Dubai Ticari Vize

Dubai Ticari Vize Başvurusu

Dubai Ticari Vize, Dubai’ye iş görüşmesi, iş toplantısı, fuarlar, seminerler, organizasyonlar ve diğer ticari faaliyetler nedeniyle seyahat eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye’de oturma izni olan yabancıların başvurduğu bir vize çeşididir.

Dubai ticari vize, kısa süreli Dubai ticari vize ve uzun süreli Dubai ticari vize şeklinde iki türü vardır. Bu vizeler, tek girişli ve çok girişli olabilmektedir.

Kısa süreli olan Dubai ticari vize, 29 gün konaklama imkanı verir. Bu süre sonunda ülkeden ayrılmış olmak gerekir. Vizenin süresi uzatılamaz.

Vizenin geçerlilik süresi, onay tarihinden itibaren 60 gündür.

Uzun süreli Dubai ticari vize, tek veya çok girişli olabilir. Uzun süreli ticari vizeye başvuranlar için konaklama süresi 90 gündür. Bu sürenin geçilmemesine özen göstermek gerekir. Cezai durumlarla karşılaşmamak ve sonraki seyahatlerinizde vize sorunu yaşamamak için bu süreye riayet etmeniz gerekmektedir.

Diplomatik (siyah), hususi (yeşil) ve hizmet (gri) pasaport sahipleri, Dubai ticari vizeden muaftır.

Dubai Ticari Vize Evrakları: Dubai Ticari vize başvurusu, internet sayfamızdan yapılabilir. İnternet sayfamızdaki başvuru formunun doldurularak ve kimlik kartı, pasaport fotokopisi, banka dekontu, fotoğrafınızı tarayıp, başvuru formu ile birlikte e-posta veya iletişim formu aracılığıyla firmamıza gönderilmelidir. Türkiye’de bulunan yabancı pasaport sahipleri, Türkiye’deki oturma belgesini de taratıp yükleyerek başvuru formuyla beraber ibraz etmeleri gerekir.

Dubai ticari vize ücreti: Vize ücretini öğrenmek için vize danışmanlık firmamızla iletişime geçilmesi gerekir.

Dubai ticari vize başvurusunun sonuçlanması: Başvurular resmi tatil günleri dışında 72 saat (üç iş günü) içinde sonuçlanır. Ancak, Dubai Konsolosluklarında yaşanabilen yoğunluk nedeniyle bu süre kimi zaman uzayabilmektedir.

Dubai ticari vize başvurularınız için bize 0312 419 19 03 numaralı hattan ulaşabilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz.