanada göçmenlik başvurusu, herhangi bir seyahat vizesinden çok daha önemli bir konu olduğundan titizlikle yürütülmeli ve herhangi bir eksiklik olmamalıdır. Vize İşlem Merkezi (VİM) her türlü vize ve göçmenlik konularında yetkinlik sahibi, profesyonel ve çalışkan bir firmadır. Kanada göçmenlik işlemlerinizi VİM ekibine emanet ederek, başvurunuzun daha hızlı ve eksiksiz şekilde sonuçlanmasını sağlayabilir, tek başına olduğunuzdan daha fazla özgüven hisseder ve daha az yorulursunuz.

Vaktiniz kıymetliyse ve göçmenlik başvurusu sizin için önemliyse mutlaka VİM’nin alanında uzman danışmanlarına başvurarak uygun fiyat, hızlı çözümler, yüksek kalite ve güvenilirlik ile işlemlerinizi sonuçlandırmalısınız. Vize ve göçmenlik konuları hakkında doğru ve kesintisiz bilgi için hemen 0312 419 09 22 numaralı telefondan VİM danışmanlarına müracaat edin.