Kanada Ticari Vize

Kanada gerek aile ziyaretleri, gerek iş ziyaretleri, turistik ziyaretler ve ticari ziyaretler için yıllık ortalama 20 milyon ziyaretçi çeken bir ülkedir. Ağırlıklı olarak iş seyahatleri ve ticari nedenlerle ziyaretçi alan Kanada’ya bu sebeplerle giriş yapmak için, Kanada ticari vize alınmalıdır. Kanada ticari vize ile, kısa süreli olarak ülkeye giriş yapabilir, fuar ve konferanslara katılabilir, çeşitli iş kollarında yatırım yapabilir, ülkeyi istihdam açısından değerlendirebilir ve iş imkanlarını inceleyebilirsiniz. Bu vize ile Kanada’da yalnızca altı ay kalınabilmektedir.

Kanada vize başvurusu Kanada Konsolosluğu’na yapılır. Ticari vize için konsolosluğa bizzat gidip parmak izi vermenize gerek yoktur. Kanada vizesi başvuru koşulları ve başvuru için gerekli evrak listesi aşağıdaki gibidir.

Kanada Ticari Vize Başvuru Koşulları

Kanada vizesi başvurusu yapmak için belirli koşullara uyulmalıdır; aksi takdirde vizenin onay süresi ertelenebilir ya da vize başvurunuz reddedilebilir. Normal koşullarda onay süresi 14 gün olmakla birlikte, herhangi bir aksaklık ihtimaline karşın başvuru seyahat tarihinden en az 1 ay önce yapılmalıdır. Kanada Ticari Vize başvuru koşulları şunlardır;

 • En fazla 6 aylık bir seyahat planı yapılmalıdır.
 • Kanada’da iş başvurusu yapmak ya da işe girmek düşünülmemelidir.
 • Aylık maddi kazancın sağlandığı işyeri Kanada’dan farklı bir ülkede olmalıdır.
 • Başvuru formu ve diğer evraklar eksiksiz ibraz edilmelidir.
 • Geçerli bir pasaporta sahip olunmalıdır.
 • Seyahati karşılayacak yeterli maddi kaynağa sahip olunmalıdır.
 • Herhangi bir sabıka kaydı olmamalı ve suç, güvenlik veya sağlık tehdidi taşınmamalıdır.

Kanada Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Kanada vizesi için gerekli ortak evrak listesi aşağıda olmakla birlikte, ticari vize için talep edilen ekstra evrakları bir vize danışmanlık firmasından öğrenebilirsiniz.

 • Kanada Ticari Vize başvurusu için online başvuru formu indirilmeli ve doğru bilgilerle eksiksiz olarak doldurulmalıdır.
 • Başvuru için aile üyelerinin medeni hali, yaşı, cinsiyeti, doğum tarihi ve mesleği gibi bilgileri içeren aile bilgi formu da doldurulmalıdır.
 • Geçerli pasaportunuz, seyahat tarihinizden sonra en az 6 ay daha geçerli olmalıdır ve vize basımı için boş sayfaları olmalıdır.
 • Daha önce sahip olduğunuz yeni-eski tüm pasaportların kaşeli ve vize basılmış fotokopisi çekilmelidir.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, kimlik fotokopisi ve 2 adet biyometrik fotoğrafınız olmalıdır.
 • Daha önceden yapılmış ve ödemesi alınmış otel ve uçak rezervasyonu da evraklar arasına eklenmelidir.

Ticari Vize Alırken Niçin Vize Danışmanı İle Çalışmalısınız?

Kanada vizesi almak, zor olmasa da incelikli ve uzun bir işlemdir. Vize başvurularında yapılabilecek en küçük hata ya da herhangi bir bilginin eksikliği, uzun süreler vize alamamaya sebep olabilir. Bu durumda masraflar, seyahat tarihinin kaçırılma ihtimali, yanlış bilgiler yüzünden ortaya çıkabilecek hukuki sorumluluk gibi sonuçlar da ekstra dezavantajlardır. Bu nedenle, yalnızca Kanada Ticari Vizesi için değil, tüm vize işlemlerinde bir danışmanlık firması ile çalışılmalıdır.

Neden Vize İşlem Merkezi?

Vize başvurusu yaparken mutlaka bir danışmanlık firması ile çalışmanız gerektiğinden bahsettik. Peki neden tercihinizi VİM’den (Vize İşlem Merkezi) yana yapmalısınız?

VİM, Kanada vize işlemleri konusunda uzman, deneyimli ve güler yüzlü ekibiyle, vize başvurularınızı kolay, hızlı ve eksiksiz bir şekilde sonuçlandırmak için tüm süreci titizlikle yürütür. Ayrıca vize için gerekli tüm prosedürler hakkında doğru ve kesintisiz bilgi sağlayarak aklınızdaki soru işaretlerini giderir.

Vize başvurusu konusunda Vize İşlem Merkezine güvenerek, seyahatiniz için gerekli diğer işlerinize vakit ayırabilir, vize alma sürecinizi hızlandırabilir, üstelik tüm bunları yapmak için Ankara’ya kadar gitmek zorunda kalmazsınız. Kanada ticari vize hakkında tüm sorularınız için hemen 0312 419 09 22 nolu telefondan danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. Vaktiniz kıymetliyse VİM yanınızda!