Abu Dabi Vizesi

Abu Dabi, Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti olmakla birlikte; ülkeyi oluşturan yedi emirlikten biridir. Bu emirliklerin her birine gitmek için ayrı ayrı vize alınmasına gerek yoktur. Alınacak herhangi bir Birleşik Arap Emirliği vizesi ile BAE içindeki tüm emirlikler ziyaret edilebilir.

Ülkenin en çok bilinen ve ziyaret edilen emirlikleri, başkent Abu Dabi ve Dubai’dir. Abu Dabi’ye gitmek isteyen Umuma Mahsus (bordo) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Abu Dabi vizesi alması gerekmektedir. Abu Dhabi vizesi elektronik bir vize olmakla birlikte, ülkenin diğer emirliklerine de giriş hakkı sağlar.

Hizmet (gri) pasaportu, Hususi (yeşil) ve Diplomatik (siyah) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ise 90 günü aşmayacak seyahatleri için vize almalarına gerek yoktur.

İçindekiler


Abu Dabi Vizesi Nereden Alınır?

Abu Dabi’ye seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahiplerinin vize almaları gerekmektedir. Abu Dabi vizesi için, Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliği veya İstanbul Başkonsolosluğu hizmet vermemektedir. Abu Dhabi vizesi yalnızca yetkilendirilmiş seyahat acenteleri tarafından yürütülmektedir. Firmamız Vize İşlem Merkezi, Abu Dabi vizesi için başvuru yapmak ve vize işlemlerini takip etmek için tam yetkili seyahat acentesidir.

Abu Dabi Vize Müracaatı Nasıl Yapılır?

Abu Dabi vizesi konusunda atılması gereken adımlar sırasıyla şu şekildedir:

 • Abu Dabi online vize başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurun
 • Pasaportunuzda fotoğrafınızın bulunduğu sayfayı anlaşılır şekilde taratın
 • Arka fonu beyaz olan güncel fotoğrafınızı jpg formatında bizimle paylaşın

Abu Dabi vizesi almak için öncelikle Abu Dabi online vize başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Formdaki bilgiler, doğruluğu kesin bilgiler olmalıdır. Abu Dabi vize başvuru formunda yer alan bilgiler şu şekildedir:

 • Genel Bilgiler (Adres ve telefon bilgileri)
 • Kişisel Bilgiler (Ad, soyad, medeni durum, doğum tarihi vb.)
 • Pasaport Bilgileri (Veriliş tarihi ve yeri, geçerlilik süresi)

Online vize başvuru formundaki bilgilerin sonunda pasaport fotoğrafı ve vesikalık fotoğraf bölümleri yer almaktadır. Pasaport fotoğrafı bölümüne, pasaportunuzda yer alan fotoğraflı sayfayı taratmanız gerekmektedir. Vesikalık fotoğraf bölümü için ise, arka fonu beyaz olan ve kişinin güncel dış görünüşünü yansıtan bir fotoğraf taratılmalıdır.

Formda belirtilen bilgilerin yanlış veya eksik olması durumunda vize başvurunuz reddedilebilir. Kullanılacak fotoğrafların güncel olmaması veya arka fonun beyaz olmaması durumlarında da vize reddiyle karşılaşabilirsiniz. Abu Dabi online vize başvuru formunda taratılacak olan tüm fotoğraflar net olmalıdır.

Abu Dabi online başvuru formunun en güncel halini sitemizden inceleyebilirsiniz.

Abu Dabi Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

Abu Dabi vizesi için, başvuru sahibi tarafından firmamıza ulaştırılan bilgilerin tam ve hatasız olması durumunda, Abu Dabi vize süreciniz başlamış olacaktır. Başvuru belgeleriniz deneyimli ve profesyonel vize danışmanlarımız tarafından incelenecek, vizeniz için potansiyel bir olumsuzluğa sebep olabilecek etmenler varsa tarafınız bilgilendirilecektir.

Başvuru evraklarınız eksiksiz şekilde tamamlandığında ve vize ödemesinin dekontunun tarafımıza iletilmesi halinde dosyanız işleme alınacaktır. Toplamda 3 iş günü içinde sonuçlanan Abu Dabi vizeniz yine elektronik ortamdan tarafınıza mail yoluyla iletilecektir.

Birleşik Arap Emirlikleri’nde Cuma tam gün ve Cumartesi yarım gün şeklinde hafta tatili uygulandığından, bu günlerde yapılacak Abu Dabi vize başvurusu Pazar veya Pazartesi günü sonuçlanır. Pazar günü öğleden sonraya uçak bileti bulunan yolcularımız için, nöbetçi vize danışmanımız hizmet vermektedir. Sonuçlanan elektronik vizeler ise e-posta yoluyla yolcularımıza iletilmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Vize Başvuru Ofisi’nde yaşanabilecek yoğunluklar ve BAE’nin ek olarak evrak talebinde bulunabileceği göz önüne alındığında yolculuğunuzdan en az 7 gün önce vize başvuru işlemlerinizi gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz. Oluşabilecek mağduriyetleri en aza indirmek adına, Cuma günlerinin BAE’de tatil günü olduğunu ve bu günlerde online olarak vize başvurusunda bulunsanız bile, değerlendirmesinin Cuma’yı takip eden iş gününde olacağını hatırlatırız.

Abu Dabi Vize Ücreti

Vizenin süresine ve ülkeye giriş çıkış sayısına göre Abu Dabi vize ücreti farklılık göstermektedir. Abu Dabi vizesinin 4 seçeneği mevcuttur ve her bir seçeneğin ücret uygulaması ayrıdır.  Abu Dabi vizesi, 30 gün tek girişli ve 30 gün çok girişli olarak alınabileceği gibi; 90 gün tek girişli ve 90 gün çok girişli olarak da alınabilir. Başvuru sahibi, tamamen kendi isteğine göre arzu ettiği vize tipini tarafımıza belirttiği takdirde, vize işlemleri bu doğrultuda sonuçlandırılacaktır.

Yapılacak her başvuru için, istenilen vize tipi için talep edilen vize ücretinin yatırılması gerekmektedir. Vize talebi, Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi (Immigration Office) tarafından reddedilebilir. Olumsuz sonuçlanan vizeler için başvuru ücretleri iade edilmez. Tekrar Abu Dabi vizesinde başvuracak kişiler, istenilen vize ücretini yeniden yatırmalıdırlar.

Abu Dabi Vize Ücreti Nereye Yatırılmalıdır?

Abu Dabi vizesi için yatırmanız gereken vize başvuru ücretini, yetkili firmamız Vize İşlem Merkezi’ne ait olan hesap numarasına yatırabilirsiniz. Aşağıda belirtilen hesap numaramıza, 125 $ karşılığı Türk lirasını yatırarak Abu Dabi vize başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Talep edilen ücret, serbest piyasa döviz kuruna göre çevrilmiş olmalıdır. Başvuru sahibi, vize başvuru ücretini yatırırken, açıklama kısmına adını, soyadını ve kimlik numarasını yazmayı unutmamalıdır.

Abu Dabi Vizesi için Gerekli Belgeler

Abu Dabi vize başvurusu için gerekli evraklar, tercih edilen vize çeşidine göre değişmektedir. Kısa süreli vize başvuruları için gerekli evraklar;

 • Renkli Taranmış Pasaport (vesikalık resim ve pasaport detaylarını gösteren sayfa)
 • Renkli Taranmış Biyometrik Fotoğraf (yeni çekilmiş ve arka fonu beyaz olmalı)
 • Abu Dabi Vize İşlemleri için Yapılan Banka Ödeme Dekontu

Ayrıca, Abu Dabi vize işlemleri sırasında kullanılacak pasaportların geçerlilik süreleri, seyahat bitiminden sonra en az 6 ay daha olmalıdır. Eski, yırtılmış ve deforme olmuş pasaportlar sınırdan geri çevrilme riski teşkil edebilir.

Abu Dabi Vizesi Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Pasaportunuz eski, yıpranmış veya yırtılmış olmamalıdır.
 • Kullanılacak pasaportunuz, vize tarihinizden en az 6 ay sonrası için de geçerli olmalıdır.
 • Anne veya babalarından herhangi biriyle seyahat edecek olan 18 yaşından küçük yolcular için, seyahate eşlik etmeyecek ebeveynin noter tasdikli muvafakatname vermesi gerekmektedir.
 • Vize başvuruları, yolculuktan en az 7 gün önce yapılmalıdır.
 • Eğer Abu Dhabi vize başvurusunda bulunduğunuz halde, zaten geçerli bir BAE vizeniz varsa, başvurunuz direkt olarak reddedilir. Başvuru ücreti ise iade edilmez.