Dubai Turistik Vize

Dubai Turist Vizesi

Dubai Turistik Vize, Dubai’yi turistik amaçlarla ziyaret etmek isteyen kişilerin alması gereken vize türüdür.

Bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye’de oturma izni olan yabancılar başvuruda bulunabilir. Bordo pasaport sahiplerinin pasaportları, seyahatlerinin sona erme tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekir.

Diplomatik (siyah), hususi (yeşil) ve hizmet (gri) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Dubai’ye 180 gün içinde 90 günü aşmayan seyahatlerinde Dubai vize işlemlerinden muaf tutulur.

Turistik amaçlı olarak Dubai’yi seyahat etmek isteyen bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de oturma izni olanlar için kısa süreli ve uzun süreli olmak üzere iki tür Dubai turistik vizesi vardır.

Türkiye’de oturma izni olan AB vatandaşları, vizeden muaf tutulur.

Dubai Kısa Süreli (29 gün konaklamalı) Turistik Vize: Kısa Süreli (29 gün konaklamalı) turistik vize, vize onay kağıdı üzerinde belirtilen tarihler arasında giriş yaparak 29 gün konaklama hakkını ifade eder.

Kısa süreli turistik vize, 58 gün içinde 29 gün konaklama imkanı sağlar. Bu süre 29 günü aşarsa ziyaretçiler, cezai tedbirlerle karşı karşıya kalacak, bir sonraki Dubai vize başvurusunda olumsuz sonuçla karşılaşacaklardır. Bu konuya özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir.

Dubai Uzun Süreli Turistik Vize: Uzun süreli turistik vize, tek girişli ve çok girişli olabilir. Her ne olursa olsun Dubai’de konaklama süreleri 90 günü aşmaması gerekir. Uzun süreli Dubai turistik vizesinin uzatılması mümkün değildir.

Dubai’ye giriş yapanlar, vize türlerine göre kalma sürelerine riayet etmelidir.

Dubai Turistik Vize Başvuru Evrakları: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 6 ay geçerliliği olan umuma mahsus (bordo) pasaportları, Türkiye Cumhuriyeti kimlik fotokopisi, bir adet vesikalık fotoğraf, gidiş-dönüş uçak bilet rezervasyonu, banka dekontu ve Türkiye’de yaşayan yabancılar için oturum belgesi, renkli olarak taratılarak Dubai vize başvuru formuna eklenir.

Dubai Turistik Vizesi Başvurusu: Dubai Online Başvuru Formu eksiksiz ve güncel bir şekilde doldurulur. Hazırlanan evraklar, başvuru belgesine eklenerek firmamıza gönderilir.  Evraklarınızla başvuru formundaki bilgiler uyuşmalı ve güncel olmalıdır.

Başvuruların Sonuçlandırılması: BAE Göçmenlik Ofisi başvuruları kabul ettikten sonra 48 ila 96 saat içinde sonuçlandırır, ortama 3 iş günüdür. Bu süre konsoloslukta yaşanan yoğunluk nedeniyle uzayabilir. Başvurunuz birtakım nedenlerle de olumsuz sonuçlanabilir. Dubai’ye vize başvurunuz kesinleştikten sonra seyahat planınızı yapmanız daha iyi olabilir.

Turistik Vizenin Geçerlilik Süresi: BAE Göçmenlik Ofisi tarafından sonuçlandırıldıktan sonra 58 gün içinde Dubai’ye giriş yapma zorunluluğu vardır.

Dubai Turistik Vize Ücreti: Dubai’ye turistik vize ücretini öğrenmek için vize danışmanlık firmamızla iletişime geçilmesi gerekir.

Dubai Turistik Vize Konusunda Neden Vize İşlem Merkezi?

Dubai turistik vize başvurularını olumlu sonuçlandırma konusunda çok yüksek başarı oranına sahip olan firmamız, her yıl binlerce yolcuya vize hizmet vermektedir. Dubai turistik vize işlemleri olumlu neticelendirme oranımız %99’dur.

Olumsuz sonuçlanan %1’lik kısım ise, kişilerin daha önceki Dubai seyahatlerinde herhangi bir suça karışmış olmaları, trafik cezalarını ödememiş olmaları veya ülkeden geç çıkış yaparak vize ihlali gerçekleştirmiş olmalarından kaynaklanmaktadır.

Dubai vizesi alırken dikkat edilmesi gereken hususlar:

Her şeyden önce, vize başvurusu yapılacak olan turizm acentesinin referans sahibi, hızlı ve güvenilir olmasına özen gösterin. Her yıl binlerce kişinin Dubai vize başvuru işlemini başarı ile sonuçlandıran Vize İşlem Merkezi tüm vize işlemlerinizi hızlı, güvenilir ve ekonomik bir şekilde tamamlanacaktır.

Yıpranmış, sayfaları yırtık pasaport ile yapılacak vize başvurusu olumsuz sonuçlanacaktır.

Dubai turistik vizesi için kullanılacak olan pasaportun en az 8 ay geçerlilik süresi olmalıdır.

Turistik vize; seyahatinizin başlangıç noktası, otel odanızın anahtarı gibidir. Bu sebeple vize başvurusu yapılırken pozitif bir süreç geçirmeye özen gösterin. Gidilecek ülkenin kural ve yasalarına karşı bir risk oluşturmadığınızı ortaya koyun. Aksi takdirde başvuru kabul edilmeyecektir.

Dubai vize başvurusuna ret yanıtı alan kişi, başvuru reddine itiraz edecek olsa bile olumlu geri dönüş alma olasılığı çok düşüktür. Para, zaman, itibar kaybı yaşamak için deneyimli bir firma ile çalışın.

Dubai vize başvurusunun reddi durumunda, başvuru sürecinde yapılan ödemeler iade edilmemektedir. Bu nedenle başvuru formu doldururken ve vize evraklarını hazırlarken dikkatli olun.