Dubai Transit Vize

Dubai transit vize, üçüncü bir ülkeye giderken Dubai üzerinden aktarma yapılması gerektiği yani, BAE’nin sınırlarından geçebilmek için alınan bir vize türüdür.

Dubai transit vize başvurusunda bulunan kişiler, Dubai üzerinden aktarma yapacakları ülkeye girmeden önce Uluslararası Dubai Havalimanı’nda en fazla 96 saat konaklayabilir.

Yolcuların, 24 saati geçmemek ve Uluslararası Dubai Havalimanı’ndan çıkmamak koşuluyla transit vize almalarına gerek yoktur.

Dubai transit vizesi tek seferliktir. Dubai üzerinden yapılacak her aktarma yani her giriş ve çıkış için Dubai transit vize başvurusu yapılması gerekir.

Dubai üzerinden gideceğiniz ülkeye, seyahat sebebiniz ister turistik, ister ticari amaçlı olsun, Dubai transit vizesi için kullanacağınız pasaportunuz seyahat tarihinden 3 ay sonrasına kadar geçerli olmalıdır.

Umama Mahsus (bordo) pasaport sahipleri, Dubai’den aktarmalı olarak başka bir ülkeye seyahat etmek istemeleri durumunda, transit vize başvurusu yapmalıdır. Diplomatik (siyah), hususi (yeşil) ve hizmet (gri) pasaport sahipleri, Dubai üzerinden başka bir ülkeye gitmek için transit vizeden muaf tutulur.

Dubai Transit Vize Başvuru Evrakları:  Pasaport, T.C. kimlik fotokopisi, bir adet vesikalık fotoğraf, aktarma yapılacak ülkenin uçak bileti, vize ücretini gösterir banka dekontu ve Dubai vize başvuru formuyla elektronik ortam üzerinden yapılır.

Dubai Transit Vizesi Başvurusu (E-vize): Dubai Transit vize başvurusu, internet sayfamız üzerinden yapılır. Kimlik kartı ve pasaport fotokopisi, banka dekontu ve Türkiye’de yaşayan yabancılar için oturum belgesi taratılarak başvuru belgesine eklenir ve firmamız Vize İşlem Merkezine gönderilir. Başvuru formundaki bilgilerin; doğru, eksiksiz ve evraklarınızla uyum olması gerekmektedir.

Başvurunun Sonuçlandırılması: Firmamız aracığıyla yapılan Dubai transit vize başvuru işlemleri, vize başvuru tarihinden itibaren ortalama üç iş günü içinde sonuçlanmaktadır.

Dubai Transit Vize Ücreti: Dubai’ye transit vize ücretini öğrenmek için vize danışmanlık firmamızla iletişime geçilmesi gerekir.

Dubai Transit Vize Nereden Alınır?

Dubai transit vizesi, e-vize özelliği taşımaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçilik ve Konsoloslukları, Dubai Transit Vizesi konusunda yapılan başvuruları kabul etmemektedir. Vize içine gerekli evrakların teslimini de elden yapmanız mümkün değildir. Dubai Transit Vizesi başvurusu, BAE Göçmenlik Ofisi tarafından yetkilendirilmiş vize merkezleri tarafınca yapılabilir. Vize İşlem Merkezi, Dubai transit vize başvurusu konusunda tam yetkili bir seyehat acentedir. Başvurularınızı, firmamız aracılığıyla, güven içinde yapabilirsiniz.